AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:18   #1
neomiad

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל למה הם עושים את זה?

יש לי אקווריום 45-50 ליטר, 60 ס"מ. חיים בו 3 מולים צעירים, שבלול צהוב וצמחים. כשהבאתי את הזוג מולים הראשון, הם שחו ממש הרבה למעלה ולמטה בבועות, עכשיו עושים את זה הרבה פחות ובעיקר משייטים ומכרסמים צמחים, מחטטים בסלעים וכו'.
היום הבאתי את המולי הנוספת, והיא כל הזמן שוחה למעלה ולמטה בדופן האקווריום, אחר כך בדופן אחרת.. אני דואגת. למה היא עושה את זה? משהו לא בסדר באקווריום? אני מחליפה מים פעמיים בשבוע, כל פעם כ10 ליטרים ושני הדגים האחרים נראים משגשגים כך שנראה לי שאיכות המים טובה. יש קצת מלח (כף ל-10 ליטר) כמו שמולים אוהבים. אז מה לא בסדר? משעמם לה?
אני לא מבינה את זה.
neomiad לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:31   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

במה את מאכילה אותם, כמה ומתי?
מה הטמפרטורה באקווריום?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:40   #3
_FISHER_

לי משום מה זה נשמע כמו סימני סטרס.
כיצד איקלמת אותם?

והאם יש להם מספיק מקומות מחבוא?( כשאני מתכוון מחבוא אני מתכוון למקום אליו הם יכולים להיכנס ואתה לא תראה אותם משום כיוון של האקווריום)
_FISHER_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:40   #4
neomiad

טמפרטורה 26-27.
מאכילה פעם ביום באוכל צמחוני (מכמה סוגים, תלוי מה אבא שלי מחזיק בבית כי האקווריום בבית של ההורים)
רגיל לדגים. פעם בשבוע קצת תולעי דם. ואני מאכילה די מעט, כי מדובר רק ב-3 דגים קטנים. הבטן של כל הדגים אצלי עגולה ולא צמוקה בכלל (המולים אוהבים לאכול, אין להם בעיות תאבון).
הדגה הספציפית הזו עגלגלה במיוחד. וחוצמזה הבאתי אותה רק היום, אני לא יודעת אם הרגלי ההאכלה שלי כבר השפיעו עליה.
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:44   #5
neomiad

גם אני חשבתי שזה לא יכול להיות סימן למשהו טוב, היא ממש התרוצצה.
אני מאקלמת עם סבלנות. זתומרת, השקית צפה באקווריום, מוסיפה בערך חצי כוס כל רבע שעה, ככה 3-4 פעמים ואז מוציאה מהר עם רשת ומעבירה לאקווריום, מכבה את האור לכמה זמן.
לגבי מקומות מחבוא - יש 3 כדים ששברתי להם את התחתית כך שהם יוצרים מחילות קטנות. יש צמחים אבל הם עדיין חדשים, האקווריום רק 3 שבועות רץ כך שלא גדלו בצפיפות עדיין. גם אין כל כך הרבה ממי להתחבא..
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 12:06   #6
neomiad

הבוקר צצה בעיה חדשה - היא כבר לא שוחה בהיסטריה לאורך הדופן. עכשיו נראה שעיקר המאמצים מוקדשים לברוח מהזכר שיש לי באקווריום. בהתחלה חשבתי שהוא מחזר כמו שעשה אחרי הנקבה השנייה, רק שהוא גם נושך והיא בורחת ממנו.
הוספתי עוד חתיכת חרס שיוצרת מקום מחבוא כמו שאמרתם- שבלתי אפשרי לראות את הדג כשהוא מתחבא מאחוריו.. והיא מייד אימצה אותו. רק שהזכר מבריח אותה מכד לכד.. אני חושבת אולי להעביר את הזכר לאקווריום אחר אבל גם זו לא אופציה טובה, וחוצמזה הוא היה מאמי עד עכשיו ולא גילה שום תוקפנות. מה קרה פתאום? מה לעשות?
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 14:12   #7
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

לפי מה שאת מתארת הכל בסדר גמור.
הייתי מוסיף עוד נקבה אחת על מנת שהראשונה לא תותש ממאמצי הבריחה מהזכר.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 15:36   #8
neomiad

תודה
בינתים החלטתי על העברת הנקבה החדשה לאקווריום קטן עם זכר מאוד פסיבי שיש לי כבר כמה זמן. אולי היא תכניס עניין לחייו.. באקווריום שלי (שאגב גם די קטן) השארתי את הזכר התוקפן ואת בת הזוג שלו. לה הוא לא מציק והם מסתדרים היטב. הנקבה החדשה פשוט נראית לי מאוד בהריון והחלטתי שאולי אחרי שהיא תשריץ ותתאקלם נשקול מחדש לשים אותה באקווריום שלי.
הקושי עם המולים זה שיש כאלו ממש אגרסיביים, אני חושבת כרגע על לשים איתם דברים אחרים - שבלולים, נחשי קולי.. משהו מעניין העיקר לא גופים או טטרות(וסליחה לחובבי הגופי/טטרה). יש רעיונות?
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 15:52   #9
shov

אלוי שרימפסים ? יש צמחים באקווריום ? בישביל שרימפסים רצוי מאוד שיהיה צמחייה ובעיקר מוסים ..
לדעתי אולי יהיה אפשר איזה זוג גוראמים גם ...
שובל
shov לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 16:08   #10
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

איזה פילטר יש לך? זה ישפיע על סוג וכמות הדגים שאת יכולה להוסיף.

כמו כן, כפי שציינת, מולים אוהבים מליחות מסויימת וזה טוב שאת מגדלת אותם כמו שצריך - אבל - צריך לשים לב שהדגים שאת מוסיפה גם מסתדרים עם המליחות הזו.

ישנם מספר זני שרימפס כגון ג'פוניקה שגם אוהבים מליחות אם את בעניין של שרימפסים.

עוד אופציה היא ליצור אקווריום מולים נטו - ישנם כל כך הרבה סוגים שאקווריום שמורכב אפילו רק ממולים יכול להיות צבעוני למדי.
Sprungster לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 18:01   #11
neomiad

יש צמחייה, בגלל שהאקווריום רק 3 שבועות היא עוד לא הספיקה לצמוח ברצינות (בהתחלה צמחו קצת לגובה, עכשיו מוציאים ענפים חדשים מלמטה. נראה לי שקוראים לזה "קבומבה"?)
כן, המולים מאוד מגוונים, בגלל זה הם הדג החביב עלי.. אני תמיד מחפשת אחד מיוחד להוסיף לאקווריום שלי (או של אבא שלי). כבר מצאתי כמה יחודיים כאלו.. חבל שאני לא מצליחה להוסיף פה תמונות!

ולגבי הפילטר - פילטר חיצוני, לדעתי עושה 4-5 סרקולציות בשעה. בהתחלה דאגתי שיהיו זרמים מוגזמים, אבל לא נראה שיש. אולי כשיהיו שרצים תתגלה הבעיה כשפתאום כל השרצים יחד יחליטו "לשחות" ליד פתח השאיבה, אבל יש לי תכנית פעולה לזה. בכל מקרה, הדגים הגדולים מסתדרים.

הבעיה היחידה עם המולים היא שיש בינהם כמה אגרסיבים ואי אפשר לדעת מראש. רואים דג חמוד צבעוני ומיוחד בחנות ואחר כך הוא ממרר את חייהם של האחרים. כמו הזכר השחור שלי - מסתדר מצויין עם הנקבה והשרץ שאיתו באקווריום, אבל כשנסיתי להוסיף נקבה הוא תקף אותה בלי סוף.
עדיין לא נקרא Saturday 27/10/2007, 11:35   #12
neomiad

עדכון קטן:
הצצתי בלילה באקווריום שבו שיכנתי את הנקבה ההיסטרית .. וראיתי צלליות פצפונות טסות מצד לצד. בבוקר ספרתי איזה 25.. ענקיים! זה השרצים הכי גדולים וצבעוניים שראיתי! גם ממש אנרגטיים. איזה כיף
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא