AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 04/10/2007, 22:31   #1
iziko20

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום להקות כמויות ועצות

שלום לכולם אתר ועצמותה מעולה אני מרבה להיכנס ולעקוב למרות שאיני בעל אקווריות כבר 8 שנים.. :-( עכשיו לענינו, אנחנו בונים דירה בה אגור ביח' דיור במרתף עכשיו כחלק מהרעיון שצץ לי בראש זה קמת אקווריום תמונה כאשר החלק הגלוי יהיה לכיוון חלל הסלון והחלק לטיפול יהיה כמובן מעברו השני של הקיר.. האקווריום המתוכנן נכון לשלב זה (יקח כמה חודשים טובים עד שאגיע בפועל להחלטת הגודל של האקווריום) אורך :110~120 ס"מ רוחב: 50~45 גובה: 50 אולי 60 ס"מ (לא גבוה מידי?) יוצא בערך אקווריום של 250 ל' לפחות השאלה היא כזאת בהתחלה חשבתי על ציקלידים אבל אז אמרתי לעצמי שאני אוהב כמות (ישראלי לא?) עכשיו אני שוקל אולי אקוורים שבו יוכנסו כמובן נגיד לדוג' להקת גוראמים, גופים וכ"ו... השאלות:
1. כמה דגים אפשר להכניס לאקווריום בנפח כזה? (במידה שהם בוגרים ואני ארצה השרצות \ הטלות)
2.איזה אוכלוסיות יש להכניס ע"מ שיסתדרו ביחד והתנאים הדרושים ע"מ לתת להם טיפול ראוי?
3. עוד טיפים, עצות והכוונות יתקבלו כמובן בברכה!
iziko20 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/10/2007, 00:56   #2
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הערה קטנה...גורמים אינם דגי להקה...

1. זה תלוי בגודל הפרט בלהקה...רב דגי הלהקה הם דווקא מטילים ולא משריצים...בשרצים קל יותר לטפל ורב הסיכויים למגדל מתחיל שיגיעו לבגרות.
2. זה כמובן תלוי (עוד פעם תלוי כן) בהעדפות שלך לדגים...אם לדוגמא אתה מעדיף ניאונים (יכולים להשתלב יופי עם רזבורות חצויות) או דווקא טטרות אחרות (יש בינהם אגרסיביות יותר)...ואולי דווקא התנועה של הפסוסיות (הזברות) מועדפת עליך...
3. הרעיון עצמו נחמד ויכל לצאת אקו' משגע...בחר לך כיוון מתאים בהתאם תקבל עצות שיועילו לך יותר מאשר סתם עצות באויר...

פאם בראון,
sophiea. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/10/2007, 01:25   #3
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

50-60 ס"מ גובה זה מעט מעל המקסימום הרצוי .
קשה מאד לטפל באקווריום כל כך גבוה ,להגיע לקרקעית או לסדר משהוא נמוך בציוד (אבן אוויר וכדומה ) .
לא הייתי ממליץ לעבור 50-55 ס"מ.
אני גם מציע להפריד בין החשיבה על אקווריום תצוגה (בסלון) לבין ריבוי דגים שיכול להעשות בתנאים אחרים (הרבה פחות מרשימים ) .בארקווריום קיבוצי , די קשה להגיע לרביה מוצלחת שתחזיק מעמד -השרצים או הביצים לא ישרדו לאורך זמן .

250 ליטר זה נפח כבר די גדול שאפשר להכניס בו די הרבה דגים - תלוי כמובן בסוג.

לא הייתי פוסל מראש ציקלידים (במיוחד באם לא הולכים לרביה ) - אפשר להכניס כמות יפה וחלק מהמינים הרבה פחות אגרסיבים כאשר הם בכמות גדולה (אין טריטוריה לריב עליה ) . בכל אופן לגבי ציקלידים , מציע לפתוח עץ בפורום שלהם ולהתייעץ שם עם המומחים מי וכמה אפשרי בנפח כזה .

אם הולכים על אקווריום תצוגה , לדעתי השילוב היפה ביותר הוא של צמחיה עם דגים . אפשר לבנות אקווריום מדהים של צמחיה LOW TECH (אולי אפילו טבעי) שלא יחייב טיפול אינטנסיבי עם כמות נכבדה של דגים מרשימים וצבעוניים.

אנ י מציע כי תעיין קודם באקוורקס על סוגי הדגים , תעשה סיבוב בכמה חנויות דגים גדולות , תתרשם מהמבחר והסוגים ,רשום את השמות וחזור להתייעץ לגבי שילובים אפשריים וכמויות.
בתכנון טוב , אתה יכול להרים יופי של פרוייקט .
עדיין לא נקרא Friday 05/10/2007, 02:44   #4
iziko20

חן חן לשניכם על התגובות ציקלידים הבנתי שהם די מלכלכים הכוונה שלי בלהקה היא שתכלול לפחות 12 דגים ובערך 3 או 4 להקות שונות בקטע של הרבייה אני לא מתכנן להקים אותו לרבייה אלא רק כערך מוסף ובשביל ההתנסות שבדבר מה גם שהבית כרגע בבניה אבל אני כבר צריך להתחיל חשוב על הצורה של האקווריום ופחות או יותר מידות... לאחר שהוא יוקם (בעז"ה במהרה בימינו) אני אוכל לטפל בו כפעם בשבוע ובשאר השבוע אבא שלי יטפל כיוון שאני יהיה בבסיס ולקראת סוף הקורס קצינים...
לגבי גודל הדגים, הכוונה להביא לפחות כחצי מהלהק3ה כדגים בוגרים. מייקל לקחתי את עצתך בנושא ואכן אני יעלה את שאלה בפורום ציקלידים למעט תיקונים מינוריים..
לגביה צמחיה ודגים כמו כן הבנתי שרוב הציקלידים לא כ"כ מסתדרים עם צמחייה הבנתי שהם מנשנשים אותה..
iziko20 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא