צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 31/12/2016, 03:30   #1
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: aquael glossy 80, aquatlantis 50
וותק בתחום: צעיר
ברירת מחדל ריקבון סנפירים?

אהלן, כרגיל אני אסיר תודה לפורום הזה על כל העזרה המועילה שאתם תמיד נותנים. אתם עוזרים לי ולדגים מאוד!
בשבוע האחרון הבחנתי בתופעה מאוד מטרידה, הזנבות של הגופים פשוט הולכים ונעלמים. בעיקר בלילה, ואז אני כל בוקר בודק מה מצב הזנבות.
אני אשתדל לפרט כמה שיותר כי זה יכול להיות מכמה סיבות ולכן אני צריך את עזרתכם.
הכל התחיל בערך מיום שישי שעבר (לפני שבוע בדיוק) קניתי 2 פלאטים וגופי חדש. על אחד הפלאטים יש כתם לבן מוזר בזנב, והפלאטי השניה נקבה עם בטן קצת נפוחה ומבלה כבר שבוע שלם על הקרקעית, עולה מדיי פעם ויורדת.
כולם אוכלים כרגיל, מלבד הפלאטית שלא תמיד מתעניינת. לפני כשבועיים בערך בזמן האכלה, באופן פתאומי לגמריי הבחנתי במשהו כתום יורד אל הקרקעית, לקח לי כמה שניות עד שהבנתי שזה חלק מזנב של גופי, ושהסתכלתי על הגופי נראה כאילו חתיכה ישרה לגמריי נשרה כמעט מהשורש, כאילו תלשו את זה עם פינצטה! ולאחר שבוע בערך עם איכלוס הפלאטים הבעיה החמירה. עוד משהו שאולי יכול לגרום לזה זה הקפיצה בניטריט שיש אצלי (במעקב יומיומי והחלפות מים תכופות) הגורמת לדגים להתגרד דיי הרבה (אין נקודות לבנות) ואולי כתוצאה מזה מאבדים זנבות?
והחשוד העיקרי, מלבד החשש לריקבון סנפירים, הוא הלובסטר ננסי מקסיקני. לא פעם ולא פעמיים שאני תופס אותו תוקף דגים, כל מי שרק מתקרב אליו, מסתכל עליו או סתם עובר ליידו, ישר מרים את הצבתות הפיציות שלו ולא יהסס לתקוף. מכיוון שהפלאטי מבלה את רוב הזמן בקרקעית, הוא מציק לה דיי הרבה, ממש הולך מאחוריה, צובט אותה בזנב והולך. אבל לה אין שום חלקים חסרים בזנב.
הגופים אצלי משום מה לא ישנים על הקרקעית אלא על שפת המים.
לסיכום, לדעתי הלא נסיונית, יכול להיות שזה ריקבון סנפירים שהתחילה מאז שלגופי נשר חלק מהזנב לפני שבועיים, או שהפלאטים שקניתי היו כבר חולים בריקבון סנפירים והדביקו את הגופים, או שפשוט הלובסטר מנשנש את הזנבות של הגופים באופן יומיומי. אשמח לשמוע את דעתכם ומה לעשות בנושא!
לא סתם צילמתי המון תמונות, שיהיה כמה שיותר קל לגלות את הבעיה.

נערך לאחרונה על ידי crystallize, Saturday 31/12/2016 בשעה 03:45.
crystallize לא מחובר   הגב עם ציטוט