AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 16:01   #1
newb

הסמל האישי שלnewb

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל טיפול מונע בקרנטינה

אני בקרוב מקים את האק' מרינה הראשון שלי,
ואני אחזיק גם קרנטינה, מבחינת ציוד לקרנטינה אז ככה:
אק' 50ל
פורק חלבונים ייצור עצמי קטן(שיופעל רק שיש בפנים דגים בעצם)
פילטר בקבוק פרלון עם אבן אוויר ייצור עצמי
תאורה חלשה
גליל PVC למסתור

שאלות:
1.האם אפשר לעשות החלפות מים בקרנטינה מהאק' הראשי שלי?
2.האם אפשר לשמר את מחזור החנקן כאשר אין דגים בקרנטינה ע"י טיפטוף של קמצוץ אמוניה טהורה?
3.קראתי על טיפול מונע שעושים לכל דג שקונים מה אתם אומרים האם מומלץ:
ציטוט:
למי שממהר ישנה אופציה נוספת המקצרת את משך הקרנטינה עד כדי 10 -15 יום והיא כוללת טיפול תרופתי גם הדג בריא.
טיפול כזה יבטיח דג נקי אולם כמו כל שימוש שלא לצורך בתרופות הטיפול עלול באותה מידה גם להזיק לדג.
טיפול כזה הינו לפי שיקול דעתכם בלבד!!!
במידה ואתם הולכים על אופציה ב':
1. שלב ראשון הוא לבצע חיטוי חיצוני של הדג באמבט פורמלין (במידה ואין לא פצעים) המינון של 2 מ"ל לכל 10 ל' למשך 30 ד'.
ראשית, יש להכניס את הדג לדלי , להוסיף אבן אויר ואז בהדרגה את הפורמלין, יש לשים לב לדג במידה והוא מגלה סימני מצוקה יש להוציאו. הטיפול הנ"ל יעיל נגד כילודונלה,טריכודינות ותולעי זימים.
את הטיפול הנ"ל יש לבצע כל 3 ימים במשך 10 ימים .
2. שלב שני בקרנטינה - מלאכיט גרין במינון של 6 מ"ל לכל 100 ל' במשך 12 יום כשביום 6 ו 9 נותנים 3 מ"ל ולאחר 12 יום החלפת מים.
3.הוספת קופר במינון של 12 מ"ל מתמיסת האם 0.1% לכל 10 ל' למשך 10 ימים שביום 5 ו7 להוסיף מחצית מהמינון.
יש לבדוק בעזרת בדיקת לקופר שהמינון לא עובר 0.3 מ"ג לליטר. קיימים דגים רגישים לטיפול ויש לשים לב לכך והימנע אם צריך.
4.לאחר 12 יום ביצוע החלפת מים גדולה 75% ואז במידת הצורך ניתן לטפל בפלג'יל כנגד פרוטוזואות מעי ע"י הכנת מזון עם האנטיביוטיקה.
הטיפול למשך 3 ימים.במידה ויש זיהום בקטריאלי זהו השלב לטפל בטטרה-ציקלין למשך 3 ימים במינון של 25 מ"ג לכל 25 ל'.
בסוף הקרנטינה הנ"ל ניתן לשחרר את הדג למערכת ללא חשש לטפילים.... במידה ויש הדבקה הוא לא אשם אלה המערכת .
לפי מה שהבנתי אמבט פורמלין זה למקצוענים בלבד, אז נראה לי שאוותר על זה אבל מה אם השאר?
newb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2006, 18:21   #2
newb

הסמל האישי שלnewb

ברירת מחדל Re: טיפול מונע בקרנטינה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי newb
אני בקרוב מקים את האק' מרינה הראשון שלי,
ואני אחזיק גם קרנטינה, מבחינת ציוד לקרנטינה אז ככה:
אק' 50ל
פורק חלבונים ייצור עצמי קטן(שיופעל רק שיש בפנים דגים בעצם)
פילטר בקבוק פרלון עם אבן אוויר ייצור עצמי
תאורה חלשה
גליל PVC למסתור

שאלות:
1.האם אפשר לעשות החלפות מים בקרנטינה מהאק' הראשי שלי?
2.האם אפשר לשמר את מחזור החנקן כאשר אין דגים בקרנטינה ע"י טיפטוף של קמצוץ אמוניה טהורה?
3.קראתי על טיפול מונע שעושים לכל דג שקונים מה אתם אומרים האם מומלץ:
ציטוט:
למי שממהר ישנה אופציה נוספת המקצרת את משך הקרנטינה עד כדי 10 -15 יום והיא כוללת טיפול תרופתי גם הדג בריא.
טיפול כזה יבטיח דג נקי אולם כמו כל שימוש שלא לצורך בתרופות הטיפול עלול באותה מידה גם להזיק לדג.
טיפול כזה הינו לפי שיקול דעתכם בלבד!!!
במידה ואתם הולכים על אופציה ב':
1. שלב ראשון הוא לבצע חיטוי חיצוני של הדג באמבט פורמלין (במידה ואין לא פצעים) המינון של 2 מ"ל לכל 10 ל' למשך 30 ד'.
ראשית, יש להכניס את הדג לדלי , להוסיף אבן אויר ואז בהדרגה את הפורמלין, יש לשים לב לדג במידה והוא מגלה סימני מצוקה יש להוציאו. הטיפול הנ"ל יעיל נגד כילודונלה,טריכודינות ותולעי זימים.
את הטיפול הנ"ל יש לבצע כל 3 ימים במשך 10 ימים .
2. שלב שני בקרנטינה - מלאכיט גרין במינון של 6 מ"ל לכל 100 ל' במשך 12 יום כשביום 6 ו 9 נותנים 3 מ"ל ולאחר 12 יום החלפת מים.
3.הוספת קופר במינון של 12 מ"ל מתמיסת האם 0.1% לכל 10 ל' למשך 10 ימים שביום 5 ו7 להוסיף מחצית מהמינון.
יש לבדוק בעזרת בדיקת לקופר שהמינון לא עובר 0.3 מ"ג לליטר. קיימים דגים רגישים לטיפול ויש לשים לב לכך והימנע אם צריך.
4.לאחר 12 יום ביצוע החלפת מים גדולה 75% ואז במידת הצורך ניתן לטפל בפלג'יל כנגד פרוטוזואות מעי ע"י הכנת מזון עם האנטיביוטיקה.
הטיפול למשך 3 ימים.במידה ויש זיהום בקטריאלי זהו השלב לטפל בטטרה-ציקלין למשך 3 ימים במינון של 25 מ"ג לכל 25 ל'.
בסוף הקרנטינה הנ"ל ניתן לשחרר את הדג למערכת ללא חשש לטפילים.... במידה ויש הדבקה הוא לא אשם אלה המערכת .
לפי מה שהבנתי אמבט פורמלין זה למקצוענים בלבד, אז נראה לי שאוותר על זה אבל מה אם השאר?
עדיין לא נקרא Monday 22/05/2006, 20:30   #3
newb

הסמל האישי שלnewb

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול