AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 25/10/2007, 17:47   #1
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל דג קרב חולה.

האם דגי קרב יכולים לחלות בבלוט? אחד הדגי קרב שלי החל להתנפח. הקשקשים שלו עוד לא "עומדים" אז אני לא בטוח שזה מיימת.
אני חושב שזה בלוט כי פיטמתי אותו כבר הרבה זמן בתולעי דם (יבשים וקפואים של אושן נוטרישן), זה הגיוני?

תודה.
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 25/10/2007, 17:51   #2
or171

אני חושב שכן דגי קרב ידועים בנטיותם לחזירות יתרה חח כמעט כמו האבונפחא..משטר דיאטה לא יזיק וגם גיוון מדי פעם במזון אחר אפילו מעט צמחי שהם מתרגלים אליו..אצלי שהוא חי באקווריום הקיבוצי הוא מתפטם ומתנפח חופשי בגלל זה אני מגוון בהמון סוגי מזונות כאלה שהוא לא הורגל ולא אוהב..ועושה לו משטר דיאטה לדוגמא באחת ההאכלות ביום וסוגר אותו בתוך רשת לחצי דקה באקווריום..
אני מקווה שיוכלו לעזור לך יותר מעבר לידע כללי כי הידע שלי במחלות יכול להטעות אותך סתם חכה למומחים
or171 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 25/10/2007, 18:17   #3
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי or171
אני חושב שכן דגי קרב ידועים בנטיותם לחזירות יתרה חח כמעט כמו האבונפחא..משטר דיאטה לא יזיק וגם גיוון מדי פעם במזון אחר אפילו מעט צמחי שהם מתרגלים אליו..אצלי שהוא חי באקווריום הקיבוצי הוא מתפטם ומתנפח חופשי בגלל זה אני מגוון בהמון סוגי מזונות כאלה שהוא לא הורגל ולא אוהב..ועושה לו משטר דיאטה לדוגמא באחת ההאכלות ביום וסוגר אותו בתוך רשת לחצי דקה באקווריום..
אני מקווה שיוכלו לעזור לך יותר מעבר לידע כללי כי הידע שלי במחלות יכול להטעות אותך סתם חכה למומחים
הקטע שבלוט יותר מאפיין דגים שניזונים בעיקר ממזון צימחי, בעיקר ציקלידים למינהם. דגי קרב בטבע אוכלים מזון חיי ובשרי, בגלל זה הדילמה. את כל שאר ה4 זכרים שעומדים לפני רבייה פיטמתי באותו כמות מזון ולא ניצפו בעיות כאלה.
מפה הדילמה..
עדיין לא נקרא Thursday 25/10/2007, 22:14   #4
or171

כמה זמן הדג אצלך כמה זמן התפריט עובד והאם יש באפשרותך לדעת מה התפריט הקודם שלו?
זה מאפיין דגים צמחוניים אך אני חושב שלא צריך לשלול את זה גם בדגים שניזונים ממזון בשרי..
תנסה לשלב קצת צמחי ממש מעט אצלי הוא ממש אוהב את זה ומגיב טוב ושוחה בפריסת סנפירים תמידית..
איפה החלק הנפוח אגב?מתחת לראש?איפה שתמיד מתנפח שאתה מאכיל?
אם כן אולי תנסה להרגיע אותו מבחינת מזון לתקופה קצרה ותראה אם זה יורד אולי הוא סתם התחזר יותר מהרגיל
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 00:32   #5
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי or171
כמה זמן הדג אצלך כמה זמן התפריט עובד והאם יש באפשרותך לדעת מה התפריט הקודם שלו?
זה מאפיין דגים צמחוניים אך אני חושב שלא צריך לשלול את זה גם בדגים שניזונים ממזון בשרי..
תנסה לשלב קצת צמחי ממש מעט אצלי הוא ממש אוהב את זה ומגיב טוב ושוחה בפריסת סנפירים תמידית..
איפה החלק הנפוח אגב?מתחת לראש?איפה שתמיד מתנפח שאתה מאכיל?
אם כן אולי תנסה להרגיע אותו מבחינת מזון לתקופה קצרה ותראה אם זה יורד אולי הוא סתם התחזר יותר מהרגיל
כנראה שאתה לא מכיר את 2 המחלות כמו שצריך, לצערי (או למזלי?!) אני לא מכיר את הבלוט, לכן שאלתי. מבחינה חיצונית התסמינים הם של מיימת- התנפחות לא הגיונית של הבטן, ומצב כללי רע (הכל חוץ מהזדקרות של הקשקשים). זה אומר שאין שום "מגיב טוב" לכל מה שאני אעשה, בקושי יש הגבה למזון. בטח שלא שחייה בפריסת סנפירים, או שחייה בכלל.
תפריט כתוב פה- תולעי דם יבשות, ותולעי דם קפואות לפני רבייה. לפני זה.. בחנות, כמו כל דג קרב אחר- כלום.
חוץ מזה, שאין מה להשוות בין הדג קרב שלך לדגי קרב שמוחזקים לבד (כמו שהם אמורים להיות). אין אצלי משהו שנקרא "חזירות יתר" כי אני לא מאכיל את כל האק', אלא אותו אישית לפי כמויות שמתאימות לו. אין שום תהליך של התנפחות בטן ביום יום, רק לפני רבייה עם תולעי דם קפוות שמתנפחת טיפה הבטן- וזה השלב להפסיק.
ולא יעזור לי להרגיע אותו עם מזון לתקופה קצרה. תוך מקסימיום יומיים או 3 הדג ימות ללא טיפול מתאים (בשבני המקרים הוא אנטיביוטיקה), שגם אם ינתן הסיכוי שדג ינצל הוא אפסי (לפחות במקרה של מיימת).
חיפשתי לו היום אנטיביוטיקה נגד מיימת, כי הוא עוד איכשהו מתקרב למזון. ולצערי לא מצאתי. אני בספק אם מחר בבוקר הוא יסכים עוד לאכול, ככה שזה בערך מסכם את מותו של הדג. כל מה שנשאר זה לקוות לטוב. חבל, אהבתי אותו במיוחד \=
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 14:38   #6
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

לדעתי- עניין של מטאבוליזם. אם הזכרים האחרים אכלו באותה המידה, אבל הוא היחידי שמשמין ככה, כנראה שיש לו מטאבוליזם נמוך או שייתכן שמסיבה זו או אחרת, המזון ותדירות ההאכלות גרמו לו לגדילה מוגברת (ומוגזמת) של הכבד. אני מכיר את התופעה בעיקר אצל נקבות, אבל גם לי היו זכרים עם הבעיה הזו. נסה להוריד לו במינון המזון ובדוק האם הוא סתם שמן, או שבאמת סובל מבעיה כלשהי.
כבד מוגדל, לרוב מוביל לאחר זמן מה למוות.

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/10/2007, 19:21   #7
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

טוב. סופית זה מיימת.
הלתי היום לישראל לקנות את התרופה של ג'ונגל. אבל לצערי הוא לא מוכן לאכול אותה.
הוא מוכן לאכול גם תולעי דם יבשות וגם קפואות. אבל את המזון הזה הוא לא מוכן.
מצד שני, ניסתי לתת גם לנקבה שהייתה איתו באותו אק' את המזון הזה. וגם לעוד כמה דגים. אף אחד לא הסכים לאכול אותו.
עדיין לא נקרא Saturday 27/10/2007, 04:38   #8
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

אל תתן לו שום דבר אחר לאכול למעט המזון התרופתי, אם יש לו עוד סיכוי, הוא צריך לקבל אך ורק את המזון התרופתי.

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/10/2007, 04:57   #9
or171

מזון צמחי היה כלליות ולא במקרה הספציפי שלך..הבנתי שהוא נמצא לבד וזה לא רלוונטי לחזירות והמלצתי לא לתת לו מזון לבנתיים הייתה מאותה סיבה ששבי הסביר לך לראות אולי זה סתם מטבוליזם והשמנת יתר או משהו בסגנון..אני לא מכיר ממש טוב את המחלות מכיוון שאצלי באקווריום טפו טפו עוד לא נתקלתי בהם וגם לא בקודמיו..אם תתן לו לאכול כרגע אני חושב שזה יזיק לו תצמצם עד כמה שאפשר..ותראה מה קורה עם הדג האם הוא מגיב או אפתי עדיין לגבי המזון התרופתי אין לי ניסיון אבל אני חושב שבגלל שהוא הורגל לתזונה מסויימת זמן רב הוא מקרב לא מזהה ולא נוגע..אני מקווה שיהיה בסדר וזה לא גדילה ממהירה של הכבד בכל מקרה תעדכן מה מצבו
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא