AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 01/01/2004, 17:54   #1
מייקי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל חדקנים וציקלידים??

שלום לכולם ושנה מבורכת וטובה, מזמן לא כתבתי פה , טוב אז לעיקר, יש לי באקוואריום את הדגים האלה, ארבעה קורליוסים, שלושה זברות, שני טכססים, פלקו, חתול מתהפך, ג'והני, סכין ליצן, ואוסקר, היום הלכתי לחנות וראיתי חיה מאוד יפה בשם חדקן צירפתי תמונה שלו לפרופיל אתם מוזמנים :P , לקחתי שני חדקנים באורך של 20 ס"מ כל אחד, הכנסתי אותם למים אחרי חצי שעה ואני קצת רואה התנהגות לא סדירה של אחד מהם שהוא מתחבא בפינה מבודד והציקלידים האחרים מציקים לו ונוגסים בו קצת, והוא לא מגיב ולא זז או בורח, עוד משהו הורדתי את הטמפרטורה ל-27 כי אמרו לי בחנות שזאת הטמפ' שמתאימה לחדקנים, האם זה לא יפריע לשאר הציקלידים שאמורים לחיות במים חמים יותר יחסית? ואם כל התנאים במים מצויינים האם חדקנים שהם לא ציקלידים יכולים לחיות בשקט על טורפים? אודה על הסבר לגבי החדקן והסביבה הטבעית שלו
עדיין לא נקרא Thursday 01/01/2004, 18:21   #2
ליאב

קודם כל מה גודל האק'?
השילוב של הדגים ממש לא טוב, שילבת ציקלידים אמריקאים עם אפריקאים.
הכי חשוב, החדקן לא מתאים לאק', הוא דג בריכות, והוא דג מים קרים הוא זקוק לטמפ' שמתחת 18 מע"צ.
עדיין לא נקרא Thursday 01/01/2004, 18:58   #3
sharpy!

תחזיר את החידקנים דחוף לחנות!!!
כמו שאמר ליאב זה דג של מים קרים (מאוד), הוא מגיע מאיזור רוסיה (נו .. ביצים לקוויאר לא ?)
לא מתאים בכלל באק' ציקלידים, מה גם שהאוכ' שלך בעייתית מאוד,
בהקדם האפשרי להעיף את האוסקר והסכין ליצן (או את שאר הציקלידים)
sharpy! לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 02/01/2004, 06:01   #4
מייקי

ברירת מחדל היי

תודה על התגובה, לגבי העירבוב בין הציקלידים, אני לא מבין למה זה בעייתי, העירוב הזה כבר אצלי המון זמן והם חיים ביחד בסבבה, לא היו בעיות, כמעט כולם באותו גודל וחוץ מכמה ביסים מריבי טריטוריה שנמשכים שניות המצב די רגוע והרמוני באק' אצלי כבר יותר מחצי שנה הם אצלי חיים ביחד בסדר גמור, אז אני לא מבין מה כל כך לא טוב עם זה, לגבי החדקנים הם לא כל כך חיים בטמפ' של מים קרים של 17 , הם גם חיו באק' הגדול של החנות מעורבים עם דיסקוסים ודולפינים גדולים, יש באק' שלי צמחיה מפלסטיק עשירה מאוד ומקומות מסתור רבים, האוסקר הוא יחסים חדש אצלי כולה כמה ימים והוא משתלב טוב, והחדקנים זה היום השני שלהם, החדקן השני כבר משתלב טוב עכשיו זז ושוחה, הם לא מפסיקים לשחות ולנוע, למה השילוב בין ציקלידים אפריקיים ואמריקיים הוא מסוכן? אצלי הם חיים מצויין
עדיין לא נקרא Friday 02/01/2004, 09:22   #5
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מייקי שלום !

קודם כל מחקתי את ההודעה הכפולה כמו שביקשת.
עכשיו לעניין - ממה שאתה כותב עולה שאתה קונה דגים בהפרש של כמה ימים אחד מהשני. כתוב שאת האוסקר קנית לפני כמה ימים ואת החדקנים קנית ביומיים שלושה האחרונים.

קודם כל חדקן הוא דג מאד גדול שדורש אקווריום ענק עם שטח שחייה ענק כדי להסתדר בו. שנית מדובר בדג פעלתן אבל לא תוקפן. הוא יוציא את הציקלידים הטריטוריאליים שלך מדעתם בגלל שהוא כל הזמן יטייל להם בטריטוריה, והם יתקפו אותו וינשכו אותו כל הזמן. אגב זה אכן דג של מים קרים. פירושו של דבר שהוא יחיה בטמפרטורה של 17 - 20 מעלות. אם תגדל אותו בטמפרטורה חמה יותר הוא לא ימות מזה, אבל סביר להניח שהוא יפתח איזה שהוא זיהום פטרייתי שידביק את שאר הדגים.

שנית כל האוכלוסייה שלך בעייתית בדיוק מהסיבות שאתה בעצמך ציינת. כולם הולכים קצת מכות ויש כמה סנפירים נשוכים פה ושם. כשאתה מגדל בעל חיים אתה לא מגדל אותו כדי שיחיה אלא כדי שתהיה לו איכות חיים, וזה כנראה מה שאין לדגים שלך. היית מוכן לגדל כלב במכלאה צפופה עם הרבה כלבים אחרים, כשהוא כל הזמן ננשך קצת פה ושם, לא רציני, רק קצת מדמם ?

לןגבי האוסקר וההשתלבות - אתה לא יכול לדעת שדג השתלב טוב לפני שעוברים כמה חודשים באקווריום והוא חי ומשגשג !

אני מציע שתעשה דבר אחר. תפרט לנו בבקשה את גודל האקווריום שלך, את כמות וסוג הדגים שיש בתוכו (אפשר גם לפרט ?) וכמובן את סוג הפילטרציה, החלפות המים ועוד ועוד.
עדיין לא נקרא Friday 02/01/2004, 15:52   #6
מייקי

ברירת מחדל ברור

קודם כל שלום דג זאב ותודה על המידע, אני מתחיל להצטער על שבחרתי לגדל ציקלידים כי זה מאוד בעייתי, רק לאחר התנסות למדתי ששילוב לא מתאים יכול לעלולת בהרבה כסף והרבה תיסכול, דיברתי עם בעלת החנות שאני קונה ממנה שבמקרה היא גם ידידה טובה ואני הולך להחליף את כל הציקלידים שלי בדגי נוי, אני אגדל סקלרים סילברים דולפינים וכדומה, ואני מת לגדל את החדקנים האלה הם יסתדרו טוב עם דגי נוי מבחינת טמפ' והשתלבות? כי היום התבאסתי ראיתי שניקרו כבר לחדקן אחד את העין ולשני גם העין שלו התנפחה מניקורים.

לגבי האק' יש בפרופיל שלי , זה אקווריום מטר פנורמי, החימום שם דלוק על 27 מעלות, אני מחליף כ10 אחוז כל חודש וכ-40 אחוז כל שלושה עד ארבעה חודשים, יש לי שני פילטרים אחד חיצוני של אטמן ושני פנימי של אטמן שניהם עובדים ביחד עם פחם כימיפיור בפנוכו, לגבי סוג הדגים אז יש אצלי, שלושה זברות, ג'הני אחד, סכין ליצן אחד, חתול מתהפך, פלקו, שני טכססים, ארבעה קורליוסים, אוסקר שני חדקנים ולובסטר אחד, הציקלידים כולם בערך באותו גודל שזה משהו בין 9-11 סנטימטרים , החדקנים באורך של בין 20-25 סנטימטרים והסכין ליצן גם משהו באורך הזה, רוב המצב מכוסה בדשא מלאכותי מיוחד לאקוואריומים, יש טירה גדולה באמצע עם חורים שיהיה מקומות מסתור, הרבה שתילים מפלסטיק הטכססים כבר השריצו שלושה פעמים והדגיגים נעלמו להם היום גם קניתי מיכל ריבוי, וזהו זה בערך מה שנמצא אצלי
עדיין לא נקרא Friday 02/01/2004, 18:35   #7
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

לצערי הרבה מאוד חובבים , לא יודעים או מכירים את דג החדקן,
הדג הזה גדל מהר מאוד לגדלים של יותר מממטר אחד, הוא דג מים קרים ובמים חמים שפוט ימות,
גם בברכות אני לא מאמין שדג זה יעבור את הקיץ הישראלי, ולכן אני לא ממש מבין למה מביאים אותו לארץ...

לאק' הוא לא מתאים..
לברכות אני ממש בספק עם ברכה תחזיק 18 מעלות בקייץ....
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 03/01/2004, 13:40   #8
ליאב

אלמי, בקיבוץ דן אם אני לא טועה מגדלים אותם בבריכות...
עדיין לא נקרא Saturday 03/01/2004, 19:58   #9
צחי

נכו שמנסים לגדל בישראל אבל תראה לאיזה מקררים המיכלים מחוברים.

זה דג מים קרים למקס טמפ 20 מעלות.

כמו כפיר אני לא מבין מה הוא עושה בארץ.

אשפר לנסות לסים אותו בבריכות גינה וגם רק בחורף.

דרך אגב, הביצים שלו משמשים להכנת קויאר ברוסיה ושמעתי שהוא טעים מאוד שהוא מגיע לגדלו המלא 150 סמ.

צחי
צחי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 04/01/2004, 01:26   #10
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

למיטב דעתי ישנו מין שגודלו המלא מגיע לכ9 מטרים... חוץ מאטלס הדגים של אקסלרוד לא נתקלתי בעדות על זה... מישהו מכיר?

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/01/2004, 02:43   #11
מייקי

ברירת מחדל ?

טוב, אז שני החדקנים אללה ירחמו מתו, ולא בגלל הטמפרטורה אלה בגלל שתקפו אותם הזברות והקורליוסים, וזהו אין לי כבר טורפים זה לא בישבילי הקטע הזה, הלכתי לחנות קניתי להקת סקלרים 12 במספר, 8 גופים, 4 רמירזים, 2 דולפינים 4 כרישים, ושני מולים נוצה, מחר אני גם הולך לקנות מהמשלוח החדש עוד להקה של אני לא יודע מה, זה הכי נוח לי , לא מתחפרים לי ולא מבלגנים לי את האקווריום, לא טורפים אחד את השני , והעיקר אני יכול להוסיף עוד מבלי לחשוש זה הכי טוב
עדיין לא נקרא Monday 05/01/2004, 09:57   #12
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מייקי שוב שלום ! אתה חייב ללמוד להיות סבלני !!

הכנסת דגים נעשית עם זוג דגים כל שבוע/שבועיים (רצוי זוג כל שבועיים) ולא בבת אחת. (במקרה שלך זה לא נורא, כי האקווריום כבר וותיק והיו בו דגים מקודם). בנוסף על כך, יש לך אקווריום קטן יחסית (מטר פנורמי) והדגים שקנית (הדולפינים למשל) הם דגים ענקיים, ומאד בעייתיים לגידול.

הדבר השלישי הוא התאמת דגים זה לזה - סקלארים ודולפינים לא הולכים ביחד, ואני לא מבין מי מסוגל למכור אותם לבנאדם כדגים לאותו אקווריום . ידידי היקר עושים עליך כסף. יש לך שם עוד כמה פנינים - הרמירזי הם דגים מאד עדינים שצריכים תנאי מים מעולים. הגופים לא ישארו הרבה זמן בהרכב הנוכחי (הם ייטרפו).

אגב מבחינת פילטרציה אתה מסודר מעולה. מבחינת החלפות מים, אני מציע להתחיל לעשות החלפות מים של 10% בשבוע, ורצוי אפילו 20% בשבוע. ללא קשר לאיזה דגים אתה מגדל - זה מתכון בטוח לאקווריום בריא ומוצלח.
עדיין לא נקרא Monday 05/01/2004, 10:16   #13
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

לאט לאט.. מייקי אתה ממהר וחבל, דגים מתחילים לאכלס לאט לאט,
כמו כן, כל אשר כתב דג זאב, אני מסכים איתו לגמרי...

איזי-איזי-

תשאל לפני שאתה קונה דגים...
חבל..
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 19:13   #14
מייקי

ברירת מחדל ואי

חבל שלא קראתי את זה לפני שעשיתי עוד טעות, הוספתי עוד דגים לאק', הגופים נעלמו כבר, אז האק' שלי מאכלס כרגע את המינים הבאים ומספרם, 12 סקלרים בינוניים וקטנים, 4 רמירזים, 4 סומטרות, 4 קריסטלים זוהרים, שני כרישים וארבעה דולפינים, שני מולי נוצה, שני דיסקוסים קטנים, מולי מנוקד, דג קרב, חתול מתהפך, פלקו, ארבעה דגים שאני לא זוכר איך קוראים להם, הם ארוכים די שקופים בצבעים כחול וורוד עם מין שפם , שני צלופחים קטנים עם חוטם שכחתי איך קוראים להם, ועוד ארבעה דגים בצבע ברונזה מנוקדים עם נקודות לבנות ופס שחור אופקי באמצע הגוף, ומה שנשאר מהגופים זה ארבעה, קיצור הדגים הם קטנים ולא בוגרים, האק' די מלא אבל רוב הדגים הם בגודל ממש קטן אני רוצה להוסיף עוד שני דיסקוסים בינוניים ושני סקלרים גדולים ואני סוגר את הבסטה, מה טוב? מה לא טוב? מה להוציא לפי דעתכם ומה כן להשאיר, תעזרו לי להוציא את המיטב מהאק' ומרביית דגים בצורה נורמאלית ונוחה.
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 19:42   #15
gupy man

שמע אחי,האק' שלך מפוצץ בצורה לא נורמלית!!!
תוציא ומהר את הסקלרים,תשאיר רק 3 או 4 מקסימום.
את הדיסקוסים להעיף ומיד.
אם אתה מגדל מתחיל אז תוציא גם את הרמירז.
לא להוסיף אף דג בשלב הזה עד שהאק' יתייצב.
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 23:44   #16
רונדג

ואוו ואוו ואוו!!! לאט לאט!!! בוא נרגע קצת ונפתור את הכל לאט לאט!! אבל הפעם באמת באמת לאט!! לפי מה שכתבת פה, באקווריום מטר פנורמי, יש לך 52 דגים!! בנוסף לכך שניים מהם דיסקוסים (!!), ארבעה מהם דולפינים, ועוד 12 סקלרים!! ואתה רוצה להוסיף עוד 2 דיסקוסים בינוניים ושני סקלרים גדולים? ואתה עוד מתכוון להגיע לרבייה?!

דבר ראשון, אני לא מבין מי זה המוכר האידיוט הזה (סלחו לי על המילה) שמכר לך כל כך הרבה דגים בבת אחת!!
תשמע, קורה שעושים טעויות. בכל מקרה, האקווריום שלך הרבה הרבה הרבה יותר מדי צפוף! הוא מכיל הרבה יותר מדי דגים!! לא כך מגדלים דגים!!

אני עכשיו אתן לך את עצתי. במקומך אני הייתי מוציא בהקדם האפשרי את כל הדגים בלי יוצא מן הכלל!! ומתחיל מההתחלה לאט לאט.
או שתשאיר את ארבעת הגופים, או שתקנה 2-4 זברות, ותן להן להסתובב באקווריום שבועיים. אחרי שבועיים תוסיף עוד שניים שלושה דגים שמסתדרים, וכך כל שבוע תוסיף משהו כמו שני דגים! לא יותר! זו הדרך הנכונה להחזיק אקווריום! כל הרעיון כאן הוא איזון! לאט לאט אתה בונה לעצמך מערכת שמתפקדת כמו שצריך! אם אתה משאיר את הדגים שלך ככה, תוך שבוע אתה נשאר בלי אף דג באקווריום. חוץ מזה שחלק מהדגים יטרפו אחד את השני, כולם ימותו מהצפיפות, עם דגש על הדיסקוסים והרמירזים! הם לא דגים שמתחילים איתם אקווריום, ובטח שלא יחד עם עוד מעל חמישים דגים!

בכל מקרה, אתה מוזמן, ואפילו עדיף שתשמע תגובות נוספות. אבל בשורה התחתונה, וזה אני בטוח שכולם יסכימו איתי, אתה חייב להוציא את כל הדגים, ומהר!!!. לפני שכולם ימותו. אחרי שתרוקן את האקווריום, תחזור להתייעצויות, ויחד נבנה לך אקווריום עם מספר דגים מתאים שמסתדרים זה עם זה!

בהצלחה,
ואל תשכח - מטעויות לומדים!!
רון.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 00:22   #17
drud

סוג אקווריום: צמחיה 135 ליטר מידטק
וותק בתחום: מ 2003

הי מייקי!
מצטרף להמלצות של קודמי,ומוסיף תקרא באינדקס הדגים ,תחליט על אופי האק. ואז תבנה אק. מאוזן של דגים מחולקים לפי איזורי המים,לפי תפקידם בלהקה,ולפי טעמך האישי.רק במגבלות התנאים האופטימאליים בהם ראוי לגדל חית מחמד.
ולא פחות חשוב מצא לך חנות אחרת אמינה,שגם אכפת למוכר בה שהאק. שלך יצליח ולא רק למכור.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 01:03   #18
דג רקק

ברירת מחדל בריכת דגים

אתה קונה דגים כאילו זה אוסף בולים, חבל - 12 סקאלרים זה כמות מטורפת - למה? תנסה שניים ואם ימות אחד תקנה עוד אחד עד שתלמד להחזיק מיים. אגב זאב לא היתה לי בעיה עד כה סקאלר+דולפין בעיקר כי הם בני נוער עדיין...
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 01:14   #19
מייקי

ברירת מחדל תודה לכולם

תודה רבה רבה לכם על ההסבר, אני לא יודע אם הזכרתי את זה אבל האק' שלי כבר פעל יותר מחצי שנה עם מים מאוזנים בצורה מעולה, אז כשאתם אומרים מאוזנים אני מתאר לעצמי שאתם מתכוונים למים, אז המים הם לא חדשים והאק' פועל כבר מזמן ככה שזה לא "התחלה" באק' שגידלתי בו ציקלידים והחזרתי לחנות שמתי את כל הסוגים הנל שציינתי, להחזיר לחנות זה כבר בלתי אפשרי לצערי כי הם סוגרים אוטוטו , אני לא מאשים את בעל החנות כי היא במקרה ידידה טובה וסידרה לי הנחות ענקיות אני לא יכול לבוא אליה בטענות, אז להוציא דגים זו ממש לא אופציה כי אין לאן להחזיר אותם החנות עוד כמה ימים עוברת למקום רחוק ממני, אני מבקש רק להסביר לי איזה סוגים באק' שלי שלא מסתדרים עם סוגים אחרים, בינתיים הכל בסדר חוץ מהגופים שנעלמו אני מבקש שננסה לסדר את העיניין הזה עם המצב הנוכחי הקיים ולא עם מצב של להתחיל מהתחלה כי זה בלתי אפשרי לצערי ומאוחר מידי, למה להוציא את הסקלרים? למה גם להעיף את הדיסקוסים? איזה דגים מאיימים עליהם? ואני לתומי חשבתי שדגי נוי מכל הזנים אמורים להסתדר אחד עם השני בניגוד לציקלידים מסתבר שטעיתי והטעות כבר נעשתה אז בואו תסבירו לי מה אני אמור לעשות במצב הנוכחי עם כמות כזאת של דגים וזנים שונים?

תודה על הסבלנות
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 21:44   #20
רונדג

תשמע מייקי. זה שהחנות נסגרת, או שבעלת החנות סידרה לך מחירים טובים, זה ממש לא משנה את העובדה שיש לך הרבה הרבה הרבה יותר מדי דגים באקווריום!!
אז אני הייתי מאופק. לא עשיתי עניין גדול ממה שכתבת, למרות שהייתי בהלם, ובחיים שלי לא שמעתי על בן אדם שהכניס כל כך הרבה דגים לאקווריום כזה.
אני לא בטוח שאני יכול להסביר לך בדיוק אילו דגים לא הולכים עם אילו. אני לא בטוח בזה ולכן אינני מתיימר להסביר לך כיוון שאינני רוצה להטעות אותך.
אולם בדבר אחד אני כן בטוח! והוא שיש לך הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מדי דגים באקווריום! ואני באמת מתכוון לזה!! אין שום סיכוי שתוכל להחזיק ככה אקווריום, לא משנה כמה זמן הוא קיים, מי היה בו קודם, ואיזו חנות עוברת לאן! העניין הוא שזה פשוט לא הגיוני! חבל על הדגים המסכנים שסובלים וימותו, וחבל על עוגמת הנפש שתגרם לך!! תדמיין לעצמך אותך נמצא בחדר אחד עם עוד 20 אנשים. ולא לכמה שעות, אלא לכל החיים. זה נראה לך הגיוני?! לא! תחשוב קצת על הדגים! גם הם בעלי חיים אל תשכח! אתה מאמלל להם את החיים וחבל!

תקשיב לי. אם אתה רוצה לקבל את עצתי - תוציא מהר את כל הדגים! לא משנה איך. לא משנה לאן! לכל חנות שתסכים לקבל, או שתמכור לחברי הפורום בהקדם האפשרי! חבל חבל חבל על הנזק שאתה עושה כאן! אני באמת ממליץ לך לרוקן את האקווריום! במצב בו אנו נמצאים, כשאנו מדברים דרך הפורום, כל מה שאני יכול זה להמליץ לך ולהסביר לך בהגיון. ואני באמת מקווה שתקבל את דברי! זה שהחנות נסגרה זה לא אשמתך, ובטח שלא אשמת הדגים המסכנים! אבל אתה חייב לעשות משהו ומהר.

אז שוב, אם אתה מעונין בעצתי - תיפטר מהדגים בהקדם האפשרי!! אין לך מושג עד כמה נורא יהיה אם תשאיר אותם באקווריום, ופשוט אין שום סיכוי לקיים כך אקווריום.

אני מקווה שתעשה בסופו של דבר את הדבר הנכון. מכאן - לשיקולך. אתה יכול לקבל את עצתי, ואתה יכול גם להתעלם. אני פשוט לא הייתי רוצה שנגיע למצב שבו אתה כותב עוד שבועיים שלא נשאר לך אף דג באקווריום, ושהכל היה נראה אחרת אם היית מקשיב להצעה קטנה של מגדל מתחיל מן המניין (שבמקרה הזה הוא.. אני).

בברכה,
רון.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 22:26   #21
Wild Blue

קודם כל מאיפה אתה מהצפון אם אפשר לשאול? (בשביל לעזור לך בענין מציאת חנות טובה יותר ואולי עצות אחד על אחד)

בכל אופן יש לך סבטוכה שלמה כמו שהחברה מעלי צינו.

12 סקלרים ועוד בגדלים שונים בתכלס היו אמורים רק הם להיות באקווריום הזה לפי נוסחאת הליטר לס"מ דג.
דיסקוס זה דג לאקווריום יציב שנבנה במיוחד בשבילם עם תנאים מתאימים ואווירה מתאימה אי אפשר לקחת דיסקוס ולזרוק אותו לאקווריום רק כי הוא יפה צריך לדעת להחזיק דיסקוסים ומעבר לכך לגדל אותם (לא סתם הדיסקוס הוא המלך של האקווריום המתוק)

ועכשיו בקשר לשאר הדגים
רמירזים- דג סופר עדין דורש תנאים כמעט כמו דיסקוסים
סומטרות נשכניות סנפירים ידועות לשמצה יהרגו לך את כל הסקלרים והדיסקוסים ע"י נשיכות הסנפירים שלהם והתשתם על ידי רדיפות בלתי פוסקות
קריסטלים דג לאקווריום מים מליחים (דורש הוספה של מלח למים (אל תרוץ ותוסיף יש לך דגים שאסור שיהיה להם מלח באקווריום כמו הדולפינים))
כרישים אם הכוונה לכריש כסף זה דג נחמד אבל גדל מהר לגודל מכובד ואכלן חסר פרופורציה
דולפינים סמי טורפים קצת אגרסיביים אוכלים הכל ויותר מדי (לא ישאירו אוכל לשאר הדגים) וגדלים לגודל מטורף

מולי נוצה, מולי מנוקד. לא יודע בדיוק מה הכוונה אבל אם זה בסה"כ שם מסחרי חדש לסוג מוזר של מולי פה אין ממש בעיה
דג קרב דג עדין מעדיף לחיות באקווריום קטן לבדו הסנפירים שלו מהווים אחלה משחק לדגים אחרים בעיקר לסומטרות
חתול מתהפך בערך כמו הדולפינים רק לא באותה המידה של גדילה ואגרסיביות הרבה פחות.
פלקו עוד נקודת אור באקווריום שלך אם אין צמחים חיים הוא לא מהווה בעיה (אני מקווה שלא קנית אחד מעל 15 ס"מ) אבל מה עם דיסקוסים הוא בכלל לא מתאים.
ארבעה דגים שאני לא זוכר איך קוראים להם, הם ארוכים די שקופים בצבעים כחול וורוד עם מין שפם זה יכול להיות זה?

שני צלופחים קטנים עם חוטם שכחתי איך קוראים להם

זה אולי?
ועוד ארבעה דגים בצבע ברונזה מנוקדים עם נקודות לבנות ופס שחור אופקי באמצע הגוף אתה יכול לתאר קצת יותר זה לא מזכיר לי שום דג.

בשביל לגדל דגים כמו שצריך צריך לעבוד בסבלנות מעבר לזה צריך לעבוד לפי כל מיני כללי אצבע לדוגמא אצלך ס"מ דג לליטר מים, לא להכניס יותר מ2-3 דגים בינוניים בשבוע, יש להקפיד על החלפות מים ומעקב אחרי פרמטרים, יש לחקור את הדגים לפני שקונים אותם (ויש עוד מלא)

אם אין שום דרך שבעולם שאתה יכול להחזיר את הדגים אתה בבעיה ואין לי מוסג מה יהיה איתם.
זה שהאקווריום היה מאוכלס בדגים מסוימים בכמות מסוימת לא מבטיח שהוא יהיה מוכן לדגים אחרים בכמות אחרת לא משנה עד כמה הוא וותיק והיה יציב.

מרבית דגים כרגע תשכח אני כרגע חושב שאם מה שיש לך יחזיק מעמד כבר הצלחת יותר מהרבה מגדלים אחרים.

אם כל הכבוד לידידה שלך ולהנחות ככה לא אמור בכלל מוכר להתנהג מה שהיא עשתה הינו מעשה חסר אחריות שהתבסס על מכירה גרדה ללא מחשבה על מה מתאים ומה טוב היא נתנה לך כנראה את כל מה שאהבתה בלי להגיד לך מתאים או לא ובלי לעצור בעדך שהאקווריום התמלא (עוד בשלב שקנית 12 סקלרים)

בכל אופן שמור על קשר ועדכונים וננסה לעזור
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 09/01/2004, 06:10   #22
מייקי

ברירת מחדל היי WILD BLUE

תודה לך על ההשקעה וההודעה המפורטת אני מעריך את הזמן שלקחת לכתוב את זה, אז אני תושב חיפה, והתמונות שצירפת זה כן אותם דגים שיש לי , ורק כשהתחלתי לחשוב מהתשובות שלכם שהמצב גרוע אצלי באק' מגיע חבר שלי עם שתי שקיות של שלושה דגים שהוא קנה לי מתנה לאק', שזה שני טלסקופים וועוד דג קרב, אני יודע ששני דגי קרב לא יכולים לחיות ביחד התחלתי לתלוש פה שערות , מה אני אעשההההה? מישהו יכול לבוא לבקר אצלי בבית אני מזמין לכוס קפה ועוגה רק שיסתכל ויגיד לי מה לעשות? אני מתחיל להלחץ מהתגובות שאני מקבל כאן, הגעתי למסקנה שאני רוצה להיפטר משני הטלסקופים, דג חרב אחד שני הכרישים ארבעת הדולפינים ואולי עוד כמה וכמה דגים אבל אין לי אפשרות להחזיר לחנות ואני גם לא יכול לתת אותם סתם ככה למישהו כי בכל זאת הוצאתי כסף, בואו נדבר לעיניין אני לא יכול לשלם על משהו וככה סתם לתת אותו למישהו , ואני איתכם בדעה שיש הרבה דגים כי אני כבר כמה ימים מסתכל על האק' וונראה לי שיש הרבה אקשן ובלגאן שם הכל עמוס לי מידי לעיניים, ואלה הדגים שאני רוצה להשאיר אצלי = סקלרים= שהם ממש בגודל קטן קטן של שקל וכמה מהם בגודל של קצת יותר מחצי שקל, הם לא כל כך מעמיסים על האק' למרות מספרים כי הם ממש ממש קטנים, רמירזים אני רוצה להשאיר, דיסקוסים גם,, סומטרות גם משאיר, וקריסטלים והדגים האלה בתמונה השקופים עם השפם שאני לא יודע איך קוראים להם, אז אם מגדל מקצועי ישמח לבוא אלי הבייתה לביקור מקצועי שידריך אותי אחד על אחד איך מה מו מי אני אשמח מאוד ואשמח גם לקבל הרמת כפפה במייל שלי שכתובתו chaos_h13@hotmail.com מבטיח להחזיר תשובה ולקבוע פגישה בכייף על מנת שההסבר יהיה לפי מבט על האק', המון תודה לכם, אולי זה קצת גרם לי להלחץ אבל לא נורא ככה לומדים לעתיד, שוב המון תודה
עדיין לא נקרא Friday 09/01/2004, 09:30   #23
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תראה אני מבין אותך, אין לך שום אפשרות להחזיר דגים בחינם, אבל תבין שאתה המצב עגום כאן. תראה אם תרצה לשמר חלק מהדגים זה אפשרי אבל אתה לוקח הימור ענק של מחזור החנקן וההתמודדות של הדגים.

אני מציע את הדבר הבא, מכיוון שהאק' רץ עם דגים פי שאתה אומר כל הזמן,
הייתי מוציא מתוך ה14 סקלארים את הגדולים של החצי שקל, ומשאיר לא יותר מ7 קטנים. אם יש לך 2 דיסקוסים ואילך ברירה אז תשאיר אותם, אני מבין מה זה לאבד 90-100 ש''ח עכשיו רק עליהם, ואת הקריסטלים אתה יכול להשאיר במידה ואין יותר מדיי. כלז את בתנאי שהמערכת פילטרציה שלך טובה, וגם שאתה כל יומיים מבצע שאיבות רפש, ומחליף כל יום 10% מהמים, לדעתי זה הסכיוי הטוב שלך
להחזיק חלק מהדגים בחיים, לגביי השאר הסומטרות שאר הסקרלאים וכ' תחזיר לנחות, וקח זיכוי אולי תפסיד 100 שקל אבל לפחות לא תהרוס את כל האק'.
אגב יש חנויות שאולי יסכימו לשמור לך על הדגים לכמה זמן, אם יש לך יחס טוב עם המוכר. עוד דבר, יש לך תאורה? אני מקווה שלא, תשתדל שהאק' בכלל לא יהיה מואר, חבל להכניס את הדגים לסרטס יותר רציני ממה שהם יהיו.
ואל תשכח על איכות המים, אם יש לך אפשרות וכסף תלך לקנות מאיזה חנות ערכת בדיקה לאמוניה למים, תקרא את ההוראות ותחזור עם התשובות.
gura לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 09/01/2004, 11:59   #24
sharpy!

מייקי תעשה טובה, תקרא שוב את העץ, אתה רוצה להשאיר את כל השילובים שלא מתאימים ..
אז תמשיך להתווכח, ממילא הבעיה תפתור את עצמה מאליה, הרי גל התמותה יתחיל בשבוע שבועיים הקרובים, ואין פשוט מזה, הטבע יבחר עבורך מי ישאר ומי לא (לצערך הוא גם לא יתחשב בדעתך או ברצונך להחזיר חלק מההשקעה, הטבע פשוט יקח, בלי רגשות אשמה).

תעשה שכל פעם אחת מכל העץ הזה, תארוז יפה את כל הדגים בשקית (תתיעץ לפני כן מה מתוכם להשאיר) תחזור לחנות תצעק על ה"ידידה" (אלוהים יעזור לך עם כאלו ידידות, סתם עשתה עליך קופה חביבי) ותחליף את הדגים בזיכוי או אוכל.

אין ברירה, תפעל מהר כי הטבע לא מחכה לאף אחד.
sharpy! לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 09/01/2004, 13:47   #25
רונדג

מילים כדורבנות! מסכים באלף אחוז עם כל מילה ש sharpy כתב!! וזה אם לא שמת לב מה שאני ניסיתי להבהיר לך בשתי ההודעות הקודמות שכתבתי לך כאן!

Wild Blue פה הסביר לך בדיוק מה להשאיר ומה להוציא, ואתה עושה ההיפך! אני אישית הייתי סומך עליו! וכדאי גם לך!! הוא יודע מה הוא אומר!!

חוץ מזה, אמרת שחבל לך לתת במתנה משהו שעלה לך כסף. אז בבקשה. תשאיר את הדגים ואז הם ימותו, ואני יכול להבטיח לך שהם לא ידאגו לפצות אותך ולשלם לך מה ששילמת עליהם! תחשוב בהיגיון! אתה סתם מתעקש!!! תיפטר מכל הדגים!! (בייחוד מהטלסקופים! אני מקווה שלא הכנסת אותם לאקווריום!! הם הכי לא מתאימים! הם דגי מים קרים! הם ימותו ישר ויהרגו גם את כל הדגים שאולי עוד איכשהו היה להם סיכוי לשרוד אצלך באקווריום..).

בקיצור, או שתוציא עכשיו את כל הדגים מהאקווריום (למעט מה ש Wild Blue כתב לך להשאיר), או שתישא בתוצאות!! לשיקולך!!
עדיין לא נקרא Saturday 10/01/2004, 00:59   #26
gaza

מייקי בן כמה אתה ?
אתה מתנהג כמו ילד בן 5 או שאתה עובד עלינו בעיניים אחד מהשניים.
חוץ מזה שמעתי שייש מבצע בשלושת המשאלות 50 חתולים ב100 ש"ח אז רוץ לקנות.
gaza לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 10/01/2004, 07:19   #27
מייקי

ברירת מחדל לגאזה

גאזה אני לא עובד עלייך ואם להתיחס לשאלה שלך ברצינות אז אני בן 27 ואני לא מתנהג כמו ילד קטן, אני פשוט בחור שנמאס לו מציקלידים והלך קנה במקומם דגים טרופיים, כל מה שרציתי לעשות באק' שלי זה שישחו בו להקות בגדלים קטנים, בגלל זה קניתי כמויות וזנים שונים כי פעם ראיתי תמונה של אק' מטר פנורמי עם מלא מינים ולהקות בגדלים קטנים ורציתי לעשות אק' כזה , ממש לא ידעתי שגם דגי נוי צריך להתאים לאק' לפי מינים חשבתי שכל דגי הנוי אפשר לאכלס מכל המינים, מצטער אבל אני לא מומחה בדגים ולא ידעתי שצריך להתאים סוגים אם הייתי יודע הייתי עושה את זה מהתחלה, אבל עכשיו אני תקוע עם כמה סוגים שאני לא יכול להחזיר לחנות , אם מישהו רוצה לקנות כמה ממני אז בסבבה אבל אני לא יכול להחזיר לחנות ואני גם לא יכול לתת אותם ככה בחינם לכל עובר אורח כי השקעתי כסף מהכיס שלי אני מציאותי בזה זה עלה לי המון כסף הדגים האלה , אז אם אין ברירה ואני ממש מרגיש שאין לי ברירה אלה להשאיר אותם באק' שלי החנות לא מוכנה להחזיר בעלי חיים ואני לא מוצא מי שיקנה, אני מצטער שככה זה יצא , אבל אני מקווה שזה יסתדר לבד, בבקשה בבקשה אל תכעסו עלי בגלל שאני משאיר את הדגים , אני אנסה להיפטר מהדגים שלא מתאימים לאוכלוסיה מהר ככל שאני יכול אבל בינתיים אני לא מוצא שום פתרון, אם מישהו מהפורום רוצה לבוא ולקנות כמה מהם אני מוכן למכור לו, ואני גם אנסה לחפש קונים מחוץ לפורום אם אני אצליח אז סבבה אם לא אז בינתיים אין לי ברירה אחרת אלה לקבל את המצב העכשיוי ובמקביל לנסות לשפר אותו, המון תודה לכם עזרתם לי להבין טעויות שלא יחזרו בעתיד
עדיין לא נקרא Saturday 10/01/2004, 16:29   #28
ARCHER~1

הסמל האישי שלARCHER~1

ברירת מחדל Re: חדקנים וציקלידים??

לדג השקוף סגול כחול קוראים אומפקוס והוא קרוב של הפנטום והדולפין יש לו סנפיר בטן אחד ארוך ואין לו סנפיר גב
הוא כנראה יהיה היחיד שיסרוד כל עוד יש פיצוץ אוכלוסין הוא נידון לשבירת /דימום מאפו עי" התנגשות בזכוכית

לא הבנתי: אתה יכולת להפתר אז מהציקלידים אז איך זה שעכשיו אתה פתאום לא יכול?
ARCHER~1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 10/01/2004, 18:32   #29
Wild Blue

חברה אני לא מבין למה אתם כל כך יורדים על הבן אדם הוא בדיוק כמוכם התחיל בתמימות ועכשיו סובל אני מאמין שכמעט כל אחד מכם עבר כזה דבר שהסוחר ניצל אותו ברמה זו או אחרת.

מייקי אני אישית לא כועס עליך ורק רוצה לעזור. מוזר לי מאוד שהחנות לא מוכנה לקחת בחזרה את הדגים אני הייתי הולך והופך את השולחן ודורש שיקחו בחזרה את הדגים או שלפחות חלק או שאולי בכלל ישמרו לך אותם בצד תמורת תשלום סימלי עד שתארגן את האקווריום כמו שצריך.

אתה חייב כמעט את כל הדגים להחזיר ולהתחיל מהתחלה הדגים היחידים שיכולים להשאר זה כמה סקלרים (3-4), המולים, הגופים, הכרישים אם הם לא גדולים מידי, הפלקו (אם הוא קטן מ15 ס"מ) ואם 2 הדגים האחרים שמופיעים בתמונות זה מה שיש לך אז גם אותם אם לא אז יש סיכוי שלא
עכשיו בקשר לזן האחרון יכול להיות שזה זה?

אם כן אז הוא יכול להשאר.

מה שחייב ללכת זה רוב הסקלרים, הרמירזים והדיסקוסים, הדולפינים והחתול המתהפך, הדג קרב (אתה יכול לקנות בשבילו אקווריום קטן ולהחזיק אותו בנפרד) הקריסטלים, הסומטרות כל אלו לא מתאימים ורק יקשו על האקווריום שלך.

שיהיה בהצלחה ותעדכן
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/01/2004, 13:54   #30
מייקי

ברירת מחדל שוב שלום

אז בינתיים מה שהלכו מאצלי (מסרתי כי לא הייתה ברירה, חינם אין כסף) נפטרתי משני הכרישים, ארבעת הקריסטלים זוהרים, שני הטלסקופים, ומה שמת אצלי באק' היו ארבעת הדגים השקופים כחולים וורודים האלה שווליד בלו צירף להם תמונה, ודג קרב אחד מת עוד לפני שהספקתי למסור אותו, אז מה שנשאר זה הסקלרים, הדיסקוסים ארבעת הדולפינים, שני גוראמי החתול מתהפך והפלקו , את שלושת הסומטרות (אחד מת) הפרדתי ושמתי אותם לבינתיים במיכל הרבייה שבתוך האק', ונשארו גם הרמירזים, ויש לי שאלה, אפשר לגדל סקלרים ביחד עם רמירזים ודיסקוסים? יש בעיה עם השילוב הזה? ועוד שאלה לגבי אוכל, המליצו לי על אוכל מגורען שנקרא אנין-נון בינתיים אני מאכיל את הדגים שלי עם זה ושמתי לב שהדיסקוסים לא כל כך מתקרבים לאוכל ולא מתלהבים ממנו האבחנה שלי מוצדקת?

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא