AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 13:26   #1
אורח

ברירת מחדל טייסון "האדום" מאס ב

טייסון שהוא לובסטר אדום מנוקד לבן מחליף נשל החודש כבר פעם שלישית,חובב אופנה הבחור.

טייסון על שום שכפות הידים,צבתות הענק שלו מרשימות.שמתי לב שביום הורדת הנשל הוא לא מקבל אוכל ומתעלם מזנב מרפרף מול אפו,סימן כבר כמעת ברור של החלפת מעצב וגיזרה.

תענוג אמיתי לראות עוויתות קפיצה שמעיפות את הנשל ,כמובן שהוא "מתייבש" איזה שעה בלי תנועה כלל .לתומי חשבתי שהוא אוכל חלק מהנשל כמזין ,מסתבר שלא.הוא פשוט זונח אותו וחוזר למאורה.

אני לעומת זאת לוקח את הנשל ומייבש בעזרת מלח עבה "ומעצב" לו צורה אימתנית פתוחת צבתות(בעזרת גפרורים) ומניח לייבוש ל48 שעות.נותר להדביק על ציור רקע ימי ויש לנו אקו' יבש תלוי על הקיר.לפעמים כשאני מביט אני עוד רואה איך הילך וזחל אצלי בינקותו,ועכשיו כשנוסף נשל בוגר יש סידרה שלמה של תהליך הגדילה ורואים את הבדלי הצבעים והשוני בכל גיל.הנאה צרופה של מגדל שאוהב לראות את החבר"ה שאצלו גדלים בסבבה ומתפנקים בחליפות חדשות לבקרים.חחח

יום טוב ודש חם לחבר"ה אצלכם באקו'....מטייסון
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 17:49   #2
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

תאמין לי אתה יכול לכתוב סיפורי הרפתקאות לבני הנוער. פשוט נהנתי. ואני לא מתלוצץ. תהנה !
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 18:02   #3
אביעד
בית עסק

הסמל האישי שלאביעד

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
וותק בתחום: יום יותר ממנו, ויומיים פחות מההוא....

ומה עם תמונות כדי לאמת את הסיפור???

רד סי MAX250 בהקמה

***הגלריה שלי בפיקסה***[הקלק לצפייה]
אביעד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 19:19   #4
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

באמת הכתיבה שלך ראויה לשבח..אני נהנה לקרוא את ההודעות..
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 19:34   #5
אורח

ברירת מחדל תמונות בבקשה,יש מלא

באיכות מצלמת פלאפון כרגע
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 19:49   #6
אורח

ברירת מחדל קוברה ,חוצה אקו' מצד לצד.מתחת

צלופח עניי קוברה בזנב,מתחפר וניראה אולי אחת לשבועיים.מרחיק דגים בזמן אכילה בתנועות זנב שמדמות את הראש(מבלף) והרבה יותר אגרסיבי בשמירה על הטריטוריה בזמן אכילה.ממש "משתולל" בזנבו שגדול מהראש כפול.

האמת שבתחילה שמתי חצץ עדין לבן,טעות.דווקא חצץ הציבעוני הפשוט "נוח" למעבר חפירה יותר(הרווח בחצץ גדול יותר) וגם מספק הסוואה מצויינת עבורו.

אוכל הכל נדמה לי,אם כי פיו כמקור דג הפיל ומאוד קטן ביחס לגודלו.לא ראיתי אותו אוכל מעולם.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 20:00   #7
אורח

ברירת מחדל מקרה שהיה כך יסופר...על צלופח

נימנמתי לי כשעה לאחר בולמוס "צהרים" בשרני ומשביע,והינה לפתע כעבור פחות מארבעים דקות,40 דקות חברים זה הרבה זמן תאמינו לי... לפתע מתוך שינה רופפת "כאילו "מישהו" מעיר אותי "בכוח" קום קום צריך לקום ? מה ? אני פוקח עין מציץ לשעון ומבין מייד שלא עצמתי "עין" אחת בקושי...מה ? פתאום משום מקום לפתע במבט עוצם עניים לחזור לישון (מהרהר לא מבין הפשר ?) והינה זה מולי ממש מול העניים,וצריך ל"לעכל" מצב כזה.כי לא רואים כל יום "מתנה" יקרה כזו על הריצפה..ה"תחש" או שפמנון לבקן אם תרצו,צלופח.על הריצפה ןחצי מיובש,ואני מיובש לגמרי וחוזרת לי ההכרה ובתנופה "שניונת" הופ הפלללה אני "קוטף" אותו חזרה לתוך האקווריום.ניצלנו בפרוש,הרגשתי כי עורו מיובש קצת.....חרדה וצער יחד,שומו שמיים לעזרינו כי בנפשינו "האהבה" אחד לשני.כולי תפילה ומחשבות חיוביות שאם "העירו" אותי להחזירו,אזי יהיה גוטה,מצויין,ניפלא אכן הוא היסתדר וזורם להנאתו בינות "האוסקרים" הטורפים,רק שלבחור הזה יש "אישיות" שתלטנית וחוסר פחד(כמו בקפיצה הנועזת) ואינו בוחל במלחמה על שטח ואוכל כשצריך,מיותר לציין שזה לא קורה הרבה,רק כשהם מקניטים ומשחקים זנבותייהם בפירגון שבע ונינוח,דרך אגב "התנועה" שמלמדת על משחק שליטה היא מין "החלקה" על סלעים ובמיהירות ותקיפות,עד רגיעה וסיור טריטוריה כבושה.כולם כך ללא יוצא מין הכלל,ראיתים צלופח לוחם בלובסטר על מיסלעה חדשה ?הוספתי,והם "מתבייתים" ומחפשים יתר נוחות ומרווח ובמיוחד אם זה תואם צבע מסווה.

תודה אלוהים על החיים שניצלו בעזרתך,מישהו העיר אותי נישבע,והיתי לבד בבית.אולי רוחו של טמגוצי ?
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 20:21   #8
רותם
חבר כבוד

הסמל האישי שלרותם

אחרי מלל כזה ודגים כאלו הצילומים לא במקום.
בכל מקרה להוציא את הנשל של הלובסטר זה טעות הוא זקוק לו וגם אם הוא לא אוכל מיידית את הנשל יש להשאירו באקווריום לפחות 24 שעות.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 20:40   #9
אורח

ברירת מחדל תודה

על הטיפ באשר לנשל,מאחר וראיתי שהוא עצמו היתרחק מימנו וחזר למאורה.חשבתי לי כי בזה הוא סיים.האמת שחשבתי שאולי הוא צריך לאכול קצת מימנו,אבל בכל המקרים הקודמים לא ניראה שהם עושים כך...ובעבר באמת השארתי ליותר מיומיים.זה פשוט ניסחף והיטלטל ללא כל שינוי במצבו.

באשר לתמונות היתה כוונתי לאשש למי שרצה לראות בעניים תמונה של הדגים שכתבתי שיש לי .אומנם מטושטש קצת אך אוריגינאלי חי שוחה ומתפנק אצלי באק'....בילעדי אפילו..דג ריאה אפריקאי.שוקל שני קילו ובאורך 40-50 ס"מ...גאוות היחידה חח

עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 21:13   #10
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

בהחלט גאוות היחידה..
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 21:54   #11
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

חבל שהצילןמים שלך לא דומים לכתיבה היצירתית שלך. אני מציע שתתן למישהו לבצע את הצילומים. אתה עושה עוול לטייסון.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/03/2007, 22:46   #12
אורח

ברירת מחדל חכה חכה........

משקיע במיוחדים לא ישקיע בצלמניה דיגידגי מטאלית ופלש בניפרד,כבר ערכתי בדיקה לנושא בפורום צילום וכו" .עכשיו זה או לזרוק על דגיפלסטיק 500 דולר או לשדרג לטייסון,טמגוצי וכנופיית אוסקר "ציבעוניים" איזה קומפלקס דובל לסט'לבט באק' ג'בו או אטמן יצוק. מטר שמונים אורך,רוחב 80 וגובה מטר עשרים ביחידה קומפלט,נו מה עדיף ?.

סתם בצחוק,האמת "שעצלנותי" להעלות קליפים ממסרטת הוידאו(אולי בהיזדמנות..המרות,תוכנות.נמאס) וגם כמה תמונות פריז שנישכחו בכרטיס הזיכרון כבר שנה.

שלוש שעות של קלטות וידאו בקטעים שונים "ששלפתי" מצלמה לקחת מזכרת מפוזה יפה של "הודאה" והכרת תודה שמעניקים הדגים בריקוד בחזית האק' בעליות וירידות מהירות ומין סילסולים כבמירדף אחר הזנב,אלבינו (צלופח לבקן)מרבה לעשות לי את הקטע הזה לאחר סעודה דשנה,מבקש עוד....תולעי דם חחח.הלילה שייך לו "חורש" את האק',מת עליו.בגודל זרת ועושה הרבה שמחה "בהשתוללות שלו. תמונה מוצלחת תבוא בקרוב...וב בבב.

ביי
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול