אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   אצות קשות ומעצבנות (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=362677)

ofek1995 Saturday 12/08/2017 20:59

אצות קשות ומעצבנות

ברשותי אקווריום של כ200 ליטר הייטק.
מצע מנדו
מדשן פעמיים בשבוע לפי הוראות המינון:
ניטרוגן(חנקן), פוספאט, פלוריש,טרייס אלמנט, אשלגן,ברזל(כל הדשנים של סיכם).
מערכת co2 שעובדת ביחד כשהתאורה נדלקת מוציאה בועה ל2 שניות.
תאורה דולקת 6 שעות (הפחתתי לפני כשבועיים מ8 שעות עקב האצות).
אחת לשנה תוקע כדורי דישון של jbl.
2 גופי תאורה:
39 וואט t5*4
24 וואט t5*2
שורת פס לדים אדום לבן
החלפות מים 20% אחת לשבוע מי ברז.

הצמחים לאחרונה נראים חלקם זוועה, חלק נרקבים למרות הדישון, חלק פשוט נעלמים וחלק עם אחות ירוקות קשות כאלו וחלק עם חורים, חלק מאבדים צבע.
בנוסף לבעיות הרשומות מעלה, הצמחים בקושי מתפתחים...כל המהירי גדילה הם הכי איטיים בעולם וכל האיטי גדילה גדלים פי 3 יותר מהר מהם(מדבר עם הקבומבה ועוד כמה צמחי גבעול שהם הכי לאו טק שיש והכי מהירים שאמורים להיות והם גדלים בקצב יותר איטי מצב).
עכשיו נגמרה תקופת המבחנים אז יש לי זמן לטפל בכל הנושא הזה.

תוצאות הבדיקות שעשיתי הרגע(דישנתי לפני 4 שעות...התוצאות של הבדיקה 4 שעות אחרי הדישון):
ניטריט 0ppm
ניטראט 10ppm
פוספאט 0.5ppm
אמוניה 0.25ppm

יש מצב שהחלפתי מנורות לפני שנה בערך...אם להחליף לאילו קלווין להחליף?
האקווריום קצת צהוב לי מידי עקב 2 מנורות צהובות...יש מצב לשים ורוד/אדום?...אם כן איזה קלווין?

הינה התמונות(האקווריום נראה קצת זוועה...לא היה לי זמן לטפל בוא..אעשה זאת שבוע הבא בהחלפת מים הבאה).
תודה לעוזרים ושבוע טוב.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...174dd18e20.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5686812756.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...464030eb7d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7e50b92717.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...3f4b8cf3b3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...f782b05729.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fb77112a02.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...d1c531e2ae.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7fb9c798fd.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אלי רז Saturday 12/08/2017 21:10

תגובה להודעה: אצות קשות ומעצבנות

כתבת אמוניה פעמים...
אני מקווה שה-10ppm זה ניטראט ולא אמוניה, ואז זה תקין.

אז למה יש לך 0.25ppm אמוניה?

מה לגבי הטמפ' במיכל?
מה טומנת בחובה ההזנחה בזמן האחרון? מה השתנה כתוצאה ממנה?

אלי

ofek1995 Saturday 12/08/2017 22:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אלי רז (הודעה 825122959)
כתבת אמוניה פעמים...
אני מקווה שה-10ppm זה ניטראט ולא אמוניה, ואז זה תקין.

אז למה יש לך 0.25ppm אמוניה?

מה לגבי הטמפ' במיכל?
מה טומנת בחובה ההזנחה בזמן האחרון? מה השתנה כתוצאה ממנה?

אלי

אופס...תיקנתי וכן זה הניטראט 10ppm

אמוניה לא יודע מאיפה הגיעה, היום ביצעתי החלפת מים, אין מחלות..הייתה תמותה יחסית גדולה לפני כחודש בגלל פונגוס אבל טיפלתי בזה והתמוצה הפסיקה אחרי שבוע(מתו כ20 דגים אולי טיפה יותר).
ביצעתי אמצע חודש שעבר טיפול פילטר, מאכיל פעם ביום שומר שלא יגיע הרבה לקרקעית.

ההזנחה...רשמתי, אני סטודנט בדיוק התחילה תקופת המבחנים באמצע יוני ונגמרה לפני יומיים בדיוק.
ההזנחה לא הייתה בטיפול..ההזנחה הייתה בגיזום ונראות האקווריום ובטיפול האצה שלא היה לי זמן בשבילה.

החלפתי מים אחת לשבוע(היה פעם אחת שהחלפתי אחרי שבועיים אבל מזה אף אחד לא ימות), האכלתי כל יום אני או אבא שלי, דישנתי פעמיים בשבוע כרגיל...לא נתתי לאקווריום לקרוס נגדיר ככה.
פשוט הגיעה האצה ולא היה לי זמן להתעסק איתה שהיא הבעיה העיקרית, שאר הבעיות גם אותן אני רוצה לפתור כגון בעיית גדילה ורקבון שאין לי מושג למה זה קורה למרות הטיפול שהאקווריום מקבל.

טמפ עומדת על כ23 מעלות נע בין 22.5-23.8
אני משתמש בסט של 6 מאווררים לקירור המיכל.

ofek1995 Monday 14/08/2017 19:52

?

אלי רז Monday 14/08/2017 20:22

חוסר בגיזום לא אמור להוציא את המיכל מאיזון... מסת הצמחים רק עולה כתוצאה מכך ולכן אני לא רואה סיבה ליציאה מאיזון...

אצה יכולה להרים ראש במיכל יציב, כשהאקווריום יוצא משגרת טיפולים שוטפת.
אתה מתאר כאילו כל השינוי הוא העדר גיזום.

מדוע מתו כל כך הרבה דגים?
לא טיפלת בפונגוס בזמן?
והאם העלייה באמוניה נובעת ממות הדגים? כל הגופות הוצאו?

כרגע, רב הנסתר על הגלוי, אף שאתה משתדל לתאר... רק שנותרו לי יותר מידי שאלות פתוחות...

אלי

ofek1995 Monday 14/08/2017 21:55

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אלי רז (הודעה 825123327)
חוסר בגיזום לא אמור להוציא את המיכל מאיזון... מסת הצמחים רק עולה כתוצאה מכך ולכן אני לא רואה סיבה ליציאה מאיזון...

אצה יכולה להרים ראש במיכל יציב, כשהאקווריום יוצא משגרת טיפולים שוטפת.
אתה מתאר כאילו כל השינוי הוא העדר גיזום.

מדוע מתו כל כך הרבה דגים?
לא טיפלת בפונגוס בזמן?
והאם העלייה באמוניה נובעת ממות הדגים? כל הגופות הוצאו?

כרגע, רב הנסתר על הגלוי, אף שאתה משתדל לתאר... רק שנותרו לי יותר מידי שאלות פתוחות...

אלי

אהההה יש מצב שהערכת אמוניה מזייפת...גם במים המלוחים היא מראה לי 0.25 יש מצב שהיא תזרק לפח.
וכן לא זלזלתי...טיפלתי(גם כשאין זמן אני מוצא כמה דק לטפל באקווריום זה תחביב שאני לא נותן לו לקרוס ואני תמיד דואג לעקוב אחרי הכל).

יש מצב באמת שלא טיפלתי בפונגןס בזמן, בתקופת המבחנים היה לי קשה לעקוב אחרי הדגים(ככה באופן רגיל אחת לכמה ימים אני מציץ לראות אם יש משהו חדש מבחינת מחלות..אני עם יד על הדופק כל הזמן) כנראה שלא עליתי על זה בזמן וראיתי 3 גופות ביום אחד אז חיפשתי ומצאתי פונגוס.
אני מטפל בתכשירים טבעיים של מיקרובליפט ולצערי הטיפול לוקח זמן ולא תמיד עוזר ובזמן הזה מתים עוד ועוד דגים עד שהמצב מתאזן.
רוב הגופות יצאו(אבא שלי טרח לבדוק ולהוציא כל מה שראה) וגם מה שלא הוציא חוליית הניקיון ניקתה( 7אנצי מלא שמרלה סטוריוזומה אוטוצינקלוסים ומלא קורי אז אני דיי בטוח שהגופות לא היו יותר מכמה שעות עד שנעלמו).

לגבי עליית האמןניה..רשמתי למעלה בתגובה יש מצב שהערכה מזייפת.

לענות לל על נשאלות אין לי בעיה השאלה למה לעזאזל יש אצה אם הטמפ תקינה הכל תקין אין תמותה ואין כלום.
וגם למה התהפכות היצורות שגדילי מהירה גדלים בקצב של צב ואיטיי גדילה גדלים בקצב מפחיד, ופתאום צמחים נרקבים, כשאני רואה גבעול רקוב אני גוזר אותו כדי לאושש את הצמח אבל הצמח לא מתאושש.

ואני חייב ללמוד לענות בקצרה...אבל אני לא מצליח לתמצת את הסיפור חחח

אלי רז Monday 14/08/2017 22:09

קשה לשלוף אבחון...

האם ייתכן שהנורות מיצו את תפקידן?
יש לך כ-0.6 וואט לליטר (T5) ואולי עוצמת התאורה הבינונית ירדה עוד יותר עם התיישנות הנורות...

מדברייך עולה שהכל טופל כרגיל למעט עניין המחלה.
ייתכן שעליית אמוניה גרמה לערעור המערכת ולהרמת ראש של האצות.

אבל לא רק...
הסתכלתי על התמונות עכשיו שוב.
עלים קמורים, חורים בעלים, שינוי צבעים.
אלו סימנים של בעיות דישון.

נסה לשבת עם עצמך ולאבחן מה בכל זאת חרג מהשגרה.

אלי

ofek1995 Tuesday 15/08/2017 08:17

חגבי הנורות רשמתי שאולי צריך להחליף וביקשתי את דעתכם למה להחליף(לאילו צבעים וספקטרומים).
לגבי וואט...יש לי כ200 ליטר ויש לי 39*4 וואט וגם 24*2 וואט..רק הt5 יוצא לי 1.0001 וואט לליטר ועוד יש גם שתי פסי לד אדום ולבן.

לגבי הדישון.
יש מצב שאולי צריך לדשן יותר?
לדשן 3 פעמים בשבוע?
להגדיל את מינון החנקן והפוספאט?

בסיכם יש הוראות למתחילים..שזה פקק לכמות ליטר מסויימת וזה מה שאני עושה.
יש אופציה לדשן יותר מהמינון שלהם כשרוצים להגיע לרמה אחרת.
אולי זאת הבעיה והפתרון לה?

אסף_ Tuesday 15/08/2017 08:38

עוצמת התאורה גבוהה כשלך מעודדת את הצמחים לפוטוסינתזה וצריכת משאבים שכנראה חסרים להם...

אתה מדשן לפי הוראות יצרן ? אפשר להגביר בהדרגה (שיטת EI) בד-בבד להקפיד על כ-50% החלפת מים שבועית.
(גישה אחרת, היא כמובן מדידה מדוייקת של הנוטריינטים במים ותיגבור נקודתי בחוסרים לערכי המטרה).

האם ניסית להגביר הזרמת פד"ח ?

(מנגד, במידה ואין לך זמן\משאבים להתעסק הייתי שוקל לנתק נורה או 2 ו-"לשנמך" את המיכל)

המשך קריאה

ofek1995 Tuesday 15/08/2017 09:41

זה לא כזה גבוה...אומרים 1וואט לליטר. יש לי ממממששששש טיפה יותר(הלדים בקושי 20וואט זה יוצא 1.1 וואט לליטר שזה לא כזה יותר מידי גבוה).
כמו שרשמתי וכמו שאלי רשם יש מצב שהמנורות עשו את זמנן...הן בנות שענה וניתן לראות גם את הצבע המגעיל של הצמחים שנהיה בהיר מידי.
ומדשן לפי הוראות היצרן, לעשות החלפת מים 50% פעם בשבוע...אין מצב לא מבחינת התעסקות אלא מבחינת ערעור מערכת, כל שבוע לעשות 50% החלפת מים אני בספק אם הדגים ישרדו הרבה זמן ככה.

לבוא ולבדוק כל כמה ימים ערכים עפ בדיקות זה כבר השתעבדות לאקווריום ואין ברצוני להגיע למצב שאני אהיה העבד של המיכל.
להגביר פדח לא ניסיתי...אבל מה הבדל יכול להיות מבועה ל2 שניות שיעבור בועה לשנייה?

מזה לשנמך את המיכל?

אסף_ Tuesday 15/08/2017 10:10

מבלי לחזור על עצמי, איזון בצמחיה = תאורה - דישון - פד"ח.
צירפתי לינק להמשך קריאה, ממליץ שתתעכב עליו קצת.

ידוע שמיכל הייטק תובעניים ומצריכים תחזוקה גבוהה.
השינמוך ("שידרוג למטה") כלומר מעבר למעין "מידטק" עם תאורה בינונית שתתאים למשטר התחזוקה הקיים.
אמנם תיאלץ להפרד מכמה צמחים שלא יתאימו לתנאים החדשים, אבל יתכן שישפר את החוויה שלך מהמיכל.

ofek1995 Tuesday 15/08/2017 10:36

ראיתי את הקישור ששלחת...ראיתי גם את הכמות הודעות שם.
אקרא אותו יותר מאוחר אם אקרא, זה מייגע לקרוא כזה הרבה חחחחח אשתדל בכל זאת.

להפחית למידטק לא בא בחשבון..השקעתי יותר מידי כסף בשביל האקווריום הזה.
אבל כל מה שרשמת עדין לא נותן פתרון לבעיית האצות שהיא הסיבה העיקרית לפתיחת האשכול.

לגבי דישון אני תמיד יכול לתסף טיפה יותר.
מבחינת הפוספאט כפי שרשמתי...0.5ppm זה נמוך או לא?
יש מצב שחסר פוספאט במיכל וזה פתיר על ידי דישון השאלה אם זה מה שצריך.

לגבי מנורות אני אחליף אותן כי הן בנות שנה.
לאיזה ספקטרום קלווין להחליף?
אני רוצה דגש על אדום ולבן ואחד צהוב הבעיה שאני לא מוצא את הספקטרום המתאים בשום חנות מבחינת הגוון האדום.

מעיין Tuesday 15/08/2017 11:04

התמונות מצביעות בצורה מאד יפה על מה שקורה באקווריום.
הצמחים צמאים לדישון ולכן אתה רואה האטה המהירי הגדילה (הצרכנים הגדולים) להבדיל האיטיים, על אף שגם אצלם אפשר לראות מחסור במיקרואלמנטים.
יש לך הייטק ברמה גבוהה, לפחות מבחינת התאורה והדישון מועט מאד.

כמה דברים שעלו ולא עלו פה:

1. אתה מנטר פד"ח או שאתה מזרים על עיוור?
2. 50% החלפת מים לא תעשה כלום לדגים. להיפך, יכול רק להועיל להם, בטח לאור ההזנחה המתוארת בעץ.
3. הפחתת משך זמן התאורה לא תעזור למצב.
4. גיזום הרוטלה שגוי ולכן אני תוהה לגבי הצילום של הצמח.

בעית האצות נובעת מתוך הליקויים של התפתחות הצמחים.

ofek1995 Tuesday 15/08/2017 21:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825123470)
התמונות מצביעות בצורה מאד יפה על מה שקורה באקווריום.
הצמחים צמאים לדישון ולכן אתה רואה האטה המהירי הגדילה (הצרכנים הגדולים) להבדיל האיטיים, על אף שגם אצלם אפשר לראות מחסור במיקרואלמנטים.
יש לך הייטק ברמה גבוהה, לפחות מבחינת התאורה והדישון מועט מאד.

כמה דברים שעלו ולא עלו פה:

1. אתה מנטר פד"ח או שאתה מזרים על עיוור?
2. 50% החלפת מים לא תעשה כלום לדגים. להיפך, יכול רק להועיל להם, בטח לאור ההזנחה המתוארת בעץ.
3. הפחתת משך זמן התאורה לא תעזור למצב.
4. גיזום הרוטלה שגוי ולכן אני תוהה לגבי הצילום של הצמח.

בעית האצות נובעת מתוך הליקויים של התפתחות הצמחים.

1.ניטור בכוונתך מדידה עם בדיקה של דרופצקר? אז לא..יש לי אבל לא שמתי כי נקרעה הגומייה אני להנדס משהו ולשים עכשיו, באופן כללי זה יותר על עיוור קבוע, שם בןעה ל2 שניות או בועה לשנייה(לא משנה כמעט את הכמות...אחת לכמה חודשים שנגמר הבלון אני ממלא ואז כל בכיוון משתנה ואני רב עם זה מכות אז מה שיוצא מבחינת בועה לשנייה או ל2שניות).

2. על איזה הזנחה אתה מדבר? ההזנחה היחידה היא בגיזום הייתה...זהו. החלפות מים טיפול בפילטר והאכלות הכל בוצע טיפטופ למרות הקושי עם תקופת המבחנים, גם בנושא הדישון לא זלזלתי...אני כבר מדשן ככה לפי הוראות היצרן יותר מחצי שנה אם לא שנה ורק עכשיו התחילן הבעיות(איפה הבעיות היו לפני כשנה כשהתחלתי את הדישון המאסיבי והחחפת הצמחייה להייטק?) אין שום זלזול והזנחה במיכל.אם מחלה זה זלזול אז לדעתי זה לא כי זה יכול לקרות לכל אחד אין מה לעשות, עליתי על המחלה פשוט בשלב טיפה מתקדם הייתה אבדה אבל השתלטתי על זה וניצחתי אותה.

3. סבבה אז אחזיר ל8שעות אם זה גם לא יזיק.

4.כשאתה רושם רוטלה...בכוונתך לצמח הירוק בעל העלים הגסים שבתמןנה הוא גזום מלמעלה ויש גבעול קטן בולט ממנו? אז זה בקופה ולא רוטלה והגיזום הוא כתוצאה מרקבון שכל פעם התחיל בגבעול העליון והעלים העליוניים אז גזמתי תחלק הרקוב שלא יתפשט למטה.

אז מה אפשר לעשות בנוגע לדישון אם גם ככה אני מדשן בכל דבר אפשרי? או שיש עוד דשנים שאני לא מודע אליהם?

מעיין Tuesday 15/08/2017 22:13

ב-ניטור, אכן הכוונה היא לדעת כמה פד"ח יש מומס במים.
א-ב של אקווריום היי טק.
זה מעבר לסיכון של אוכלוסיית הדגים בקפיצות ה-PH.

מבחינת ההזרמה עצמה,
על פניו לפי מונה הבועות בלבד - יש מחסור רציני לאקווריום המתואר.
יש הבדל גדול בין הזרמה של בועה לשנייה (60bpm) או בועה לשתי שניות (30bpm).
כדאי לעבוד עם וסת איכותי אם אתה נתקל בקשיים. שים לב שקצב ההזרמה בעבודה מול וסת ניתן לראות לאחר זמן מה ולא באופן מיידי ויתכן שזה מה שמקשה עליך.

הזנחה אתה ציינת בעצמך - חוסר זמן לתשומת לב לדגים ופספוס מחלה שגרמה למוות הדגים.
במקרה והיו החלפות מים מאסיביות (על אף שזה בהקשר של משטר דישון), יתכן והתמותה הייתה נמנעת.
קפיצה באמוניה בדר"כ לא משנה יותר מדי באקווריום צמחייה, אמנם במכלול - בהחלט לא תורמת לחוסר האיזון בחומרי הדישון.

צודק לחלוטין, הכוונה הייתה לבקופה :up:

מבחינת הדישון, הייתי מעלה בהדרגה את כל המינונים.
יתכן ופספסתי את משטר הדישון עצמו, אבל אם יש אפשרות לפצל ללפחות 3-4 פעמים בשבוע - מה טוב.

ofek1995 Tuesday 15/08/2017 23:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825123562)
ב-ניטור, אכן הכוונה היא לדעת כמה פד"ח יש מומס במים.
א-ב של אקווריום היי טק.
זה מעבר לסיכון של אוכלוסיית הדגים בקפיצות ה-PH.

מבחינת ההזרמה עצמה,
על פניו לפי מונה הבועות בלבד - יש מחסור רציני לאקווריום המתואר.
יש הבדל גדול בין הזרמה של בועה לשנייה (60bpm) או בועה לשתי שניות (30bpm).
כדאי לעבוד עם וסת איכותי אם אתה נתקל בקשיים. שים לב שקצב ההזרמה בעבודה מול וסת ניתן לראות לאחר זמן מה ולא באופן מיידי ויתכן שזה מה שמקשה עליך.

הזנחה אתה ציינת בעצמך - חוסר זמן לתשומת לב לדגים ופספוס מחלה שגרמה למוות הדגים.
במקרה והיו החלפות מים מאסיביות (על אף שזה בהקשר של משטר דישון), יתכן והתמותה הייתה נמנעת.
קפיצה באמוניה בדר"כ לא משנה יותר מדי באקווריום צמחייה, אמנם במכלול - בהחלט לא תורמת לחוסר האיזון בחומרי הדישון.

צודק לחלוטין, הכוונה הייתה לבקופה :up:

מבחינת הדישון, הייתי מעלה בהדרגה את כל המינונים.
יתכן ופספסתי את משטר הדישון עצמו, אבל אם יש אפשרות לפצל ללפחות 3-4 פעמים בשבוע - מה טוב.

אז מחר אחרי העבןדה(כי עכשיו אני כבר גמור מת) אהנדס את הדרופצקר.
וכן...ידןע לי שלוקח זמן עד שכמות הבועות משתנה לפי הוויסות וזה הורג אותי כי זה לוקח נצח, אני משנה עובד טוב אחרי שעה מוציא בועה לשעה משנה שוב מוציא המוווןןןן משנה שוב מוציא סבבה אחרי כמה דק משפריץ בועות כמו חרא אז אני אוכל כאפה כל פעם מחדש.
יש לי ווסת של סרה אבל הוא דפוק ולא עובד אז אני משתמש במשהו סיני שהזמנתי מאיביי, יש לך המלצות לווסת זול וטוב?

יש מצב אבל אי אפשר לדעת לגבי התמותה, עליתי עליה בשלב מאוחר אבל עליתי עליה רק כשהתחילה התמותה הראשונית(לצערנו רובנו יודעים מזה תקופת מבחנים וכמה שאין זמן עד כדי לקחת אוויר לנשום ולהרגע).

לגבי האמוניה..כפי שרשמתי אני דיי בטוח שהערכה מזייפת ולא תקינה(לא הגיוני שאחרי החלפת מים תהיה אמוניה ברמה כזאת מבלי שום סימנים שהאקווריום מראה על אמוניה או הרעלה כזו או אחרת), אך בדקתי עם הערכה בעוד אקווריום וגם שם יצא 0.25ppm דיי חשוד לטעמי שני אקווריומים עם אותו ערך(כשאקוווריום אחד מי אוסמוזה והשני מי ברז וכל אחד שונה לחלוטין).

מבחינת הדישון: אין עם זה בעיה בכלל. לעלות את כל סוגי הדשנים ל3-4 פעמים? לדשן לפי הוראות היצרן? או שגם את הוראות היצרן לדשן יותר מבחינת מ"ל לליטר?

מעיין Wednesday 16/08/2017 01:21

אתה מתאר תמונת מצב בעייתית.

מצד אחד אתה רושם שהשקעת כבר הרבה באקווריום וברצונך להמשיך במתכונת של היי טק ולהמשיך קדימה.
מצד שני, אתה כותב כי יש מחסור זמן ניכר לטיפול באקווריום ושימוש בציוד חלקי ומקולקל.
האקווריום לא נראה רע באופן קיצוני, אבל ברור שאם המצב ימשיך כך, תגיע נפילה.

ולכן אני רואה שתי אופציות:

1. הראשונה היא לשפר את המערכת, עם דגש על מערכת הפד"ח (לא מכיר "זול וטוב") ואף הייתי מציע להשתמש בבקר PH, לדיוק רב יותר.
כמו כן, כן הייתי מציע לעבור למשטר דישון EI עם החלפות מים בהתאם.

2. השנייה, כפי שאסף כבר ציין, להפחית את התנאים באקווריום לכדי "מיד טק", כאשר בראש ובראשונה תהיה הפחתה של התאורה.

כרגע מהתמונות ניכר בעיקר מחסורים ביסודות מיקרו, בברזל ובפד"ח.

את מינון הדישון הייתי מתחיל בהעלאה של פי 1.5 ממינון היצרן ומווסת בהתאם.

ofek1995 Wednesday 16/08/2017 20:36

טוב אז ככה...
השגתי בקר של חברת סרה משומש שאין לי מושג אם הוא תקין ואם כן איך לכייל אותו, אעלה תמונה שלו לפורום ציוד בתקווה שיוכלו לעזור לי.
שלחתי את הווסת של סרה לתיקון יחזור כנראה שבןע הבא ואז יהיה יותר קל לווסת.
מזה דישון el?
את המינון אגדיל..
ומה אתה אומר לגבי התאורה? הt5 כבר בנות שנה...למה להחליף? האקווריום צהוב לי מידי כי יש שם 2 נורות צהובות...מה הקלווין שמתאים בגוון האדום? ואתם יודעים איפה אפשר לרכוש 39w בגוון אדום שמתאים לצמחייה?( לא נורות של גיזמן שהם שחיטה לכיס...אם אין ברירה אקנה של גיזמן).

מעיין Thursday 17/08/2017 11:14

אלו נורות יש לך כרגע? פרט על כל השישייה.
המהדרין מחליפים נורות כל שנה, אני לא רואה בזה משהו קריטי. כמובן תלוי גם בטיב הנורה.

לשאלתך על הדישון: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=873
קריאה מהנה!

ofek1995 Thursday 17/08/2017 21:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825123833)
אלו נורות יש לך כרגע? פרט על כל השישייה.
המהדרין מחליפים נורות כל שנה, אני לא רואה בזה משהו קריטי. כמובן תלוי גם בטיב הנורה.

לשאלתך על הדישון: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=873
קריאה מהנה!

אהההה אבדוק מחר את הנורות..עכשיו גזמתי צמחייה כי האקווריום כבר היה פראי מרוב צמחים.

לגבי הקישור, לא עובד לי...כשאני לוחץ עליו הוא סתם זורק אותי לדף הבית.

מעיין Thursday 17/08/2017 21:49

נסה ממכשיר/מחשב אחר. ככל הנראה יש אצלך בעיה או חסימה מקומית.
במידה ועדיין לא עובד - הכנס לקטגורית אקווריום צמחייה שבמגזין אקווה וחפש מאמר על ?שיטות דישון?.

בנוסף, אפ הבעיה ממשיכה לקרות, אתה מוזמן לפרט בהודעה פרטית.

-= Using Tapatalk =-

אלי רז Thursday 17/08/2017 22:22

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ofek1995 (הודעה 825123946)
לגבי הקישור, לא עובד לי...כשאני לוחץ עליו הוא סתם זורק אותי לדף הבית.

אתה מנסה דרך ה-tapatalk...
כשאתה נמצא בתוך העץ תעבור ל-web view ותעבור ל-aqua בדפדפן שלך.

אלי

ofek1995 Saturday 19/08/2017 01:02

טןב את הקישור אקרא מחר הכי נוח.
לגבי הנורות...צילמתי אותן.
יש שתי נורות 39w cool daylight
שתי נורות 39w warm light
הנורות הנל של חברת אוסרם.

עוד שתי נורות בגוף הקטן:
נורה אחת 24w cool daylight של חברת אוסרם.

ועוד אחת אדומה/ורודה שלא רשום עליה כלום...פשוט כלום, אבל היא 24w

לגבי הco2..בתקווה שבוע הבא אקנה מי כיול חומציות 4 ו7 כדי לקיית את המד חומציות של סרה.
החלפתי את הווסת הסיני לגרמני של סרה שחזר מתיקון,פתחתי תוויסות ממש ויוצאת בועה אחת ל2 שניות כל הזמן.
יש לי הרגשה שהבלון מתרוקן...מקסימום אחליף לבלון הספייר שיש לי.
כשהמד חומציות של סרה יעבוד, לקבוע אותו על 6.5?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9dc1dbb76c.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b7866c4da7.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...31200e5989.jpg

ofek1995 Saturday 19/08/2017 13:31

בוקר טוב.
חיברתי את הווסת של סרה ובקושי יצאו בועות אז חשבתי שהמיכל עומד להגמר( השעונים על הווסת לא עובדים כל כך).
אז החלפתי למיכל החלופי שלי ומשם לא יוצאת אף בועה.
נראה לי אקנה ווסת של חברת איסתה(שהם טובים וזולים יחסית למתחרים שלהם).

ofek1995 Saturday 19/08/2017 18:29

טוב קראתי עכשיו את הקישור..
שיטת el לא מסובכת בכלל...פשוט לדשן 3 פעמים בשבוע ולעשות החלפת מים גדולה בסופש.
אז לדשן זאת לא הבעיה, השאלה אם לדשן כמו שאמרת פי1.5 מהמינון שרשום בהוראות? או לדשן לפי ההוראות 3 פעמים בשבוע?
לגבי co2 כרגע יש איתו בעייה....אצטרך.לקנות ווסת אחר כפי שרשמתי בתגובה מקודם, אנסה לסדר/להבין איך עובד המד ph של סרה שקיבלתי ולחבר את הco2 למד ph, על כמה לקבוע את המד ph? חומציות 6.5 מספקת לאקווריום שלי?
זרימות יש לי לא חסר, הפילטר עושה 1500ל/ש ואני משתמש ביציאת משפך לכיוון אמצע המיכל ככה שכל פני האקווריום זזים, בלילה יש משאבת אוויר שעובדת(מחוברת לשעות שבת לפי זמני הco2..כשאחבר את המערכת למד ph אשאיר אותה עובדת רק ללילה ולמהלך היום כבוייה).

בנוסף למה שרשום, אני צריך לדעת/ליישם עוד משהו?

ofek1995 Sunday 20/08/2017 22:38

טוב קודם כל אשמח לקבל תשובות לשאלות הקודמות...לגבי התאורה וכי
המשך: המד ph של סרה תקין ומכוייל אחבר אותו מחר לאקווריום, אני מזמין ווסת של איסתא עם ברז חשמלי. וצריך למלא את הבלון לדעתי הוא כבר התרוקן(השעונים מזייפים לא ניתן לדעת באמת).

אז על כמה לשים את הph? הטווח שסיבר יכול להיןת 6.5 או נמוך יותר?

מעיין Monday 21/08/2017 12:22

מצטער על התשובה המאוחרת.

מבחינת הנוורות וגם בשביל שיהיה לך נח יותר לצפות באקווריום,
הייתי הולך על שילוב של:
שתי הקטנות ואחת גדולה: 865 (דיילייט).
שתיים גדולות 830
אחת גדולה נוספת - אם תוכל להשיג סילביניה גרולוקס. נורה ורודה יעודית.
הפסי לדים לא רלוונטיים.

מבחינת הבקר,
6.5 יהיה מצויין להתחלה.
במידה והמים חומציים יותר באקווריום בגין סיבות אחרות, יש אפשרות להוריד בהדרגה לפי מצב הפד"ח המומס במים.

ofek1995 Monday 21/08/2017 21:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825124608)
מצטער על התשובה המאוחרת.

מבחינת הנוורות וגם בשביל שיהיה לך נח יותר לצפות באקווריום,
הייתי הולך על שילוב של:
שתי הקטנות ואחת גדולה: 865 (דיילייט).
שתיים גדולות 830
אחת גדולה נוספת - אם תוכל להשיג סילביניה גרולוקס. נורה ורודה יעודית.
הפסי לדים לא רלוונטיים.

מבחינת הבקר,
6.5 יהיה מצויין להתחלה.
במידה והמים חומציים יותר באקווריום בגין סיבות אחרות, יש אפשרות להוריד בהדרגה לפי מצב הפד"ח המומס במים.

כל תשובה לא משנה באיזה זמן מתקבלת בברכה.
ממש תודה.
הנורות 830 שרשמת איזה צבע הן?
ומבחינת הקלווין מהו? אני פשוט מבקש מאבא שלי שקינה ולא בא לי לסבך אותו יותר מידי.
לגבי החומציות מצויין זה גם מה שחשבתי, הזמנתי את הווסץ הוא יגיע במהלל השבוע או תחילת שבוע הבא..לצערי כרגע אין co2 כי הווסתים דפוקים ועושים צרות ומחר אמלא את הבלונים ואראה מה לעשות עד שהווסת יגיע.

אלי רז Monday 21/08/2017 21:57

השם של הנורות של אוסרם מעיד על הגוון שלהן...

865 משמע נורה סדרה 8 ו-6500 קלווין.
830 משמע נורה סדרה 8 ו-3000 קלווין.

שים לב שהוא צריך לבקש T5 בהספק הנכון (24 או 39 וואט) ואת המספר הרצוי - 830 או 865.

חשוב שתדע - ה-830 'צהובה' למדי.

אלי

ofek1995 Tuesday 22/08/2017 02:13

יש לי כרגע 2 נורות 830..וכן זה צהוב לי רצח, אז יש צבע טיפה יותרעדין מבחינת הצהוב?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:10.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.