אשכול: החלפה - 80%
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 12/08/2017, 16:42   #12
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,177 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: החלפה - 80%

ירון, לאור הניסיון הרב שיש לך, אני לא חושב שזה הוגן או נכון להמליץ לאנשים אחרים לפעול כמוך בשלב זה.

החלפה של 80 אחוז באקווריום ביתי יכולה לגרום להרבה יותר נזק מאשר תועלת ולדעתי, להמליץ לחובב עם ניסיון קטן משלך בהרבה, לפעול בצורה כזאת, זה קצת חסר אחריות.

בקשר לכלור בברז, זה לא כל כך נכון.
זה מאוד תלוי בתקופה ובזיהום שיש במים.
מקורות שופכים כלור כל עוד זה עומד בתקן המקובל.
יש תקופות שיש המון כלור ויש תקופות שיש ממש מעט.
כבר היה על זה דיון ואחד החובבים פנה למקורות וקיבל את התשובה הזאת.
תריץ חיפוש עץ בפורום קהילה על הנושא, לאנשים נפלו אקווריומים של דגים נדירים ויקרים מאוד בכלל ההתעלמות הזאת מהכלור. זה קרה אחרי סופות הגשמים לפני מספר שנים.

ציטוט:
על פי דעת ביולוגים מוסמכים ואנשי מעבדות,אין צורך בהחלפות מיים גדולות
וכשזה קורה הם שואלים למה כול כך הרבה?
מהצד שלהם זה מיותר לחלוטין,מהצד שלנו זה מחדש את הדג
ממש כך,וזה בדוק.
יכול להיות שזה בדוק אצלך, אצלי זה היה הפוך,
ואין כאן שום קשר ל?ידע תאורתי?...
לכולנו יש ניסיון בגידול דגים וכמו שאמרת בסופו של דבר כל אחד מגדל כמו שהוא מאמין שצריך לגדל.
בקשר למשפט על הביולוגים, לא הייתי ממהר לזלזל בדעתם של אנשים שחוקרים את הנושאים האלו הרבה מעבר למה שאני ואתה חוקרים אותו.
לחוקרים והביולוגים הללו יש ידע רב שלנו החובבים לא יהיה ברוב המקרים.

בקשר למה שרשמת כאן
ציטוט:
דיסקוס יגדל ויראה מיליון דולר בשלוש פרמטרים
מניעת סטרס
ניקוי קרקעית
ושמירה על פילטר יציב
תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות
החלפה של 80 אחוז מים - לא גורמת ליותר סטרס מ50 אחוז? שהדגים מתקבצים בפינה צמודים ומפוחדים?
שמירה על פילטר יציב - הפילטר לא יכול להפגע מהחלפה כל כך גדולה שמשאירה חלק מהמדיות מחוץ למים? (רואים בבירור בתמונות של ניסן שחלק מהמדיות מחוץ למים)
הכנסה של כמות כלור גדולה למיכל, לא תפגע במדיות ובבקטריות?
מצב אחד אתה אומר שיש 3 פרמטרים שאם חובב ישמור עליהם הדגים ירגישו הכי בנוח, מצד שני כל העץ הזה סותר לא מעט מהמידע שנרשם בו...

דעתי בלבד,
שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון.
לחובב הממוצע, אין שום סיבה לעשות החלפה של 80 אחוז מים כל שבוע.
גם 50 אחוז זה המון אבל זה בסדר וסביר.

ואם כבר לשבור מיתוסים כמו שרשמת, אז כן דיסקוס הוא דג חזק מאוד, הוא ציקליד לכל דבר, אבל הוא עדין דג עם מערכת חיסונית בסיסית, שרובנו מחזיקים יחד עם עוד דגים באקווריום, וברוב המקרים, כאשר אנחנו מכניסים דגים ממקורות שונים וסוגים שונים של דגים (אקווריומים קהילתיים שכוללים עוד דגים חוץ מדיסקוסים), האקווריום הממוצע לא יהיה נקי ממחלות במאה אחוז והם רק יחכו לזמן הנכון שהדג ימצא במצב של סטרס ויתפרצו.
אצלך בניגוד לרובנו, יש רק דיסקוסים ואתה מגדל (לתפארת!) דגים שגדלים אצלך מאפס במערכת אקולוגית סגורה לחלוטין לסביבה החיצונית.
משמע - הדגים שלך לא רואים חיידקים ומחלות שדגים שמגיעים מחנות רואים, במיוחד דיסקוסים שנקנו בחנויות ושוכנו באקווריומים שלפניהם היו דגים אחרים שהשאירו ?חותם? לדגים הבאים.
לכן אצלך הם חזקים כמו סוסים כמו שאתה אומר, אבל אצל החובב הממוצע הם לא.

ירון,
אין בכוונתי חלילה לפגוע, אך מתוקף תפקידי אני חייב לציין דברים לטובת הגולשים.
אני חושב שגולש מתחיל שיראה שצריך להחליף 80 אחוז, יגרום לעצמו ולדגים שלו יותר נזק מתועלת ולכן מחובתי ולדעתי גם מחובתך, להראות לו את התמונה המלאה.

אושר,
אם הייתה עושה החלפות מים של 50 אחוז ועדיין היה לך לכלוך שצף באקווריום, כנראה שהפילטרים שלך לא מספיק מנקים את המיכל.
ואגב, לדעתי לפחות, כשיש חלקיקים צפים, זה חלק מהיופי של האקווריום וזה מעיד על בריאותו. לא ראיתי בטבע מקור מים אחד שהמים בו צלולים ברמה כזאת (ברור שאני מבין את העדפה לאקווריום צלול וגם אני יעדיף את זה).
בקשר לניטראט, מציע לבדוק את הניטראט שיש במי הברז, הוא משתנה בכל יום.

ניסן,
הדרך בה אתה מכניס בחזרה מים למיכל, כאשר הצינור ממלא מים באופן ישיר לפילטר, ישר על המדיות, זה כבר לא משנה אם אתה ממלא עם אנטי כלור או בלי (גם אם יש במיכל אנטי כלור, זה לא עוזר במקרה ואתה שופך את המים עם כל הכלור ישר על המדיות). מה שאתה עושה בעצם זה שורף את הבקטריות עם הכלור וגורם לתמותה מאוד גבוה של הבקטריות בפילטרים.
זה שהאקווריום שלך נראה יציב זה כי אתה מקפיד על החלפות מים, אבל הפילטר שלך ככל הנראה ממש לא יציב בצורת מילוי המים אשר אתה משתמש בה לפי התמונה.
גם אם תעשה בדיקות למים, תקבל תוצאות אפסיות.
קח את זה בחשבון לפעם הבאה שאתה ממלא מים.

המשך דיון פורה