צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 21/11/2016, 09:58   #43
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומנו המצולם של האקווריום החובב - מתעדכן

הפעם יש קצת שינויים ועדכונים, הגיע הלילה ופתאום מצאתי את עצמי עדין ער לבד (נדיר שאין כמוהו)...
הזדמנות פז לתת עבודה בלי היסחי דעת

החלטתי להתחיל במבצע "המרדף אחר אצת-שחור-הזקן" !

השתתפו במבצע - הדלי של הספונג'ה שעבר שטיפה רצינית באמבטיה ולאחר מכן בעזרת כוס קרטון חד"פ מילאתי כוס אקונומיקה (ללא בישום ואחרים) ו-19 כוסות מים קרים.
בערך שליש דלי, מה שאיפשר הרבה מקום לעבודה נוחה.

נשלפו מהמיכל -
אנוביה (סיבוב שני אחרי מנוחה של שבועיים)
גבעולי בקופה
אבן קטנה

כולם הושרו בדלי במשך 3 דקות ולאחר מכן בעזרת במברשת שיניים חדשה הורדתי בקלות את שארית האצה.
כולם נשטפו היטב במים קרים זורמים והושרו בדלי נקי מלא עם כמות משולשת של פריים במשך 10 דקות ועוד שטיפה ליתר ביטחון....

בד בבד בזמן שהדלי עשה את שלו עקבתי עם מספריים וצדתי מספר עלים נגועים במיכל.
קצת הפתיע אותי למצוא קרן-אייל קטנצי'ק מטייל על האכינודורוס למרות שעבר נצח מאז שהכנסתי צמחים חדשים (מה שמוכיח שגם אם המקור הוא 100% תמיד כדאי לחטא צמח חדש).

ניצלתי את השליפה לשתילה מחדש ופיצול האנוביה לשלוש (כן, גדלה בהחלט יפה) אחת מאחורי האבן והסלע בקצוות המיכל והשלישית בין ענפי הגזע.
גבעולי הבקופה הועברו כולם לצד שמאל של המיכל שנראה מעט דליל כעת...

לצערי האצה עדיין נותרה על הסלע הזקור (מפני שהוצאתו כרוכה ברה-ארגון שלם של האקווריום) ואני ממשיך בטיפול נקודתי של אקסל שלא ממש משפיע...

בזמן שטיפת המדיות המכאנית והחלפת הפרלון מצאתי אורח נוסף, הפעם הלנה שמצא בית בפילטר.
(אולי הם מרגישים את "החורף" כמו בני-דודיהם היבשתיים ?... )

ליתר ביטחון, סיימתי את התהליך בהוספת פריים במינון כפול לפי נפח המיכל המלא.
לא נצפו התנהגויות חריגות לרבות האוטו והג'אפוניקות שמיהרו לבקר את הצמחים המטופלים.

אז לסקרנים, ככה נראה אקווריום (כמעט) נקי מאצות מסודר מחדש -

תקווה חדשה מציצה (צמח דשא יקר יחסית שכל עליו הותיקים נשרו, מתחדש) -

מחזה מיוחד בשבילי שני הסומטרה (מנומר וירוק) נעלו "ראש בראש" והסתובבו סביב עצמם (מישהו מכיר את התופעה ? לא נצפתה תוקפנות כלפי אחרים או פציעות) -

יש כאן הד ? הד הד הד
2 טטרות על רקע עלי הלודביגיה והאנוביה שמקשטות את ענפי העץ.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט