AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 10/09/2007, 09:15   #1
סאמפ

הסמל האישי שלסאמפ

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל צביעת בריכה מבטון

איך אני נפטר מהצבע של הבטון?
לקנות צבע ברכות זה יוצא יקר מאוד... יש רעיונות יצירתיים אחרים?
עדיין לא נקרא Monday 10/09/2007, 17:08   #2
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

תדביק חלוקי נחל.
ilan_ba לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 10/09/2007, 17:10   #3
גדי רושין

הסמל האישי שלגדי רושין

את השאר יעשו האצות...
גדי רושין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 10/09/2007, 19:24   #4
shai63

הסמל האישי שלshai63

אפשר לבנות גל אבנים, שישמש בסיס למפל מכד חרס ,וישפך לתוך הבריכה ויסתיר חלק מהדופן. מצידי המפל אפשר להניח עציצים עם גומא וצמחים גבוהים אחרים שיטשטשו את הקירות.

על חלק להדביק חלוקי נחל כמו שאילן הציע. וגם צמחים נשפכים שמתאימים למים.

אבל לדעתי כדאי להעלות לכאן תמונה. יהיה הרבה יותר קל לייעץ ולהעלות רעיונות.
עדיין לא נקרא Tuesday 11/09/2007, 11:10   #5
סאמפ

הסמל האישי שלסאמפ

עם איזה חומר אפשר להדביק חלוקים לבטון ולהימנע כמה שיותר מנפילתם (לא לשכוח שהקיר ניצב ב 90 מעלות לקרקעית)

שי אני מבטיח תמונות בהמשך
עדיין לא נקרא Sunday 23/09/2007, 19:10   #6
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סאמפ
עם איזה חומר אפשר להדביק חלוקים לבטון ולהימנע כמה שיותר מנפילתם (לא לשכוח שהקיר ניצב ב 90 מעלות לקרקעית)

שי אני מבטיח תמונות בהמשך
עם דבק קרמיקה מוכן.
תתחיל עם אבנים גדולות בחלק התחתון וככול שאתה עולה האבנים הופכות קטנות.
העבודה צריכה להיות בשלבים או במעגלים כדי לתת לחומר זמן התיבשות כדי שלא תהיה לך היתמוטטות של אבנים.
בסוף ההדבקה ולאחר ההיתיבשות הסופית ממליץ לצפות בסילר לאיטום בטון שלוש ידיים לפחות ולהמתין כשבוע לפני הכנסת דגים.
הסילר ימנע לך הפרשת רעלים מהבטון לבריכה.
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2007, 22:04   #7
TIPTOP

סאמפ
הייתי מייעץ לך להתקשר ליעוץ של נירלט,כרמית,מיסטר פיקס ודומיהם ע"מ לקבל יעוץ מקצועי באשר לחומרים הנדרשים.גם חיפוש קליל באתריהם יחכימך.
הבסיס של דבקי הקרמיקה רעיל ונדיף ושום סילר לא יאטום זאת.
יתרה מכך,הסילר עצמו הוא תוצר של נפט ובהחלט אינו מיועד לעמוד בפני מגע רצוף עם מים ובוודאי לא עם מים בלחץ של בריכה ,גם אם היא בעומק חצי מטר.
הסילר יופרש במהרה למערכת וכך גם הצנרת וכל מתקני העזר יקבלו מעטה שמנוני וריח של סילר ולך תיפטר מכך.
אם תחפש טוב,תמצא חומרי הדבקה ומליטה המתאימים לבריכות שתייה,או פחות טוב-לבריכות שחייה,וכך גם צבעים יעודיים להם.
TIPTOP לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2007, 23:37   #8
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TIPTOP
סאמפ
הייתי מייעץ לך להתקשר ליעוץ של נירלט,כרמית,מיסטר פיקס ודומיהם ע"מ לקבל יעוץ מקצועי באשר לחומרים הנדרשים.גם חיפוש קליל באתריהם יחכימך.
הבסיס של דבקי הקרמיקה רעיל ונדיף ושום סילר לא יאטום זאת.
יתרה מכך,הסילר עצמו הוא תוצר של נפט ובהחלט אינו מיועד לעמוד בפני מגע רצוף עם מים ובוודאי לא עם מים בלחץ של בריכה ,גם אם היא בעומק חצי מטר.
הסילר יופרש במהרה למערכת וכך גם הצנרת וכל מתקני העזר יקבלו מעטה שמנוני וריח של סילר ולך תיפטר מכך.
אם תחפש טוב,תמצא חומרי הדבקה ומליטה המתאימים לבריכות שתייה,או פחות טוב-לבריכות שחייה,וכך גם צבעים יעודיים להם.
אתה מדבר מניסיון?
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 00:43   #9
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

הודו לך על 8 הודעות 9 פעמים

מר TIPTOP ,הייתי אומר שבדברייך ניפצת לא מעט מיתוסים באיזור הדרום.
אני מכיר אישית חמישה אנשים שהבריכות שלהם משגשגות עם החומרים הנ''ל.
אולי תפרט לנו כאן לפי נסיונך מהיכן שאבת את המידע?
אשמח לתשובה בהקדם שכן גם אני מתכנן הקמת בריכה בקרוב מאוד.

תודה ושבוע טוב.
אבי. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 03:03   #10
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לא ניתן לצבוע את הבטון בצבע לא רעיל ?

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 09:24   #11
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

[quote="אבי2424"]מר TIPTOP ,הייתי אומר שבדברייך ניפצת לא מעט מיתוסים באיזור הדרום.
אני מכיר אישית חמישה אנשים שהבריכות שלהם משגשגות עם החומרים הנ''ל.
אולי תפרט לנו כאן לפי נסיונך מהיכן שאבת את המידע?
ציטוט:
אשמח לתשובה בהקדם שכן גם אני מתכנן הקמת בריכה בקרוב מאוד.
תודה ושבוע טוב.
חפירה וצמחים עלי.
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 09:32   #12
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ
לא ניתן לצבוע את הבטון בצבע לא רעיל ?

בני
בני שלום.
אני מדבר מניסיון.
ישנם מס' חומרים שאני באופן אישי כל שנה באביב לפני שהבריכה מתחילה להיתעורר מבצע טיפול לבטון.
אני משתמש בחומרים מסוג סילבטון שקוף ובפעם האחרונה מרחתי גם סילר של חברה מסוימת.
אני מורח מס' ידיים ונותן לחומר להיספג ולהתיבש 4 ימים.
מכניס בחזרה את הדגים והצימחיה ואין לי שום בעיה.
ראה הבריכה בחזית הבית , בריכה מבוטנת שנה רביעית מקבלת טיפול.
אני חושב שהתוצאה הנראת לעין מספיק יפה.
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 10:28   #13
TIPTOP

חג שמח לכולם
אני רואה,שתגובתי רלוונטית למספר אנשים כאן ולכן אנסה להבהיר מספר נקודות.
ראשית,כל שכתבתי הוא אכן מניסיון.אמנם הבריכה היא של חבר,אותה בנינו ביחד,אך בדיוק בנקודה זו היתה לנו מחלוקת ולבסוף התברר שצדקתי(לצערי).
יצקנו בריכה בנפח של 800 ליטר לערך והקפדנו שלא לערבב תוספי בטון כגון בי ג'י בונד ודומיו,אלא להצמד לתערובת הקלאסית של מלט,חול,חצץ שומשום.
בטון בתהליך ההתקשות שלו משחרר חום ואם האשפרה שלו אינה אופטימלית(השקיית הבטון)עלולים להווצר סדקים.מאחר ויצקנו בקיץ,הצבנו משאבה קטנה במרכז הבריכה ,המחוברת לממטרת מזרקה קטנה וכך היתה השקייה אוטומטית של הבטון.את המשאבה חיברנו לשקע טיימר(כמו של דוד שמש,רק דיגיטלי)וכך יכולנו לתזמן את פעולת המשאבה (כל חצי שעה-דקת רסס מים).
לדעתי,מתי שהוא יווצרו סדקים,מאחר והאדמה תמיד "עובדת".כמו כן הפרשי טמפרטורה מותחים ומכווצים את הבטון.לא לשכוח את הברזל שבפנים,שמקדם ההתפשטות שלו,גבוה מזה של בטון נקי.
בכל אופן,היציקה יצאה מושלמת ונתנו לה לעמוד כשבועיים,תוך הרטבת האדמה שמסביבה ויבושה עד התבקעותה,כך מספר פעמים,זאת ע"מ לראות את מידת ההשפעה על היציקה.
לבסוף,ביצענו 4 שכבות איטום במערכת לאיטום בריכות שתייה(איטומט).אמנם מומלצות רק 2 שכבות,אבל הלכנו על בטוח.הנה קישור.
http://www.mrfix.co.il/default.asp?c...59B3FBB1332%7D
הבריכה עבדה מצויין ולפי כל המדידות שעשינו בהתחלה,לפני הכנסת דגים וצמחייה,לא איבדנו מים כלל ,במשך 3 ימי עבודה.את הבריכה כיסינו ביריעת ניילון,ע"מ למנוע אידוי.
הבריכה רצה יפה 3 חודשים עם דגים שונים וצמחייה וכולם שיגשגו.
הבעיות התחילו כאשר הבחור רצה לחפות את הקירות ולהוסיף דקורציה.מאחר ורצה לעשות זאת בזמן הקצר ביותר(יש לו צמחים ודגים שמחכים בארגז חלב של תנובה),השתמש במה שהיה תחת ידו:דבק קרמיקה,סיליקונים שונים ולבסוף סילר של יעקובי,שכמובן לא נתפס על סיליקון,אלא צריך תשתית סופגת.
כמובן שגם הרצה מסודרת לא נעשתה כבעבר,אלא רק שטיפה ושאיבת המים.לאחר יום התפגרו
מרבית הדגים,ויותר מאוחר התחילו הצמחים לקמול.הכל היה שמנוני למגע ובסופו של דבר היה צורך לפרק את כל ההדבקות שעשה לחלוקים,לקרצף ולשטוף מספר פעמים ואז לאטום שוב עם האיטומט.את הצנרת הוא החליף לגמרי.
לדעתי בבריכה גדולה ,אם מחפים חלק זעיר ממנה ולא כמו שהוא עשה כשחיפה קירות וריצפה,ההשפעה תהיה מזערית .יתכן שהדגים יפגעו,אך בספק לגבי הצמחייה.צמחים שונים יודעים לחיות על שפת אגמים מזוהמים ושרידים יותר מבעלי חיים.אין לי מספיק ידע בעמידות צמחי הבריכה,לכן לא אוסיף.השערה שלי היא שהסילר נספג בחלקו ומשהגיע לשכבת האיטומט,שהיא אטומה,לא יכל להמשיך ולחדור וכל העודפים הופרשו למים.
מה שאני גורס,הוא שיש פתרון,רק אין לעשות דברים תחת לחץ.יש חומרים לכל מטרה ושווה אף לערוך נסיון קטן לפני שמיישמים על כל הבריכה.
שימו לב,למונחים כמו איטום חיובי ואיטום שלילי(דהיינו,מאיזה כיוון שואפות מולקולות המים לעבור)ואז,גם ניתן להבין מדוע סילר יהיה בעייתי בכמויות גדולות.
יש סילר מקצועי שאיני זוכר את שמו(גלון עולה מעל 1K )שהוא במספר רמות מעל כולם,אך גם בו הייתי משמש במשנה זהירות.
אני אישית בניתי בריכת בטון לפני כשנתיים,אך מעולם לא הפעלתי אותה למרות שהיציקה לתפארת.פשוט כשסיימתי,קפץ לי רעיון חדש למיקום הבריכה בחצר ,עליה אני עובד כעת,אך היא כבר תהיה מ PVC ,בשל מורכבותה.מהבטון נעשה מגה אדנית...
אגב,שווה לבדוק את הקישור הבא http://www.denber.co.il/hebrew/paints_3_heb.asp
מתמחים בפלח המקצועי של השוק ומוצרים לתנאי עבודה קשים.
חג שמח...
TIPTOP לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 30/09/2007, 11:12   #14
ilan_ba

הסמל האישי שלilan_ba

ציטוט:
הבעיות התחילו כאשר הבחור רצה לחפות את הקירות ולהוסיף דקורציה.מאחר ורצה לעשות זאת בזמן הקצר ביותר(יש לו צמחים ודגים שמחכים בארגז חלב של תנובה),השתמש במה שהיה תחת ידו:דבק קרמיקה,סיליקונים שונים ולבסוף סילר של יעקובי,שכמובן לא נתפס על סיליקון,אלא צריך תשתית סופגת.
כמובן שגם הרצה מסודרת לא נעשתה כבעבר,אלא רק שטיפה ושאיבת המים.לאחר יום התפגרו
מרבית הדגים,ויותר מאוחר התחילו הצמחים לקמול.הכל היה שמנוני למגע ובסופו של דבר היה צורך לפרק את כל ההדבקות שעשה לחלוקים,לקרצף ולשטוף מספר פעמים ואז לאטום שוב עם האיטומט.את הצנרת הוא החליף לגמרי.
יפה אמרת טיפ טופ. לא היתה סבלנות , לא נעשתה הרצה מסודרת .
אין קיצורי דרך בטיפול, לא תעשה כמו שצריך תשלם וביוקר.
כמו שהיזכרתי קודם אני מבצע טיפול פעם בשנה והכל בסדר לראיה כנס לעץ שפתחתי ''נמפאות פורחות'' ותראה את הבריכות.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא