צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 15/05/2017, 14:44   #8
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש בתחום, נפלנו על דיסקוסים, ומלא שאלות...

תודה רבה לכולם על התגובות !! לא ציפיתי להיענות כל כך גדולה בטח לא להודעה כזאת ארוכה

אז כן, כמו שרשמתי, הבנתי שהדיסקוסים פחות מתאימים לאקווריום הזה גם מבחינת תנאי הגידול, גם הקושי בגידולם (לא קשה מידי אבל לא להתחלה) הרגישות שלהם וגודל האקווריום..

בהחלט כל מה שחמי אמר, וכפי שרשמתי, אני אם היה לי את כל הידע הזה לפני כן לא הייתי רוכש אותם ולאחר שביקרתי בחנות לפני כמה ימים בפעם השנייה והפעם דיברתי עם אחד הבעלים, הבנתי שאין כל כך עם מי לדבר.. לא זאת החנות שאני אלך אליה על מנת להתייעץ ולקבל עצות טובות..

אז לקחת את הדגים חזרה הוא לא ייקח, מה גם שאחד כבר מת לצערי, ומתוך ה-5 שנשארו אחד כבר מראה סימני גסיסה (לא אוכל, תקוע בפינה ליד הצמחייה מתחבא, בקושי זז, ואני לא בטוח אם זאת פטריה שמתפתחת עליו או הצבע שלו אבל כך או כך הוא לא נראה טוב ואם זאת מחלה רוב הסיכויים שכולם יחלו \ חולים בה ולצערי ימותו..

נו טוב.. מאז שכתבתי את ההודעה הזאת הספקתי לקרוא עוד מליון מאמרים ושרשורים כאן ולהחכים עוד טיפה, הבנתי שדיסקוסים כרגע הם לא בשבילי חבל שזה לקח שעלה לנו כמעט 300 שקל אבל כמו כל דבר זה בית ספר, קורס, ולכל קורס יש עלות מסויימת..

תודה לכולם, אמשיך לקרוא כאן ברחבי הפורום, אשמח לקבל המלצות על חנויות דגים באיזור ת"א שבה אתם קונים, שבה אתם יודעים שלא יימכרו לבנאדם שאתמול שם אקווריום לראשונה בחייו דיסקוסים, וינסו למכור לו תוספי בקטריות מפרקות אמוניה (שאז ייאלץ להמשיך איתם לנצח) למרות שאין במיכל בכלל בעיית אמוניה..

לגבי מה שרשמת Arbinka:

כדי לאתחל אקווריום חדש אתה חייב דג/דגים כסטרטר/ים שיניע/ו את מחזור החנקן באקווריום והחלפות מים רק יפגעו או יאריכו את התהליך הזה. ממליץ לך בחום לקרוא על מחזור החנקן באקווריום. זה חובה למעשה לכל מי שמתחיל בתחביב הזה.
אכן, קראתי אח"כ במאמרים כאן והבנתי את חשיבות הסטרטרים כדי ליצור בקטריות מפרקות אמוניה וכו', תודה.

רצוי לרכוש ערכה כזו כדי לדעת מתי הסתיים מחזור החנקן אצלך באקווריום וגם כדי לנטר את איכות המים מדי פעם או כשיש בעייה.
רכשתי ערכות ובדקתי את המים, כל הערכים תקינים, הדבר היחיד שבבדיקה היה רשום שיכול להיות לא טוב זה שרמת הניטראט היא 0, מה יכולה להיות הסיבה והאם זה באמת לא טוב?

אנטי כלור זה מוצר חובה בהחלפות מים וחייבים להשתמש בו בכל הוספת מים לאקווריום. ממליץ לך לרכוש אחד כזה שמטפל בכלור וגם בכלורמין (אנטי כלור של חברת סיכם הוא הכי טוב לדעתי). אתה יכול להזליף את האנטי כלור לאקווריום ולאחר מכן להוסיף את המים מהדלי.
בנוסף, כשאתה מוסיף מים לאקווריום - תוודא שהטמפרטורה של המים היא זהה לטמפרטורה של מי האקווריום.
זה משהו שאני לא מצליח להבין ולא חושב שהוא מדוייק.. (לפחות מכל מה שקראתי ומהניסיון של חמי של עשרות שנים בגידול דגים) אבל אני אפתח על זה שאלה נפרדת, אני רוצה להבין את זה לעומק. תודה !

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Monday 15/05/2017 בשעה 15:00. סיבה: הוספתי תשובה ל Arbinka
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט