צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 13/11/2017, 00:23   #1
sharkiroy

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 350 ליטר הייטק
וותק בתחום: מילדות ,צמחייה רק לאחרונה.
ברירת מחדל עזרה בהקמת אקווריום צימחייה

קיבלתי לא מזמן אקווריום מטר פינות עגולות 100*40*50 ,בערך 200 ליטר...
אני מעוניין להקים אקווריום צימחייה הייטק,אמנם שוטטתי הרבה בפורומים אבל עדיין יש לי המון שאלות (יש לי ניסיון די עשיר עם אקווריומים ,אבל כבר מעל 20 שנה שלא היה לי)...
נראה לי שיהיה מאד קשה לרשום את כל השאלות שייש לי ,לעומת זאת בשיחה של כמה דקות עם מישהו שייש לו את הידע אוכל להבין כל מה שאני צריך,אז אם יש מישהו שמוכן לעזור ויוכל לישלוח לי טלפון בפרטי אני אודה לו מאד...
בכל אופן אני אנסה לשאול כמה שאלות:
1. באקווריום צימחייה משתמשים במשאבת חמצן? או שהחמצן מזיק לצמחים ולדגים מספיק מה שנפלט מהצמחים?
2.כמה ליטר מצע מדושן אני צריך לאקווריום הנ"ל? אפשר מעליו לשים חצץ פשוט או שחובה קווארץ?
3.האם גוף תאורה שמוכרים באיביי בחמש דולר וכתוב שהוא 24 וואט שווה משהו? אפשר עם גופים כאלה לחשבן לפי ואט לליטר?
4.ואט לליטר זה רק בנורות T5 ובלד מספיק פחות? או גם בלד זה ואט לליטר?
5.באקווריום שקיבלתי הייתה מכת אצות קשה (הוא היה בחלון ראווה שחשוף לשמש),הוא אצלי כרגע שבועיים (אחרי ניקוי עם יסודי ויש בו 3 דגים גדולים) וכבר מתחילה שוב ירוקת על אחד הצדדים שמקבל שמש כל בוקר זמן קצר... וגם בכמה מקומות ,לדוגמא על הפילטר ועל כמה צדפים גדולים מתחיל כמו אצה או שערות שחורות כאלה מגעילות... זה קשור למה שהיה? איך דואגים ליפני שאני מתחיל עם הסידור החדש לחסל את בעיית האצות?

תודה רבה לכל העונים מקווה להעלות תמונות שוות בהמשך...
רועי
sharkiroy לא מחובר   הגב עם ציטוט