צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2017, 16:09   #18
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: למה באמת חייב אנטי כלור?

חברים קודם כל אני רוצה להדגיש שאני חססס ושלום לא בא להתנגח באף אחד ממשששש ממש לא השאלות שאני שואל הם לא מהמקום הזה בכלל ! אני קורא כאן המון וחוקר הלאה מעבר למה שאני קורא ומתייעץ ושואל עוד אנשים ו90% מהדברים שנכתבים כאן מדוייקים ואני מעריץ את האתר הזה ואת האנשים כאן!

אני יודע שהאנטי כלור זה לא חומר יקר, זאת בכלל לא שאלה של כסף! אלא עבורי זה שאלה של טרחה כי עכשיו אני אצטרך לא למלא ישר מהברז תוך 2 דקות אלא להתחיל למלאות דליים ולשפוך לתוכם את החומר הזה לחכות 20 דקות ואז לשפוך לאקווריום.

בנוסף, הוסיפו כלור למים בשביל סיבה מסויימת, זה מנטרל רעלים מתרכב בקלות לחומרים אחרים, אז למה להוציא את זה ? מי קבע שזה בהכרח דבר רע? (שוב, בכמויות נמוכות מתחת לרמה הרעילה!)

כמובן שאני מכבד את זה שזאת הדעה של אנשים פה ש20 ו-30 שנה מגדלים אקווריומים זאת הסיבה שאני שואל ומתייעץ, כי הבחור שלי שמייעץ לי (חמי) וגם חבר שלו בעל חנות דגים ביפו עם ותק של 30 שנה בגידול דגים שניהם אומרים שאין בזה צורך בכלל..

בכלל שניהם אומרים שכלורמין לא מוזרם למים כבר שנים... רק כלור, שמתנדף אחרי יום..

אז אני מנסה להגיע למקור.. למה הקביעה הנחרצת שחייב את זה (מה שאומר שבלי זה אין סיכוי)

היום חיפשתי ערכות לבדיקת כלורמין במים, באינטרנט לא מצאתי, רק כלור, שאלתי בכמה חנויות, לכולם הייתה את אותה התשובה בדיוק! בשביל מה אתה צריך בדיקה לרמת כלורמין? שים מים אחרי שבוע שבועיים הם נקיים מהכל..

אז בסדר תגידו 'בעלי חנויות מה הם מבינים'

לא יודע.. מסתבר שהם כן מבינים משהו לא? עם כל האלפי דגים שיש להם בידיים בחנות שלהם..

אם מישהו יודע איפה ניתן למצוא ערכת לבדיקת כלור וכלורמין אני אשמח! גם כי אני רוצה לבדוק מה הרמה באקווריום שלי (חמי וחבריו טוענים ש-0 מאופס) וגם כי אני רוצה לבדוק את הרמות במי הברז כדי להבין יותר טוב ולא מסטטיסטיקות באינטרנט או בדיקות חד שנתיות שעושים פעם במליון שנה...

ובנוסף, וגם אם כמו שנאמר כאן והרשויות יחליטו להזרים פתאום כלורמין למים, איזה כמות????
אם מדובר על כמות כמו של הכלור (0.5) אז הראיתי בהודעה הראשונה שלי שזה מינורי כשמחליפים 10 אחוז ויש מחלוקת אם זה מתנדף בסוף מהמים או לא..

כך או כך אני נהנה לשמוע דעות ותגובות וכמו שרשמת לי אלון האקווריום שלי ובסופו של דבר אכן אעשה בו כרצוני, אבל אני שואל כדי ללמוד וכדי לדעת, לא כדי להתריס ולהתנגח לא הבנתי למה זה נרשם כלפיי בכלל ואם זה מה שהובן ממה ששאלתי או מאיך אז אני מתנצל בתום לב.

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Tuesday 16/05/2017 בשעה 16:12.
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט