צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 15/11/2016, 11:22   #41
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומנו המצולם של האקווריום החובב - מתעדכן

המיכל ממשיך להתייצב והשינויים כבר ממש ניואנסליים...

בכל זאת השבוע הייתה הרבה דאגה ומעקב אחרי האוטו שמבחינתי מהווים חותמת-איכות להצלחת המיכל (לאור רגישותם באופן כללי וגילם המאד צעיר במקרה שלי).

בניגוד למה שחשבתי על משפחת ה-L, האוטו הינו פעיל מאד וסורק את האקווריום מקצה לקצה, אמנם השחייה שלו מעט מגושמת אבל מקסימה בדרכה.
לא נראה שחסר להם מה לאכול ואפילו שעבר רק שבוע אני שם לב לגדילה ניכרת.
עדין מוקדם לומר, אבל אני מרוצה וממליץ לבעלי צמחיה לבחון שילוב של להקה כזו במיכל.
מה גם שהשבוע לא ניקיתי את הזכוכית
וגם העלימו את שאריות האצה החומה שהייתה צמודה לקרקעית ולא הצלחתי לנקות עם הספוג מבלי להפוך את המצע.

מבחינת הצמחייה -
הקבומבה ממשיכה "להשתגע" ולצמוח בקצב הזוי, כחלק ממלחמת מנע באצות אני מנצל את הגזם לעבות את ה"שיח" ולשתול במקומות נסתרים יחסית במיכל.
הצמח החדש שפוזר מאחורי המיכל (צד ימין, ליד הפילטר) בהחלט תפס למרות שלא צמח לאוטק מובהק, וכעת יוצר רקע מעניין ומקורי.

הלודביגיה שנשתלה לפני כחודש מסביב לגזע העץ גם גדלה יפה וכעת הצלחתי ליישם את הרעיון המקורי בסידור הגבעולים והעלים כך שיעטפו את הגזע ויוסיפו עוד צבע ועומק למיכל.
תחתית העלים צבועים באדום\חום וכעת שהם מלופפים סביב הענפים הם משוויצים גם בהם.

גם הצמח היפייפה והעישבי שמקיף את הסלע הזקור סודר מעט כך שימשיך ל"גדול" לצדדים ולא לגובה.

צמח ה"דשא" ממש בקידמת ואמצע המיכל איבד את כל העלים הישנים שלו ונשארו רק הגבעולים, מצד שני עוד לא נואשתי מפני שהוא מתעקש וממשיך להוציא עלים חדשים.
גם הלילאופסיס שלא נראה מבטיח בהתחלה, מגיב טוב לפיצול לשתילה מחדש וכבר אין עשבים צפים וכן נראה חיוני ועם צבעים יפים (שתול מסביב לאבן השמאלית הקטנה).

השלב הבא בתכנון הוא פיצול האנוביה שמוציאה עלים כמעט כל שבוע וקשירה מעל הסלע הקידמי (מצד ימין).
השליש השמאלי קצת נשאר מאחור כאשר האנוביה נותנת את עיקר העניין (שכאמור תפוצל);
האכינודרוס שפוצל וכעת נמצא לפני הסלע הזקור גם תפס חזק ויתגבר את הירוק.
עם זאת אני עדין מחפש אחר הצמח המעניין הבא שיתפוס פיקוד על האיזור.

לאחר שהתחלתי בזהירות, תיגברתי אקסל (פחמן נוזלי) ע"ב יומי, מינון מקסימלי מומלץ.
דישון (פלוריש) צומצם לפעם בשבוע, לאחר החלפת המים.

אצת-הזקן, אני לא רואה התפשטות עם זאת לא מוגרה לחלוטין ועדיין נמצאת על גבעולי הבקופה ומעט על עלה האכנידורוס.

ככה נראה המיכל היום -

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט