צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 17/05/2017, 19:54   #303
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: aquael glossy 80, aquatlantis 50
וותק בתחום: צעיר
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה, זקוק לתדרוך. מתעדכן!

חשוב לי לציין שאני נהנה מאוד מהתחביב גם אם נראה שלא, חשובה לי ההצלחה, הבריאות של הדגים ושל הצמחים
אני מאוד אוהב לחקור לדעת כל דבר כשמדובר בנושא שאני אוהב (במקרה שלנו, אקווריום)
אני לא רואה שום סיבה בלהמשיך וללמוד על התחביב על בשרי ובשר הדגים, הרי לשם כך קיים הפורום, ללמוד.
אני בן אדם שאוהב להכנס גם לפרטים הקטנים. נקודה שחורה שמופיעה על דג אחד בלבד, מאיפה לי לדעת שבסך הכל מדובר בפיגמנט צבע כמו שאמר אלון? לשם כך שאלתי, ללמוד.
אין לי ניסיון כמו שלרוב חברי הפורום פה, אני התחלתי את התחביב מ0 בלי ידע על שום דבר, דגים או צמחייה.
כל מה שאני יודע היום זה רק בזכות האתר ובזכות זה ששאלתי.
לגבי הרזבורות, ציינתי שבסרטון לא כל כך רואים את זה, אבל לכל דג ממש יש צורה שונה. לא ראיתי את זה בחנות נכון, קשה לבדוק אחד אחד שבאקווריום כה קטן יש קרוב ל50 רזבורות ששוחות ממש קרוב אחד לשני.
אני בטוח שאם מישהו יראה את הדגים בעין אנושית הוא יבין למה אני מתכוון, יש אחד עם בטן נפוחה מאוד, אחד ששוחה עם הראש למעלה ושאר הגוף למטה.
צילמתי סרטון ואמרתם שזה בסדר, אז עכשיו להבא אני יידע שזה אופייני לרזבורות למינהם ואולי אפילו לדגים אחרים.
בעבר שאלתי על הטטרה קונגו ששחו על הצד, עשיתי בדיוק מה שאמרתם וואחרי כמה זמן הבנתי שזה בסדר.
הטטרה קונגו שוחות קצת עקום אך ורק כאשר האור באקווריום כבוי, במקרה הייתי בחנות ושם היה האקווריום צמחייה וותיק ובריא והאור היה כבוי בזמן שהייתי שם, וגם אז ראיתי טטרה קונגו וטטרה אף אדום שוחים קצת עקום.
עכשיו, להבא אני יידע שזה אופייני לטטרות למינהם לשחות קצת עקום כאשר האור כבוי.
בעניין הצמחייה, כן מעניין אותי למה עלה הפך לצהוב, מה חסר לו ומה לא בסדר, כדי שאדע לתקן, ובטח כדי למנוע שהצמח כולו יהפוך לצהוב ולא יפה. על צמחים שנראים לי טוב אני לא אומר כלום, כמו הקבומבה, הקריפטוקורין והאלודיאה. הם גודלים בקצב מרשים ואין לי שום תלונות. שאלתי עם איזה דשן אפשר לתסף כדי שהצמחייה תהנה ותצמח קצת יותר בריא ויותר ירוק.
לעומת הצמחים הנ?ל, הלודביגיה נראית גרוע לדעתי, העלים בחלק התחתון של הגבעול בצבע צהוב וחלקם עם חורים, העלים של הווליסנריה חלקם הפכו גם כן לצהובים ונרקבו ונשרו מהצמח, את האמת שלא נראה לי שהצמח גדל אפילו בסנטימטר אחד מאז שאצלי. אם כי יש המון שלוחות, אבל גם הן גודלות לאט מאוד ולא יותר מ3 עלים. כן מעניין אותי למה הצמח אם (הווליסנריה הגדולה) לא גודלת כלל. אין עלים חדשים, העלים הישנים שגזמתי לא גדלו בחזרה
וגם כן מעניין אותי למה יש כל כך הרבה שחור על העלים של האנוביה עד כדי רמה שאני כל שבוע צריך להוציא את הצמח ולנקות את העלים בעדינות רבה על ספוג הפלא, וגם אז זה לא מתנקה עד הסוף. לא כי אני נלחץ שהצמח לא ימות, כי אני רוצה ללמוד למה זה קורה ולדעת מה לתקן.
בקיצור, מה שאני מנסה להגיד זה שאני שואל הרבה כדי ללמוד, לפעמים גם שאלות טיפשיות או מוגזמות כי אני אוהב ללמוד לחקור נושא שמעניין אותי מאוד, לא בהכרח שאני נלחץ מכל פיפס וישר קופץ לפורום (אם כי אני כן פחדן בכל הקשור למחלות עקב הנפילה שהייתה לי לפני כמה חודשים)
אחרי הכל מדובר פה בבעליי חיים שלקחתי עליהם אחריות ברגע שקניתי אותם ואני רוצה לתת להם את הטוב ביותר, בין אם זה דגים, צמחים או דגיגון שנולד אצלי.
נכון אולי אני מגזים אבל כזה אני, אחד שדואג לאלו שבבעלותי שיהיה להם טוב.
crystallize לא מחובר   הגב עם ציטוט