צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 01/04/2017, 14:57   #29
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הודו לך על 13 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: 12 אקווריומים שונים
וותק בתחום: 20 שנה בתחום מתוכם 10 שנים עושה רביות מכמה סוגים של דגים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הסטינגירים שלי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דעדוש רפי צפה בהודעה
זה פונגוס
הנקבה שלך בדרך החוצה לצערי
יותר מדי משחקים באקווריום בפחות מחודש אחד.
לא מבין מי מוליך אותך
לא מבין מי נותן לך הנחיות (שחושבים על זה, לפי הנקבה קצוצת זנב אני כן יודע מי זה).
אבל אתה בדרך הלא נכונה.
הכנסת והוצאת דגים בחודש הזה כמו אני לא יודע מה.
הכנסת מסת דגים גדולה לאקווריום שלא מתאים, כל כמה ימים הוצאת או הכנסת דג, החלפות מים מטורפות (קבל טיפ: 10%-20% מקסימום), למי שמדריך אותך יש מערכת החלפת מים אוטומטית ולכן ההמלצה להחלפות גדולות.
סטינגריי זה לא ציקליד ולא דג זהב.
סטינגריי צריך זמן איקלום ארוך מאוד.
לא היית צריך להכניס ולהוציא דגים
לא היית צריך לתת תרופות (עובדה שהיא אכלה לפני כן, זה בסה"כ סטרס)
לא היית צריך לבודד אותה
כל מה שהיית צריך זה לתת להם זמן בלי שום תנועות קיצוניות כמו שעשית.
אלו טעויות של חובב שמתחיל בתחום הסטינגריי וזה מובן מאוד.
הבעיה שאתה התחלת את הלימוד שלך בנישה היקרה של התחביב וכל אובדן כואב בלב ובכיס (אני יודע טוב מאוד מניסיון אישי).
מה עושים?
מה שנמצא באקווריום הגדול לא עובר יותר זעזועים.
אתה נועל את המכסה למעלה ומה שניכנס זה רק אוכל והחלפת מים פעם בשבוע.
מה שנמצא בבידוד...... תתפלל לטוב, מניסיון שלי ושל עוד חובבים ברגע שיש פונגוס הסוף ידוע, מקווה לטובתך שהסטיסטיקה תשתנה אצלך.
בשורות טובות וסבלנות רבה

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
אני מודה לך על המידע והכנות ברור שאין כמו בעל ניסיון כמותך. וכל מילה בסלע

אני את הטיפים שלי קיבלתי מכמה אנשים כך שזה לא רלוונטי ממי קניתי

כפי שאמרתי בהתחלה אין לי ניסיון עם היצורים המדהימים האלה. בגלל זה פתחתי

אשכול לקבל טיפים גם מאנשים יקירים כמותך ומנוסים באתר.את הצלופח אש הוצאתי

רק על מנת ליצור כמה שפחות עומס ביולוגי באקווריום שבו הם נמצאים כרגע. וזאת לאחר שאמרת

לי שיש יותר מידי עומס של דגים לאקווריום הנוכחי שבו הם נמצאים. לצערי אף אחד חוץ ממך

לא נתן שום טיפ זה או אחר באתר שאולי הייתי לומד קצת יותר הייתי עושה דברים בצורה

אחרת מזו ואולי ונטולת טעויות מסוג זה או אחר. ציפיתי ליותר תגובות מאנשים באתר שיתנו לי

כמה כיוונים. אבל שמתי לב במהלך השנה האחרונה שפחות אנשים מנוסים כמותך. פותחים אשכול

זה או אחר בתחום הסטינגריים. ואולי זאת הסיבה שאין תגובות. לגבי הנקבה היא לא אכלה שלושה

ימים רצוף והייתה מתבודדת וזה פשוט הדליק אצלי מנורה אדומה ובס"ך הכל רציתי לעזור לה כמה

שאפשר בידע שצברתי מהניסיון שלי משלל דגים. אבל עכשיו אני מבין ממך שסטינגריים מתנהגים

אחרת לפעמים בסטרס ולא אוכלים וכמו שאמרת כנראה מיתר החלפות מים וחבל מאד. שלא ידעתי

את זה קודם הייתי בטוח עושה דברים בצורה אחרת. כרגע הנקבה נמצאת עדיין בבידוד. ואכן מצבה

לא טוב בכלל והלב שלי פשוט נשבר אני כל הדגים שלי שאני עושה איתם רביות. קודם

כל לפני הכל הטיפול המסור זה מה שחשוב לי אחר כך כל השאר. וכל דג חשוב לי באותו המידה.

סטינגריים אין ספק שמתנהגים אחרת ורמת האינטליגנציה שלהם שונה מאד!!! וישר שובים בקסמם

ודווקא לנקבה הזאת התחברתי יותר מכולם. אין לי הסבר. אבל כרגע הרבה אין לי מה לעשות.

חוץ מלצפות לטוב. ואני מבין את המצב הקיים שלאור הניסיון אומר שהיא לא תשרוד. ואין ספק

שזאת מכה מאד קשה שאני כבר מעכשיו מפיק ממנה לקחים. וכמובן שעשיתי טעות שהבאתי

כמה פרטים בו זמנית ועוד יקרים להתחיל את התחביב. במקום להביא פריט 1 כגון מוטרו. וללמוד

עליו קודם. כרגע זה המצב הקיים. ואני לא מתכוון להכניס שום פריט נוסף מסוג זה או אחר לאקווריום

הנוכחי זה בטוח. אבל הייתי רוצה לפחות לדעת כמה דברים ברשותך שאני בעתיד ימנע מלעשות

טעויות עד כמה שאפשר במסגרת הידע שלי. אז ככה מכוון שהם אוכלים 3 פעמים ביום

בוקר לילה טטרה ביטס. וצהריים בייבי שרימפס. כמה מים להחליף להם במשך שבוע. או יותר נכון

מה עדיף על בסיס יומי. שבועי. כי הם מלכלכים המון ובלסנים לא קטנים. וכל הזמן אני שומע

סטינגריים צריך שיהיה 0 אמוניה וכמה שפחות ניטראט במים וזאת הסיבה שהחלפתי מים 50 אחוז

פעמיים בשבוע. ומניסיון אני יודע על מנת להוריד ניטראט זה לשים אנטי כלור בכמות גדולה פי 3

מהמותר. אז אולי אתה ועוד אנשים מנוסים יתנו לי טיפים וכל טיפ יתקבל בברכה תודה מראש.
דרקון אש לא מחובר   הגב עם ציטוט