AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 25/11/2001, 03:06   #1
Wild Blue

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

לכל מי שהיה במפגש ביו שישי יודע שקניתי שתי סקלרי אלטום צעירים וזוג רמירזים.

האלטומים לקחו את המעבר מאקווריום התצוגה של החנות ואת הנסיעה של כשלוש עד ארבע שעות עד הבית החדש שלהם בעין לא ממש יפה הם הגיעו בסדר אבל נראו מותשים משהו.
בערב הסקלרים הרגילים והדי וותיקים שלי (שכבר די גדולים, נראה לי שהם כמעט בוגרים), התחילו לגלות תוקפנות ואגרסיביות כלפי שתי האלטומים שעדיין היו די בהלם מהמעבר. הסקלרים רדפו אחרי האלטומים בכל האקווריום והבהילו אותם.
כדי לנסות ולמנוע את זה כיביתי את כל האורות שבחדר לא רק את אלא שבאקווריום.
היום בבוקר שהאור נכנס כבר דרך החלונות ראיתי שהתופעה נמשכת ושהסנפירים של האלטומים התחילו להיות מרוטים והצבעים דהויים והם נשמו במהירות.
אז החלתתי שכדי לא לאבד את האלטומים לסקלרים וכדי לתת להם סיכוי להסתגל ולחיות ול"נצח" את הסקלרים.
אז החלתתי על הפרדת כוחות תוך שימוש במחיצה מזכוכית.
במקרה היה לי מחיצת זכוכית מהתקופה בה הרבתי את הזברות ציקליד שלי באותו אקווריום עם האוסקר הגדול שלי (אם לא היה לי את המחיצה אני לא יודע מה היתי יכול לעשות האפשרויות לא היו כל כך טובות).
הצבתי את המחיצה באקווריום כשאני סוגר רבע בערך לצד הקטן והמופרד הכנסתי את שתי האלטומים וכמה אוטוצינקלוסים והרבה צימחיה שירגישו בטוח.
האלטומים ישר התחילו לקבל חזרה צבע ולהרגע אבל הסקלרים הרגילים המשיכו לנסות אבל עכשיו הם לא יכולים להזיק!!

הרמירזים השתלבו במהירות וצורה מדהימה באקווריום. לאחר כשעה הם כבר אכלו במרכז הלהקה של הדיסקוסים שלי, רדפו אחרי כל האלטישפינוזות וחקרו את כל האקווריום. היום בבוקר גיליתי שהם פשוט זוג של בין לאדנים קטנים רודפים אחרי האלטישפינוזות בלי הפסקה חופרים בחצץ ומגרשים את הדיסקוסים הסקרנים מהאזור. נראה שיש לי זוג פעיל בעל תוכניות על משפחה. (אני מקווה).

הענין המענין הוא שעזבתי את האקווריום לכמה שעות ושחזרתי איך שהוא הרמירזים עברו צד של המחיצה והצתרפו לאלטומים אז עכשיו יותר קל לשאר הדגים באקווריום בעיקר לאלטומים (שהופרדו מהסקלרים הרגילים) ולאלטישפינוזות (שהופרדו איך שהוא מהרמירזים).
בסופו של דבר היו לי היו באקווריום 4 בין לאדנים שהורחקו ונמנעו גישה מארה"ב ושאר החברים.

מה שעוד קרה היום זה שבפעם הראשונה הסקלרים הרגילים התחילו לגלות התנהגות של אגרסיה/ התענינות מינית אחד בשני (רק לאחר ההפרדה מהאלטומים)

בקיצור היה היום מענין באקווריום שלי יום גדוש פעילות.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/11/2001, 03:36   #2
סנייק סקין

אני חושב שהם הכירו וד מהחנות האלטומים והרמירז ופשוט רצו להיות יחד .מה אתה חושב?זו כנראה אחווה ירושלמית
סנייק סקין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/11/2001, 03:38   #3
Wild Blue

אולי לך תדע הם היו יחד שקית ליד שקית כל הדרך עד השחרור באקווריום
עדיין לא נקרא Sunday 25/11/2001, 03:53   #4
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לפי מה שראיתי בחנות הרמירז שלך אכן בעלי כוונות זדון אני רק מקווה שתוכל לשמור על הביצים ??:
בקשר להתנהגות של הסקלרים, יש בזה מן ההיגיון פשוט הזכר רצה להגן על הנקבה שלו, ושה"אלטומים" נעלמו משאר לו מרץ לדברים אחרים , למען האמת אחד מהסיפורים ששמעתי על הרביית אלטישפינוזות היה באקווריום 75 ליטר עם 3 זוגות ! כמובן שהחלפות מים תכופות (כל יומיים) וכל הבלגן אבל הם התרבו - כל הזוגות ושמרו על הצאצאים, צריך לזכור שיש מקומות באמזון, שצפיפות הדגים בהם מאוד גבוהה !!! המים נקיים בגלל קצב הזרימה המהיר.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/11/2001, 04:26   #5
Wild Blue

הרמירזים נראה שבעלי כוונות זדון שחבל על הזמן
ואם אני אראה שהם מספיק רציניים אז אולי אני אשקול בידוד שלהם לשם רביה לשם העלאת סיכויי ההצלחה.
בקשר לסקלרים הרגילים אין לי מוסג אם זה זוג או שתיים מאותו מין (יש למישהו דרך בטוחה להבדיל?) (אני מקווה שהם זוג ושינסו להתרבות)
ובקשר לאלטומים אני הכי מקווה שהם יחזרו לעסקי הרביה.
עדיין לא נקרא Thursday 29/11/2001, 03:53   #6
Wild Blue

עידקונים!
האלטומים עדין מופרדים ע"י מחיצת הזכוכית, הם עדין לא אוכלים באופן סדיר אבל מגלים ענין באוכל שצף בצד השני של המחיצה (הם עוד לא הבינו איפה אני מכניס להם את האוכל )
מה שהכי מעודד זה שהסקלרים הרגילים לפחות כרגע לא מגלים יותר ענין באלטומים.

הרמירזים מצאו איזה שהיא דרך לעבור צד של המחיצה כרצונם פעם הם עם האלטומים ופעם לא ממש מוזר .
הכי מוזר זה ההתנהגות שלהם הנקבה כל הזמן מסתובבת ליד סבך של צמחים ליד הדופן האחורית של האקוורים באזור שאי אפשר לראות מה הולך שם ממש משגעת אותי, אני מת מסקרנות לגלות מה הולך שם. היא מבריחה משם את כל הדגים (הדיסקוס הכי גדול שלי והסקלר הכי אגרסיבי שלי מוברחים משם עם הזנב בין "הרגלים". הזכר מסתובב בכל האקווריום ומציק לכולם בעיקר לאלטישפינוזות, שמגיבות באדישות מסויימת, אבל הוא גם כל הזמן חוזר לאותו איזור שבו נמצאת כל הזמן הנקבה.
אני אומר לכם הרמירזים האלא ממש "העירו" לי את כל האקווריום הם משגעים אותי מסקרנות מה הם עושים, ומפעילים את כל האקווריום (מבריחים דגים מטרידים דגים) וסתם עושים הופעות עם הצבעים המדהימים שלהם.

בקיצור היהתה שווה לי הקניה הזאת אין מאושר ממני.
עדיין לא נקרא Thursday 29/11/2001, 16:42   #7
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אחלה !
אני מחכה שכבר האלטישפינוזות שלי יחליטו לעשות משהו
סתם אוכלים כל היום החזירים

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 04:15   #8
Wild Blue

מבזק חדשות!!!!!

נקבת הרמירז שלי מתה היום מסיבה בלתי ברורה
אני מזה עצוב שמשהוא ידפוק לי בראש.
(אבל עדיף שלא)
עכשיו אתם נכנסים לתמונה אני חייב למצוא עוד רמירזים בבקשה שילחו לי מקומות אבל לא סתם הודעות בסיגנון: "ראיתי בחנות זוז וזו לפני חודש תברר" או בסיגנון: "אין לי מוסג אבל מה
מצבם"
אני צריך הודעות כמו: יש בחנות זו וזו במקום זה וזה ראיתי אתמול במצב מצוין ככה מגיעים..."
אני מצטער על האופי של ההודעה אבל אני פשוט קצת לחוץ ומדוכא מזה ורוצה לארגן נקבה חדשה כמה שיותר טובה וכמה שיותר מהר.

אני אשמח אבל בכל אופן לכל תגובה שהיא (גם בסיגנון הלא רצוי זה עדין כצה חוט למציאת הדגה המיוכלת)

בתודה מראש
אלעד

ד.א.1
אני מחפש רמירזים בעלי ציבוע טבעי לא בעלי סנפירים מאורכים או כל פגם ושינוי גנטי כל שהוא

ד.א.2
האלטומים כנראה יזכו מחר בחרותם וישוחררו לשאר האקווריום אך תחת השגחה שהסקלרים הרגילים לא ישובו להציק להם
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 05:24   #9
עמירם ש.

בחנות ביבר ברחוב חפץ חיים בתל-אביב ראיתי אתמול (באמת) במצב מצויין. כיוון שהם מוכרים לחנויות, אני מציע שתתקשר לפני שתגיע ותברר שעדיין יש במלאי. אני לא יכול לומר לך איך להגיע כי אני לא יודע מאיפה אתה בא, אבל אנחנו במאה ה-21 ויש דרכים לברר (מפות, דפי זהב, אינטרנט, חוש שישי).
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא