צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 07/11/2017, 10:28   #21
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הודו לך על 31 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה וציקלידים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום אדמה ('dirted tank') ו/או מצע DIY

שלום מציל

אמנם אני לא כיוונתי לאקווריום טבעי , אבל אם הבנתי נכון אני חושב שמספר נקודות אצלי חופפות לשלך.
בהקמה שלי שמתי דגש על חיסכון בעלויות שוטפות וטיפול מועט עד כמה שאפשר.

תאורה
אני משתמש בעוצמה תאורה מאוד נמוכה (כרגע 0.11 וואט לד סיני פשוט לליטר ברוטו) והמיכל שלי גבוה, מאחר שהתאורה נמוכה לא עניין אותי האחוזי שתילה או מהירות הגדילה של מה ששתלתי בהקמה כי עקב העוצמה המיכל סלחן מאוד מבחינת התפרצות אצות. והקצת שיש לדעתי מועיל מבחינה ביולוגית.

דקורציה אני מקפיד על מיכל יחסית עמוס בסלעים וגזעים מתוך מטרה שהדקורציה עצמה תשמש גם בתור מדיה ביולוגית. זה לוקח כמה חודשים אבל בסוף זה קורה.

מצע אצלי הוא תערובת של מצע מדושן,קוורץ,חמרה ורפש של מיכלים קודמים, אין לי מה להוסיף בנושא כי מעולם לא חקרתי אותו, אבל הכל עובד.

אוכלוסיה אני מקפיד עד כמה שאפשר על שרשרת מזון סבירה.
*שבלולים חרוטיים - כדי שיאווררו את המצע ויאכלו פסולת.
*אוכלי שבלולים - (בוטיות) כדי שהשבלולים לא ירימו את הראש ויסתובבו במיכל. (יש לי אלפים מהם במיכל ואין אחד שמעז לטייל חופשי)
*אוכלי גופות - כדי שיהיה מי שיטפל בגופות מבלי שיהיה צורך להוציאן (סטוריזומה,קורידורס,בוטיות וכדומה)
*אוכלי שאריות אוכל שוקע - כמו האוכלי גופות, אפשר להוסיף גם חתולים קטנים, אצלי יש חתולי רפאל (שוקולד) שלא ישאירו גרגיר מיותר.
* אוכלי אצות - בתאורה נמוכה הם לא חייבים ממש לאכול את האצות מהצמחים כי אין יותר מדי ומספיק רק שיסתובבו על העלים וינקו את הרפש שמרחף מעליהם.

צמחיה אני מגדל צמחיה קשוחה כגון קריפטוקרין, היגרופיליות,אנוביות,ווליסנריות,אכינדורוסים וכדומה.|

דשן אפשר בלי אבל רצוי עם, סיכם פלוריש למידות של המיכל שלך לא אמור להיות הוצאה שנתית גדולה.

[/b]מיכל אישית בתנאים שציינתי אני חושב שעדיף מיכל גבוה (60+) על נמוך, בתאורה נמוכה ומיכל גבוה אין כמעט צורך לגזום, ואפשר להתאים יותר סוגים מאשר במיכל נמוך.

פילטרציה לא כלכך הבנתי אותך וכל הסיכום הארוך שכתבתי הוא בהנחה שיהיה לך פילטר, אישית אני מעדיף להביא פילטר גדול ככל האפשר.

והתוצאה...
המיכל שלי כולל הסאמפ ברוטו 2800+ ליטר
התאורה כולל משאבת העלאה צורכת 290 וואט סה"כ (ללא חימום) בערך כמו המיכל 180 ליטר הייטק שהיה לי בזמנו.

היתרונות
אין כמעט צורך לגזום, למעשה רק פעם אחת גזמתי בשנה האחרונה.
אין כמעט צורך בהחלפות מים ומלבד כמה פעמים בהקמה החלפתי מים 20% כל 3-4 חודש, ואני לדעתי יכול להסתפק בפחות.
אין צורך בשאיבות רפש.
עלויות חודשיות נמוכות מאוד.

בשוטף למרות גודלו זה המיכל הכי קל לתפעול שהיה לי אי פעם, ומלבד האכלות יומיות ופעם בשבוע כוס דשן
אני לא מתעסק איתו בכלל.

נערך לאחרונה על ידי CtrlX, Tuesday 07/11/2017 בשעה 10:31.
CtrlX לא מחובר   הגב עם ציטוט