AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 06/09/2017, 23:18   #1
maor_shukrun

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: קיבוצי
וותק בתחום: מספר חודשים
ברירת מחדל מגדל חדש - מספר שאלות

שלום לכולם.

אני חדש בתחום, ומאוד התאהבתי בו. קיבלתי במתנה אקווריום עם רב הציוד וגם כמה שינויים שנעשו על ידי.
המיכל: 150 ליטר אורך 1 מטר גובה 50 סמ רוחב 30 סמ.
פילטר אטמן EF1 - אני יודע שהוא די חלש יוחלף בהמשך. בתוכו יש פרלון פחם מדיה ביולוגית קרמיקה וספוג גס.
גוף חימום לדעתי עם תרמוסטט תקול בחורף נקנה חדש.
מד חום דיגיטאלי.
משאבת אוויר 2 יציאות של חברה לא ידועה עם בורר עוצמה.
תאורה סטנדרטית - גם תוחלף בהמשך.
עשיתי סייקל במשך שבוע עם כל הציוד ללא דגים. נקנו 5 גופים יפים עוד שבוע עבר בתצורה הזאת.
בוצע החלפה של כ20%מיים כולל שאבת רפש.
לאחר מכן קניתי עוד 2 חיילים לא ידוע מינם אשמח לדעת איך ניתן לזהות, 2 קרולאוס זכר ונקבה,
ועוד 2 אורטוסים גם לא ידוע מינים, ואחרון חביב זה צלופח טרקטור שלא חשבתי שלא אראה אותו בכלל (רציתי משהוא שיטייל בקרקעית)... חחח.
בקשר לגופים המוכר בחנות אמר שימותו אז קנינו כלי קטן זמני עד שנמצא משהוא מעניין להם.
אז ככה השאלות.
1.האם ניתן לשלב את הגופים או שבאמת ימותו?
2.לאחר הגעה עם הצוות החדש קראתי קצת יותר על כל אחד והמוכר בחנות נתן לי להם תולעי דם ואמר פעם בשבוע לתת. בשלל המאמרים אומרים שלא כל כך כדאי לתת להם כי זה עושה חסימות האם נכון?
3.מה אוכל הצלופח אם המבונות גומרות הכל? והוא בכלל מתחבא מתחת לחצץ.
4.בהתיעצות עם המוכר אמר שאין צורך לשים אנטי כלור בהחלפה של כ20-30 אחוז מיים האם נכון?
5.איזה מזון כדאי לתת לדגים כרגע זה מזון של טטרה גרגירים ותולעי הדם.
6.אני רוצה להוסיף עוד דגים איזה סוגים כדאי אנחנו אוהבים צבעים.
7.מעוניין להוסיף צמחים חיים האם ניתן? קראתי שאנוביה או גאבה מוס אפשרי..
קצת מידע נוסף:
מסלעה מחלוקי נחל הודבקו עם סופר 7 שקוף קראתי שניתן להדביק עימו ואינו רעיל.
גזע שקניתי והיה צורך לקשור שבועיים.
ביום שהבאתי את הגופים והמדחום דיי ניבהלתי כי טמפ המיים הייתה 32 מעלות אז עשיתי משהוא שאוליי יעניין כמה אנשים - זוג מאווררים של מחשב עם מפסק בחלק האחורי בוצע חיתוך במכסה עי סכין ולהשלמת החיבור סבך רשת מהמחשב נותן גימור נחמד. כיום טמפ המיים סביב 26-27.
ארון לאקווריום בניתי לבד - הוזמן לפי מידה פלטות סנוויץ מנגר והרכבה עצמית עלה לי כ450 שח כולל כל הצירים ומה שצריך ארון גדול יותר מהאקווריום - חושב על העתיד להחליף לנפח גדול יותר.

[IMG]http://www.*****************/upload/883443.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.*****************/upload/654923.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.*****************/upload/7444136.jpg[/IMG]

תודה מאור.
maor_shukrun לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 07:58   #2
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מגדל חדש - מספר שאלות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maor_shukrun צפה בהודעה
עשיתי סייקל במשך שבוע עם כל הציוד ללא דגים. נקנו 5 גופים יפים עוד שבוע עבר בתצורה הזאת.
רק לסדר הגדרות... המיכל שלך לא עבר סייקל - לא בשבוע הראשון ולא בשבוע עבודה עם 5 גופים במיכל 150 ליטר.
קח זאת לתשומת ליבך, ובעיקר בגלל האכלוס הנוסף שציינת.

ציטוט:
לאחר מכן קניתי עוד 2 חיילים לא ידוע מינם אשמח לדעת איך ניתן לזהות, 2 קרולאוס זכר ונקבה,
ועוד 2 אורטוסים גם לא ידוע מינים, ואחרון חביב זה צלופח טרקטור שלא חשבתי שלא אראה אותו בכלל (רציתי משהוא שיטייל בקרקעית)... חחח.
אני מניח ש-6 מבונות יכולות להסתדר על שטח קרקעית כזה ובאורך המיכל, אך בגלל מידת העומק (30 ס"מ) כדאי לשים לב שהם מוצאים טריטוריות.

מבחינת יחס הז'/נ', אתה בבעיה.
אם בכל המיכל היו רק זכרים, המצב היה סביר.
בעצם העובדה שיש לפחות נקבה אחת וכנראה יותר מזכר אחד, האגרסיביות של הזכרים תגרום למוות של דגים במיכל. עניין של זמן.

אורטוסים הם מבונות אגרסיביות, מאוד.
לא רואה איך שילוב הדגים הקיים יחזיק לאורך זמן בלי אבידות.

חיילים הם לא מבונות.
אני לא יודע איזה דג בדיוק אכלסת רק ששים לב לעניין התזונה הבשרית ולמידת האגרסיביות.

הצעתי - לחשב מסלול מחדש - תבחר מספר מבונות רגועות יותר. הקורלאוסים יכולים להשאר.
לגבי השאר, כנראה שלא.

ציטוט:
בקשר לגופים המוכר בחנות אמר שימותו אז קנינו כלי קטן זמני עד שנמצא משהוא מעניין להם.
אז ככה השאלות.
הגופים לא תרמו דבר לסייקל ואני מקווה שהוצאתם אותם לפני אכלוס המבונות.
אחרת יאכלו.

ציטוט:
1.האם ניתן לשלב את הגופים או שבאמת ימותו? לא ניתן
2.לאחר הגעה עם הצוות החדש קראתי קצת יותר על כל אחד והמוכר בחנות נתן לי להם תולעי דם ואמר פעם בשבוע לתת. בשלל המאמרים אומרים שלא כל כך כדאי לתת להם כי זה עושה חסימות האם נכון? זה לא נכון ועדיין הייתי מוותר לגמרי על האכלה בתולעים.
מזון יבש איכותי יעשה את העבודה.

3.מה אוכל הצלופח אם המבונות גומרות הכל? והוא בכלל מתחבא מתחת לחצץ. יצבור בטחון ואז יצא, אם השאר לא יכסחו אותו. גם כאן מדובר בשילוב בעייתי.
4.בהתיעצות עם המוכר אמר שאין צורך לשים אנטי כלור בהחלפה של כ20-30 אחוז מיים האם נכון? שטות מוחלטת. אם מוסיפים מעט מים כתוצאה מאידוי, אין צורך לתסף אנטי כלור. בכל החלפת מים יש צורך בשימוש באנטי כלור.
5.איזה מזון כדאי לתת לדגים כרגע זה מזון של טטרה גרגירים ותולעי הדם. תעזוב את תולעי הדם. איזה מזון יבש בדיוק יש לך היום?
6.אני רוצה להוסיף עוד דגים איזה סוגים כדאי אנחנו אוהבים צבעים. אין לך מקום.
7.מעוניין להוסיף צמחים חיים האם ניתן? קראתי שאנוביה או גאבה מוס אפשרי.. כמזון לדגים שלך? כי זה כנראה מה שיהיה איתם.
כדאי להתייעץ לפני, ולא אחרי מעשה.
אבל טוב שאתה כאן שואל ואני מקווה שתשכיל לתקן.

בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 08:08   #3
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
שלום לכולם.

אני חדש בתחום, ומאוד התאהבתי בו. קיבלתי במתנה אקווריום עם רב הציוד וגם כמה שינויים שנעשו על ידי.
המיכל: 150 ליטר אורך 1 מטר גובה 50 סמ רוחב 30 סמ.
פילטר אטמן EF1 - אני יודע שהוא די חלש יוחלף בהמשך. בתוכו יש פרלון פחם מדיה ביולוגית קרמיקה וספוג גס.
גוף חימום לדעתי עם תרמוסטט תקול בחורף נקנה חדש.
מד חום דיגיטאלי.
משאבת אוויר 2 יציאות של חברה לא ידועה עם בורר עוצמה.
תאורה סטנדרטית - גם תוחלף בהמשך.
אז ככה השאלות.
1.האם ניתן לשלב את הגופים או שבאמת ימותו?
2.לאחר הגעה עם הצוות החדש קראתי קצת יותר על כל אחד והמוכר בחנות נתן לי להם תולעי דם ואמר פעם בשבוע לתת. בשלל המאמרים אומרים שלא כל כך כדאי לתת להם כי זה עושה חסימות האם נכון?
3.מה אוכל הצלופח אם המבונות גומרות הכל? והוא בכלל מתחבא מתחת לחצץ.
4.בהתיעצות עם המוכר אמר שאין צורך לשים אנטי כלור בהחלפה של כ20-30 אחוז מיים האם נכון?
5.איזה מזון כדאי לתת לדגים כרגע זה מזון של טטרה גרגירים ותולעי הדם.
6.אני רוצה להוסיף עוד דגים איזה סוגים כדאי אנחנו אוהבים צבעים.
7.מעוניין להוסיף צמחים חיים האם ניתן? קראתי שאנוביה או גאבה מוס אפשרי..
קצת מידע נוסף:
מסלעה מחלוקי נחל הודבקו עם סופר 7 שקוף קראתי שניתן להדביק עימו ואינו רעיל.
גזע שקניתי והיה צורך לקשור שבועיים.
ביום שהבאתי את הגופים והמדחום דיי ניבהלתי כי טמפ המיים הייתה 32 מעלות אז עשיתי משהוא שאוליי יעניין כמה אנשים - זוג מאווררים של מחשב עם מפסק בחלק האחורי בוצע חיתוך במכסה עי סכין ולהשלמת החיבור סבך רשת מהמחשב נותן גימור נחמד. כיום טמפ המיים סביב 26-27.
ארון לאקווריום בניתי לבד - הוזמן לפי מידה פלטות סנוויץ מנגר והרכבה עצמית עלה לי כ450 שח כולל כל הצירים ומה שצריך ארון גדול יותר מהאקווריום - חושב על העתיד להחליף לנפח גדול יותר.
מאור,

ברוך הבא לאקווה! וברוך הבא לתחביב!

תתחדש על המיכל וכל הכבוד על נושא הקירור, אכן מספר רב של חובבים מתקינים בצורות מגוונות מאווררי מחשב שיורידו את הטמפ'...

מספר הערות למה שכתבת ומה שעשית עד עכשיו...

1. לציקלידים מלאווים (ולא משנה מאיזה משפחה - מבונות, פיקוקים והפלכרומיסים) גודל המיכל שלך בעייתי ולא מתאים במיוחד כשאתה משלב ציקלידים כמו חיילים שהם טורפים מובהקים המגיעים לגדלים של 20-25 ס"מ, "כליאה" שלהם במיכל קטן יגרום להם לשלל בעיות כמו עיכוב גדילה ואגרסיביות יתרה...
כלל אצבע # 1 - תמיד תבדוק מה הדרישות לדג בוגר לפני שאתה רוכש, כל הדגים מתחילים כקטנים וחמודים וככול שעובר הזמן מתחילות הבעיות...
2. השילוב של הדגים שהכנסת למיכל אינו מתאים גם מבחינת סוגי התזונה, דג כמו אורטאוס (שאגב, נחשב מאוד אגרסיבי) הוא דג הניזון ממזון צמחוני, לתת לו מזון בשרי (כולל תולעי דם) יגרום לבעיות ותמותה, בלי כל קשר - גופים לא מתאימים לאוכלוסיה שאצלך
כלל אצבע # 2 - תמיד תשלב אוכלוסיה המתאימה מבחינת תזונה, קח בחשבון שיש 3 קבוצות עיקריות - הרביבורים (צמחוניים), אומניבור (אוכלי כל - צמחוני ובשרי), קרניבור (בשרי) - אתה יכול לשלב צמחוני ואוכל כל יחד ואתה יכול לשלב אוכל כל ובשרי אבל לא צמחוני ובשרי...
3. הפילטר שלך אכן חלש למיכל זה, תוודא שאתה משדרג אותו בהקדם
כלל אצבע # 3 - סידור המדיות במיכל תמיד יהיה לפי כיוון הזרימה כאשר המפגש הראשון יהיה עם מדיה מכאנית (ספוג גס ולאחריו פרלון - וזאת ע"מ לתפוס את כל הלכלוכים הפיזיים) ולאחריה המדיה הביולוגית (קרמיקה), לגבי הפחם (מדיה כימית, הוא לא נדרש בתפעול שוטף של האקווריום ומומלץ להשתמש בו רק לאחר טיפול תרופתי כפעולה נקודתית)
4. בכל החלפת מים (גם אם חלקית) אתה תמיד חייב להוסיף אנטי כלור, במידה ואתה מוסיף מים עם צינור ישירות למיכל אתה תצטרך להוסיף כמות אנטי כלור שמתאימה לכל נפח המים, במידה ואתה ממלא עם דליים תוכל להוסיף אנטי כלור לפי תכולת הדלי
5. אני לא מבין כל כך את תהליך הסייקל שהעברת ואני יוצא מנקודת הנחה שהמיכל לא מיוצב, אני ממליץ שאם אין לך ערכת בדיקה למים (אמוניה וניטריט) שתשיג אחת כזו (המבוססת נוזל) ותעקוב אחר המדדים - בינתיים אני ממליץ שתקרא את המאמר הבא המתייחס להרצת מיכל חדש
6. המזון שאתה צריך לתת לדגים הוא כזה שיתאים לסוג התזונה שלם ולכן רק אחרי שתחליט לאיזה אוכלוסיה אתה מכוון נוכל להמליץ...
7. החצץ שברשותך הוא עם גרגירים יחסית גדולים וביניהם יצטבר בהמשך די הרבה רפש ולכלוך וזה לא יתרום כלל לבריאות וניקיון האקווריום - החצץ המומלץ הוא עם גודל גרגירים של לא ~1ממ
8. לגבי הוספת דגים, תיסגר קודם על אוכלוסיה, תחליט לאיזה כיוון אתה רוצה ללכת ואז ננסה לעזור עם שילובים נכונים (קח בחשבון שבעלי חנויות לא תמיד יתנו לך המלצות הכי טובות - זכור -
האינטרס שלהם שונה משלך...)

"שפכתי" עליך די הרבה אינפורמציה, תעבד אותה ותרגיש חופשי לשאול אם משהו לא ברור,

בהצלחה,

תמיר

נערך לאחרונה על ידי תמיר מ., Thursday 07/09/2017 בשעה 08:10.
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 16:55   #4
מני יעקב

הודו לך על 35 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אמריקאים
וותק בתחום: כל הזמן לומד

עם כל האינפורמציה שכחו להגיד לך שהמיכל שלך יפה.
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 21:54   #5
maor_shukrun

תודה רבה לכולם.
1. מדוע הגופים לא עזרו לסייקל. ומדוע לא היה סייקל? האם הזמן היה קצר מדיי לגודל המכל?
כי לפי מה שקראתי עשיתי לפי המדריכים.
2.את הקרולאוסים מאוד אהבתי, בחנות יהיו מוכנים שאחליף את השאר?
אשמח לדוגמאות של אוכלוסייה שכן יכולה להתאים לי ושתשתלב עם הקרולאוס אם אפשר צבעונית וססגונית.
המזון כרגע הוא טטרה פריים.
3.לגבי סידור המדיות במיכל זה לפי הסדר שכתבתם אני פשוט רק ציינתי מה הוא מכיל ולא את הסדר שלהם.
4.נקבת הקרולאוס התחילה לתפוס את החצץ ולהזיז מצד לצד יש סיבה לזה?
5.את החצץ אוכל להחליף כאשר המים במיכל או שאני חייב לרוקן אותו - כמובן שאשטוף בצורה יסודית את החצץ.
6.לא כל כך הבנתי מהמאמרים זה כל כמה זמן להחליף את הפרלון ולנקות את הספוג - ניקוי מתבצע ממי האקווריום נכון?
7.אשמח לקבל גם תמונה לדוגמה לערכת בדיקה
תודה מאור
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2017, 23:05   #6
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
תודה רבה לכולם.
1. מדוע הגופים לא עזרו לסייקל. ומדוע לא היה סייקל? האם הזמן היה קצר מדיי לגודל המכל?
כי לפי מה שקראתי עשיתי לפי המדריכים. - סייקל הוא בניית אוכלוסיית בקטריות "טובות" ע"מ שיוכלו להתמודד עם העומס הביולוגי שיווצר במיכל כתוצאה מהפרשות הדגים ואוכל שלא נאכל, אוכלוסיית הבקטריות הללו נבנות כתוצאה מעליה בערכי האמוניה במים, ברגע שאתה לא מכניס משהו שייצר מספיק אמוניה לא תיבנה אוכלוסיית בקטריות כי אין מה ש"יתניע" את התהליך, 5 גופים במיכל כמו שלך לא ייצרו מספיק אמוניה שבעזרתה תיבנה אוכלוסיית בקטריות מתאימה, מעבר לכך, תהליך סייקל מסתיים כשמדדי האמוניה והניטריט מתאפסים, זה לוקח בדר"כ כ-4-5 שבועות לפחות, אצלך העסק רץ עם דגים בקושי שבוע, דבר נוסף, ברגע שהרצת את האקווריום עם אוכלוסייה של 5 גופים, אוכלוסיית הבקטריות שנבנתה מתאימה לעומס הביולוגי שיוצרים 5 גופים, ברגע שתוסיף עוד X דגים העומס הביולוגי יגדל והמיכל יצא מאיזון
2.את הקרולאוסים מאוד אהבתי, בחנות יהיו מוכנים שאחליף את השאר?
אשמח לדוגמאות של אוכלוסייה שכן יכולה להתאים לי ושתשתלב עם הקרולאוס אם אפשר צבעונית וססגונית. - אתה יכול לשלב 4-5 קורליוסים ועוד 4-5 דמסונים
המזון כרגע הוא טטרה פריים.
3.לגבי סידור המדיות במיכל זה לפי הסדר שכתבתם אני פשוט רק ציינתי מה הוא מכיל ולא את הסדר שלהם.
4.נקבת הקרולאוס התחילה לתפוס את החצץ ולהזיז מצד לצד יש סיבה לזה? - התנהגות טבעית - היא בונה טריטוריות
5.את החצץ אוכל להחליף כאשר המים במיכל או שאני חייב לרוקן אותו - כמובן שאשטוף בצורה יסודית את החצץ. - אתה יכול גם כשיש מים במיכל, קח בחשבון שזה ילכלך את המים באבק שקיים בחצץ
6.לא כל כך הבנתי מהמאמרים זה כל כמה זמן להחליף את הפרלון ולנקות את הספוג - ניקוי מתבצע ממי האקווריום נכון? - נכון, הניקוי מתבצע ממי האקווריום וזאת ע"מ לא להרוג את אוכלוסיית הבקטריות הטובות שנבנתה בפילטר, לגבי הניקוי, הכל תלוי בעומס הביולוגי במיכל (כלומר בכמות הדגים והאכלות)
7.אשמח לקבל גם תמונה לדוגמה לערכת בדיקה - ראה דוגמה:

http://www.apifishcare.com/product.p...0#.WbGmTLKGNYI
תודה מאור
ראה תשובות באדום בגוף השאלות שלך
עדיין לא נקרא Friday 08/09/2017, 20:30   #7
maor_shukrun

תודה.
הבנתי איפה הטעות בסייקל. ברב המאמרים זה כתוב דיי שונה שניתן לבצע עם דגים קטנים ובמשך שבוע עד שבועיים.
לגבי החצץ אין בעיה עם עכירות למשך יום 1 אשקול להחליף חצץ השאלה אם להוציא את הדגים בזמן הזה?
יכול להיות שזכר הקררולאוס מאיים עי הנקבה היום ראיתי שכל פעם שהוא יוצא מאיזור הצמחייה בצד שמאל הנקבה רצה אליו בתוקפנות ומבריחה אותו חזרה לפינה, אבל היא מסתובבת בין כל השאר כל היום.
ולא תוקפת אותם.
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 08:35   #8
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
תודה.
הבנתי איפה הטעות בסייקל. ברב המאמרים זה כתוב דיי שונה שניתן לבצע עם דגים קטנים ובמשך שבוע עד שבועיים. - אשמח אם תראה לי באיזה מאמר זה כתוב ככה...
לגבי החצץ אין בעיה עם עכירות למשך יום 1 אשקול להחליף חצץ השאלה אם להוציא את הדגים בזמן הזה? - אין צורך, לדגים האבק לא יפריע
יכול להיות שזכר הקררולאוס מאיים עי הנקבה היום ראיתי שכל פעם שהוא יוצא מאיזור הצמחייה בצד שמאל הנקבה רצה אליו בתוקפנות ומבריחה אותו חזרה לפינה, אבל היא מסתובבת בין כל השאר כל היום.
ולא תוקפת אותם. - מה יחס הזכרים נקבות קורליוסים שיש לך במיכל? באופן כללי, התנהגות של הברחה במיוחד בהתחלה של מיכל היא קביעת טריטוריות וזה בסדר
ראה התייחסות באדום בגוף הטקסט,

תמיר
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 09:07   #9
maor_shukrun

היחס הוא 1ל1 כרגע אסע לחנות לבדוק האם ניתן להחליף את הדגים האחרים. ולקנות ערכת בדיקות ואנטי כלור.
לגבי תוספת דגים - לפי מה שהבנתי ממך זה שאני יכול להחזיק כ 10 דגים סהכ בסגנון הקורלאוס מדוע אמרת רק שני סוגים וכ5 יח צכל אחד?
ניתן לשלב עוד סוגים שונים עם כמות נמוכה יותר מכל זן?
אם כן איזה זנים?
תודה.
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 09:41   #10
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
היחס הוא 1ל1 כרגע אסע לחנות לבדוק האם ניתן להחליף את הדגים האחרים. ולקנות ערכת בדיקות ואנטי כלור.
לגבי תוספת דגים - לפי מה שהבנתי ממך זה שאני יכול להחזיק כ 10 דגים סהכ בסגנון הקורלאוס מדוע אמרת רק שני סוגים וכ5 יח צכל אחד?
ניתן לשלב עוד סוגים שונים עם כמות נמוכה יותר מכל זן?
אם כן איזה זנים?
תודה.
יחס 1 ל- 1 הוא לא טוב, תמיד נשאף שיהיה זכר אחד עם מספר נקבות כלומר יחס טוב יהיה זכר אחד ו-4 נקבות

המלצתי לך להוסיף 5 יחידות דמסוני ע"מ שתהיה להקה שגם של דמסוני, דג יפיפה, קטן (יחסית) ושילוב צבע והתנהגות מתאימים לקורליוסים

להלן קישור לפרופיל הדמסוני

בצורה זו יהיה שילוב צבעים מעניין, ברגע שיהיה זכר אחד עם מספר נקבות האגרסיביות תתמתן ובנוסף תהיה גם רבייה (שזה לכשעצמו מעניין)

בהצלחה,

תמיר
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 12:57   #11
maor_shukrun

האם ניתן להוסיף כרגע עוד 3 קרולאוסיות למיכל הקיים עד שאוציא את הסוגים האחרים?
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 13:02   #12
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
האם ניתן להוסיף כרגע עוד 3 קרולאוסיות למיכל הקיים עד שאוציא את הסוגים האחרים?
אפשר, רק תדאג להוציא את האחרים בהקדם
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 13:05   #13
maor_shukrun

יש לך רעיון מה לעשות איתם?
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 13:20   #14
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
למכור בכיכר השוק פה באתר, להחזיר לחנות, להחליף עם חובבים, למסור לחובבים

לא חסר,

תמיר
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 13:25   #15
maor_shukrun

טוב אז בהתייעצות עם המוכר... מוכר אחר משבוע שעבר מסתבר שהקודם בלבל אותי ולא כלכך יודע להבחין בין סיגי דגים.
יש לי זברה אדומה 1 וקורליוס 1 האחרים זה כמו שכתבתי.
אני כבר מבולבל ועצבני.
לא לקחתי עוד דגים מהסיבה הזאת וגם לא לטעות שוב.
עכשיו לפי המידע הנוסף הזה מה אוכל לעשות?
אגב לא ידוע המינים של הדגים כלל.
המוכר היום יותר בקיא ואומר תאמת.

נערך לאחרונה על ידי maor_shukrun, Saturday 09/09/2017 בשעה 13:30.
עדיין לא נקרא Saturday 09/09/2017, 13:26   #16
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים

ציטוט:
מאור -
רשמת שאתה מתכנן ללכת לחנות לנסות להחזיר אותם (אני מקווה שתמורת זיכוי כספי בחזרה כמובן).
זו מחשבה נכונה, עכשיו כשאתה מבין עד כמה השילוב הזה לא נכון.
ובתאכלס זו אשמת המוכר שכך מכר לך והטעה אותך.

אם החנות לא מאפשרת לך להזדכות עליהם..
אני מציע לנסות פה בפורום בכיכר השוק - לחפש להם בתים טובים שיתאימו להם.

ברמה האישית, אם נחשוב על הדג בלבד ולא על הכיס שלך..
אני תמיד מעדיף לא להחזיר לחנות.
הרי שם הדגים יעברו לקונה התמים הבא, כנראה לאקווריום אחר בו לא יהיה להם טוב.
אז.. אני רק יכול להציע ולבקש בשמם שתעביר אותם לבית טוב שיוכל לדאוג להם.
דרך כיכר השוק ניתן למסור או למכור כמובן.

בהצלחה וכל הכבוד על כל השאלות פה בפורום והדאגה שלך לדגים
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/09/2017, 20:53   #17
maor_shukrun

יש רעיונות לגבי המידע החדש?
עדיין לא נקרא Sunday 10/09/2017, 21:04   #18
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
יש רעיונות לגבי המידע החדש?
אני לא בטוח איזה רעיונות אתה כל כך רוצה שיהיו לנו, אתה צריך להחליט איזה אוכלוסיה אתה מכניס למיכל, כיוונו אותך להמלצה, איפה הבעיה ליישם אותה?

המוכר לא מוכן לקבל את הדגים חזרה?
ניסית למכור/למסור אותם?

מאיפה אתה בארץ?

תמיר
עדיין לא נקרא Sunday 10/09/2017, 21:16   #19
maor_shukrun

המוכר לא מקבל אומר אוליי יש מחלות... בני שבוע... עדיין לא ניסיתי למכור אותם. אני מנתניה. אנסה למצוא מקום לכולם ואז לחשוב מחדש מה לעשות. תודה בינתיים
עדיין לא נקרא Sunday 15/10/2017, 22:09   #20
maor_shukrun

שלום שוב.
לא פתחתי עץ נוסף מכיוון שזה עוד טרי ועדיין באותם הקשרים.
אז ככה החצץ הוחלף לקוורץ גרוס כ2 ממ שחור - נבדק ע"י מגנט כבר חשבתי שהוא מזוייף והוא המקור.
הפילטר הוחלף לפני כ 3 שבועות בפילטר של משהוא לא כ"כ מוכר אבל לפי מה שהבנתי של אטמן וניקרא ULTRA JET 3337 שנותן הספק של 1000 ליטר לשעה. הפילטר הוחלף תוך מספר דקות מעטות ולאחר מכן לא נצפה שינוי בערכים כך שההחלפה בוצעה בצורה תקינה- כמובן שאת המדיות העברתי.
הסיבה העיקרית שאני כותם הינה כי היום מת לי 1 מהחיילים בלי שום סיבה נראית לעיין.
ביצעתי בדיקות למיים: אמוניה 0 ניטריט 0 ניטראט בין 20-40 PPM קצת קשה לאמוד את הצבע.
כל הבדיקות בוצעו עי מבחנות של API. טמפרטורת המיים בין 26 ל28.
האכלה פעמיים ביום בדכ בשעות קבועות מזון טטרה פרימה. בכמויות קטנות שנעלמות תוך כ 10 שניות.
החלפות מיים של של כ 30% פעם בשבוע כולל שאיבת רפש יום קבוע גם כן.
אשמח לרעיונות שאר הדגים נראים בסדר גמור ושוחים יפה. למעט הקורליוס שעומד בפינה בחלק מהזמן כי הזברה האדומה תוקפת אותו מידי פעם.
דרך אגב לא הוספתי עדיין עוד אוכלוסייה למעט מה שמפורט למעלה

תודה לעוזרים.
עדיין לא נקרא Sunday 15/10/2017, 23:51   #21
המציל

היי שוב
קודם כל - הקוורץ הרבה יותר יפה! אחלה שינוי.
ויופי שאתה עוקב ובודק את המים באופן קבוע

לשאלתך - מה האוכלוסיה כרגע?
אני מבין שלא הוספת. דיברת על להחזיר, להוציא וכו'... משהו קרה?
אם לא, אז זו כנראה הסיבה למוות. הדגים שלא לא מתאימים אחד לשני.
לא ברמה התזונתית ולא ברמת האגרסיות. ולדעתי לחלק מהדגים (למשל חייל והצלופח) האקווריום גבולי במידות ויהיה קטן מדי כשיגדלו.
סביר להניח שמתחילים ריבים, הדגים מתבגרים וקובעים לעצמם טריטוריות.
דבר שרק יחריף עם הזמן..
עדיין לא נקרא Monday 16/10/2017, 06:38   #22
maor_shukrun

תודה.
אז ככה החיילים מההתחלה היו הכי רגועים ללא ריבים תמיד שוחים בנחת קצת הפתיע שדווקא מהם אחד הלך לא היו עליו סימני פציעות.
וכאשר הוא מת הוא היה בקרקעית זה טבעי?
בנוסף מאז שהוא מת השני נראה במרתון שוחה בגב האקווריום בשליש העליון מצד לצד כמעט ללא הפסקה ובמהירות זה לא היה לפני ותמיד עובר בתוך בועות החמצן.
להחזיר אותם זה לא רלוונטי בעל החנות לא מוכן.
כרגע הם בגודל של 5-6סנטימטר.
כשדיברתי עם בעל החנות הוא עוד אמר שניתן להחזיק עוד 20 יחידות מהם במיכל לפחות... קצת לא אמין לפי מה שנאמר פה מקודם.
הצלופח הועבר למיכל אחר עם הגופים הראשונים שהוא מעט קטן יותר אך שמה הוא חופשי מבחינת מרחב שחייה. רואים שהוא יותר פעיל.
עדיין לא נקרא Monday 16/10/2017, 12:50   #23
המציל

תשמע.. קודם כל אתחיל מהסוף -
המוכר אמר שאפשר להכניס עוד 20 "יחידות מהם".
אני לא יודע על איזה דג הוא אמר את זה, מבין ממך שעל החייל, אבל זה לא ממש משנה.
המוכר הוא.. מוכר. וככזה, אתה יודע לנחש מה הוא רוצה שיקרה?
נגיד והיית נכנס לחנות מקררים, או בגדים, מה המוכר היה מנסה לגרום לך לעזות?
כנראה שלהוציא יותר כסף ולקנות יותר. כנראה.
אתה תמיד מקשיב למוכרים? אני שואל באמת, לא חלילה עוקץ.

חייל יחיד מגיע ל25 ס"מ. החייל שלך עוד תינוק מתבגר.
שים לב לפרופיל הדג באקוודקס - חייל ונוסטוס
ההמלצה לפי אקוודקס - 400 ליטר. אתה יכול כנראה להסתדר עם מעט פחות, אפילו שלדעתי תמיד כדאי לשאוף ליותר.
אצלך יש סה"כ 150 ליטר. כשכ אורך האקווריום הוא ארבע פעמים הדג.
זה כמו לחיות בחדר מקלחת. אין לאן לזוז.
איך למקום כזה אפשר להכניס עוד 20?! או אפילו עוד שלושה..?

לדעתי המוכר הזה.. מוכר. ולא צריך להקשיב לו.

אני מבין שהחנות לא רוצה אותם בחזרה. גם כי עבר זמן, וגם כי הם רצו למכור, לא לקחת בחזרה. בשביל זה קנית. עכשיו הדגים אצלך.. ולא נראה שמעניין אותם.
די ברור שאם היה איכפת להם מספיק מההתחלה, מהדגים או ממך, לא היית קונה צלופח טרקטור, חיילים ומבונות יחד לאקווריום כזה קטן.

בקיצור - טוב שהוצאת את הצלופח!!
יכול להיות שהצלת את חייו, או לפחות את הזנב שלו כנראה.
הדגים לא הולכים להסתדר, וזה לא משנה כמה ינסו. הם לא מתאימים.
לא בתזונה, לא בגודל, לא בכלל.
מאחר והחנות לא רוצה אותם בחזרה... האחריות כרגע הופלה עליך.
אתה יכול לבחור מה לעשות איתם.

אני לא רואה סיבה לא להוציא את הדגים הלא מתאימים, לפני שיהרג שם עוד מישהו.
החיילים היו רגועים כי הם צעירים וסבבה להם, בינתיים. זה רק לא אומר שהם לא יותקפו.
יכול להיות שהוא לא מת מתקיפה. אבל לא יכול להיות שזה ימשיך ככה לאורך זמן. מישהו, או מישהם, ימותו מתוקפנות שכרגע עוד אפשר לעצור.

כנס לכיכר השוק פה בפורום, תחפש למי למסור/למכור אותם.
תוודא שהוא (או היא) קרא את הפרופיל ויודע להתאים את הדגים לאקווריום שלו.
ותעצור עכשיו כשעוד אפשר.
אחרת מה יקרה? הדגים לא יחיו טוב, לא יראו טוב, בשלב מסויים ילחמו.
אתה אולי תאבד את הדגים שאתה הכי אוהב שם, ואולי את אלו שגם ככה תעביר הלאה.
אז למה לא לעשות את זה כשעוד אפשר ולהמשיך להנות מאקווריום יותר רגוע, יותר יפה, מאוזן ובלי דאגות?
אחרי שתוציא תוכל להכניס דגים אחרים, שלא יעשו צרות ויתאימו יופי

לטעמי זה כל היופי פה. ליצא פינה נעימה ויפה שתתאים גם לך בבית, וגם לדיירים ששוחים בתוך המים.
אין ספק שתהנה מהאקווריום הזה הרבה יותר אם הוא לא יעשה לך בעיות.
לדעתי האישית - אתה גם חייב את זה לדגים שלך. הם הרי לא אשמים פה בכלום.
עדיין לא נקרא Monday 16/10/2017, 17:44   #24
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

מאור
אני מבין את הלהט שקיים בתחביב.
אבל מצטער, הדגים לא מתאימים לאקווריום.
מידת רוחב המיכל היא 30 סמ בלבד. לא רואה כיצד זה יסתדר עם מבונות שתובעות טריטוריות קרקעיות.
תביעת טריטוריה=אגרסיביות.
בתחילת העץ הדריכו אותך בצורה מעולה, מסתבר שהתעקשת להשאיר את הדגים.
החיילים חד משמעית לא מתאימים, גם ב300 ליטר לא הייתי משכן חיילים וזה לא משנה אם הם עדינים כרגע.
הדרישות העתידיות שלהם לא מתאימות למיכל. (בלי קשר לנושא התזונה שכבר דובר כאן ).
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 17/10/2017, 09:21   #25
נחליה ביננפלד

הודו לך על 91 הודעות 128 פעמים
סוג אקווריום: 500 100 ו60 ליטר לאוטק, 470 ליטר דגי מים קרים, שרימפסיות ולובסטריות

אם הגופים חשובים לך על תשאיר אותם עם הצלופח, הוא יבלע אותם בקלות, בכללי אם אתה אוהב צבע יש סוגים יפים אחרים של שילובים, לא חייבים בכוח ציקלידים שזקוקים לשטח מעט יותר גדול ממה שיש לך להציע, אני מציע לחשוב ברצינות על קהילתי של להקות ומשריצים, הרבה יופי והרבה פחות בעיות, בכל מקרה אסור לסמוך על מוכרים בחנות חיות ובייחוד לא בנוגע לדגים, ברוב המקרים הם אפילו לא יודעים איך קוראים להם באמת, תמיד לבדוק באקוודקס לפני שקונים ואם לא מזהה אז שלח תמונה בפורום ותחזור לחנות בפעם אחרת...
נחליה ביננפלד לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא