צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 12/02/2013, 13:38   #13
dof1985

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בריכת נוי טבעית ~160 ליטר
וותק בתחום: מסוף 2009
ברירת מחדל תגובה להודעה: הבליץ - חידוש אקווריום לאוטק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה
היי דור, מתקדם יפה. אני מעדיף את המיקרוסורום על המוס כי המוס יתפשט ויקשה על העיצוב. יהיה קל יותר לשלוט במיקרוסורום.
חשבתי לקשור את המוס לגזע אנכי שימוקם בפינה ימנית רחוקה. אני אעביר את הקריפטו הקטן למקום בו נמצא המוס כעת ואולי אשאיר את המיקרוסורום במקומו. דעה לגבי זה?

ציטוט:
שים לב שהתאורה שלך על הצד הנמוך והצמחים מראים זאת (מעט עלים למטה מנסים להגיע לאור). לא חייב לתגבר רק לבחור נכון צמחים.
אולי בעניין זה ניתן למקם את המיקורסורום מתחת להיגרופוליות? עד כמה הוא יתאים מבחינת התאורה? האם יש המלצות על צמחים בינוניים שיתאימו לתאורה זו?

ציטוט:
על אכינודורס אמזוני (חרב אמזונס) לא הייתי ממליץ. זה צמח שבשיאו יותר קוטר של 25-30 ס"מ ויתפוס לך את מרבית הנפח. הוא לא יהיה מוטיב מרכזי הוא יהיה המוטיב היחיד .
אני דיי קשור לצמח הזה כי הוא היחיד ששרד אצלי שלוש שנים ואת כל הניסויים שערכתי באקווריום, החל באקווריום טבעי ועד גלגולי לאו-טק למינהם. חשבתי לתת לו לצמוח ולשלוט בגודל שלו על-ידי תספורות (למרות שזה קצת מוריד מהעניין של לאו טק).

ציטוט:
האינטואיציה ללכת על צמחים צרים כמו וליסינריה נכונה לדעתי. תוכל לשבור את האפקט הצר והגבוה עם אבן או גזע לא גדול (לא מוארך בהכרח) ואנוביות ננה שיראו ממש טוב אצלך ויתנו לך חופש לשחק עם העיצוב (פשוט מזיזים את האבן/גזע).
אני שמח שהרעיון של ולינסריה מצא חן בעיניך. חשבתי להוסיף אותה ברקע ובפינה השמאלית האחורית, או קצת לכיוון מרכז הדופן האחורית. הרעיון הכללי שצד שמאל והמרכז (אחוריים) יאוכלסו בצמחייה גבוהה שונה, וצד ימין יאוכלס במוס, צמחים בינוניים (כמו קריפטו) וכן הלאה.

איפה לדעתך כדאי לקשור אנוביות ננה?

תודה רבה,

דור

נ.ב. - עוד תגובות!?
dof1985 לא מחובר   הגב עם ציטוט