AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 29/08/2007, 23:54   #1
Yodaby

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עוד מגדל טרי שעשה את הטעות הנפ

שלום רב,

כמו רבים אחרים, גם משפחתי עשתה טעות [בתמים ובאשמת המלצת מוכר שלא מבין את ה"מוצר", נקרא לזה כך, שאותו הוא מוכר] וקנתה לי זוג דגי זהב חביבים עם צנצנת מיים של כמה ליטרים ספורים, שוב על פי המלצת המוכר.

כעת, נותר רק דג אחד, ואני מודע לכך שהדגים הללו לא מיועדים לצנצנות, אני מצר על הדג, אך אני רוצה לדעת מה אני יכול לעשות כדי לוודא שהדג השני ימשיך לחיות, ואולי גם לשפר את חייו בזמן שהוא אצלי, מחר אני כבר אלך לחנות שממנה נקנה הדג ואקח דג שבאמת מתאים לצנצנת ("דג קרב"), ואקווה לעתיד טוב יותר לדג שיש לי כרגע.

בכל מקרה, הכי חשוב כרגע זה איך אני מוודא שהדג השני לפחות יחיה.

ד"א, אני לאו דווקא מעוניין להחליף את הדג, אני מוכן למסור אותו למגדל כל שהוא באיזור הצפון, או לרכוש ממישהו שמעוניין ציוד מתאים [יש לי תקציב של עד 300 ש"ח] לגידול דג יחיד שכזה.... אם שתי האופציות הללו ימוצו ללא פיתרון, אז מחר אני אלך להחליף בצער את הדג.

תודה לעוזרים.
Yodaby לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:12   #2
בר30

הסמל האישי שלבר30

ברירת מחדל Re: עוד מגדל טרי שעשה את הטעות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yodaby
שלום רב,

כמו רבים אחרים, גם משפחתי עשתה טעות [בתמים ובאשמת המלצת מוכר שלא מבין את ה"מוצר", נקרא לזה כך, שאותו הוא מוכר] וקנתה לי זוג דגי זהב חביבים עם צנצנת מיים של כמה ליטרים ספורים, שוב על פי המלצת המוכר.

כעת, נותר רק דג אחד, ואני מודע לכך שהדגים הללו לא מיועדים לצנצנות, אני מצר על הדג, אך אני רוצה לדעת מה אני יכול לעשות כדי לוודא שהדג השני ימשיך לחיות, ואולי גם לשפר את חייו בזמן שהוא אצלי, מחר אני כבר אלך לחנות שממנה נקנה הדג ואקח דג שבאמת מתאים לצנצנת ("דג קרב"), ואקווה לעתיד טוב יותר לדג שיש לי כרגע.

ד"א, אני לאו דווקא מעוניין להחליף את הדג, אני מוכן למסור אותו למגדל כל שהוא באיזור הצפון, או לרכוש ממישהו שמעוניין ציוד מתאים [יש לי תקציב של עד 300 ש"ח] לגידול דג יחיד שכזה.... אם שתי האופציות הללו ימוצו ללא פיתרון, אז מחר אני אלך להחליף בצער את הדג.

תודה לעוזרים.
דג זהב קטן עולה 2 שקלים ...אחי
תחזיר לחנות מחר ...ברגוע ...חחח
דג קרב יסתדר סבבה בצנצנת ..וזה אפילו טוב לפי הפאנג שווי ...

בתקציב של 300 שח לדעתי תוכל למצוא יופי של אקווריום יד שניה ...שיתאים לדגים
אפילו יותר מענינים מדגי זהב ...
בהצלחה אחינו
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
,5בוטיות ליצן,5 פקיסטניות,2 שמרלה
בר30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:20   #3
Yodaby

ברירת מחדל Re: עוד מגדל טרי שעשה את הטעות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בר30
ציטוט:
שלום רב,

תודה לעוזרים.
דג זהב קטן עולה 2 שקלים ...אחי
תחזיר לחנות מחר ...ברגוע ...חחח
דג קרב יסתדר סבבה בצנצנת ..וזה אפילו טוב לפי הפאנג שווי ...

בתקציב של 300 שח לדעתי תוכל למצוא יופי של אקווריום יד שניה ...שיתאים לדגים
אפילו יותר מענינים מדגי זהב ...
בהצלחה אחינו
בר, באמת חשבת שהמניע כאן הוא כלכלי? זה כלל לא משנה לי עלות הדג כרגע....
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:23   #4
בר30

הסמל האישי שלבר30

אם כך אין בעיה
קנה אקווריום 380 ליטר (עדיף)
תוסיף לו עוד כמה חברים
קצת דקורציה ..והכל יהיה סבבאה אחינו ...
אפילו לא צריך חימום
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:31   #5
Yodaby

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בר30
אם כך אין בעיה
תוסיף לו עוד כמה חברים
אפילו לא צריך חימום
אתה מפספס את הנקודה, כיצד אני משפר את תנאיו של הדג הקיים עד מחר בבוקר?..
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:33   #6
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי בר30
אם כך אין בעיה
תוסיף לו עוד כמה חברים
אפילו לא צריך חימום
אתה מפספס את הנקודה, כיצד אני משפר את תנאיו של הדג הקיים עד מחר בבוקר?..
החלפת מים קטנה ואוורור (אם יש משאבת אוויר) - מלבד זאת עד מחר בבוקר אין הרבה מה לעשות..
בהצלחה וכל הכבוד על הניסיון ,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:43   #7
Yodaby

גל שלום..

עד לא מזמן היתה לי בריכת שחייה בבית ובה שמנו, בעיקר בשביל השעשוע משאבת מיים של אקווריומים בצורה כזו שהיא תפקדה כמזרקה קטנה.
שאלה ראשונה היא, האם יש סיכויי שנשארו משקעיי כלור, או שאר חומרים מהבריכה על המשאבה עצמה?

מעבר לכך, אני יודע בוודאות ע"פ המפרט של אותה משאבה כי היא מזיזה 1200 ליטרים בשעה, זה נראה לי חזק מידיי בכדי לשים בצנצנת הקטנה ההיא, שאני מעריך שהיא מכילה לא יותר מ4 ליטרים.

מיים חדשים, עד כמה שהבנתי אם אני אשים מיי ברז ישר, הכלור והברום יקטלו אותו .....

אין שום פיתרון? אפילו חשבתי להעביר אותו לשעה-שעה וחצי לאיזו צנצנת קטנה [עם מיים שכרגע נמצאים בצנצנת הגדולה יותר] ובזמן הזה להכניס את המשאבה, כך שהמיים יזוזו ואוויר יתמוסס בהם. רעיון טוב?

אני מודה לך. לבר- אני אחדד לך את מה שניסיתי להגיד, בין אם הדג עולה 5 שקלים, 500, או 5000 ש"ח, דג חיי הוא דג חיי, ואין כל סיבה להתייחס לאל בעל חיים [שאגב, בן אדם קבע את השווי שלו] כנחות ולא חשוב רק כי השווי שלו בחנות הוא נמוך.
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:52   #8
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
גל שלום..

עד לא מזמן היתה לי בריכת שחייה בבית ובה שמנו, בעיקר בשביל השעשוע משאבת מיים של אקווריומים בצורה כזו שהיא תפקדה כמזרקה קטנה.
שאלה ראשונה היא, האם יש סיכויי שנשארו משקעיי כלור, או שאר חומרים מהבריכה על המשאבה עצמה?
סביר להניח שלא (האם הייתה באחסון יבש תקופה?) אלא אם כן השתמשתם בחומרי חיטוי עמידים יותר בבריכה.

מעבר לכך, אני יודע בוודאות ע"פ המפרט של אותה משאבה כי היא מזיזה 1200 ליטרים בשעה, זה נראה לי חזק מידיי בכדי לשים בצנצנת הקטנה ההיא, שאני מעריך שהיא מכילה לא יותר מ4 ליטרים.
צודק - לא ממש שימושי למיכל קטן כזה...

מיים חדשים, עד כמה שהבנתי אם אני אשים מיי ברז ישר, הכלור והברום יקטלו אותו .....
באחוז קטן זה לא קריטי (עדיף מברז מים קרים לאחר שפתוח כדקה)- אולי במקרה יש לכם אנטי-כלור?

אין שום פיתרון? אפילו חשבתי להעביר אותו לשעה-שעה וחצי לאיזו צנצנת קטנה [עם מיים שכרגע נמצאים בצנצנת הגדולה יותר] ובזמן הזה להכניס את המשאבה, כך שהמיים יזוזו ואוויר יתמוסס בהם. רעיון טוב?
אתה יכול לערבל ידנית מידי כמה שעות את פני המים, לא כדאי להעביר את הדג ממקום למקום - זה יגרום לסטרס מיותר.

אני מודה לך. לבר- אני אחדד לך את מה שניסיתי להגיד, בין אם הדג עולה 5 שקלים, 500, או 5000 ש"ח, דג חיי הוא דג חיי, ואין כל סיבה להתייחס לאל בעל חיים [שאגב, בן אדם קבע את השווי שלו] כנחות ולא חשוב רק כי השווי שלו בחנות הוא נמוך.
מכיוון ואין לך כרגע מערכת פילטרציה ביולוגית מתאימה - ובכל מקרה גם פילטר היה צריך לעבור תקופה של סייקל - אין לך הרבה מה לעשות מלבד להוריד ריכוזי אמוניה ע"י החלפות מים ואוורור ע"י ערבול שטח הפנים.
עד מחר זה לא כזה קריטי כיוון ודג בודד בתקווה לא ייצר כמות פסולת גדולה (כמובן שאל תאכיל אותו ...) ושטח פני המים בצנצנת יאפשרו שחלוף גזים מספק גם ללא משאבה או אוורור אחר...

במקומו הייתי ממליץ אכן דג קרב, מאקרופוד או לעשות שרימפסיה קטנה (ולהוסיף צמחים עמידים).
תסתכל בעץ הבא ותראה איזה דבר יפה יאנ עשתה מצנצנת דומה:צנצנת - ניסיון
לילה טוב,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 00:58   #9
Yodaby

אוקיי, המון תודה על העצות.

דבר אחד, על פי מה שאתה אומר לי, עוד טעות כבר עשיתי, האכלתי אותו.... מה שכן, את כמות המזון שנתתי לו אתה יכול למדוד במיקרו גרמים.... לקחתי משהו באיזור ה....2-3 פיסות בקוטר 3 מ"מ [אולי פחות?!] ופיררתי אותן... כך שאנו מדברים על מעט מאוד מזון, האמת שעל ערבול המיים חשבתי, ואף ביצעתי בעזרת קש שתיה [אני מאלתר.... מה לעשות] בזמן שהדג במיים, עשיתי זאת כמובן בעדינות בכדי לא להפחיד את הדג יותר מידיי, אני חושב שאלך לעשות זאת שוב.

בכל מקרה, השאלה היתה היא כמה קריטי העובדה שהאכלתי אותו? זו הפעם הראשונה מזה שלושה ימים שהוא אכל.....

למעשה הדגים [כעת, הדג] אצלי ארבעה ימים.... באותה צנצנת, כשאתמול בבוקר הוספתי להם מיים חדשים שישבו כמה ימים ע"מ שהברום והכלור יתנדפו.. כך שהמיים לא ממש "מעופשים".

כמה רע מצבנו?
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:00   #10
בר30

הסמל האישי שלבר30

אחינו קראתי הבנתי והפנמתי ...
אם מחר אתה לוקח את הדג לחנות חזרה אז אין שום בעיה מידית ואין מה להכנס ללחץ ...
גם אם הוא יהיה בדלי נקי ללא שאריות סבון הוא ישרוד .
מעבר לכך אם אתה רוצה לשמור אותו ..דג זהב צריך אקווריום די גדול ...
בטח לא צנצנת...
הוא ישרוד שם גם יותר מחודש אם תדאג להחלפות מיים והאכלה מתונה ..
תכלס אתה צריך להחליט
א. מחר מחזיר לחנות
ב.קונה אקווריום מתאים

מיצטער אם נשמעתי חסר רגישות ...
אני מזרחי מושכל ..מסוקס ..ומחוספס
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:05   #11
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
אוקיי, המון תודה על העצות.

דבר אחד, על פי מה שאתה אומר לי, עוד טעות כבר עשיתי, האכלתי אותו.... מה שכן, את כמות המזון שנתתי לו אתה יכול למדוד במיקרו גרמים.... לקחתי משהו באיזור ה....2-3 פיסות בקוטר 3 מ"מ [אולי פחות?!] ופיררתי אותן... כך שאנו מדברים על מעט מאוד מזון, האמת שעל ערבול המיים חשבתי, ואף ביצעתי בעזרת קש שתיה [אני מאלתר.... מה לעשות] בזמן שהדג במיים, עשיתי זאת כמובן בעדינות בכדי לא להפחיד את הדג יותר מידיי, אני חושב שאלך לעשות זאת שוב.

בכל מקרה, השאלה היתה היא כמה קריטי העובדה שהאכלתי אותו? זו הפעם הראשונה מזה שלושה ימים שהוא אכל.....

למעשה הדגים [כעת, הדג] אצלי ארבעה ימים.... באותה צנצנת, כשאתמול בבוקר הוספתי להם מיים חדשים שישבו כמה ימים ע"מ שהברום והכלור יתנדפו.. כך שהמיים לא ממש "מעופשים".

כמה רע מצבנו?
מצבנו לא כזה נורא...
אם אתה רואה שאריות מזון או הפרשות של הדג- תנסה להוציא אותן שלא ירקבו (ע"י סיפון לדוגמא),
הוספת מים - לא שווה - החלפת מים.
בהוספה אתה רק מוסיף עוד מים (ורעלים) למערכת הרוויה, בהחלפה אתה גם מוציא חלק מהחומרים שהצטברו החוצה... אז כדאי להוציא קצת מים ולהוסיף מים טריים במקומם (20% בערך).

בקיץ מוספים למים כלוראמין - שלא מתנדף ולכן לצערי אין הרבה משמעות ליישון המים...

אני מקווה שלא נשפת דרך הקש לאוורור (הנשיפה שלך מכילה CO2 ופחות חמצן) - מספיק מעט לערבל את שטח הפנים לשחלוף גזים...

בכל מקרה - כפי שאמרתי קודם - אם מדובר עד מחר - לא קריטי בכלל כנראה...
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:10   #12
Yodaby

אם כן אני מודה לך מאוד, הייתי מצטער מאוד אם גם את הדג הזה לא הייתי מסוגל להציל, כעת אני חושב שאני מצוייד בקצת יותר הבנה וידע. .

בכל מקרה, למזלי - כימיה ופיזיקה אני מבין ברמה הבסיסית[נו, מי אמר שלא לומדים שום דבר שאחרי זה נשתמש בו בחיים בפיזיקה\כימיה 5 יח'? ] , אז לא, לא נשפתי דרך הקש.

לבר, זה בסדר, רק ניסיתי לחדד נקודה, מעבר לכך..

לגבי ב', ב300 ש"ח ניתן יהיה לארגן משהו? אם כן, מישהו מכם יכול להפנות אותי למקום המתאים? או אולי לקשר ביני לבין מישהו שיוכל לעזור?

תודה ולילה טוב לכולכם.
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:16   #13
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ב300 ש"ח אתה יכול לרכוש מערכת מכובדת משומשת (אם כי להערכתי עדיין לא מספיק גדולה לדגי זהב),
תנסה כאן בפורום כיכר השוק - ואם לא מצאת תפרסם מודעת "דרושים" (רק תקרא לפני כן את הוראות פורום כיכר השוק שלא ינעלו לך את ההודעה).
עוד מקום טוב לחפש זה באתר יד2 (בקטגוריית חיות מחמד--> דגים--> ציוד) ובשאר אתרי החובבים בארץ.

ובלי קשר כדאי לקרוא את דיונים חשובים-פורום המגדל הטרי

וגם את המאמרים הרלוונטיים המקושרים לכאן: ]רשימת מאמרים לפורום מתחילים

ושוב בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 01:27   #14
Yodaby

קודם כל, המון תודות לך גל.

אף על פי שכפי שאמר בר פה מקודם, שהדג עולה כמה שקלים ספורים, חייו חשובים לי וגם לא הייתי רוצה שיסבול.

עדכון קצר לפני שאני פורש לישון - החלפתי שתי כוסות מיים [250 מ"ל כל כוס, לבערך] במיים חדשים [האמת שגם הם ישבו כמה שעות, לא יודע כמה זה מועיל, אבל זה עדיף מכלום אני מניח], ניקיתי קצת ועירבלתי את המיים - הדג נראה שמח מאוד אחרי הטיפול הקצר הזה ואפילו שיחק קצת עם הקש .

מחר כבר נראה מה עושים.... בינתיים אני איישן עוד מיים, יעיל ככל שיהיה...
עדיין לא נקרא Thursday 30/08/2007, 12:28   #15
Yodaby

גל שלום,

קודם כל המון תודות על כל העצות אתמול, קמתי היום ושמחתי לגלות את הדג חיי ו.....התהליך שהוא עושה נקרא נשימה? :P לא חשוב.

בכל מקרה, כעת הבחירה עומדת בעינה, מצאתי את האקווריום הבא שמתאים לתקציב שלי ונראה, לא רע, אשמח אם תגיד לי מה דעתך!:

"אקווריום ממש ממש חדש יש לי אותו אולי חודש וחצי גידלתי דגים ממש כמו בתמונה אבל קצת יותר קטן
תוספות:
אקווריום + משחקים אבנים עצים וצדפות ממש נדירות גמיש במחיר אפשר לבוא לא לראות רק מנשר יש אפשרות לפילטר אוויר ומשאבה גמיש במחיר (תוספת תשלום)"
קשה להגיד מהו גודל האקווריום, אני אלך לראות מאוחר יותר, הנה תמונה שלו:

http://www.yad2.co.il/Pic/200708/12/...0812110847.jpg

האם זה יתאים לדג זהב? [יחיד. או זוג? אם כן מה עדיף להותיר את הדג לבד או להביא אחד נוסף?]

או שעדיף בכל זאת להחליף לדג קרב?

תודה ויום טוב לכולכם.
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2007, 18:47   #16
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שלום,
יש צורך לדעת מהו נפח האק' ומה הפילטרציה שמגיעה איתו...
על פניו גבולי אם בכלל מתאים - אפילו לדג בודד ...

המלצה שלי היא:
אופציה ראשונה - להשאיר את הצנצנת ולרכוש דג קרב או מאקרופוד (גם שרימפסיה יכול להיות נחמד אך דורש טיפה יותר ניסיון).
אופציה שניה - להחזיר\למסור את דג הזהב ולהכנס לתחביב אחרי שתלמד את הנושא, תחליט על תקציב ואוכלוסיה שנראית לך ותרכוש את הציוד המתאים לאחר התיעצות איתנו.

אם ברצונך לגדל דגי זהב בתנאים אופטימאליים - זה די יגביל אותך מול שאר האוכלוסיה וגם תזדקק לאק' גדול במיוחד שלא נדבר על פילטרציה מסיבית (אני אישית לא ממליץ - אם כי זה עניין של טעם).

בהצלחה,
גל
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול