AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 14:54   #31
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: דגים מתגרדים

מכל הסיפור הזה שרשמת אני לא בטוח שאני מבין מה המצב הנוכחי...
יש שם כרגע מיקס של ציקלידים לא מאוד מתאימים אחד לשני יחד עם שוונפלד בודד ועוד משהו?

נשמע לי שבנוסף לחשד לטפילים, והמתכות שהביא עימו המצע עד שגילית והוצאת..
יש שם גם לא מעט סטרס. ואולי מזון שלא מתאים לכל החבורה ועושה בעיות.

במה אתה מאכיל?
אתה יודע להגיד מי כל אחד מהדגים באקווריום?
כמה זמן הם כולם שם?
אני מאמין שהסטרס והתזונה משפיעים חזק ויכול להיות שסדר באוכלוסיית המיכל יעשה לך ולהם הרבה יותר טוב!
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 15:12   #32
יוני. פ

הודו לך על 9 הודעות 19 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים מלאווי-מבונות 270 ליטר, צמחייה לאוטק 100 ל' משריצים
וותק בתחום: שלוש שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי המציל צפה בהודעה
מכל הסיפור הזה שרשמת אני לא בטוח שאני מבין מה המצב הנוכחי...
יש שם כרגע מיקס של ציקלידים לא מאוד מתאימים אחד לשני יחד עם שוונפלד בודד ועוד משהו?

נשמע לי שבנוסף לחשד לטפילים, והמתכות שהביא עימו המצע עד שגילית והוצאת..
יש שם גם לא מעט סטרס. ואולי מזון שלא מתאים לכל החבורה ועושה בעיות.

במה אתה מאכיל?
אתה יודע להגיד מי כל אחד מהדגים באקווריום?
כמה זמן הם כולם שם?
אני מאמין שהסטרס והתזונה משפיעים חזק ויכול להיות שסדר באוכלוסיית המיכל יעשה לך ולהם הרבה יותר טוב!
השוונפלד הוא הותיק בחבורה, לא הצלחתי למצוא לו בית אחר, אני מבין שלא טוב לו, גם הסקט שוחה אחריו כל הזמן כי הסקט דג להקה והוא בודד...אשמח לשמוע פתרון, אני לא מאמין שאצליח למכור אותו לחנות.
חוץ מהם יש גרשקי, זוג קורליוסים, תכשיט, קופדאי, טרופאופס אוליב, תפוז, אייס בלו, סאלוסי והדג המסכן...
אני מאכיל בסרה גרנו גרין פעמיים ביום.
הם יחד כחודשיים וחצי פלוס מינוס למעט קורליוס אחד והסאלוסי שהכנסתי ביום ראשון האחרון.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
יוני. פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 15:29   #33
המציל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יוני. פ צפה בהודעה
השוונפלד הוא הותיק בחבורה, לא הצלחתי למצוא לו בית אחר, אני מבין שלא טוב לו, גם הסקט שוחה אחריו כל הזמן כי הסקט דג להקה והוא בודד...אשמח לשמוע פתרון, אני לא מאמין שאצליח למכור אותו לחנות.
חוץ מהם יש גרשקי, זוג קורליוסים, תכשיט, קופדאי, טרופאופס אוליב, תפוז, אייס בלו, סאלוסי והדג המסכן...
אני מאכיל בסרה גרנו גרין פעמיים ביום.
הם יחד כחודשיים וחצי פלוס מינוס למעט קורליוס אחד והסאלוסי שהכנסתי ביום ראשון האחרון.

אז התזונה היחידה שלהם צמחית?
יש לך שילוב של דגים צמחוניים, אוכלי כל וטורפים. התזונה הזו לא מתאימה לכולם ולדעתי - הדבר הנכון לעשות יהיה לבחור את מי אתה רוצה להשאיר ולהתאים את שאר האוכלוסיה והמזון אליהם.

בנוסף, בשביל דגים יפים, בריאים ושמחים - עדיף תמיד לשלב מזונות שונים שישלימו אחד את השני.

את הדגים שלא מתאימים, כמו השוונפלד והסקט (שזקוק למים מליחים) אתה יכול למסור למי שכבר מגדל להקה בתנאים טובים דרך כיכר השוק למשל.
אני באופן אישי מאוד לא אוהב להחזיר דג לחנות, שם ימכר לאדם התמים הבא שלא בטוח שידע לטפל בדג.

בחזרה לגירודים - רשמת ממתי הם? עכשיו אני מבין שיש דג חדש באקווריום. אולי זה קשור.
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 15:44   #34
יוני. פ

ציטוט:
אז התזונה היחידה שלהם צמחית?
יש לך שילוב של דגים צמחוניים, אוכלי כל וטורפים. התזונה הזו לא מתאימה לכולם ולדעתי - הדבר הנכון לעשות יהיה לבחור את מי אתה רוצה להשאיר ולהתאים את שאר האוכלוסיה והמזון אליהם.

בנוסף, בשביל דגים יפים, בריאים ושמחים - עדיף תמיד לשלב מזונות שונים שישלימו אחד את השני.

את הדגים שלא מתאימים, כמו השוונפלד והסקט (שזקוק למים מליחים) אתה יכול למסור למי שכבר מגדל להקה בתנאים טובים דרך כיכר השוק למשל.
אני באופן אישי מאוד לא אוהב להחזיר דג לחנות, שם ימכר לאדם התמים הבא שלא בטוח שידע לטפל בדג.

בחזרה לגירודים - רשמת ממתי הם? עכשיו אני מבין שיש דג חדש באקווריום. אולי זה קשור.
מי הטורף?

דג שאוכל כל אין בעיה שיאכל רק צמחי, כן אשלב עוד סוג מזון.

לגבי הסקט, פה אני מבולבל, אני רואה אקווריומים עם סקטים גדולים ומשגשגים, למה אצלי זה לא יעבוד?

קשה לי למכור דגים נראה לי בגלל איזור המגורים שלי...
זוכר את העץ שלי על להציל דג מסכן? אמרת שאין לך בעיה לבוא אלי לאסוף אותו, מה אתה אומר במקרה הזה? תעזור לי למצוא לשוונפלד בית חדש?

הגירודים עוד היו מלפני, אני חושד שזה התחיל מהאייס כי ראיתי אותו מתגרד אחרי שהכנסתי אותו. לפני שאני קונה דג אני בוחן אותו טוב בחנות, הבעיה שהוא היה שם במיכל גבוה ולא הצלחתי לראות אותו כ"כ...פה פישלתי.

עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 16:09   #35
המציל

כמה דברים -

א. תמיד יש דוגמא פה ושם איך אצל מישהו אחר "זה עובד".
אני לא יודע איפה ראית סקט, לדוגמא, משגשג במים מתוקים.. אולי יש מקרים כאלו.
אני רק יודע מה התנאים האופטימליים לכל דג, ולדעתי לשם כולנו צריכים לחתור.

דגים אגרסיביים יכולים לחיות מצויין יחד, אבל יכולים גם להרוג אחד את השני יום אחד.
דגים יכולים לחיות עם תזונה לא מתאימה.. עד שיום אחד (או שכן או שלא) יסבלו מחסימת מעיים או בעיות גדילה.
דגים יכולים גם לחיות ללא החלפות מים מסודרות, עם רפש על הקרקעית ובטיפול מינימאלי..
ואז יום אחד יש בעיות ואף אחד לא מבין מאיפה באו.

אני לא אומר לך חס וחלילה מה לעשות, או שאתה לא בסדר. אתה כל הזמן שואל, לומד ונראה שדואג לדגים לכן אני רק מציע.. לנסות לחשוב על מה הכי טוב להם.

סטר חי במים מליחים וחוזר בשלב בוגר לים, למים מלוחים לגמרי.
אם הוא יחיה טוב כל חייו, או עד גיל מסויים, במים מתוקים? לדעתי לא. אבל אולי.

לדעתי בכל אקווריום אפשר לגדל דגים בתנאים יותר טובים או פחות.
אני מציע להבין מי הדגים הכי אהובים עליך שם, ומי יכול לחיות איתם בטוב גם חודשים ושנים קדימה - ולהתמקד בהם.
להתאים להם את הסלעים/צמחיה, תזונה, שותפים לאקווריום ותנאי המים.
ככה תגיע לאקווריום מאוזן, עם דגים בריאים ויפים וכמעט אפס תקלות/מחלות/בעיות.

ב. אשמח לעזור למצוא בתים לדג/ים, זה לא בדיוק נסיעה שגרתית, אבל אפשרי היום להגיע לכל מקום. נסתדר

ג. תכשיטים אמנם מוכנים לאכול הכל, אבל הם בעיקר טורפים ותזונה כזו לא תעשה להם טוב.
כשאתה רושם "קופדאי" אתה מתכוון ל-Copadichromis borleyi? דג שבעיקרו טורף, בטבע ניזון מפלנקטון.
ואני לא יודע מה זה תפוז..
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 16:46   #36
יוני. פ

ציטוט:
כמה דברים -

א. תמיד יש דוגמא פה ושם איך אצל מישהו אחר "זה עובד".
אני לא יודע איפה ראית סקט, לדוגמא, משגשג במים מתוקים.. אולי יש מקרים כאלו.
אני רק יודע מה התנאים האופטימליים לכל דג, ולדעתי לשם כולנו צריכים לחתור.

דגים אגרסיביים יכולים לחיות מצויין יחד, אבל יכולים גם להרוג אחד את השני יום אחד.
דגים יכולים לחיות עם תזונה לא מתאימה.. עד שיום אחד (או שכן או שלא) יסבלו מחסימת מעיים או בעיות גדילה.
דגים יכולים גם לחיות ללא החלפות מים מסודרות, עם רפש על הקרקעית ובטיפול מינימאלי..
ואז יום אחד יש בעיות ואף אחד לא מבין מאיפה באו.

אני לא אומר לך חס וחלילה מה לעשות, או שאתה לא בסדר. אתה כל הזמן שואל, לומד ונראה שדואג לדגים לכן אני רק מציע.. לנסות לחשוב על מה הכי טוב להם.

סטר חי במים מליחים וחוזר בשלב בוגר לים, למים מלוחים לגמרי.
אם הוא יחיה טוב כל חייו, או עד גיל מסויים, במים מתוקים? לדעתי לא. אבל אולי.

לדעתי בכל אקווריום אפשר לגדל דגים בתנאים יותר טובים או פחות.
אני מציע להבין מי הדגים הכי אהובים עליך שם, ומי יכול לחיות איתם בטוב גם חודשים ושנים קדימה - ולהתמקד בהם.
להתאים להם את הסלעים/צמחיה, תזונה, שותפים לאקווריום ותנאי המים.
ככה תגיע לאקווריום מאוזן, עם דגים בריאים ויפים וכמעט אפס תקלות/מחלות/בעיות.

ב. אשמח לעזור למצוא בתים לדג/ים, זה לא בדיוק נסיעה שגרתית, אבל אפשרי היום להגיע לכל מקום. נסתדר

ג. תכשיטים אמנם מוכנים לאכול הכל, אבל הם בעיקר טורפים ותזונה כזו לא תעשה להם טוב.
כשאתה רושם "קופדאי" אתה מתכוון ל-Copadichromis borleyi? דג שבעיקרו טורף, בטבע ניזון מפלנקטון.
ואני לא יודע מה זה תפוז..
אני מסכים איתך לגמרי, אבל קניתי אותם לפני שהכרתי את עולמם של הציקלידים ולא הכרתי את הפורום, הסתמכתי על מה שהמוכרים אמרו בחנות, חשבתי שאם הם מתעסקים בזה הם יודעים, לצערי הם ממש לא יודעים...את הנגלה השנייה של הדגים אבא שלי קנה, ולא התייעץ איתי, מכרו לו מורי דולפין, תכשיט, תוכי, את הסקט וסכין ליצן(!) הכי לא קשור...כמובן שהחזרתי אח"כ את הסכין בגלל שעליו ידעתי שהוא ממש לא מתאים, האחרים לא ידעתי...אח"כ התברר בעזרת הפורום וכבר לא יכלתי להחזיר, בגלל שהתוכי חלה עקב תזונה לא נכונה...

אז אני חוזר לסקט, אם אמכור אותו זה יהיה רק למגדל מים מליחים, הבעיה שאני לא חושב שהתחום הזה חזק בארץ, אז אני בבעיה, כי לא אמכור אותו לאקווריום מתוקים אחר.
אני מניח שהבנת כבר שאני הולך עם המאלווים, אני מאוד אוהב אותם ובעיקר את הגרשקי.

קופדאי בורלאי יש לי ורשום באקווה דקס שהוא באקווריום אוכל כמעט הכל ובמקומות אחרים רשום שעיקר מזונו הוא צמחי, לכן קניתי אותו.

תפוז, השם הרשמי זה כרומיד תפוז, שגם הוא רשום עליו שהוא למליחים באקווה דקס אבל במאמר על דגי מים מליחים הוא לא מצויין, לא יודע אם במכוון או טעות...והוא היה מהחלוצים אצלי, בזמן שלא ידעתי כלום על ציקלידים...קראתי קצת, אבל לא מספיק לעומק...
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 17:15   #37
המציל

ברור לי שאתה לא עושה פה שום דבר בכוונה להרע לדגים.
אני לא מתייחס כרגע לעבר, מה שהיה היה. עכשיו זו בחירה שלך איך להמשיך

עניין המליחים באמת בעייתי, לכן כל כך עצוב לי שמוכרים את הדגים האלו מלכתחילה. יחד עם עוד כמה סוגים דגים שהיה נכון יותר לא לייבא מראש לארץ ולא למכור.

ולטעמי דגים אוכלי כל לא יחיו טוב על בסיס צמחי כל כך. בוודאי לא כאלו שעיקרם בשרי בטבע.
פה מגדלים מנוסים ממני יוכלו לתת לך חוות דעת מבוססת משלי.
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 17:48   #38
Ofir

הודו לך על 12 הודעות 17 פעמים

יוני,
מצפיה בסרטון, ואולי אני פה באיחור, לדעתי הדגים נראים בסדר גמור, חוץ מהאייס ווייט
הוא בהחלט זקוק להפרדה וטיפול תרופתי, שוב לפי מה שאורים מהסרטון.
הגירודים של האחרים נראים בהחלט ברמה סבירה, אם יש גירוד פה גירוד שם זה טבעי לחלוטין אצל ציקלידים.
חוץ מזה כדאי ליישם מה שאמר המציל, ולהעביר הלאה את הסקאט לפחות לאקווריום מליח מתאים.
דגים אוכלי כל זקוקים לאכול כל, לא רק למזון צמחי, ולכן סביר שלא ירגישו טוב על תזונה צמחית בלבד (הבורלאי).
לגבי התפוז, אני לא רואה כרומיד בסרטון, לדעתי מדובר בהפלוכרומיס\פיקוק היבריד כלשהוא עם שם מסחרי. זה לא דג של מים מליחים.
זה הדג? https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1549

אופיר
Ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 17:56   #39
יוסף_2016

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: מיכלי טנגניקה שונים
וותק בתחום: כל יום נוסף לומדים עוד משהו חדש

היי יוני. תלוי בהתקדמות המחלה בעיקרון מספר טיפולים ויש גם מספר דרכים לטיפול. ההמלצה מנסיוני היא להשים את התרופה במים יום כן יום לא למשך 7-8 ימים עם החלפות מים בין לבין. לדוגמא לפני התחלת טיפול תחליף 25% מהמים ותשים את האבקה במטרונידזול טהור המינון הוא:1 גרם ל-100 ליטר מים. ביום השני ללא טיפול ביום השלישי שוב החלפה של 20-25% וכן על אותו הדרך עד גמר הטיפול.אפשר גם לתת להם באוכל וזה פועל באופן ישיר על המעי כל עוד הם אוכלים. חשוב לא להשאיר אור דולק במהלך הטיפול שכן זה פוגע באפקטיביות של התרופה. בהצלחה!
יוסף_2016 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 18:03   #40
יוני. פ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ofir צפה בהודעה
יוני,
מצפיה בסרטון, ואולי אני פה באיחור, לדעתי הדגים נראים בסדר גמור, חוץ מהאייס ווייט
הוא בהחלט זקוק להפרדה וטיפול תרופתי, שוב לפי מה שאורים מהסרטון.
הגירודים של האחרים נראים בהחלט ברמה סבירה, אם יש גירוד פה גירוד שם זה טבעי לחלוטין אצל ציקלידים.
חוץ מזה כדאי ליישם מה שאמר המציל, ולהעביר הלאה את הסקאט לפחות לאקווריום מליח מתאים.
דגים אוכלי כל זקוקים לאכול כל, לא רק למזון צמחי, ולכן סביר שלא ירגישו טוב על תזונה צמחית בלבד (הבורלאי).
לגבי התפוז, אני לא רואה כרומיד בסרטון, לדעתי מדובר בהפלוכרומיס\פיקוק היבריד כלשהוא עם שם מסחרי. זה לא דג של מים מליחים.
זה הדג? https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1549

אופיר
היי אופיר. אני חושב שאתה צודק, צפיתי עכשיו בסרטונים על כרומיד תפוז והוא באמת לא נראה ככה...מי שחשבתי שזה תפוז תראה בסרטון, יש דג צהוב קטן ויש לו הרבה נקודות צהובות בסנפיר התחתון. האמנתי למוכר, הוא טעה...
אפרסם עכשיו בכיכר השוק על השוונפלד והסקאט, נראה אם יש מעוניינים.
הגירודים של האחרים לא ברמה קיצונית כמו של האייס אבל אם הם מתגרדים מידי כמה דקות זה לא חשוד?
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 18:09   #41
יוני. פ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יוסף_2016 צפה בהודעה
היי יוני. תלוי בהתקדמות המחלה בעיקרון מספר טיפולים ויש גם מספר דרכים לטיפול. ההמלצה מנסיוני היא להשים את התרופה במים יום כן יום לא למשך 7-8 ימים עם החלפות מים בין לבין. לדוגמא לפני התחלת טיפול תחליף 25% מהמים ותשים את האבקה במטרונידזול טהור המינון הוא:1 גרם ל-100 ליטר מים. ביום השני ללא טיפול ביום השלישי שוב החלפה של 20-25% וכן על אותו הדרך עד גמר הטיפול.אפשר גם לתת להם באוכל וזה פועל באופן ישיר על המעי כל עוד הם אוכלים. חשוב לא להשאיר אור דולק במהלך הטיפול שכן זה פוגע באפקטיביות של התרופה. בהצלחה!
היי יוסף, לפני שאני מחליט ללכת על הטיפול חשוב לי לשמוע עוד חוות דעת על זה, כמו שכדאי לשמוע המלצות לטיפול ממספר רופאים...מכיוון ששמעתי פה כמה דעות...
תודה רבה לך!
אגב, כמה עולה המטרודינזול ואיפה קונים?
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 19:35   #42
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

ציטוט:
מטריד אותי שהם ממשיכים להתגרד...
מלבד להחליף מצע..
ביצעת החלפת מים?
אם לא, אני מציע לעשות החלפת מים גדולה (מעל 50 אחוז) ולבחון לאחר 24-48 שעות אם ההתגרדויות ממשיכות.
הרי זה הגיוני שאם לא בוצעה החלפת מים, המים עדיין יכילו חומרים שהשתחררו מהמצע.

על אף שדיווחת שאינך רואה על גבי הדגים טפילים חיצוניים, שווה להמשיך לעקוב מקרוב.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 19:42   #43
יוני. פ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אמיר.פ צפה בהודעה
מלבד להחליף מצע..
ביצעת החלפת מים?
אם לא, אני מציע לעשות החלפת מים גדולה (מעל 50 אחוז) ולבחון לאחר 24-48 שעות אם ההתגרדויות ממשיכות.
הרי זה הגיוני שאם לא בוצעה החלפת מים, המים עדיין יכילו חומרים שהשתחררו מהמצע.

על אף שדיווחת שאינך רואה על גבי הדגים טפילים חיצוניים, שווה להמשיך לעקוב מקרוב.
תוך כדי החלפת החצץ יצאו הרבה מים, סביבות ה- 50%, זה בעיקר הוציא רפש עם החצץ כי המתקדתי בחצץ.
איך אפשר לראות טפילים חיצוניים שהם לא נקודות לבנות? זה משהו שניתן לראות ללא מיקרוסקופ?

המתכת גורמת לגירויים? לא ראיתי שזה רשום במאמר שצירפת..
אמשיך לעקוב.

אתה מציע לחכות בינתיים עם המטרו?
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 19:48   #44
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
היי יוסף, לפני שאני מחליט ללכת על הטיפול חשוב לי לשמוע עוד חוות דעת על זה, כמו שכדאי לשמוע המלצות לטיפול ממספר רופאים...מכיוון ששמעתי פה כמה דעות...
תודה רבה לך!
אגב, כמה עולה המטרודינזול ואיפה קונים?
יוני,

הערה אחת ברשותך, מעבר לבעלי חנויות שכבר הבנת שהאינטרס שלך (ברצון לשמור ולטפח דגים) והאינטרס שלהם (למכור מכל הבא ליד) לא עומד בקנה אחד, הייתי גם ממליץ לך להתמקד ביישום עצות ממקור אחד אמין ומקצועי כמו האתר הזה, אני כותב זאת כי ראיתי שאתה שואל את אותם שאלות גם באינטרנט ואני לפעמים קורא את התשובות ונחרד...

לגבי המטרו, זה ממש לא עניין מסובך ואתה יכול להשיג אותה אצל סוחרים, כולל אחד פה בפורום הסוחרים (אקווה דיל), העלות היא בדר"כ 4 שקלים לגרם כאשר החישוב הוא לפי גרם ל-100 ליטר וצריך 4 סבבים בטיפול (שלא תמיד פותר לחלוטין את הבעיה ואז יתכן וידרש סבב נוסף...)

אני ממליץ לפני שתתחיל טיפול שתקרא ותבין את המאמר הנ"ל: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=225

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 20:15   #45
יוני. פ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
יוני,

הערה אחת ברשותך, מעבר לבעלי חנויות שכבר הבנת שהאינטרס שלך (ברצון לשמור ולטפח דגים) והאינטרס שלהם (למכור מכל הבא ליד) לא עומד בקנה אחד, הייתי גם ממליץ לך להתמקד ביישום עצות ממקור אחד אמין ומקצועי כמו האתר הזה, אני כותב זאת כי ראיתי שאתה שואל את אותם שאלות גם באינטרנט ואני לפעמים קורא את התשובות ונחרד...

לגבי המטרו, זה ממש לא עניין מסובך ואתה יכול להשיג אותה אצל סוחרים, כולל אחד פה בפורום הסוחרים (אקווה דיל), העלות היא בדר"כ 4 שקלים לגרם כאשר החישוב הוא לפי גרם ל-100 ליטר וצריך 4 סבבים בטיפול (שלא תמיד פותר לחלוטין את הבעיה ואז יתכן וידרש סבב נוסף...)

אני ממליץ לפני שתתחיל טיפול שתקרא ותבין את המאמר הנ"ל: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=225

בהצלחה,

תמיר
תמיר אתה צודק, אני שואל גם בפייסבוק כי אני מרגיש קצת חופר כאן, והאמת אני מרגיש קצת חופר גם שם...ראה גם את ההתנצלות שלי בפתיחת העץ, אני לא אוהב להכביד...
אני שם לב שאתה ושאר הצוות לא עונים בפייסבוק, ואני מתרשם שיש שם אנשים שדווקא כן מבינים עניין, ויש הרבה שטועים ומטעים, אם אני יודע אני עונה, בעיקר מידע שצברתי בזכותכם

לעניין המטרו, אבדוק אצל אקווה דיל, חשבתי שזה עסק יקר (והיו לי הרבה הוצאות לאחרונה עם האקווריום החדש, הרגעת אותי)
תודה!
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 20:52   #46
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
תמיר אתה צודק, אני שואל גם בפייסבוק כי אני מרגיש קצת חופר כאן, והאמת אני מרגיש קצת חופר גם שם...ראה גם את ההתנצלות שלי בפתיחת העץ, אני לא אוהב להכביד...
אני שם לב שאתה ושאר הצוות לא עונים בפייסבוק, ואני מתרשם שיש שם אנשים שדווקא כן מבינים עניין, ויש הרבה שטועים ומטעים, אם אני יודע אני עונה, בעיקר מידע שצברתי בזכותכם

לעניין המטרו, אבדוק אצל אקווה דיל, חשבתי שזה עסק יקר (והיו לי הרבה הוצאות לאחרונה עם האקווריום החדש, הרגעת אותי)
תודה!
יוני, אתה ממש לא חופר, מטרת הפורום פה היא לעזור לחובבים, אף אחד פה לא יבוא אליך בטענות כי אף אחד לא באמת חייב לענות וכולם עושים זאת בהתנדבות מלאה ולכן, הסר דאגה מליבך ותכין את השופל...
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 22:16   #47
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

ציטוט:
המתכת גורמת לגירויים? לא ראיתי שזה רשום במאמר שצירפת..
אמשיך לעקוב.

אתה מציע לחכות בינתיים עם המטרו?
בקישור שצירפתי לך יש מאמר.
במידה וקראת, מצויינים שם מספר סממנים שיכולים לגרום בין היתר לגירודים.
בלי קשר, טוב שהעפת את החצץ הזה.. טוב לא היה יוצא מזה.

לגבי הדג הבעייתי, אשמח שתחדד את העניין.
האם הוא אוכל?
דגים אחרים מציקים לו?
לא הייתי קופץ למסקנות פזיזות בלי לברר את העניין לעומק.

לגבי הקופדאי שאתה מדבר עליו, האם כוונתך היא לקופדיכרומיס בורלאי? קופדיכרומיס אחר?
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 22:34   #48
יוני. פ

ציטוט:
בקישור שצירפתי לך יש מאמר.
במידה וקראת, מצויינים שם מספר סממנים שיכולים לגרום בין היתר לגירודים.
בלי קשר, טוב שהעפת את החצץ הזה.. טוב לא היה יוצא מזה.

לגבי הדג הבעייתי, אשמח שתחדד את העניין.
האם הוא אוכל?
דגים אחרים מציקים לו?
לא הייתי קופץ למסקנות פזיזות בלי לברר את העניין לעומק.

לגבי הקופדאי שאתה מדבר עליו, האם כוונתך היא לקופדיכרומיס בורלאי? קופדיכרומיס אחר?
האייס אוכל ולפעמים רודף אחרי אחרים. במאמר על המתכות רשום שאחד הסימפטומים זה דג שעומד במצב סטטי ופתאום מזנק, וזה בדיוק מה שהוא עושה בתוספת גירודים. הבטן שלו קצת קעורה, ולא מציקים לו..

לגבי הקופדאי אני מצרף תמונה, לא אתפלא אם פתאום תגיד לי שזה לא קופדאי כפי שגיליתי על דגים אחרים שאמרו לי x וקיבלתי y..
ואגב, הכתם הלבן שהיה לו על הגב נעלם והסנפיר מתחיל להתחדש

עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 00:40   #49
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

לפי התמונות שנתנו קשה להגיד באיזה דג מדובר.
בנוסף הוא נראה יחסית צעיר.

לא הבנתי עדיין עם איזה דג יש בעיה, רק עם האייס בלו?
לפי מה שאני מבין הוא אוכל כרגיל, מה מצב הצואה שלו?
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 08:27   #50
יוני. פ

ציטוט:
לפי התמונות שנתנו קשה להגיד באיזה דג מדובר.
בנוסף הוא נראה יחסית צעיר.

לא הבנתי עדיין עם איזה דג יש בעיה, רק עם האייס בלו?
לפי מה שאני מבין הוא אוכל כרגיל, מה מצב הצואה שלו?
כן, הבעיה באייס, זאת אומרת הוא מתגרד בצורה קיצונית, השאר פה ושם, אני חושב שהחלפת המצע הוריד את רמת הגירודים כולל האייס, אבל אמשיך לעקוב.
סליחה על השאלה אבל האם יש להם זמן לצואה, כי אני מסתכל עליהם הרבה במקום להתעסק בפרוייקט גמר שלי...ואני לא מבחין בצואה, לא סתם אמרתי את זה..

ניסיתי לצרף סרטון קצרצר על הקופדאי והתפוז אבל משום מה יש לי בעיה ב tapatalk, אנסה יותר מאוחר, בסרטון רואים יותר ברור, אני חייב לדעת אילו דגים הם באמת...
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 08:48   #51
יוני. פ

הצלחתיhttps://cloud.tapatalk.com/s/59b0dda2...907_080850.mp4

עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 10:27   #52
המציל

רק אצלי שני הוידאוים עושים בעיות?
מהאפליקציה אני לא רואה כלום, ומהמחשב יש לי רק אופציה להוריד את הוידאו למחשב..
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 10:40   #53
יוני. פ

ציטוט:
רק אצלי שני הוידאוים עושים בעיות?
מהאפליקציה אני לא רואה כלום, ומהמחשב יש לי רק אופציה להוריד את הוידאו למחשב..
גם אני צריך להוריד שאני רואה עם המחשב אבל זה לא נכנס לתקיית הורדות
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 13:48   #54
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הדג הראשון אמנם מזכיר בצבעיו קופדיכרומיס בורלאי אבל לפי מבנה גופו לטעמי מדובר באלונוקרה (פיקוק) כל שהו.. יתכן שהיבריד (ערבוב בין שני זנים).

הדג השני ככל הנראה פיקוק תפוז (aulonocara orange) או אלונוקרה גולד.
מדובר בדג שאינו קיים בטבע ונוצר על ידי רבייה סלקטיבית.
תוכל לקרוא ולהתרשם כאן:
http://www.onzemalawicichliden.eu/Be...nge%20eng.html

קרדיט גם לאופיר על דבריי

חשוב לי לציין בפניך שאלונוקרות או לחילופין פיקוקים הם בעלי תזונה בשרית.
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 17:43   #55
יוני. פ

אוף, כמה בעיות יכולות להיות במיכל אחד??

עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 18:10   #56
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

בגלל זה אמרו לך הרבה לפני כן שיש לבנות את האוכלוסיה בצורה מחושבת.
עדיף לעשות קצת סדר באוכלוסיה ולהחליט על קו אחיד.
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 18:42   #57
יוני. פ

ציטוט:
בגלל זה אמרו לך הרבה לפני כן שיש לבנות את האוכלוסיה בצורה מחושבת.
עדיף לעשות קצת סדר באוכלוסיה ולהחליט על קו אחיד.
אתה צודק, לכן מאז אני בודק לפני שאני מביא חדשים, אומרים לי בחנות איזה דג אני רואה ואני בודק באינטרנט מידע עליו וע"פ זה אני מחליט אם להביא או לא ומוודה שאכן זה הדג המדובר וגם אני רואה תמונה. כנראה שהייתה לי טעות בזיהוי בגלל ההיברידים שאין עליהם הרבה מידע אם בכלל וגם המוכר טעה, כמו שהגעתי למסקנה שמוכרים לא יודעים מי יודע מה...
ואחרי שהכנסתי לא קל להוציא...

עוד שאלה, רציתי לקנות מזון צמחי נוסף והיה בחנות מזון צמחי של jbl והיה רשום שהוא צמחי וברכיבים רשום שמכיל סרטנים, היה נראה לי מוזר אז לא קניתי, צדקתי שלא קניתי?

עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 18:56   #58
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

איך נקרא המזון?
לפני שאתה רוכש מזון נוסף קודם תחליט לאיזה כיוון אתה מעוניין ללכת מבחינת אוכלוסיה.
חבל סתם להוציא כסף.
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 19:59   #59
יוני. פ

ציטוט:
איך נקרא המזון?
לפני שאתה רוכש מזון נוסף קודם תחליט לאיזה כיוון אתה מעוניין ללכת מבחינת אוכלוסיה.
חבל סתם להוציא כסף.
נובו ספירולינה

מבחינת אוכלוסייה אני צריך לחשוב רחוק, לכיוון פסח, שלבשריים יש תולעים, מה צמחיים אוכלים?
אני לא יכול להחזיק בבית מזון שיש בו קמח...
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 21:15   #60
Ofir

הודו לך על 12 הודעות 17 פעמים

יש היתרים למזון דגים בפסח, אבל תמיד אפשר להחמיר...
Ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא