AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 11:55   #1
samiro

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Question

שלום לכם, אספר לכם בקצרה שבעבר הרחוק היה לי אקווריום מיים מלוחים, אך תאמינו או לא שכחתי הכל לגבי טיפול וכו...

אני כרגע מעוניים לגדל דגים מהים התיכון (בהיותי דייג) והמון דגים יפים כמו תוכי, לוקוס, סרגוסים שנתפסים בקרס והם קטנים, חשבתי לגדל אותם באקווריום מרינה יפה.

אקווריום של 100 ליטר יחסית קטן יש, 10 ליטר הבאתי מהים התיכון בשביל הסטארטר ואת שאר המיים הוספתי מהברז + אנטי כלור ומלח רגיל. מאחר ואני לא הולך לגדל בו אלמוגים.

יש באקווריום סרטן, 5 חלזונות וסרטן נזיר אחד.
פילטר חיצוני טרם שמתי, אבל באקווריום יש פילטר קטן שמשתמשים בו במתוקים לאקווריומים של מתחילים, עם 3 ספוגים כאלה...

משום מה כל הזכוכית של האקווריום נהיתה מלוכלכת.
השאלה היא, קיים דג מנקה למיים מלוחים?
מדוע המיים נהיו מטונפים כשאין דגים כמעט במיים ואין מי שילכלך? - יכול להיות שהפילטר הקטן הזה לא עושה את העבודה? או שמה????

תודה

שאלה מעץ אחר:
במיים מתוקים ידוע לי ששמים אבן גדולה עם משאבת חמצן טובה כדי להעשיר את המיים בחמצן, השאלה היא, האם המיים מלוחים צריך משאבה כזו גם ?
האם המשאבה שמייצרת המון בועות אוויר במפרק החלקיקים מספיקה? כי הרי הבועות האלה הם באותו המיכל ונראה לי שהם מחמצנים את המיים.

מה שגם שמתי לב שבחנויות לא תמיד יש בועות אוויר מעצבנות באקווריום מלוחים..

תודה לעונים

נערך לאחרונה על ידי רפאל, Sunday 19/06/2016 בשעה 17:31.
samiro לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 14:26   #2
roeeka

סוג אקווריום: 250
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום מלוחים חדש - לדגי ים תיכון (כן כן )

חייב לציין שאין לי את הידע לגבי אופן הגידול ומאחל לך הצלחה גדולה ,
מהידע שרכשתי גם מהפורום ומהחיים, דגי ים, יפים בים ( אני צולל ואוהב לראותם בים ) באקווריום הצבעים לא מדהימים לדעתי ובטוח לגבי הדגים שם לא נועדו ל- 100 ליטר, קח את זה באווירה טובה

נערך לאחרונה על ידי roeeka, Sunday 19/06/2016 בשעה 14:28.
roeeka לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 14:28   #3
samiro

אני כמובן הולך לשים דגים קטנים.
עולים דגים מדהימים בים התיכון, דגים שחלקם לא אכילים ודייגים סתם הורגים / זורקים חזרה לים כשהם מתים.
למשל הברקן (בצבע אדום ורוד מדהים), אבו נפחה, תוכי, לוקוסים לבנים / אדומים קטנים...
יש מלא בגדלים של 10 סנטים, יגדלו נחזיר לים
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 15:37   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

לא ברור איזה אקווריום היה לך, אבל ברור שכרגע הכיוון ממש לא הולך לצדדים טובים:
- בחירת הציוד והמלח, שאינם מתאימים.
- בחירת האוכלוסייה והתאמתה למיכל, לא כ"כ מבין איך הדגים הללו אמורים להכנס ב-100 ליטרים.
ואני כרגע לא נכנס לענייני לגיטימציה של לקיחה מן הים.

כחובבי אקווריומים ודגים, אנחנו דוגלים בתנאים אידיאליים.
כלומר מגדלים לפי גודל אופטימלי ולא תולים תקוות ב"יגדלו, נחזיר לים".. שכן אופן הגדילה עצמו יפגם והדגים לא יחיו כיאות (וסביר כי לא ישרדו בחזרה לים).
מעבר לכך שהתיאור של הבאת הדגים, תפיסתם על הקרס ואז גידולם, מזכיר לי ספרי אימה שונים (ואחד חולני במיוחד).

אני לא כ"כ מבין מהי המטרה.
אני כן מציע לך להתחיל לחפות על הזמן שעבר מאז האקווריום האחרון ולהתחיל לקרוא.

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=259248

בהצלחה.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 17:32   #5
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...

samiro איחדתי את ההודעות והעצים שלך תמקד את השאלות בעץ הנוכחי אין טעם בלפתוח כמה.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/06/2016, 18:20   #6
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

Samiro שלום וברוך הבא לפורום אקווה ובפורומים המלוחים כאן יש את הצבעים הכי יפים

לא סתם פתחתי במשפט בצבעים הכי יפים כי אם פועלים נכון ועובדים לפי החוקים זוכים ליצירת אומנות ואם לא מקבלים עוגמת נפש ומשלמים על ציוד לא נחוץ תמותה של בעלי חיים וסתם בזבוז זמן.

חשוב לי שתבין גם אני דג דגים לעיתים, בעיקר בצלילה (ללא מכלים כמובן) ובנוסף צולל מכלים שנים רבות....

אני חושב שבתור אנשים שאוהבים את הים חשוב לנו לשמור עליו לכן דגים קטנים שדגנו בטעות בעיקר לוקוסים ושאר מינים שהולכים ומתדלדלים חובה עלינו להחזיר למים למעננו ולמען הדורות הבאים ואני לא מדבר על דגים מוגנים על פי חוק שאסור לכן אנו נמנעים מלסייע בגידול דגי מים מלוחים שושנות ושאר יצורים מהים התיכון.

ובכל זאת ברצוני לכוון אותך לכיון הנכון כדי שתצליח
1. הציוד שלך לא מתאים ולא נכון לכן המים מסריחים מלאים אצות ואני בטוח גם ערכי האמוניה ניטריט בשמים שלא נדבר על הפוספט ניטראט...
1.1 תקנה אק שמתוכנן נכון בעל סאמפ תחתון או לכל הפחות בעל סאמפ אחורי פילטר חיצוני או פנימי הוא מתכון בטוח לכישלון ולא חשוב איך תהפוך את זה
1.2 רצי שהמיכל יהיה לפחות 150 ליטר בשביל יציבות (אפשר להצליח גם בגדלים קטנים יותר אך זה קשה יותר, ולרוב המחיר כמעט זהה בסופו של דבר בין אק של 100 או 200 ליטר.
2. פורק חלבונים חובה, ולא סתם אחד את האיכותי ביותר שאפשר פורק זה לב המערכת, בנוסף לשאלר אחרת שלך תפקידו גם לחמצן את המים.
3. אסור בתכלית האיסור להוסיף מלח שולחן לאק, מלח שולחן דק מכיל ציאניד ברמות נמוכות (נגד התגבשות וכו)
תקנה מלח של חברה טובה למרינה לא אמור להיות יקר.
4. הזכוכית מלוכלכת מכיוון שערכים גרועים לא עשית סייקל כמו שצריך הכנסת מלח שעשה שמות
לא מדדתי את הצפיפות של המים ברפלקטומטר. הכנסת מלח לפי העיין וכך יצא לך ?מרק?
אין תטעם למצוא בעל חיים שינקה את האצות צריך להבין למה הם הגיעו ולטפל בבעיה.

מכאן הכדור בידים שלך בהצלחה.
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2016, 11:45   #7
samiro

רפאל, תודה על איחוד ההודעות, אני חדש פה, לומדים לאט לאט...

ומשה, תודה על התשובה המפורטת, אז ככה מאז שרשמתי את הפוסט ונעלמתי לכמה ימים, שדרגתי כמה דברים.

1. החלפתי את האקווריום - כרגע יש אקווריום 180 ליטר.
2. את הפילטר (היה פילטר פנימי צעצוע) שמתי פילטר חיצוני של אטמן 4 תאים EF4.
3. מילאתי מיים + מלח גס (מקווה שאין לו חומרים אחרים כמו שמצויין על הקרטון שלו) + אנטי כלור איכותי. (כמובן שעם מד מליחות ולא כמו שהשתמע מדברי קודם לכן)
4. סלעים ... והאקווריום רץ כבר שבוע ללא דגים, בשביל להתחיל טיפה את הסייקל.
5. שמתי ראש כוח שיעשה גם תנועה במיים והמיים לא יעמדו.

מה שחסר לי כרגע הוא מצע של אלמוגים גרוסים או להביא חול נקי מהיים (שנראה לי יותר מעניין) וכמובן פורק חלבונים, אני לא יודע עד כמה הוא חשוב ואם האקווריום באמת לא ישרוד ללא פורק.
ואם כבר פורק, כמה הדבר הזה אמור לעלות, והאם יש פורקים שהם בעלי כמה שפחות חיבורים וצנרת, כי אני אחד כזה ששונא לראות צינורות ומסתיר כל מה שאפשר.

רציית לדעת מה סאמפ יודע לעשות שפילטר חיצוני לא יודע לעשות?
הרי יש בו תא גדול של פחם ושל קרמיקה, הזרימת מיים בו חייבים לעבור את הספוגים והם כן יוצאים נקיים.

אני לא הולך להעמיס אוכלוסיה גדולה כמובן... האם אוכל להריץ ללא סאמפ אקווריום עם דגים בודדים?

נערך לאחרונה על ידי samiro, Thursday 30/06/2016 בשעה 12:45.
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2016, 12:48   #8
samiro

ועוד שאלה, יש לי מנורת UV, שמתחברת באופן חיצוני לאווריום, עם ראש כוח שמזרים דרכה מיים, בחיאט... למה זה טוב? מה זה נהיה כמו תמי 4? הורג חיידקים?
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2016, 13:39   #9
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.

1. מצוין, אקווריום גדול יותר יהיה יציב יותר.
2.אני לא מכיר את הפילטר.
3.כמו שאמרו כבר לפני, מלח בישול (גס או רגיל) אינו מתאים לאקווריום מים מלוחים.
יש מלחים יעודיים לאקווריומי מים מלוחים שלא עולים הרבה.

פורק חשוב מאוד לאקווריום, בלעדיו רוב הסיכויים שהאקווריום לא ישרוד הרבה זמן.
בנוסף, הוא גם מחמצן את המים.

לגבי ה-UV, הדעות בנושא חלוקות. בכל מקרה עד כמה שידוע לי, אם מחליטים בכל זאת להביא אז יש צורך ב- 36 W לפחות (אבל אני לא לחלוטין בטוח לגבי זה).

ואני גם מסכים שזה לא מתחשב (שלא לומר גובל בהתעללות) להביא דגים מהים בידיעה שם לא יתאימו לאקווריום בעתיד ואז להחזיר אותם לים (במקרה הטוב). הם יסבלו מבעיות גדילה, מחלות ובעיות נוספות שנובעות מאקווריום קטן וצפיפות.
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/06/2016, 15:37   #10
samiro

תודה רבה... ראיתי פורק חלבונים באיביי, שעולה 120 שקלים ואינו מצריך חיבור לחשמל. נראה לי בול בשבילי כי כמו שאמרתי אני שונא כבלים וכמה שפחות חיבורים, האם לדעתכם זה יספיק? האם הוא שווה משהו ?

http://www.ebay.com/itm/Mini-Aquariu...3D262333471194
עדיין לא נקרא Friday 01/07/2016, 00:27   #11
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

Samiro
מציע לך לקרוא שוב את העץ תקנת דבר אחד בלבד (וגם אותו לא כמו שצריך) הגדלת את הנפח אך האק לא מתאים
אין לו תיבת אוורפולו אין מסרק אין סאמפ אין מלח (מלח בישול תשאיר במטבח) אין לך איך לבדוק צפיפות לפי מה אתה מוסיף מלח (רק רפלקטומטר מתאים ) אין ערכות בדיקה המצע זאת דאגה אחרונה שלך אך אם תכניס חול ים בלי ספק תכניס גם אותו לבעיות שלך (יגרום לך לצרות צרורות)

תקרה על הסאמפ תעשה חיפוש קשה להסביר כאשר הכל כללי
ורק דבר אחד לגבי סאמפ בתור ערך מוסף הוא יסתיר לך את הציוד)

בלי פורק איכותי תחסוך לעצמך את עומת הנפש חד וחלק מציע לך לא לקנות מוצר לא איכותי מחברה לא מוכרת רק כדי לסמן ווי שיש לך אותו כך זה נראה לגבי הפורק
פילטר חיצוני?! מה הקשר למלוחים.

Uv לדעתי מיותר בטח שאתה מוגבל בתקציב.

המלצה שלי אליך רד מזה לעת עתה תחסוך כסף
ובעוד תקופה תחזור לחלום שלך חבל להשקיע כסף לקנות ציוד לא מתאים ולהכשל

המון המון בהצלחה בדרך שתבחר

נ.ב כדי להתחיל סייקל חייב להיות איזה שהו סטרטר (חתיכת דג נע או שרימפס) ודי שערכים יעלו וכו...

ד?א
עניין שלא תמיד ברור לאנשים
בעל חיים שהוצא מהים והועבר אסור בתכלית האיסור להחזיר לטבע במקרה זה לים.
עם כמה שזה נשמע אכזרי זה נועד לשמור על בעלי החיים ...
עדיין לא נקרא Friday 01/07/2016, 08:58   #12
samiro

אהלן משה... ותודה על התשובות שלך, אבל בפעם השניה אני כותב שאת כמות המלח אני מודד בעזרת כלי שקוף שצף במיים, אינני יודע אם הוא נקרא לפלקטומטר אבל זה מד מליחות פשוט וטוב. אני לא שם מלח כמה שבא לי כמובן.

יש דג שכבר מסתובב באקווריום שבוע, אוכל והכל טוב... הוא עושה את הסטרטר, חול עוד לא הכנסתי ומזל שאמרת לי לא להכניס והוא יעשה צרות...
יש לי אקווריום של 25 ליטר, האם הוא יכול לשמש כסאמפ ל 180 ליטר?
שאלה שניה, האם אני חייב לעשות קידוח באקווריום הגדול? או שיש איך לעקוף את זה?

*** איחדתי לך את ההודעות תשתמש בכפתור העריכה אם יש לך משהו להוסיף***

ועוד שאלה קטנה. האם אפשר להשתמש בפילטר החיצוני בתור משאבת העלאה שהיא גם מנקה על הדרך ולא רק ראש כוח? זה נשמע לי הרבה יותר יעיל. שתשאב את המיים מהסאמפ ותזרים מיים נקיים לאקווריום.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה על ידי משה, Friday 01/07/2016 בשעה 09:46. סיבה: איחוד הודעות
עדיין לא נקרא Friday 01/07/2016, 10:04   #13
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי samiro צפה בהודעה
אהלן משה... ותודה על התשובות שלך, אבל בפעם השניה אני כותב שאת כמות המלח אני מודד בעזרת כלי שקוף שצף במיים, אינני יודע אם הוא נקרא לפלקטומטר אבל זה מד מליחות פשוט וטוב. אני לא שם מלח כמה שבא לי כמובן.

יש דג שכבר מסתובב באקווריום שבוע, אוכל והכל טוב... הוא עושה את הסטרטר, חול עוד לא הכנסתי ומזל שאמרת לי לא להכניס והוא יעשה צרות...
יש לי אקווריום של 25 ליטר, האם הוא יכול לשמש כסאמפ ל 180 ליטר?
שאלה שניה, האם אני חייב לעשות קידוח באקווריום הגדול? או שיש איך לעקוף את זה?

*** איחדתי לך את ההודעות תשתמש בכפתור העריכה אם יש לך משהו להוסיף***

ועוד שאלה קטנה. האם אפשר להשתמש בפילטר החיצוני בתור משאבת העלאה שהיא גם מנקה על הדרך ולא רק ראש כוח? זה נשמע לי הרבה יותר יעיל. שתשאב את המיים מהסאמפ ותזרים מיים נקיים לאקווריום.

מה דעתכם?
אכן פיספסתי את המד הצף שלך שאין זה נכון כלל לעבוד עם שכזה עקב חוסר דיוק ואמינות של המכשיר
תחפש רפלקטומטר באתר ותראה במה מדובר אגב לא מוצר כזה יקר

הדרך הנכונה ביותר זה לפתוח פתח באחת מדפנות האק (הטוב ביותר האחורית) למקם תיבת אוורפולו לעשות קדח בתחתית ולחבר אותה לאק בסיליקון תשתמש בצנרת pvc 50 ירידה 25 עלייה
תיבת אוורפולו אלו דברים לא יקרים (יחסית)

סאמפ נועד גם לאחסן את כל הציוד לכן חשוב קודם שתדע איזה פורק אתה צריך ולפי זה תתכנן את המחיצות בסאמפ הנפח שאתה צריך זה באזור ה60 ליטר
המלצה שלי לסידור סאמפ
תא ראשון ירידת מים יש בו פרלון או גרב מקרונית סינון ראשוני
תא שני מעבר מים תא מרוד צר שיש בו מקום בערך למקם גוף חימום....
תא שלישי תא הגדול ממקמים פורק ושאר ציוד
תא רבעי לוכד בועות תא צר יחסית ממקמים בו ספוגים או דרך אחרת שתפקידם לתפוס את הבועות המפורק
תא חמישי משאבת העלאה, פיצוי אידוי (כל אלו חובה) ריאקטורים משאבות מינון בקרים וכו(אם יש)

במיכל משאבות גלים 2
תאורה (מרינה פחות חשוב הסוג) רצוי בטווח של 10k ומעלה
מצע ארגונייט אך בשום אופן לא חול דק עושה צרות ונזק לציוד

ערכות בדיקה אמניה ניטריט ניטראט פוספט ph ואם זה ריף אז גם אלקליניטי קלציום מגנזיום
בשום אופן לא בדיקות בסטיק ולשים לב ישנם חברות שמועלות במים מתוקים אך שה לא אומר שהם מומלצות במים מלוחים....
מלח רק מלח יעודי לריף או מרינה בהתאם לצורך

מערכת אוסמוזה אם זה ריף ואם לא אנטי כלור איכותי

אל תשתמש בפילטר חיצוני אתה תעשה לעצמך רק נזק
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא