אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   לא מצליח לזהות זוג-עידכון-עכשיו כן מצליח (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=87568)

emilyo Thursday 01/02/2007 13:27

לא מצליח לזהות זוג-עידכון-עכשי

שלום אנשים ,

יש לי אקווריום 200 ליטר ברוטו שמאוכלס ב-9 דיסקוסים בוגרים (היום הם בני שנה ושמונה חודשים ) , האקווריום עירום ללא שום דיקורציה.

בחודשים האחרונים הספקתי לראות כמה הטלות על דפני האקווריום כאשר הביצים נאכלות מיד אחרי הטלתן ע"י דיסקוס אחר .

אני לא רואה זוג ממשי ,כלומר שמתבודד לבד באיזה פינה ושומר על טרטוריה .
אני כן רואה שלישיות ולפעמים רבעיות על אותו דופן ,בוהים בדופן כאילו מחפשים שם זהב ,מנקים את הזכוכית אבל בסופו של דבר לא מטילים (אולי הם מטילים כשאני לא בסביבה) ומיד אוכלים את הביצים .

באקווריום אין קונוסים להטלה ,יש רק פילטר שממוקם במרכז האקווריום (בקבוק קוקה קולה ).

victor Thursday 01/02/2007 15:33

אמיל כשדיסקוס רוצה הוא מטיל גם אם זה אומר על תחתית האקווריום או על מה שיש באקווריום בכלל
בגלל שאין לך הרבה נסיון אם דיסקוסים אתה מתקשה יותר לראות את הזוגות או להבדיל בין המינים

יכול להיות שהם מטילים ואוכלים מייד את הביצים או שהאחרים אוכלים להם את ההטלה
מתי שאתה רואה את תנועות ניקוי הזכוכית או חפץ אחר תבדוק למי מהדגים יש "צינור"בחוץ

בעיקרון אם יצא לי לבוא אלייך בקרוב אני אעזור לך אבל עד אז תנסה לבד

emilyo Tuesday 27/02/2007 23:42

בשבוע האחרון במעקב אחרי הדיסקוסים באקווריום הקיבוצי ,הבחנתי בזוג שמתבודד לבד רוב הזמן באחת מפינות האקווריום ,היום בבוקר הטילו על הדופן ולהבדיל משאר הפעמים ,הפעם לא אכלו את הביצים וגם לא נתנו לאחרים להתקרב למקום ההטלה .

אני יכול עכשיו בוודאות לזהות את הזוג גם כאשר כולם מתערבבים ביחד .

השאלות הן:

יש לי אקווריום 60*50*50 ריק שהכנתי קודם ,להכניס מים חדשים ולהריץ אותו או לקחת מים מהאקווריום הקיבוצי ?

איך אני מעביר את הזוג לאקווריום הרבייה (הכוונה צריך לעשות להם איקלום ) להכניס לדלי לטפטף מאקווריום הרבייה?

אף פעם לא הכנסתי רשת לאקווריום הקיבוצי מאז היותם זעטוטים ועד היום ,ברגע שאתפוס אותם הם לא יכנסו לסטרס נוראי ? אני חושש מהמהלך הזה .

תודה רבה .

eranha Wednesday 28/02/2007 01:10

תעביר מים מהאקווריום הראשי זה הכי בטוח.
תרתיח מים ותשפוך על הרשת.
סלק כל מיכשול כמו מיכסים שיכולים להפריע ולפגןע בדגים בעת ההעברה.
תפוס את הדגים במהירות ובעדינות והעבר מיד למיכל החדש.
קח בחשבון שהם ישתוללו, עדיף לגרום להם לשכב על הצד ברשת ולהחזיק אותם בכף היד מבחוץ בעדינות.
ערן

Udi Thursday 01/03/2007 00:59

תמלא מים מהאקווריום הראשי ומיד תעביר אותם.

כיומייםפ לאחר ההעברה תתחיל להחליף מים במי אוסמוזה, לאט ובהדרגה (כל יום כ 20% החלפת מים למי אוסמוזה).

תדאג לא לעבור את רמת ה PPM300 מיקרוסימנס.

emilyo Thursday 01/03/2007 02:39

תודה על התגובות .

גובה אקווריום הרביה 50 ס"מ ,האם עדיף להכניס מים לגובה 35 ס"מ ?

אין ברשותי כרגע מד מיקרוסימנס , יש לי מד PH דגיטלי וגם אוסמוזה ,בהנחה ומצאתי שמד ה- PH מראה 5.5-6 , אפשר להגיד איזה מוליכות יש במים או שמדד זה לא מהווה אנדקציה מדוייקת במקרה זה ?

Udi Thursday 01/03/2007 09:56

כרגע תמלא מים עד הסוף,

בעז"ה כשתיהיה בקיעה תוריד את מפלס המים אפילו בחצי (זה מקל על הדגיגים למצוא את ההורים).

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:33.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.