צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 22/07/2018, 14:54   #27
avig70

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מתוקים, בהרצה,
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום חדש/מחודש, הרצה ועוד.

היי שוב, מחייה את השרשור משום שיש דברים קשורים...
דגי הזהב לא שרדו, אין לי מושג למה, האכלה פעם ביום, אכלו את הגרגירים תוך 10-15 שניות והכל היה נראה בסדר, החלפות מים 20% אחת לשבועיים, ללא גוף חימום, ללא משאבת אוויר, לצערי לא ניטרתי את רמות החומרים הבעייתיים במים. התאורה, צריכה להיות דלוקה כל הזמן? כמה שעות ביום? לא ממש חשוב? ברור שצמחייה משנה את הדברים אבל אני מדבר כרגע על הדרישות של הדגים שעשויים להיות אצלי.

עכשיו קיבלתי אקווריום יותר גדול, עדיין פנורמי אבל אורך של מטר, גובה 45 ס"מ, רוחב 18 ס"מ בצדדים ו-42 ס"מ באמצע, יוצא 156 ליטר ברוטו, מתאים לי יותר במרווח. אני מקווה לעשות את אותו הקונספט של אקווריום, אולי להוסיף מצע שלא היה קודם (ולא צבעוני הפעם) וצמחים אמיתיים אבל נחכה שנסיים את הסייקל הראשון והדגים ישרדו קצת יותר זמן.

אני חוזר לעניין הפילטרים והרעש... ניסיתי בערך ארבעה פילטרים פנימיים,
  • הראשון, הכי ישן, 650 ליטר לשעה, שפירקתי בהתחלה ונשבר לו האימפלר ולאחר מכן הדבקתי אותו וקיוויתי שיהיה שקט... הוא בסוף היה הכי שקט מבין כולם.
  • השני, פילטר פנימי חדש מהניילונים, 1200 ליטר לשעה, עשה קצת יותר רעש מהראשון.
  • השלישי והרביעי, פילטרים פנימיים שהגיעו עם האקווריום החדש, אחד 2000 ליטר לשעה והשני 2200 ליטר לשעה, עושים גם הם קצת יותר רעש מהפילטר הראשון.
ראיתי כמה פילטרים חיצוניים, כולם עושים גם קצת רעש חוץ מאחד שאיתו היה לי ניסיון אישי, eheim professionel 3e או 4e+ אבל רק כשמורידים להם את המהירות עם בקר המהירות המובנה שלהם למהירות 1 או 2. את כל השאר אפשר לשמוע בלילה. הבעיה זה המחיר.... גם בארץ וגם בחו"ל. יש אלטרנטיבות? משומשים? יש דרך להוריד את הספיקה של פילטר דומה לזה?

נערך לאחרונה על ידי avig70, Sunday 22/07/2018 בשעה 19:37.
avig70 לא מחובר   הגב עם ציטוט