AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 19/11/2015, 10:48   #1
_FISHER_

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Chemistry אקוופוניקה

שלום לכולם,

המון זמן לא רשמתי כאן ואני בא עם כמה שאלות שאני לא זוכר שראיתי בפורום ואני מאוד מקווה שאני מפרסם במקום הנכון.

התחלתי להתעניין לאחרונה בתחום הגינון ומשם גיליתי את תחום האקוופוניקה (מי שמעוניין מוזמן לראות את הסרטון הזה כדי להבין קצת על מה מדובר https://www.youtube.com/watch?v=tLeqzwbMJgY).

רציתי לדעת אם מישהו התנסה ויכול לתת המלצות כיצד להקים מערכת אסתטית ושהמים ישארו צלולים? (כל הדוגמאות שמצאתי עם מהאינטרנט היו עם בריכות/מיכלים עכורים/דגי מאכל)

יש ברשותי אקווריום ג'בו R331 עם מכסה מאולתר ועוד אקווריום קטן בגודל של בערך 10 ליטר, רציתי לדעת אם אפשר אולי להסב את שניהם כך שהאחד יהיה עם צמחים והשני אם הדגים, ואם כן, איך מומלץ לעשות זאת?

יש אולי המלצה על תאורה עומדת ולא נתלית, שפשוט תשב על השולחן עם האקווריומים ותאיר את שניהם במידה שתספיק גם לצמחים ובמידה ואתקדם, גם לצמחים התת מימיים?

אילו דגים מומלצים?
החלום שלי הוא להחזיק במערכת שכזו להקה של 4-5 קרדינלים, 4 אוטוצינקלוסים וניאוקרדינה, הניסיון שלי עם שלושתם מראה שהם סתגלנים, אבל מעולם לא ניסיתי לעבוד עם מערכת פילטרציה שבה הכנסתי כבול או חומרים כלשהם שישנו את המים.
כמובן שאם אי אפשר עם אלה, אני אלך על דג קרב מיוחד עם ניאוקרדינה.

ולבסוף,
מישהו מכיר מקום שממנו אפשר לקנות דברים ייעודיים לאקוופוניקה?
מה שאני מצאתי ייעודי להידרופוניקה ולכן בד"כ אלו כלים שמתאימים למערכות גדולות בהרבה ממה שאני מתכנן.

תודה לעונים!
_FISHER_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 19/11/2015, 17:49   #2
yoav.ng

הסמל האישי שלyoav.ng

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה ואקוופוניקה
וותק בתחום: שנה +10 בעבר
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקוופוניקה

היי
יש לי ניסיון עם אקופוניקה עם מספר פרויקטים
אין בעיה לבנות גם אסתטי וגם יעיל.
https://www.aqua.org.il/forums/showth...E5%F0%E9%F7%E4
הפרויקט הזה עובד עם היום עם מינימום חשמל ודישון עם עומס ביולוגי די גדול וחוץ ממעט פרלון גם ללא סינון.
כבר שנה ללא תאורה,לא עליונה ולא תחתונה
ללא דישון שנתיים
עם ראש כח די קטן על מנת להעלות את המים לעדנית העליונה.
בחורף אני מוסיף גוף חימום .
תאורה מחלון שנמצא ליד.
פרויקט נוסף
https://www.aqua.org.il/forums/showth...E5%F0%E9%F7%E4
התמונות מתחילת הפרויקט
במיכל הזה אני מגדל דגיגים עברו בו אקרה כחולה,בלו ניאון, לטקארה קורביסס, וביום דגיגים של קריבנסיס.

לדעתי אחד היתרונות הגדולים במערכת מסוג זה שהיא מאד מאד סלחנית, קשה לפגועה באיכות המים.
אני משתמש בהידרוטון לשתילה באדנית כך שזה מוריד PH וגם משמש מקום לבקטריות.

חיסרון אחד גדול-לא מתאים לחדר שינה או סלון במקרה של שימוש בסיפון כדי שמפלס המים יעלה וירד תמיד בסוף מחזור המערכת עושה "גרפס" בסוף .
אין חנויות שמביאות ציוד או מבינות בנושא.
אני מאלתר בונה לבד , ואת מעט הצרכים קונה בחנות של הידרופוניקה-תחום מאד קרוב.
נראה לי שהאוכלוסיה אותה אתה רוצה מתאימה קרדינל ואוטוצינקלוס אני מגדל באחת המערכות.
תעלה תמונות של באקווריומים שאתה רוצה להשתמש בהם.
yoav.ng לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא