צפה בגרסא המלאה : קריבנסיס

LimpingFish
Wednesday 01/10/2003, 16:11
קניתי זוג קריבנסיס,
בחנות אחד מהם היה גדול יותר מהשני עם צבעים כחול וזהב, והשני היה אפור, ככה ששיערתי שהם זכר ונקבה, אבל עכשיו כשהם באקווריום הצבע חזר לשני והם נראים אותו הדבר.
ייתכן ושניהם זכרים? האם שני זכרים יכולים להסתדר ביחד, או שיהיו מאבקי טריטוריה בלתי פוסקים?

למרות שקראתי בהמון המון מקומות שהם מסתדרים עם כל סוגי הדגים, אין סיכוי שהם יעשו משהו לבוטיה פרפר, נכון?
ואוכל- דפים, זה בסדר?

תודה!

AkX
Wednesday 01/10/2003, 17:04
אני מאמין שהם יסתדרו ביחד אפילו אם שניהם זכרים
סימני זיהוי המין שלהם הם שהזכר גדול יותר פחות צבעוני סנפירי הגב שלו מחודדים יותר והוא בעל זנב גדול יותר
לנקבה יש צבע סגול חזק יותר באיזור הבטן..

תבדוק ותגיד אם זה זכר ונקבה או ששניהם זכרים או שניהם נקבות.. :up:

LimpingFish
Wednesday 01/10/2003, 17:08
שום סגול בבטן
יש כחול וירוק ליד פתח הזימים
הסנפירים בגב מחודדים
כנראה ששניהם באמת זכרים

Judas
Thursday 02/10/2003, 10:23
איך שני הזכרים מתנהגים בינתיים?

אם אחד מאד דומיננטי הוא ישגע את השני ולא יתן לו לנשום , ירדוף אחריו ללא הרף ,במקרה כזה מומלץ להוציא אחד.
אם לא מאד דומיננטי שניהם יסתדרו טוב.

לא יפגעו בבוטיה פרפר , עד שלא תוסיף ליקלידים אחרים (לא מתכוון לרמירזים וסקלרים) יהיו שקטים, אם כן יכולות להיות מריבות קלות ממש לא רציני בד"כ , רק במקרה כזה שים לב הקריבנסיס לא מוותר אם הוא מרגיש חזק למרות שהוא נפגע בקלות.

אחלה דג שקט , חברותי כלפי אחרים ומזהה את האדם שמאכיל אותו, ויפיוף כשמרגיש טוב , הצבעים מאד מתחזקים והזהב בקצה סנפיר הגב זוהר , שים לב ששני הזכרים לא יפגעו זהז בזה , זה האיזור שהם אוהבים לפגוע בו ביריב כי בעזרת פס הזהב
הם מרשימים נקבות.

תהנה.

Judas

Judas
Thursday 02/10/2003, 10:24
P.S

לגבי האוכל דפים זה בסדר , אבל גם תגוון , מאד אוהבים תולעי דם.

Judas

LimpingFish
Thursday 02/10/2003, 15:55
תודה רבה על התגובה המקיפה!
כשהבאתי אותם פחדתי שאחד מהם לא יצליח לשרוד, בגלל המאבקים שהוא עבר בתפיסה בחנות (ואח"כ לפני שהספקתי להגיד משהו המוכר שפך אותם בברוטליות לתוך השקית). עד עכשיו ראיתי רק אחד מהם, ועכשיו שניהם ביחד מסתובבים (עדיין לא בבטחון מלא) בקרקעית האקוורוים, מסתתרים בתוך הכד מדי פעם.
זה שהתחבא ביום הראשון מתנשם בכבדות (ופותח את הפה) ייתכן וזה נובע מסטרס?
הזימים לא אדומים.

בנתיים עושה רושם שאין ריבים ביניהם..

LimpingFish
Friday 03/10/2003, 21:44
מישהו? :|

בכל מקרה, אמול בצהריים ראיתי את שניהם, הגדול יותר עדיין "התנשם",
מאז לא ראיתי אותו יותר.
הדג השני מסתובב הרבה, בד"כ עם הבוטיות ליצן, ועכשיו האכלתי אותם בטבליות,
והוא פשוט בא לזכוכית, עצר, והסתכל עליי, ממש כאילו הוא בודק אותי..
אח"כ הוא אכל כמו גדול את הטבליות של המנקים,
והתרוצץ עם הבוטיות..
הצבע שלו, ד"א, השתפר מהצבע שהיה לו בהתחלה..
בהתחלה הוא היה אפור כזה, עכשיו נהיה לו אדום וכחול ליד הזימים, ומדי פעם הבטן שלו נהיית אדומה.
דג מדהים!

----------------
עדכון
עכשיו ראיתי את הדג השני, הוא הסתובב קצת, הוא עדיין מתנשם ופותח את הפה שלו כל הזמן..
עזרה, אנשים :?

Judas
Tuesday 07/10/2003, 11:43
:עכשיו ראיתי את הדג השני, הוא הסתובב קצת, הוא עדיין מתנשם ופותח את הפה שלו כל הזמן..
:עזרה, אנשים

זה מראה שהוא לא מרגיש טוב בכלל(התנהגות זו באה עם מבט מסכן בעיניים) , יכול להיות סטרס פראי או משהו אחר ,
אך סימן ממש לא טוב , מצד שני אלה דגים מאד מאד חזקים , תעשה טיפול חיטוי בכל מקרה (לא מזיק בכל מקרה) מטילן בלו ומלח (במינון נכון) והחלפת מים.
ברגע שיתחיל לאכול תוכל להיות רגוע.

Judas

elminister
Tuesday 07/10/2003, 11:51
מקבל לגמרי את הממלצות של JUDAS , ניראה לי סטרטס פראי, הדג הוא דג חזק מאוד ומרשים !
אני מקווה שהדג שקצת קשה לו יקלט היטב , אני החזקתי את הדג הזה קרוב לשנתיים עם דיסקוסים, יופי של ציקליד ננסי