AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 01:16   #1
Ben:) el

הסמל האישי שלBen:) el

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: 260 ליטר צמחייה, 60 ליטר שרימפסייה, 50 ליטר לדגיגים, 40 ליטר לדגיגים.
ברירת מחדל שרימפס במבוק-עזרה.

חג שמח חברים
האם יש פה מישהו שגידל שרימפס במבוק תקופה ארוכה ויש לו ניסיון? או מישהו שיש לו ניסיון או יכול להשיג מידע על שירפס במבוק מאנשים במבינים בזן הזה.
יש לי אקווריום צמחייה 260 ליטר. שמתי בו בכמה נגלות במצטבר 32 שרימפס במבוק. שרדו ממש טוב כמה חודשים.
אבל עם הזמן אני שם לב שיש כאלה שבתהליך של הנשל פשוט מתים. הם לא שורדים. השאלה שלי מה יכול להיות הבעיה שגורמת לכולם למות. מתו לי כבר 30 בקצב מחריד וממש מבאס. לא הצלחתי להבין את הבעיה.
יש שאיבות רפש פעם בשבוע בערך+ החלפות מים. אוכל מגיע לכולם. לא מצליח להבין מה קורה פה.
הדגים שנמצאים במיכל הם משריצים חיים, פלקו, נחשי קולי, חלזונות תפוח בריגסי, קורידורוסים, אנציטרוסים, שרימפס גפוניקה. יש סיכוי שהשרימפס במבוק מתים מהסטרס משאר הדגים? אולי זאת סיבת התמותה?
Ben:) el לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 01:29   #2
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שרימפס במבוק-עזרה.

היי בן,
אתה יודע להגיד מה ערכי המים?
יש באקווריום מסתורים פנויים?
אתה יודע בוודאות שהם אוכלים מספיק?

לבמבוק הרבה פעמים קשה להגיע לאוכל. הם מעדיפים לעמוד מול זרם מים ולתפוס חלקיקי מזון מרחפים.
אם המזון לא מגיע אליהם יהיה לך מאוד קשה לדעת שהם לאט לאט מתים מרעב.

בנוגע להתנשלויות והעובדה שחלקם לא שורדים את התהליך..
הם מאוד פגיעים כשהשריון שלהם רך מייד אחרי השלה.
גם פיזית לתקיפות והצקות, גם ברמת התזונה - הגוף דורש לא מעט ויטמינים ותזונה נכונה בשביל להבנות כל פעם מחדש.
השאלה אם יש להם לאן להעלם כשהם במצב הזה. מישהו אולי מציק להם בשעות שאחרי? דוחף אותם, רודף אותם.

במה אתה מאכיל?
האם יש עוד דגים או שרימפסים שלא נראים טוב, שמתים לך, שנעלמים מדי פעם...?

בכלל תמונה וכמה שיותר פרטים על האקווריום יעזרו לנו לעזור לך להבין מה חסר להם.
זו כמות ענקית של שרימפסים שלא שורדים אצלך..
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 01:38   #3

סוג אקווריום: 260 ליטר צמחייה, 60 ליטר שרימפסייה, 50 ליטר לדגיגים, 40 ליטר לדגיגים.

וואווו לא סתם קוראים לך המציל!
שאלת שאלות ממש שיוכלו לתת תמונה מדוייקת אני אענה אחינו תגיד לי את דעתך בבקשה.
-לגביי ערכי המים את האמת שאין לי מושג .
-יש המון מקומות מסתור גם צימחייה וגם מקומות עם סלעים לא המון אבל שמתי קצת שיהיה מיסתור גם לנחשי קולי.
-חלקם באמת נהגו רוב הזמן לעמוד מול היציאה של החמצן עם המניפות ולאכול. תמיד הייתי מקפיד להאכיל יותר ולראות שזה מגיע אלייהם. הייתי רואה גם הרבה פעמים שיש להם צואה ארוכה. תמיד הייתי עוקב אחרי זה כי פחדתי שלא יגיע מספיק אוכל. אני מאכיל בכמה סוגיך של אוכל שרובם לדגים קטנים. וגם אוכל אבקתי שיהיה להם טוב. וגם לשוכני קרקעית אוכל מישלהם. אני נותן בשפע.
-אני שם לב בזמן ההשלה הרבה פעמים דגים מנסים לאכול אותם טגם חילזונות שמטפסים עלייהם. ובאמת כל הזמן בתהליך הזה שמתי לב שיש הצקות. אבל ברגיל לא ראיתי הצקות יותר מידי.
הגפוניקות שורדות דיי טוב.
יש מצב שזה באמת הצקות של דגים? אולי עדיף שאני יעשה אקווריום ייחודי קטן יותר יש לי אחד של 50 ליטר בערך אני ישים קצת דגים ושרימפס במבוק לדעתך זה מה שיפתור את הבעיה? כמובן ששם יש יותר שליטה על האוכל והמעקב שלהם מאשר מאקווריום של 260 ליטר.
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 02:35   #4
המציל

דבר ראשון, אני קראתי לעצמי המציל, ואני לא מבסוט על השם האמת.
לא יודע אם "קוראים לי" ככה.. אבל כל שם אחר שהיה לי בראש כבר היה בשימוש

ולעניינינו -
• לפי מה שאתה אומר אתה לא יודע לבדוק ערכי מים, בזמן שמתוך דאגה אתה (במילותיך) תמיד מקפיד להאכיל יותר.
יש מצב שערכי המים בכלל לא משהו...
כמה החלפות מים, של כמה מים, פעם בכמה זמן?
מה הסיכוי שתגש לחנות או חבר ותבדוק את ערכי המים? יכול לגלות לך שהאקוורים דורש טיפול אחר מזה שאתה מספק לו ולדגים.
• "יש המון מקומות מסתור". זה מצויין! האם יש מספיק? יש לך לא מעט דגים וח"ח שזקוקים למסתור - ג'פוניקה, במבוק, קולים, אנציסטרוסים, פלקו. ועוד דגי ושוכני קרקעים שנכנסים לכל מקום - שבלולים וקורים.
יש מצב שזה לא מספיק מסתורים, ובכללי אין להם לאן לזוז גם בהשלות וגם בכלל, כשבא להם לא להיות בסטרס.
• בוודאי שאם אתה רואה שדגים ושבלולים שונים מציקים להם, מפריעים בהשלה ומנסים לאכול מהם - בוודא שבוודאי שזו יכולה להיות סיבה למוות!!

הג'פוניקות גם יותר חצופות, גם פחות עדינות וגם המבנה שלהם מאפשר להם לאכול בקלות רבה יותר.
נשמע לי שיש פה כמה סיבות, שכל אחת מהם יכולה להיות הבעיה.

כאמור - תמונה יכולה להראות לכולנו מה המצב שם ואולי נבין יחד.
בדיקת איכות המים לדעתי הכרחית.
וללא ספק אקווריום ייעודי לכל דג או ח"ח יהיה אידיאלי. בעיקר שרימפסים.

אם יש לך את הרצון והיכולת אז כן, הייתי דואג לאקווריום שמיועד להם.
רק שבכלל לא הייתי מכניס אליו דגים.
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 23:32   #5

אני מנסה להעלות כבר כמה פעמים תמונות ולא מצליח. זה מסובך אני עם הנייד וגם לא מצליח.
עדיין לא נקרא Friday 06/10/2017, 14:33   #6
המציל

ניסית את אפליקציית Tapatalk מהנייד?
אין יותר קל מזה
עדיין לא נקרא Friday 06/10/2017, 14:35   #7

כן הורדתי אותה אבל לא הבנתי בכלל איך להעלות מישם
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא