צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 27/03/2016, 15:40   #1
Shoif

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 1000 ליטר לואו טק דרום אמריקה - טנגניקה
וותק בתחום: מגיל 9
ברירת מחדל הקמת אקווריום לואו טק 1000 ל'.

שלום חברים !

אחרי שמיכל של 1000 ל' (180*75*75) עומד אצלי כחודשיים וסוף סוף מגיעה חיפוי העץ של הסטנד הגיעה הזמן להתקדמות.
תחום הצמחים לא חדש לי, כמו כל תחום גידול דגי הנוי, אבל אף פעם לא היה לי אקווריום צמחייה ראוי ולכן אני זקוק לכל העצות וההכוונות האפשריות בכדי למזער נזקים כספיים וכו' ...

מה שעשיתי עד עכשיו :
1. הובלת המיכל + סטנד + סאמפ + תכולה מסוימת הביתה לחיפה.
2. תיקון הסאמפ שנשבר ברגע האחרון של ההובלה
3. שרטוט חיפוי העץ לנגרות וחיפוש נגר מתאים.
4. מציאת 2 עמודי תמיכה לתקרת בטון והצבתם במחסן של שכן.
* משקל צפוי של כל החבילה הוא כ - 1800 ק"ג . מתחתי יש מחסנים. לשמחתי המחסן שמתחת למקום האקווריום שייך לשכן אדיב ונחמד שנתן לי אישור להציב שם שני עמודי תמיכה טלסקופיים שכל אחד יכול לשאת טון של עומס ובכך לאפשר לי לישון בשקט יחסי... .
5. קניית סלעי גרניט וחצץ קוורץ דק גרגיר (0-1 מ"מ).
200 ק"ג סלעים ו100 ק"ג חצץ בנוסף ל60 ק"ג שקיבלתי עם המיכל.
6. שטיפת החצץ וניקוי הסלעים בגרניק + ליטוש חלק מהאבנים עם דיסק (הורדת כרום מיותר ומכוער בחלק מהסלעים).
7. שיפור אופן החזרת המים למיכל. (מחברים זוויתיים ושסתום על חזור לצינור).

זה בגדול מה שקרה עד עכשיו.

התכנון:

להקים אקווריום צמחייה ברמת לואו טק עם שילוב מסלעה שתתפוס כ - 30% משטח הקרקעית.
דגים - ציקלידים דרום אמריקאים - אקריכטיס היקלי וכל מה שיסתדר יחד עמם ולא יפגע בצמחים.

מתכוון ליצור שתי טרסות לשתילת צמחים תובעניים יותר לאור/דישון שתאפשרנה לשתול צמחים בגובה רב יותר (קרוב לתאורה) ולפזר בהן מצע מדושן + מצע שתילה. (כ - 20% משטח הקרקעית).

יש לי גוף תאורה של 54W*4 T5 (הגיע יחד עם המיכל). מתכוון להתקין שם 4 נורות מיוחדות לצמחים. ופס אחד של 12 לדים (לבן קר) שקניתי מדניאל (ציקליד המושב).
מנסה לגבש החלטה על התאורה הנוספת שאצטרך להתקין ואשמח לכל עצה ממכם.

כמו כן אני צריך עזרה במצעים (מדושן/שתילה) לטרסות. איזה חברה ואיפה כדאי לרכוש. מדובר בכמות יחסית לא גדולה. האם אפשר דרך אי בי או שיש מקום מספיק זול בארץ.

המלצה על צמחים . (אם מישהו גוזם באזור הצפון או המרכז - אשמח לדעת).

האם כדאי להוסיף משאבת גלים לאור הגובה של האקווריום ? מפחד משטחים מתים בקרקעית .

בטוח ששכחתי משהו אבל כבר חפרתי מספיק ...

אלכס.
Shoif לא מחובר   הגב עם ציטוט