AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2015, 13:57   #31
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הודו לך על 13 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: 12 אקווריומים שונים
וותק בתחום: 20 שנה בתחום מתוכם 10 שנים עושה רביות מכמה סוגים של דגים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בן אדם מאכיל דגי קוי בברכה מדהים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
יודע מה ,אתה צודק.
איך העזתי לפקפק באמונה שלך. שהרי גוברת על כל שבב של ידע שהושג בתחום.

אתה רוצה טפיחה על השכם? בהצלחה. אני בטוח שיהיו מספיק שיתנו לך.

אני אישית מיציתי את הדיון. עד אשר תרצה להעלות נקודות מקצועיות אמיתיות ולא להתחבא מאחורי רגשות זלזול סובייקטיביים.

ולבסוף, אם התגובה שלי הייתה עם מושגים לא מוכרים.
זו לא בושה לשאול בשביל להבין, לפני שאתה שולל בהינף יד.

אלה גם של עוד הרבה אנשים. שחושבים כמוני. יש את זה בסרטונים שאנשים מעלים כל הזמן

ויש את זה בכתבות למיניהם. כמו שהעלאתי פה לדוגמא. ולא חסר כאלה. אתה לא חייב להסכים איתי

זכותך להאמין כפי שרואות עיניך. ואני לא חולק על זה. אבל גם. זכותי להאמין כפי שרואות עיניי.

ואת זה כבר אמרתי לך בתחילת העץ רוצה להאמין תאמין לא רוצה גם זכותך. אבל יש הבדל בין

לפקפק. לבין זלזול סובייקטיבי. שזה מה שאתה עושה מכיוון שאתה ממעת בערכם באינטליגנציה ובידע של אחרים.

ואתה בוחר קודם ללגלג ורק לאחר מכן להציג את דבריך ובו זמנית לבזות. וזה מה שעשית לי .לעמוס

לרוקח. וכל מי שלא מסכים עם הדעות שלך גם באשכולות אחרים. אז אתה לא מחדש כלום גם בעץ

הזה. ופה מדובר גם באנשים מכובדים בעלי עסקים שנמצאים הרבה יותר זמן ממך וממני בתחום הזה

ואני להבדיל ממך לומד להיות קשוב אליהם ומכבד את המעמד שלאן הם הגיעו כיום ולומד מהם כמה

שאפשר כי לא סתם הם יש להם חוות גידול. חנויות של דגים בנוסף. נותנים עצות על בסיס יומי

מציגים אותם בעיתונות בסרטונים ועוד.. אז מאנשים כאלה כיף ללמוד דברים פרקטים ובעלי ידע נרחב בתחום.

אבל אתה בשלך ברגע שאתה מתקבע על מישהו ולא נראה לך קודם אתה תוקף אחר כך אתה לאחר

תגובה של אחרים אתה בא להציג את הדברים אחרת ושוב פוגע. אז ידידי גם לי. וגם לך יש עוד

הרבה מה ללמוד מהאנשים האלה אז אל תמהר לשפוט כל כך מהר. ולגבי נקודות מקצועיות

אני חושב שכבר העלאתי מספיק עד לרגע זה בכתבות. ובנוסף גם שני סרטונים. ואני יכול להעלות

לך עוד מאה כאלה. אבל אתה כל מה שהצגת עד עכשיו זה השארות שלך בלבד ללא בסיס בכל

מה שנוגע לרגשות. אין לך הוכחה אחת נחרצת שמוכיחה אחרת. לגבי כאב.פחד מסוג הדברים האלה כן העלאת הוכחות אבל לא יתרה מכך.

לגבי השאר והכי מעליב שניסתה לעווית את הדברים לגבי דגים באוכל. שזה נוגע לכל בעלי החיים.

וכל יצור שכדי לרכוש את האימון שלו ולהתקרב עליו זה לתת לו לאכול בין היתר. ולדוגמא בעל חיים

שמבחינת אינטליגנציה הרבה יותר מפותח מהרבה בעלי חיים שזה הכלב. שמאלפים אותו לצורך.

זה או אחר. הכל מבוסס באילוף על אוכל. אז הדוגמא הזאת שלך ממש לא רלוונטית עם בכלל.

ולגבי התגובה שלך במונחים לא מוכרים אף אחד לא אמר שזה בושה לבוא ולשאול אם מישהו לא

הבין משהו אבל לטובת הכלל יכולת לפרש חלק מהדברים בצורה יותר אובייקטיבית. שגם הם יבינו

כי פה רשמת מונולוג שלם ולא 5 שורות. וזה שרואים שמעניין אותך סמנטיקה (חקר המשמעות של מילים וביטויים) מחלק בתחומי העניין שלך

ולמרות שכבר הבינו שאתה יש לך אוצר מילים נרחב.

אני להבדיל ממך רושם דברים בפשטות ולא בא בגלל אוצר מילים נרחב להתעלות על אחרים

ועל סמך זה להיראות יותר חכם בעיני אחרים. אם היית מגיב מלכתחילה בצורה יותר אלגנטית

ומכובדת ולא בא ממקום של עלבון. רק בגלל שאתה מנהל פה וחושב שמותר לך לרשום כל מה

שעולה על דעתך בצורה קצרה ומוקצנת. ולדעת לכבד את האחר גם שכיבד אותך הדברים היו

נראים אחרת ולא היינו מגיעים מלכתחילה לכזאת שיחה נבזית אלה לשיחת נימוסין. ומעיין

באמת בגדול אין לי שום דבר אישי נגדך למרות הכל אני רואה בך אדם שיש לו ידע נרחב

וגם אוהב לעזור לאנשים פה בנוסף ואני מאמין שהרבה מעריכים אותך על זה. רק מפריע לי

צורת ההתבטאות שלך שמישהו לא מסכים איתך אתה ישק מקצין. ותוקף. ומזלזל. וככה זה

בחיים יחס גורר יחס ובמשפט הזה לא המצאתי את המאה כי היא ידועה כבר מראש.

בשביל זה יש את המושג כבוד הדדי. וזה נוגע לכל יצור על פני האדמה. המשך יום טוב מעיין ושבת שלום.
דרקון אש לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2015, 14:47   #32
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלולי צפה בהודעה
מעיין כל הכבוד על התגובה המפורטת.

דרקון אש קודם כל תודה על השטוף בסרטים נחמדים והפרגון שאתה נותן לגולשים באתר.
דבר שני זה שאתה טוען טענה ומוכיח אותה על בסיס דברים הנראים כחסרי בסיס לא הופך אותה לנכונה. אי אפשר למצוא בסרטון של דגים הבאים לאכול ותוך כדי כך נוגעים במאכיל משהו מעבר לדגים הבאים לאכול.

לצערי קשה לי להנות מתגובותיך בגלל שהם מופיעות כגוש גדול וזה לא נח לקריאה. בבקשה תנסה לכתוב עם פסקאות ככה שיהיה נעים לקרוא את תגובותיך.
דרקון אש קודם כל תודה על השטוף בסרטים נחמדים והפרגון שאתה נותן לגולשים באתר.

אין על מה בכיף זאת הייתה המטרה מראש.

דבר שני זה שאתה טוען טענה ומוכיח אותה על בסיס דברים הנראים כחסרי בסיס לא הופך אותה לנכונה. אי אפשר למצוא בסרטון של דגים הבאים לאכול ותוך כדי כך נוגעים במאכיל משהו מעבר לדגים הבאים לאכול.

לא מדובר פה רק על דגים שבאים רק לאכול זה רק קצה המזלג ואם כבר אתה מתייחס לדברים

שנאמרו אז תתייחס גם לכל השאר כגון המאמרים ומחקרים שאנשים כתבו פה. כי את ה 3 השורות

שכתבת כל אחד יכול לרשום ואתה מדבר מכל מה שרשמתי רק על טענה אחת. ולא על כל הדברים

שכוללים עם השאר ואם לא הבנת אני יסביר פה מדובר בניצול ממושך של דגים שמכוון שהם פחות

חברותיים מרוב שאר היצורים החיים כגון כלב.חתול.תוכי. ועוד... לדוגמא דולפין נכון שהוא יונק

אבל בגלל שהוא חברותי וחכם אז אתה מתיימר להכיר בו יותר. ובגלל זה דולפינים הם מוגנים

אבל דגים לדוגמא חלק יכולים להיות מוגנים כמו הסלמון הוא דג מוגן על ידי חוקי הדייג. וזה רק בגלל

התקשורת ואנשים שיוצאים במחאה זו או אחרת. וגם יש אגודה של מתנדבים כיום שפעילה מאד

בתחום הזה. אבל רוב הדגים הם בתחתית הרשימה החברותית ובגלל זה מנצלים אותם בכל דרך

אפשרית ופוגעים בהם בן זה בים בחוות גידול והרס בתי הגידול שלהם ושל הרבה זנים שחלק נכחדו

כבר וחלק בסכנת הכחדה. וכתוצאה מכך גם בתי הגידול של דולפינים. כלבי ים ועוד יצורים נהרסים

על הדרך. ואם כל זה ייהרס רק בגלל שרובם מעדיפים תאוות ביצע למען כסף. אז אם דגים כן מגיבים

לכאב. לפחד. לזיכרון. ליכולת קוגניטיבית.רעב.הנאה.ועוד אז כל זה מבוסס על רגש. זה או אחר.

אז למה לשלול אותם מראש כי זה מה שעושים קל יותר לבוא ולהגיד אנחנו חכמים בעלי אינטליגנציה

גבוהה ולשלול את השאר כפי ששללנו בתחילה בעלי חיים ואחר כך הבנו את הטעויות שלנו שכן יש

להם רגשות וגם ליצורים אחרים ונבונים לא פחות. עכשיו אני לא בא ואומר לא צריך לאכול דגים

לצורך מחייה כמו שאנחנו אוכלים בעלי חיים אחרים וכדומה. אני רק אומר שאנחנו צריכים להיות

יותר מודעים לצרכים ולהפגין יותר רגש לשאר היצורים שחלק מהם הם דגים ולהבין שהם גם חלק

מהעולם הזה. ויותר חשוב להבין שהם נמשיך להרוס את בתי הגידול שלהם ולא נכבד אותם אז

גם עוד הרבה זנים יוכחדו ואז הרעב רק יוסף לעלות. אבל אם זאת תראה כמה אנשים מגדלים

בבית דגים מכל הסוגים. ולמה זה! בגלל שהם כן מרגישים שהם מתחברים אליהם בצורה זאת הוא

אחרת. וככול התפתחות של כל יצור בעולם גם רמת ההתפתחות במוח שלהם מתפתחת. ואי אפשר

לשלול את האפשרויות האלה. אז אם בן אדם נותן לדגים שלו לאכול באופן קבוע ודואג להם ורואה

אותם על בסיס יומי. ופתאום שדג חוץ מאוכל בא לבן אדם כמו שרואים בסרטון ומתחכך בו מרצונו

בגלל שהוא נותן אימון באותו בן אדם אז ישר לשלול את זה גם למה בגלל שדג אין לו יכולת בינה

גבוהה. זאת הדרך שלו עכשיו לאחר ששמעת את שאר הדברים אתה מוזמן להגיב כמו שצריך

ואם עדיין אתה חושב באותו צורת מחשבה זה בסדר גמור מבחינתי זאת זכותך המלאה

לא בא ולא רוצה לחלוק עליך ידידי ושבת שלום

נ.ב לגבי מה שרשמת

לצערי קשה לי להנות מתגובותיך בגלל שהם מופיעות כגוש גדול וזה לא נח לקריאה. בבקשה תנסה לכתוב עם פסקאות ככה שיהיה נעים לקרוא את תגובותיך.

תוקן לבקשתך

בזכות קיום

נערך לאחרונה על ידי דרקון אש, Friday 12/06/2015 בשעה 14:49.
דרקון אש לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2015, 15:39   #33
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הנה סרטון לדוגמא של דג שבא לבעליו ומחפש ליטופים בלי שום קשר שאותו בן אדם לא מביא לו אוכל

באותו רגע בכלל. אולי גם הדג הזה לא מכיר בבעליו ולא מפגין רגש משלו תראו תשפטו אתם

https://www.youtube.com/watch?v=sxYoDU3gQsk

נערך לאחרונה על ידי דרקון אש, Friday 12/06/2015 בשעה 15:41.
דרקון אש לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2015, 15:59   #34
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

קחו עוד סרטון של דג תוכי איך מחפש את היחס של בעליו וליטוף

בלי שייתן לו לאכול בכלל אם זה לא רגש מצד הדג אז מה כן אולי עכשיו יתחילו

לפקוח את העיניים ואם יתחילו לנסות להתקרב ליצורים האלה עם קצת חמלה ואומץ

וינסו להתקרב לדגים האלה גם בתוך האק' עם קצת סבלנות גם הם יקבלו יחס אחר מהדג שלהם

כמובן לא כל דג יש לו את אותו האופי אז זה על אחריותכם .

https://www.youtube.com/watch?v=fr2xE8K2gkI
דרקון אש לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 13/06/2015, 01:56   #35
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

דרקון אש
אתה מתנגח מול חלק מהגולשים ומביא סרטונים ללא הוכחות מדעיות
לצערי העץ הזה איבד את טעמו
לכו להחליף מים
ננעל
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא