אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   סידור מדיות/חומרי סינון בתא הביולוגי (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=360594)

Avivaknin Friday 19/05/2017 16:09

סידור מדיות/חומרי סינון בתא הביולוגי

אקווריום אורך 200 רוחב 55 גובה 60
שני תאים ביולוגים של 40 אורך ו15 רוחב
2 ראשי כוח של 2000L
סהכ 660 ליטר ברוטו כולל התאים

איך לסדר נכון את המדיות/ספוג/פרלון בתא הביולוגי

* יש לי 4 קילו של קרמיקה סיני כולשהו שהסוחר הביא
זה מספיק או שצריך להוסיף?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9c18d194e6.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

תמיר מ. Friday 19/05/2017 16:57

תגובה להודעה: סידור מדיות/חומרי סינון בתא הביולוגי

סדר נכון למעבר המים הוא קודם כל סינון מכני ואח"כ ביולוגי (ע"מ שהמדיות לא יסתמו בלכלוך...) ולכן בסאמ שלך הסדר יהיה כדלקמן:
תא ראשון - כניסת המים ומעבר דרך גוף חימום
תא שני (מלמטה למעלה) - קרמיקות ומעל ספוגים/פרלון
תא שלישי - משאבה

שים לב שבתצורה זו של הסאמפ אין לך חימצון של המים ולכן אתה תהיה חייב משאבת חמצן שתעבוד במיכל...

אלי רז Friday 19/05/2017 17:01

יצרני מדיות איכותיות (מטריקס או סיפורקס ובטח יש עוד...) מצהירים על כך ש-1 ליטר מדיה מתאים ל-200-400 ליטר מי אקווריום.

במדיות מוכרות פחות כדאי לכוון ל-1 ליטר מדיה ל-100 עד 200 ליטר מי אקווריום,בתלות בסוג האוכלוסיה ובעומס הביולוגי.

אני מניח ש-4 ליטר מדיות יספיקו לך לאקווריום.

תתחיל עם מה שיש לך ואם יהיה צורך תוסיף בהמשך.

בהצלחה,
אלי

Avivaknin Friday 19/05/2017 17:42

תודה רבה לכן
לגבי חימצון המים את צינור המים שמחובר לראש כוח אני יכוון על פני המים ככה שיווצר חימצון

אביב לוטטי Friday 19/05/2017 18:43

בתא הראשון - מדיות מכאניות - ספוגים / פרלון

בתא השני - מדיות ביולוגיות

תא שלישי - גוף חימום ומשאבת מים

הבעיה בסאמפ שלך היא שהזכוכית המפרידה בין התא האמצעי לשלישי קצרה מידי ואם תשים שם מדיות מכאניות לפני הביולוגיות המים יכולים לעבור לתא השלישי יישר ! (אם בכלל יהיה לך מקום ל2 סוגי המדיות באותו התא)

חייב להגביה את ההפרדה בין התא השני לשלישי .....

אביב

תמיר מ. Friday 19/05/2017 19:16

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Avivaknin (הודעה 3269838)
לגבי חימצון המים את צינור המים שמחובר לראש כוח אני יכוון על פני המים ככה שיווצר חימצון

זה לא יספיק במיכל של 600 ליטר...

אלי רז Friday 19/05/2017 19:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי tamirno1 (הודעה 3269856)
זה לא יספיק במיכל של 600 ליטר...

למה?

ככה בדיוק אני מחמצן את המים באקווריום טרופאוסים 600 ליטר...

אלי

abt Friday 19/05/2017 19:34

בתמונה שלך:
צד שמאל - תא מס 1 - שם תהיה המשאבה או יהיו המשאבות. המים יגיעו מהסאמפ. צינורות היציאה מהמשאבה/ראש כוח יעבירו מים דרך החור העגול בזכוכית אל תוך האקווריום. על החור העגול להשאר תמיד מעל קו המים שבאקווריום (כלומר, קו מילוי המים לא יהיה גבוה יותר מהקו התחתון של החור).
התא האמצעי - תא מס 2 - (למטה יש רשת פלסטית לבנה - שכחתי איך קוראים לזה) על הרשת יהיו 4 ליטר של מדיה.
התא הימני - תא מס 3 יהיה מלא בפרלון (לא דחוס מידי).

באופן זה נוצרת התנועה הבאה: מים נכנסים דרך החרירים שבתא הימני. עולים דרך הפרלון יורדים לכיוון המדיה הביולוגית ונשאבים למשאבה/משאבות. המשאבה מזרימה אותם לאקווריום.

מנסיון:
ראש כוח (משאבה) של 2000 ליטר שעה יספיק ואפילו יהיה חזק מידי (ניתן להקטין את הזרם).
יש לסדר צינור יציאה מהראש כוח לתוך האקווריום (אם לא, הזרימה שתבוא מבחוץ, תהפוך למפל שעושה מהפכה בסידור הפנימי ולשלווה במיכל הראשי. יחד עם זאת המפל יכול להוסיף חמצן).
החרירים שבתא הימני מעטים מידי לטעמי. לא להגדיל את קוטרם, כדאי אם כבר להוסיף עוד. חורים גדולים מידי ישאבו דגיגים. מיעוט החרירים יקטין את זרם השאיבה (זרם גבוה מידי לא מוסיף לסינון או לפעולת הבקטריות במדיה הביולוגית)
בהצלחה

תמיר מ. Friday 19/05/2017 19:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אלי רז (הודעה 3269861)
למה?

ככה בדיוק אני מחמצן את המים באקווריום טרופאוסים 600 ליטר...

אלי

עם ראש כוח אטמן 2000 ליטר לשעה (במצב אידיאלי ובגובה 0) אני לא הייתי לוקח סיכון שתיווצר הרעדה מספקת ל-600 ליטר...

תמיר מ. Friday 19/05/2017 19:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי abt (הודעה 3269862)
מנסיון:
ראש כוח (משאבה) של 2000 ליטר שעה יספיק ואפילו יהיה חזק מידי (ניתן להקטין את הזרם).

אני חס וחלילה לא שולל אבל הניסיון שלי עם אטמן 2000 ליטר לשעה הוא שהוא ממש לא יספיק למיכל 600 ליטר, רק לצורך ההשוואה, יש לי את אותו ראש כוח בדיוק (אטמן 2000 ליטר) בקרנטינה שלי שהיא 125 ליטר (קוביה 50) והסירקולציה שם ממש לא חזקה מדי...

abt Friday 19/05/2017 21:56

מתנצל, נסיוני עם נפח קטן בהרבה. נפח 600 ליטר יצריך שאיבה חזקה יותר. לשים לב לכך שההחרירים (40 בלבד) מגבילים את הזרימה והסירקולציה, בגודל הזה צריך גם לשאוב מנקודה נוספת בצד שני.

Avivaknin Saturday 20/05/2017 20:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי tamirno1 (הודעה 3269863)
עם ראש כוח אטמן 2000 ליטר לשעה (במצב אידיאלי ובגובה 0) אני לא הייתי לוקח סיכון שתיווצר הרעדה מספקת ל-600 ליטר...

קיימים 2 תאים כאלה עם 2 ראשי כוח של 2000 ליטר לשעה

תמיר מ. Saturday 20/05/2017 20:55

אביב,

עצתי האישית, לא לסמוך רק על זה, במצב הנתון, אני הייתי מוסיף משאבת גלים לכיוון מפלס המים שתיצור עוד הרעדה ולא הייתי מסתמך רק על הראשי כוח (שים לב שמדובר אצלך במיכל של 2 מטר ואתה צריך די הרבה תנועה של מים ע"מ לחמצן אותם (במיוחד בתקופות חמות...)

רק לצורך ההבנה, ראה את התא הביולוגי לי בפעולה ומה שהוא עושה מבחינת חימצון המים (מראש מתנצל על האיכות - זו הפעם הראשונה שאני מעלה סרטון ל-YouTube...):

Avivaknin Saturday 20/05/2017 21:11

אז כנראה זה מה שאני יעשה
והסרטון לא נפתח אצלי

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:25.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.