צפה בגרסא המלאה : שרימפסיה לרביית שרי שרימפס

dandan2415
Saturday 30/06/2007, 04:05
שלום לכל חברי הפורום
ברצוני להתחיל להרבות שרי שרימפס ורצי לדעת למה אני יזדקק.
יש לי כרגע אקווריום צמחיה עם דגים מסוג טטרה. האקוורים בגודל 100*30*50 סטנדרטי עם מכסה מבניה עצמית. תאורה T5 * 2 של 39 W כל אחד
פילטר דוד חיצוני של atman לא יודע איזה דגם
מערכת co2 diy
ברצוני להפוך את האקוורים לבית גידול של שרימפסים אבל הקטע הוא שיהיה עם כמה שפחות צורך בטיפול כי אני חייל שחוזר פעם בשבועיים.
אם תוכלו להסביר לי בבקשה מה צריך כדי שזה יעבוד אני ישמח.
תודה מראש דניאל :D

udi_hakim
Saturday 30/06/2007, 04:24
כלום, להוציא את הדגים ולשים שרימפסים...

גלגו
Saturday 30/06/2007, 13:15
כלום, להוציא את הדגים ולשים שרימפסים...
:up: :up: :up:
שרי אוהבים גם מים רכים יחסית - אז אם תוכל לסדר מיהול של אוסמוזה - זה ישפר את הרביה.
בנוסף - כפי שאודי ציין - השרי "ביישנים" ובנוכחות של דגים אחרים תתבצע רביה מינימאלית אם בכלל - שלא נדבר על כך שהשרימפסונים הקטנים טעימים מאד וכל טטרה תישמח לנשנש אותם למנה אחרונה (או ראשונה :wink: ).
בהצלחה,
גל

dandan2415
Saturday 30/06/2007, 16:11
רציתי לדעת אם צריך לשים מצע מדושן לפני החצץ, והאם חייב מערכת co2 כי השמרים די מעצבנת.
האם זה אפשרי להרבות כמה סוגים שונים באותו אקווריום?
האם כדי להרבות אותם באקווריום יותר קטן?
איזה צמחים כדאי לשים בכדי שיהיה מינימום טיפול באקווריום
האם זה אפשרי גם ללא מערכת אוסמוזה הפוכה? כי אין ואני לא יודע אם אני מתקוון להשקיע באחת
(חייל=חוסר כסף)$$$
אשמח לקבל תשובות תודה

גלגו
Saturday 30/06/2007, 16:22
שלום שוב :wink:
מצע מדושן לפני החצץ יעזור לך לגדל צמחים - אם האק' וותיק ויש בו רפש - זה לא הכרחי...
מערכת פד"ח אינה דרושה אם תגדל צמחים איטיים וללא תאורה חזקה ע"ע -אק' LOWTECH או טבעי...
עדיף לא מספר סוגים - דנטיקולה ושרי עלולים להתרבות ביניהם ולא כדאי, רוב האחרים דורשים מים מלוחים להתפתחות הלארוות ... אתה יכול לשלב עם השרי שרימפס קשת\הודי גמדי .
אק' גדול יותר = יציב יותר ולכן דווקא כדאי בגדול.
כפי שאמרתי קודם - מומלץ צמחים איטיים - במיוחד מוסים למיניהם שלא דורשים טיפול ואהובים מאד על השרימפסים...
אפשרי בהחלט גם ללא אוסמוזה - אך ספציפית לשרי זה עלול להאט את הריבוי.

ממליץ לך לבדוק את שיטת האק' ה"טבעי" יתאים לך מאד גם מבחינת תכיפות התחזוקה (נמוכה מאד) וגם מבחינת ההשקעה (כמעט ללא).
חומר קריאה מומלץ: האקווריום הטבעי - מאמר מקורי מאת: יער (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=716&mode=&order=0&thold=0)

udi_hakim
Saturday 30/06/2007, 18:50
אתה יכול להסתפק בתאורה מינימאלית, קצת טיוואן מוס וג'אווה מוס, וולנסריות ואנוביות עם קוורץ בלבד ללא שמצע מדושן, ללא CO2 ועם תאורה מינימאלית.

מעיין
Saturday 30/06/2007, 20:00
אממ.. לא חבל על גודל האקוורים רק לשרימפסים? :roll:

dandan2415
Saturday 30/06/2007, 23:37
תודה רבה על העזרא אני ישטף אותכם בהמשך ויוסיף תמונות
שבוע טוב לכולם :lol:

dandan2415
Sunday 01/07/2007, 15:50
אפשר לנעול תודה :)