AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 17/01/2002, 18:25   #1
דג פרפר

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אני לא יודע אם הייתה מעוצבן שרשמתי לי את התגובה או למה נעלת את הנושא בגלל זה הגבתי כאן הנקבה של הברבוסים נכנסה להריון באקווריום של כל הדגים הגדול של המטר ותכננתי לקנות אקווריום רבייה מפלסטיק בגודל 50 סנטימטר

דג פרפר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 18/01/2002, 01:16   #2
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני אגיד לך למה קובי מעוצבן - ולא רק הוא, אלא עוד אנשים.
בזמן האחרון (לאו דווקא אתה) התחילה כאן תופעה של הודעות מרובות - שחלקן הגדול סתמיות ו/או מטופשות.
בהודעה שלך חוששני, העובדה הבסיסית הייתה היא שדגים לא נכנסים להיריון (למעט משריצים), ואם אתה באמת מתכוון להרבות דגים זה הדבר הראשון שעלייך לדעת - איך הם מתרבים. לכן קצת קשה להבין איך אתה מצפה לעזרה אם אתה לא יודע את הדברים הבסיסיים ביותר.
אתה לא יכול לצפות מאיתנו שנלמד אותך את הכל.
כנ"ל לגבי כימיית מים, אם היית קורא מאמר על כימית מים היית מבין מה זה אמוניה ומה זה כל שאר הדברים, ולא היית שואל שאלות על זה.
לאנשים בפורום כאן יש עבודה, לימודים, ילדים וחיים. אין להם זמן לענות לכל הודעה שתשובה עליה אפשר למצוא במקום אחר.

ובחזרה לשאלה שלך - עוד תופעה שנדמית שהיא רובצת כאן היא העובדה הפשוטה שאנו מספקים תשובה, ואז במקום להתייחס לתשובה שאנו מספקים (לא משנה אם היא נכונה או לא) אנשים מתעלמים ממנה.
למשל הגבתי לך על ה ROSY BARB, והתגובה שלך הייתה
ציטוט:
בתאריך 2002-01-16 13:48, דג פרפר כתב:
אנחנו מדברים על אותו דג רוזי ברב?
זה דג שקל להרבות אותו ונכון האקווריום קטן מדיי ויש לי נקבה אחת כבר בהריון באקווריום
של כל המינים
שפשוט לא מובן איך זה מתקשר לתשובה שניתנה לך. פשוט התעלמת ממנה.

עוד דוגמה

ציטוט:
בתאריך 2002-01-17 10:48, דג פרפר כתב:
אני יודע בדיוק מה המחלה שלך זה מחלת ריר תעשה לדג אמבטייה למשך שעה אם התרוה המתעימה
אם לא אז הוא חולה בנגיף אחר מהסוג של מחלות ריר אז תעשה לא אמבטית מלח
כוונה טובה וייתכן שאתה צודק - אבל השאלה אם יש לך ניסיון לייעץ לטיפול כזה ? אמבטיית מלח יכול לפגוע בדג בריא, אתה יכול להציע שמדובר במחלת ריר, ושיילך ייודא במקום זה או אחר ואז ייבצע את הטיפול. אבל אני לא חושב שלך יש את הידע לקבוע חד משמעית שאכן מדובר במחלה הזו ולייעץ בטיפול הנ"ל - שיכול גם לפגוע.

ההודעה הזאת לא מופנית אלייך אישית - אלא מופנית לכל בני הדור הצעיר צעיר, שנוהגים בסיגנון הזה. יש סטנדרטים מסויימים בפורום ואתם צריכים לנהוג לפיהם. אנחנו רוצים לדאוג לך ולדגים שלכם - אבל אתם גם צריכים להתחשב בנו.

ודג פרפר - מצטער שהעליתי אותך על המוקד, זה לא רק אתה, אבל פשוט היית במקום הלא נכון בזמן הלא נכון.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2002-01-17 17:22 ]</font>
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 18/01/2002, 10:21   #3
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אם להוסיף לדברי כבוד המוציא להורג:
1. למרבית השאלות הבסיסיות יש מאמרי תשובה שנכתבו בלשון פשוטה וישירה, על מנת לקדם מגדלים חדשים לרמה של מגדלים בעלי ידע מקצועי.
הרעיון שעמד מאחורי כתיבת מאמרים היה, שאם כל כך הרבה אנשים שואלים את אותה שאלה, ראוי שתהיה תשובה אחת כתובה שניתן יהיה להפנות אליה אנשים.
2. מי שלא טורח לקרוא מאמרים, אין לו מקום בפורום הזה. אני מצטער לאמר לכם את זה חבר'ה, אנחנו לא נעשה את שיעורי הבית שלכם בשבילכם ! יש כאן המון הודעות חדשות ביום. אני והמודרייטורים וותיקים כמו חדשים (ומזל טוב לאלעד ועומרי) מקדישים זמן רב להשקעה בפורום הזה ולפיתוחו. אבל בפעם ה-1000 ששואלים אותנו את אותה שאלה, אנחנו מתחילים להתעייף ולא עונים עליה שוב, אלא פשוט מפנים לאותם מאמרים רלוונטיים.
3. כבר קרה (וממשיך לקרות) המקרה שבו אנחנו כן מזהים שאלה רצינית, או מגדל מבולבל שצריך עזרה גם במונחים אלמנטריים ועונים לו. ואז הוא שואל את אותה השאלה בעץ אחר או בפורום אחר במערכת.
אתם מבינים לבד שזה מעליב, לא ? זה לגיטימי שלא לקבל את התשובה שלנו, אבל להתעלם ממנה ?

עדיין לא נקרא Friday 18/01/2002, 16:02   #4
צב ים

חברים יקרים, יש כאן אופצייה מופלאה ושמה "חפש", למעלה בשורת הפקודות. לפני ששואלים שאלה... חפשו במנוע החיפוש נושאים דומים שעלו לדיון,בהם בדרך כלל יש דיון ענף וממוקד.
צב ים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 18/01/2002, 17:56   #5
דג פרפר

קודם כל על המחלה זה קרה לי בדיוק מה שהוא תיאר
וקראתי בספר וזאת הדרך לטפל לא הייתי כותב אם לא הייתי יודע בקשר לבהריון אז ככה אני אומר אתם יודעים בדיוק למה היתקבנתי וסתם עשיתם עניין חוץ מזה אני לא שנים בפורום הזה עלה רק 4 או קצת יותר ימים ולא היתכבנתי להתעלם לדברים שאמרתם עלה רשמתי תגובה או שלא הבנתם אותי נכון ומה עוד הכמתם את הפורום הזה כדי לעזור
אז אם יש מאמר מאיפה לי לדעת שיש אחד אז במקום להיתעצבן מה שהכי טוב לעשות זה לעשות קישור
קטן למאמר ואם אין לכם זמן לענות למגדלים
מתחילים אז למה פתחתם את הפורום
הרי כל המגדלים המנוסים פה מקירים אחד את השני
יכולים להרים טלפון ולספר על הדגים החדשים
או על דברים אחרים לדעתי המהות של הפורום הזה
זה לעזור למתחילים גם אם שאלו את אותה שאלה פעמיים ואוליי כדיי שתרשמו את הסטאנדרתים שאתם מדברים עליהם מאיפה אני צריך לדעת אותם אם אני רק 5 או 6 ימים בפורום הזה
שלא תתבלבלו אני בכלל לא עצבני כשאני כותב
את זה אני רק מאיר הערה פשוטה
עדיין לא נקרא Friday 18/01/2002, 21:44   #6
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

נכון אתה צודק - אתה לא הרבה זמן בפורום, ולכן לוקח זמן עד שמכירים את המנהגים בפורום ועלינו לכבד את החדשים.

אבל גם על החדשים לכבד את הותיקים - וזה תהליך שלוקח זמן, שקורות טעויות, והטעויות האלו ננעלו.

בכל מקרה אני לא חושב שנעשה כאן נזק גדול - אם זה עדיין מפריע לך אתה מוזמן לשלוח הודעה פרטית.

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 19/01/2002, 15:23   #7
דג פרפר

טוב אני רק יאמר וככה אני יסגור את הנושא
תנו קצת זמן להיתעקלם
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא