AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 01:21   #1
john the fisherman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

בזמני הפנוי אני יושב בחדר ובמקום להסתכל על האקווריום הקיים {500 ליטר} אני מוצא את עצמי כבר מספר חודשים בוהה באיזו פינה בחדר שתמיד חלמתי לבנות שם אקווריום.
מדובר על פינה באורך 2.9 מטר רוחב 80 וגובה 2 מטר...והחלטתי לעשות מעשה...אני מתכנן לבנות אקווריום באזור ה 2700 ליטר אורכו יהיה 2.7 על עומק 70 וגובה 100.
אני מתכנן כמו כל דבר באקווריום הקודם לבנות לבד.
ופונה אליכם לעזרה - אשמח לקבל כתובת או טלפון של מקום שמוכר זכוכיות ושמנסיון ידוע לכם שהוא לא יקר ואשמח עם מישהו גם יעריך מה העלות של כזה אקווריום....
כמו כן אשמח לקבל המלצות לגבי עובייה של הזכוכית הנדרשת.
לגבי פילטריציה אני באמת הולך על גדול ומתכנן פילטר חיצוני תרתי משמע שיושב בחצר ומדובר בערך על 5000 ליטר לשעה והוא יכול לפעול ללא ניקוי שנה ויותר...כנל לגבי פילטר ביולוגי תאורה חימום וכו...
אני מניח שיהיה עלי גם לבנות לו מסגרת כללית ממתכת לחיזוק ולהניח אותו על הריצפה...
אשמח לקבל תגובות טיפיים ורעיונות...

תודה.

אורי.
john the fisherman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 01:36   #2
Wild Blue

וואו!!!!
זה יהיה ענק!

אבל יש בעיה קטנה גובה כזה לאקווריום הוא מיותר ולא נוח מאוד ראיתי אקווריומים בגובה מטר לא ניתן להחזיק בהם צמחים חיים ללא תאורה ממש חזקה.
כדי לנקות את הקרקעית תצטרך כולך כמעט להכנס אל תוך האקווריום.
רוב דגי המים נמתוקים לא צריכים כזה עומק או שהם על פני המים או שעל הקרקעית וגם אלא ששוחים במרכז גוף המים בעלי נטיה לאזור מסויים.

בכל אופן שיהיה בהצלחה
ושוב וואו זה ענק

Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 05:35   #3
עמירם ש.

המידות שציינת נותנות בערך 1900 ליטר, לא 2700.

בכל מקרה מדובר על אקווריום שהמשקל שלו (זכוכית, אבנים, מים) כמעט 2.5 טון. אני מקווה שאתה מדבר על קומת קרקע בלי מרתף מתחת, וגם אז אני מציע שתבדוק עם מהנדס. רצפה רגילה לא יכולה להחזיק משקל כזה.

טבלת עובי הזכוכית שיש לי מגיעה רק עד 190 ס"מ רוחב ו-90 ס"מ גובה, וגם אז מדובר על דפנות של 15 מ"מ ותחתית של 20 מ"מ. אני יודע שבגדלים כאלה בונים במקרים רבים אקווריומים מאקריליק. האם הפינה שלך סגורה לגמרי? במקרה כזה אתה יכול לבנות אקווריום מלבנים מצופות בפרספקס כאשר רק החזית מזכוכית.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 08:14   #4
john the fisherman

אוקי....לגבי הנפח ..שוב 270 על 100 על 100 זה בדיוק 2700 ליטר..לגבי המיקום זאת קומת מרתף ממש על הקרקע כאשר הריצפה היא ריצפת בטון
לגבי עובי הזכוכית - כאן אני אצתרך לקבל קצת עזרה ולבדוק בנושא - ככל שהזכוכית תיהיה עבה מחירה יעלה משקלה גם כן ואני מניח שגם תפגע בצלילות....
לגבי גובה האקווריום ..נכון ממש היום צחקתי עם חברה שלי שעל מנת לסדר משהוא באקווריום אני אאלץ לצלול..:}....
אגב אם למישהו יצא לבקר במושב גנות בחנות שמתקינה סאנרוף לרכב...יש אצל בעל החנות במשרד אקווריום...סליחה לא אקווריום אלה קיר
של 300 רוחב על גובה של חדר ממוצע אני מניח 210 ועומק משהוא כמו מטר...לבחור יש שם אקווריום מי מלח וברשותו כריש סלע באורך מטר
דגי ים צבעוניים ענקייים שאת שמם אני לא מכיר וכן...אפילו מונו צהוב....אבל מה זה מונו...אפשר לשים אותו על המנגל ותאמינו לי כמה שהוא גדול ...הוא לא יכנס בפיתה..צריך בגאט ואחד ארוך...משהוא מדהים בחיי..סוף הדרך..לגמרי שכחתי מהסאן רוף וחשבתי על האקווריום הזה...אז בסה"כ אני מניח שאסתדר עם גובה מטר...

לעמירם - אני עדיין לא ביצעתי סקר לגבי זכוכיות ואני מתכנן לגשת מחר לתחילת הסיבוב בנושא..אני מאוד מקווה שיש יותר מ 190 ואני אעדכן בהמשך...

מה שמשביז זה שגם עם הכל ילך חלק וכבר ממחר אתחיל בבנית הפרוייקט יקח לפחות חודשיים אני מעריך עד שהוא יעבוד...אוי והעברת הדגים ההדרגתית מה 500 ליטר...ממש משביז...אבל אין ברירה ...:}....
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 14:22   #5
סנייק סקין

אני מציע שתתיעץ עם קלמי יצרן אקוריומים ממושב כפר הנגיד על יד יבנה יצרן רציני ובעל מקצוע מעולה
סנייק סקין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 17:16   #6
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

קודם כל אקרילי נראה לי חובה לכזה גודל, פשוט מבחינת העובי.
דבר שני בהחלט הייתי שוקל לעשות את האקווריום בתוך "קיר" - בסיגנון http://www.mr4000.com אומנם אין לי ידע באקווריומים בגודל כזה, אבל זכוכית נשמע לי קמעה מסוכן אם כי בהחלט אפשרי.

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 20:59   #7
אורח

כל הכבוד.Surprised
אבל לא כל חלום הוא מציאות...
אתה תצטרך זכוכית מאוד עבה לכל העניין הזה. כי תאונה אחת קטנה.... ובום!.Thumb Down
אתה תצטרך גם יעוץ מקצועי מאוד. אנחנו לא יכולים לעזור כל כך בעניין רק מישהו שכבר בנה אקווריום גדול שכזה יעזור בנתיים עיין לך באתר הזה לא נראה לי שזה יעזור אבל תתרשם...
http://www.tetra-il.co.il/

עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 22:31   #8
john the fisherman

לאחר ברורים ובדיקות התיעצויות אני אדחה את הרעיון לתקופה מסויימת ,פשוט במהלך הברור שעשיתי היום עם בעלי מקצוע בתחום הזכוכית קיבלתי דעות מנוגדות לגבי בניית אקווריום בגודל כזה.
אגב היום ניתן לרכוש זכוכיות מחוסמות מה שלפי מייטב ידיעתי יצרני האקווריומים לא משתמשים.
ולגבי חומרים אחרים אני כרגע לא ירצה להכנס להוצאה גדולה יותר ממה שתיכננתי ולכן הוחלט לפי שעה לדחות את הרעיון.
איך הכל התחיל?? יש ברשותי עוד אקווריום 500 קהילתי נקרא לו ועוד 200 עם 7 פירנאות.
מה שקורה הוא שה 200 קטן מידי לפירנות ואני מוצא עצמי בבעיה שעלי לבנות אקווריום נוסף וגדול,במקביל היתה את אותה פינה שתמיד רציתי לבנות שם אקורייום גדול והתכנון היה לקחת מספר ימי חופש ולהעביר את הדגים ל 2700 ואת הפירנות ל 500 אבל זה לא יקרה.
מה שכן קורה הוא שהיום הזמנתי זכוכיות 6 מ"מ
מ ח ו ס מ ו ת ! ואני אמור לקבל אותם בשבוע הבא - הגודל הוא 150 על 60 על 60 ושם יהיו הפירנות.{520 ליטר}
אגב לגבי העלות מדובר על 350 ש"ח על הזכוכיות שלדעתי זה ממש בזול {כולל החיסום}.
ולכל מי ששאל בכל זאת כמה תעלה זכוכית 10מ"מ מחוסמת לאקווריום 2700 ליטר אז מדובר על 3500 ש"ח לערך.
אז בשלב זה נשאר רק להגיד לכם תודה על היעוץ
ונראה בהמשך....קשה לי להאמין שזה לא יתבצע גם אם לא עכשיו ..זה יקרה.
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 01:59   #9
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ושוב אני מרים את ראשי מישיבת מטכ"ל בנושא מתקפת האצות, ושואל בענווה
מה היתרון/הבדל/שינוי בזכוכית מחוסמת ? (אני יודע מה זה כמובן השאלה שלי איך זה משפיע על בניית אקווריומים) ואם יש חיסרונות כמובן.
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 02:03   #10
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

הזכוכית הזו הרבה יותר חזקה ועמידה מה שמאפשר לבנות אקווריומים עם זכוכית דקה מהרגיל

חיסרון בולט הוא המחיר והקושי היחסי בהשגתה
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 04:22   #11
עמירם ש.

סתם לצורך הויכוח: 270 על 100 על 100 זה 2700 ליטר. 270 על 70 על 100 זה בערך 1900. (קרא מה כתבת...)
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 04:25   #12
אורח

כשתסיים... אל תשכח לפרסם את התמונות...
חסרונות: האקווריום יהיה יותר כבד ומסיבי. יהיה קשה מאוד לעלות אותו במדרגות (למי שגר בבית דירות) או לסחוב אותו בגלל עובי הזכוכית, לכן כדי למקם במקום שלא יצטרך לזוז שאין מאחורה קבלים של טלפון או של הכבלים שאנשים אחרים יצטרכו לראות מה קורה שם מאחורה,, כך יחסוך עבודה קשה.
אני מכירה גם יתרונות.הזכוכית העבה הזו נהדרת. התנפצות,זה לא נעים כשזה קורה אני מכירה מישהו שזה קרה לו והייתה לו זכוכית דקה כזו ולא יעילה כיום יש לו זכוכית עבה שדווקא די תורמת לאקווריום, ולאותו אדם שאני מכירה אז אין לו ממה לחשושת מאוד התנפצות או משהוא כזה.
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 05:26   #13
Wild Blue

עד כמה שהבנתי זכוכית מחוסמת (כמו שיש ברכבים שמתי שהיא נשברת יוצרת צורה של קורי עכביש וחתיכות קטנות שלא אמורות להיות חדות).
היא לא באיכות טובה מבחינת גימור יש הרבה פגמים: בועות, קטעים עבים/ דקים, "גלים" ועוד כל מני דברים שפוגעים באפשרות לצפיה נוחה בדגים ללא עיוותים נראים. כמו כן הבנתי שהיא לא עמידה בלחצים מסיביים כל כך של כמויות מים גדולות לאורך זמן.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 17:07   #14
עמירם ש.

אחת הבעיות עם זכוכית מחוסמת היא שכאשר היא כבר נשברת היא מתנפצת לרסיסים, ואז כל החצי טון מים על הרצפה בבת אחת. זכוכית רגילה בדרך-כלל קודם כל נסדקת (אני מדבר לצערי מניסיון), ואז יש לך טיפטוף/נזילה הניתנים יותר לשליטה.

אקווריום 150 על 60 על 60 דורש זכוכית צד של 12 מ"מ וזכוכית תחתית של 15 מ"מ (ראה כאן). האקווריום שהזמנת הוא חצי מהעובי המומלץ בדפנות ועוד פחות מזה בתחתית. אני במקומך לא הייתי מכניס אותו הביתה!

בוא נסתכל על זה בצורה אחרת: האם היית מוכן לקחת את לוח הזכוכית 6 מ"מ שהזמנת, להעמיד עליו שבעה אנשים ולהיות בטוח שהוא לעולם לא יישבר? אם כן, אדרבא. אני רק מקווה שהביטוח שלך מכסה נזקי שטפונות...

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-12-08 09:07 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-12-08 12:32 ]</font>
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 22:35   #15
MORIMOU

לי יש אקווריום 120 ליטר שהכנו לי בהזמנה ןלא התפשרתי על פחות מ10 ממ עובי, ובכל זאת לחץ המים מרחיב באמצע לכ2 סמ אומנם המיכל הוא ארוך וצר 120X45X22 אבל במידות המתוכננות 2700ליטר..! כדאי שתחשוב טוב ותתיעץ עם מומחים....
MORIMOU לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/12/2001, 23:55   #16
bigdarman

יש כזה דבר זכוכית כפולה שמדביקים זכוכית על זכוכית זה יכול להיות דבר טוב מאד.
bigdarman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 01:07   #17
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

כן - אם אתה רוצה לבנות מזה ארון. לא אם אתה מעוניין לבנות מזה אקווריום. אחד הדברים החשובים ביותר בהקמת אקווריום הוא השקיפות של הזכוכית. כשמדביקים זכוכיות, כשלוקחים זכוכית כהה, מחוסמת, מודבקת, מאוטמת, מולחמת וכו', יש לזכור שפוגעים בצלילות ובשקיפות של האקווריום.

עם הגישה הזו של "לגדל דגים בכל מחיר, לא משנה איפה ולא משנה למה" - כבר עדיף לקנות איזו אמבטיה ולהכניס את כל הדגים פנימה - היא יותר יציבה ויותר זולה בהרבה מאקווריום זכוכית באותם מימדים.
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 01:23   #18
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

מסכים!
לכל זכוכית (או למעשה כל חומר אחר) יש מה שנקרא "מקדם-שבירה" שזה נתון פיזיקלי אשר תלוי בסוג הזכוכית ובעוביה...
כאשר תדביק 2 לוחות זכוכית בטוח שמקדמי השבירה יכפילו אחד את השני (ולא יחוברו !) חבל שאני לא זוכר את הנתונים עצמם (עבר קצת זמן מאז שיעורי אופטיקה שלי). אבל זה לא נשמע לי רעיון כל כך טוב.
בכל מקרה לאק' בנפחים האלה צריכים מומחה ושווה אפילו לשלם לו כמה מאות שקלים רק בשביל יעוץ כדי לא להכשל אח"כ באק' של אלפי שקלים.
כמו שכולם הזכירו ישנו הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון וללא ספק דרושה עצת מומחה, שבנה ומכיר סוג עבודה עם נפחים מעין אלה...
ELMINISTER
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 05:00   #19
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

קודם כל, אל תתפסו אותי במילה כי אני לא מבין גדול בזכוכיות, אבל לפי מה שידוע לי זכוכיות מחסמים ע"י הוספת אשלגן לזכוכית. לפי מידת הריכוז של האשלגן בזכוכית אפשר להגיע לרמות שונות של עמידות וחוזק של הזכוכית. נוסף לזאת יש היום תהליכים מתקדמים שמאפשרים לתת לזכוכית חוזק של פלדה ושקיפות של קריסטל. כמובן שהמחיר הוא בהתאם. אבל אם יש לך תקציב לא תהיה לך בעיה להשיג זכוכית כזו.

בכל אופן אני ממליץ לך להשתמש בזכוכית כזאת (ומאיכות מעולה) רק בחזית, ובשאר הצדדים תשתמש בלבנים כפי שציינו קודמי.

ולסיום זה נראה לי כבר הגזמה לבנות אקווריום של 2700 ליטר, אלא אם אתה פותח גן חיות בבית...
אז השאלה היא באמת עד כמה רחוק אפשר להגיע עם התחביב?...

מה דעתכם על בריכה בגינה שהיא מיני אגם מאלאווי: אורך 20 מטר, רוחב 20 מטר גם כן (אפשר גם 40 אם הגינה קצת יותר גדולה) ועומק של מטר-שניים. את הקרקעית תכסה שכבה של חול או חצץ שישתלו בה המון צמחים (גדולים וגבוהים כמובן) שלא תהיה להם בעיה לפוטוסנתז לאור השמש החמים, גם לאצות לא תהיה בעיה לחסות בגוון ירקרק וטבעי את ערמות הסלעים שיצרו המון מערות (יבוא מיוחד ממאלווי וטנגנייקה), מסתור לעשרות ואפילו מאות הציקלידים האפריקאים והאמריקאים שישכשכו להם בנעימות. כל אחד מהם בטרטורייה הבהחלט מכובדת שלו... כמובן שלא צריך פילטר חזק במיוחד או אפילו בכלל כי הבריכה-מיני אגם שלנו תתפקד כביוטופ לכל דבר ותריץ בעצמה את מחזור החנקן בזכות הכמות הבלתי נילאת של הצמחים המיוחדים שמכסים אותה (גם הם בייבוא מיוחד). וככה נוכל כל יום לעמוד על גשר העץ שחוצה את הבריכה ולהנות מהאגם הקטן והפרטי שלנו. להזמין את החבר'ה מהפורום לארוחה קטנה ולהתרשמות...

ואם גם זה לא מספיק אז אפשר פשוט לקנות אי קטן בפסיפיק. לגדר אותו ברדיוס של כמה מטרים במים ופשוט להתבונן שעות על גבי שעות, גם הפעם עם החבר'ה מהפורום (שמימנו לכולם כרטיס טיסה כמובן(או פשוט הקפצנו במטוס הפרטי)) אבל הפעם נעשה את הסיור על היאכטה החדישה שאך זה קנינו...

Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 05:03   #20
עמירם ש.

זה לא יילך. בגיליון האחרון של Practical Fishkeeping יש (ברצינות) דיון בבעייה של חדירת רעלים למי הבריכה כתוצאה מגשם היורד על גשר העץ. המסקנה: אם רוצים לגדל דגים, חייבים כנראה לוותר על הגשר. אני לא צוחק.
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 05:25   #21
john the fisherman

עבור עמירם - איך כתבת "לצורך הוויכוח"..אז שיהיה...אתה יודע בימינו ואני מניח אצל רובנו ישנם היום עזרים רבים שניתן להשתמש בהם לחישובים שונים....ומה לעשות...כל ממיר מידות או מחשבון מידות יסכם ש 100 על 100 על 270 זה 2700 ליטר אין מה לעשות ...את התוצאה הזאת קיבלתי ע"י ממיר מידות ונפחים...אז תבדוק את עצמך.

באופן כללי - לפי הבנתי מאותו אדם שממנו רכשתי את הזכוכיות,זכוכית מחוסמת היא זכוכית רגילה שעוברת תהילך בחום גבוה ,זהו.
לא מדובר בזכוכית נגד ירי.
לגבי העובי - אני מסכים ש 6מ"מ קצת הפחיד אותי אך רכשתי בכל זאת את העובי הנ"ל משני טעמים - האחד הוא שמדובר על אדם שעוסק בתחום קרוב ל40 שנה...אני מניח שיש נסיון.
והעניין השני הוא שאותו אדם הוא קרוב משפחה כך שאין כאן פרמטריים של רווחיות או מלאי תקוע או כל סיבה אחרת לגרום ללקוח לשלם יותר
והוא אמר שבוודאות אין לי ממה לחשוש...
אני בחיי הפרטיים מנהל מכירות אני כבר הכרתי את הטריקים שיש בשוק....אגב בחניות חיות לא חסר כלל....

אגב איך ניתן לצרף תמונות לפורום ??
עדיין לא נקרא Sunday 09/12/2001, 06:15   #22
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

צירוף תמונות לפורום -
אתה צריך להעלות אותם על אתר אחר וזה אתה מקשר מכאן בעזרת פקודה BBCODE (תבדוק ב FAQ)
אני בטוח שקובי ישמח לאחסן את התמונות שלך.

בקשר לאגם - אתה חייב חימום וחממה אם אתה לגדל משהו חוץ מדגי זהב
ועמירם, מכיוון שכבר הייתי במספר מקומות שבהם יש גשר עץ מעל אגם דומה, אני מניח שיש סוגי עץ שלא גורמים לבעיות... אבל שאלו יהיו הצרות שלנו

נ.ב. JOHN אתה כתבת בטעות באישהוא מקום 100*70*270, לכן עמירם קיבל את התוצאה שהוא קיבל, ולא בגלל שהמחשב שלו השתגע

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-08 22:16 ]</font>
עדיין לא נקרא Monday 10/12/2001, 05:55   #23
john the fisherman

במידה ובאמת טעיתי בהקלדת המידות אז סליחה לעמירם...האמת שהתפלתי קצת בגלל שעמירם עושה רושם לאדם שמבין עניין בנושא אקווריום...אז סורי...

עדיין לא נקרא Monday 10/12/2001, 06:21   #24
הסניק סקין

אני לא מבין למה סוטים מהנושא עם כבר בריכה ועם כבר גשר ואסור גשר מעץ עדיף גשר מזכוכית ...........ועכשיו מהתחלה צריך זכוכית מחוסמת וכ'ו
הסניק סקין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 11/12/2001, 23:53   #25
Aquario

הסמל האישי שלAquario

אני אקח את זה בחשבון כשאני אבנה את הבריכה בשבוע הבא (-: ...
ואם שמים מין גגון מעל הגשר אז אין בעיה נכון (וכן כן, אני יודע שזה תלוי ממה עשוי הגגון)?...

איך אתה משיג את המגזין עמירם?...
עדיין לא נקרא Wednesday 12/12/2001, 02:29   #26
עמירם ש.

בשביל זה יש אינטרנט, לא? אפשר להזמין לישראל.
עדיין לא נקרא Wednesday 12/12/2001, 18:49   #27
Aquario

הסמל האישי שלAquario

אל תגיד לי שאתה מזמין כל חודש, זו חתיכת הוצאה...
עדיין לא נקרא Thursday 13/12/2001, 03:17   #28
עמירם ש.

37 פאונד למנוי שנתי (13 חוברות) כולל משלוח בדואר אוויר. בערך 17 ש"ח לגיליון. יחסית למה שאני נאלץ להוציא על התחביב הדפוק הזה, זה באמת סכום זניח.
עדיין לא נקרא Thursday 13/12/2001, 03:32   #29

מאיזה אתר אתה מזמין ?
עדיין לא נקרא Thursday 13/12/2001, 03:38   #30
עמירם ש.

האתר הוא http://www.emagazineshop.com. צריך לחפש קצת ולמצוא קופוני הנחה (המחיר שציינתי הוא אחרי קופון של 10 פאונד שכבר אינו בתוקף).
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא