צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2017, 09:52   #20
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הודו לך על 31 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה וציקלידים
ברירת מחדל תגובה להודעה: סרטון מהאקווריום החדש שלי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דור כחלון צפה בהודעה
מדהים!
אקווה ענק ומרשים!
סחטיין עליך!

מצטרף לקודמי לגבי ערבוב הדגים והבעיות העתידיות, למרות שבמידות כאלו, מאוד יכול להיות שלא תתקל בהרבה בעיות.
בכל זאת מדובר ביותר מ 2 קוב....

בקשר לנימפאות, אל תיתן להם לעלות לפני המים.

באיזה תאורה אתה משתמש?

אישית, חסר לי מעט צבע במיכל
אולי כן כדאי לנסות להכניס איזה להקת טטרות צבעונית.
יש סבירות גבוה שהדגים התוקפניים יותר לא יפגעו בה, אך כמובן שמדובר בלקיחת סיכון.

תודה דור

לגבי ערבוב הדגים, אם כולם אומרים שיש בעיה אז אולי באמת יש בעיה, ואשמח אם אתה או קודמך יפרטו.
אני רואה את המצב קצת שונה
נכון להיום אני צופה בעיות רק מהחתולים "פיקטוס" אלבינו עם תאבון של שובל-נוז.
אולי גם מהג'ק דמפסי הרגילים כשיגיעו לבגרות ולשמחתי הם קלים להוצאה. לגבי הגק הכחולים הם גודלים כל כך לאט שעד שיגיעו לבגרות שאר הדגים ימותו מזיקנה. הגק הכחול הכי גדול אצלי באקווריום כבר אצלי למעלה משנה והבאתי אותו בגודל של הגק הכי קטן באקווריום נכון להיום.

לגבי הנינפאות, ידוע שברגע שעלה אחד מגיע לפני המים שאר העלים רוצים גם. אבל תמיד יש מרווח תמרון איתם ולזה אני מחכה.

התאורה היא תאורה DIY, רצועות לדים (1וואט=100לומנס מלבד ברצועה האדומה\כחולה) שמודבקות על פרופיל U אלומיניום, 5 דקות הכנה ויופי של עבודה.
2 רצועות של 6500K כל אחת 120W
1 רצועה של 4000K של 120W
1 רצועה של אדום\כחול יחס של 5 ל 1 לטובת האדום. 60W
סה"כ לפי יצרן 420 וואט, בפועל 350 וואט, יחס של 0.15 וואט לליטר ברוטו במקסימום, בפועל אף פחות כי רצועה אחת מנותקת כמעט תמידית.
שמספיקים מעל ומעבר, ואני חושב לצמצם רצועה אחת של 4000K(כרגע מנותקת בכלל) לטובת רצועה של אדום\כחול.

לגבי הוספת להקות, אני חושב להשאר עם 2 להקות גג במרכז האקווריום עד כמה שזה אולי ישמע מצחיק אני לא חושב שהאקווריום שלי מספיק גדול בשביל יותר.האחת דגים גדולים (כרישי כסף) והאחת דגים קטנים(סומטרות) ולהקה אחת ארצ'רים למעלה, וחשוב לי שהדגים יהיו חזקים. האוכלוסייה עדיין לא סגורה אולי תשתנה לכיוון טטרות או קשתות למרות שכרגע אני בספק.

כל טוב

נערך לאחרונה על ידי CtrlX, Sunday 09/04/2017 בשעה 14:50.
CtrlX לא מחובר   הגב עם ציטוט