צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 13/02/2017, 08:28   #65
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה, זקוק לתדרוך. מתעדכן!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי crystallize צפה בהודעה
1. האם זה באמת הכרחי לסדר את המדיות בפילטר עם אותה כמות ספוגים ובאותו סדר שהיצרן ממליץ? אם לא, אשמח לפירוט, מה לשים ואיפה, כמה מכל ספוג.

היצרן הוא זה שתיכנן את המוצר ולכן (ברוב המקרים) ניתן לסמוך עליו שהוא יודע מה הסדר והסידור של המדיות בפילטר. זה נכון לספוגים/פרלון וכן למדיות הביולוגיות.

2. הספוג הלבן שיש בפילטר, אפשרי לשים פרלון במקומו? לשטח את הפרלון לצורה שטוחה כמובן

אני לא יודע באיזה ספוג מדובר אך שים לב שפרלון הוא צפוף יחסית ולכן תוודא שהוא לא מחליש את הספיקה בצורה משמעותית.

3. החלטתי לזרוק את כל כולל הכל המדיות שבפילטר. מה מומלץ לשים? בכמה סלסלאות לשים גלילי קרמיקה? (אני קונה סיפורקס, הבנתי שאלה הכי איכותיות) ומה לשים בשאר הסלסלאות ובאיזה סדר?

סיפורקס ומטריקס אלו מדיות הנחשבות איכותיות וניתן למצוא בתפזורת ובמחיר סביר.
לגבי כמה ספוגים ומדיות ביולוגיות ליישם בפילטר - תסתכל מה ממליץ היצרן.
שימוש ב-1 ליטר מדיה איכותית ל-200-400 ליטר מי אקווריום יעשו את העבודה.

4. לכמה זמן להריץ את האקווריום עם כלור? וכמה כלור/אקונומיקה לשים? ומה לעשות אחרי זה? רק לרוקן את המים, למלאות ולרוקן שוב?

חיטוי אקווריום עם כלור (אקונומיקה לא מבושמת) ניתן ליישם ע"י מהילה של מי האקווריום עם הכלור ביחס של 1:15 עד 1:19 (1 יחידה של כלור ל-15-19 יחידות מים).
היחסים האלו מתאימים כאשר מפעילים את האקווריום עם הפילטר בתהליך החיטוי.
אני מעדיף לא למהול יותר כלור מחשש לפגיעה בחלקי הגומי שבפילטר.
כפי שכתבתי במעלה העץ - שלא ישארו מדיות וספוגים בפילטר.

תריץ את ה-setup הזה במשך כמה שעות.
לאחר מכן תוציא את כל המים מהאקווריום ומהפילטר, תמלא מים מחדש ותפעיל את כל המערכת שוב.
הפעם תוסיף אנטי כלור איכותי במינון כפול מהגדרות היצרן ולמשך 24 שעות.
המחמירים יחזרו על צעד זה פעם נוספת.

שוב, מדובר בפילטר tetra ex 1200 plus
אקווריום aquael glossy 80
בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט