אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   תיקון גוף תאורה T5 8X54W (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=357621)

abt Sunday 01/01/2017 18:36

תיקון גוף תאורה T5 8X54W

מי מתקן גוף תאורה T5 8X54W. מתוך 8 נורות דולקות 2-4 בלבד. חושב שהצ'וקים האוטומטיים התיישנו.
גוף התאורה נקנה אצל נטיף מאקווה סטאר, פועל אצלי 3.5 שנים (בהצלחה?).
לא מצליח להשיג את נטיף במספרי הטלפון הישנים, מחפש מישהו שיודע לתקן גוף כזה
- 8 צ'וקים מודל ELT541TB

מעיין Sunday 01/01/2017 20:33

תגובה להודעה: תיקון גוף תאורה T5 8X54W

כל חנות המתעסקת עם תאורה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מעיין Monday 02/01/2017 12:25

תיקון גוף תאורה T5 8X54W

לאור הודעות פרטיות, מסתבר שישנם גולשים המחפשים האכלה עם כפית וכשהם לא מסתפקים בכך,
הם בוחרים להגיב באופן ילדותי ומתנשא על סטטיסטיקות של עזרה והתנדבות.

אז אני מניח שאני צריך לחדד את תשובתי,

א. אני לא ידוע מה זה המושג הזה "צ'וק אוטומטי".
תאורה הפועלת על בסיס נורות T5 עובדת עם צ'וקים אלקטרוניים ויתכן שכאן הכוונה.
על אף איכות הרכיבים, מדובר עפ"י רוב בצ'וקים עם אורך חיים קצר יותר מאשר המגנטיים הישנים ולכן הגיוני שיהיה צורך בהחלפה, על אף ש3.5 שנים זה קצר מדי.

היה והכוונה ב"צ'וק אוטומטי" לתאורה הנדלקת עפ"י טיימר, אז הרי שמדובר ברכיב נוסף לתאורה ואינו סותר את הדברים הנ"ל.

ב. לא הצלחתי להבין על איזה מודל לצ'וקים אתה מדבר. נשמע יותר כמו מק"ט של מוצר ולא דגם.
לפי התיאור, אני נוטה להניח שמדובר על גוף תאורה של אוזיריס.
אני לא יודע מה כ"כ "יחודי" ו"פעולה מורכבת שדורשת נסיון ומיומנות" (לדבריך), אך אני לא רואה בעיה ניכרת להרכיב, לפרק ולתקן במידת הצורך. הגוף בנוי עם ברגים וניתן בהחלט לתיקון.

ג. כשאני כותב "כל חנות המתעסקת עם תאורה",
איני מתכוון לאייס או הום סנטר.
אלא לחנויות מתמחות המעסיקות בעלי מקצוע בתחום האלקטרוניקה, ככה שיוכלו לנטר את התקלה ולטפל בה בהתאם.

ד. לחיפוש של אדם ספציפי ולא עזרה מקצועית - קיים 144.

באקווה אנו דוגלים בעזרה לחובבים, גם אם הם יורקים לבאר ממנה הם שותים.
אבל יש גבול והייתי מציע להזהר איתו.

abt Monday 02/01/2017 13:28

תודה על תגובתך שעזרה לי רבות
צ'וק אלקטרוני. נכון.

abt Tuesday 06/11/2018 20:22

מעיין

עברו חודשים רבים, חזרתי לפורום לנסות למצוא גוף תאורה דומה אחר.
נתקלתי בתגובתך הנ"ל והתפלאתי על עצמי ששתקתי קודם.

א. הבעיה אמיתית, גוף התאורה בעייתי מאוד, גם מומחים שמקובלים על "טכנאים" טובים ממך לא הצליחו לתקן אותו.

ב. זה לא אוזיריס. זה גם לא הום סנטר.

ג. מה הטפת המוסר הזאת למישהו שביקש עזרה בפורום? מה השיימינג הזה? אני חייב לך משהו?

אני מבין שמעיין לא יפתור לי את הבעיה. ובכל זאת, מחפש גוף תאורה 120 ס"מ, לפחות 6 נורות T5.

תודה.

מעיין Tuesday 06/11/2018 20:37

עברו כמעט שנתיים, כאשר לפי הכתוב חלק מהשיחה התנהלה דרך הודעות פרטיות.
מאחר ואיני שומר הודעות כאלו מתקופה כה ארוכה, אני מתקשה לענות על שאלתך לגבי הטפת המוסר.
לקחת הודעות ישנות ולהגיב עליהם בדיעבד זה נחמד, אבל לא יעיל לשום צד.

לגבי שאלתך,
טרם נתקלתי בגוף תאורה שלא ניתן לפרק ולהחליף חלקים. להוציא כמובן את תחום הלדים שבמוצרים מסויימים מדובר בהדבקה שאין אפשרות לפרק.
יתרה מכך, יצא לי לאתגר מספר בעלי מקצוע בתחום החשמל והתאורה ועדיין לא נתקלתי בבעיות.

אם אתה רוצה עזרה נקודתית, אתה מוזמן להעלות תמונה ותיאור הבעיה.
אם אתה מחפש גוף תאורה חדש - יש לך את פורומי הסוחרים או את פורומי כיכר השוק.

abt Tuesday 06/11/2018 21:21

מישהו אחר?

דור כחלון Wednesday 07/11/2018 00:53

מישהו אחר לא יענה לך משהו אחר.
אבקש לנהל דיון ענייני ומכובד ולא העץ ינעל.

בכל מקרה העץ עובר לפורום ציוד

Udi Wednesday 07/11/2018 14:57

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825181103)
עברו כמעט שנתיים, כאשר לפי הכתוב חלק מהשיחה התנהלה דרך הודעות פרטיות.
מאחר ואיני שומר הודעות כאלו מתקופה כה ארוכה, אני מתקשה לענות על שאלתך לגבי הטפת המוסר.
לקחת הודעות ישנות ולהגיב עליהם בדיעבד זה נחמד, אבל לא יעיל לשום צד.

לגבי שאלתך,
טרם נתקלתי בגוף תאורה שלא ניתן לפרק ולהחליף חלקים. להוציא כמובן את תחום הלדים שבמוצרים מסויימים מדובר בהדבקה שאין אפשרות לפרק.
יתרה מכך, יצא לי לאתגר מספר בעלי מקצוע בתחום החשמל והתאורה ועדיין לא נתקלתי בבעיות.

אם אתה רוצה עזרה נקודתית, אתה מוזמן להעלות תמונה ותיאור הבעיה.
אם אתה מחפש גוף תאורה חדש - יש לך את פורומי הסוחרים או את פורומי כיכר השוק.

מעיין, אתה צדיק :up:

abt, קבל עצה ידידותית ממני, שים את האגו בצד וקח בשתי ידיים כל עזרה וכל תשובה שמעיין עונה לך. זה לא מובן מאליו.

moshen7 Wednesday 07/11/2018 17:38

abt ידידי, יש לך בעיה עם גוף תאורה פלואורסנטי פשוט, וכשאני כותב "פשוט" אני לא מתכוון לאיכות או למותג (שאיני מכיר) אלא לטכנולוגיה. גוף פלואורסנטי הוא לא דבר מורכב או מסובך יותר מדי, והגוף של האקוריום שלך בנוי בדיוק כמו גוף פלואורסנטי שמותקן כתאורה ביתית רגילה.
לכן, כל חשמלאי/אלקטרונאי צריך לדעת לתקן גוף כזה, כאשר רוב התקלות נפתרות על ידי החלפת סטרטר במקרה של צ'וק רגיל (בגופים ישנים ) או החלפת צ'וק במקרה שיש צ'וק אלקטרוני (שעובד ללא סטרטר)
מעבר לזה - באמת חבל על ההתנצחויות על "בעיה" שבעצם לא ממש קיימת.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:23.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.