צפה בגרסא המלאה : שאלה על ביולוגיה של בקטריות

benrokh
Thursday 21/03/2002, 11:17
האם במים ממולחים במלח בישול (במים יש אמוניה) תתפתח בקטריה ואם כן אז האם החלפת חלק ממי האקווריום תהרוג את הבקטריה???????? :?

השאלה קצת טיפשית אבל בכל זאת?

benrokh
Thursday 21/03/2002, 15:41
בבקשה שלחו תגובה בקרוב :cry: :cry:

elminister
Thursday 21/03/2002, 15:58
לא הבנתי את השאלה,
האם אתה מתכוון לבקטריות "הטובות" אלו שבפילטר?

אלו צריכות בדרך כלל מצע להתישב עליו בכדי להגיע למספרים עצומים ולבצע "את עבודתם"
ולכן משתמשים בBIO BOLLS וכ"ו

ELMINISTER

benrokh
Thursday 21/03/2002, 16:04
כן הטובות, בינתיים יש אצות וזהו. יש מצא, פילטר ומפרק חלבונים.
אבנים וחול,תאורה וחום של 25 מעלות.

קובי
Thursday 21/03/2002, 16:30
רגע רגע. אני לא הבנתי את הקטע של מלח הבישול. בוא נתחיל מההתחלה, מכיוון שמהשאלה שלך אני יכול להמון כיוונים - תעזור לנו להתמקד:

מה נפח האקווריום שלך ? באיזה מלח אתה משתמש ?
האם יש לך פילטר כלשהו מלבד פורק החלבונים ? אם כן, איזה ?
מה זה מצא ?

האם יש לך סלעים חיים ?
באיזו תאורה אתה משתמש ?
מה אתה רוצה לגדל באקווריום הזה ?

לשאלותיך - אם יש במים אמוניה (בסגנון של עמירם) קרוב לוודאי שתתפתח בקטריה שתטפל בו. יחד עם זה, רצוי לדעתי לדאוג שיהיו יצורים חיים שיאתחלו לך את האקווריום - אתה לא יכול להרשות לעצמך את הלוקסוס של אתחול אקווריום ללא דגים במים מלוחים (לא עד כמה שאני יודע).

החלפות מים לא יפגעו בבקטריה, אבל הן יורידו את רמת האמוניה במים, ואם אין לך שום יצור חי שפולט את הפרשותיו (שבהן יש גם אמוניה), אתה תגיע למצב שבו אין לך אמוניה.

benrokh
Thursday 21/03/2002, 17:15
כעיקרון האקווריום שלי עבר איתחול רק שהוא עבר אותו עם מים לא טובים (ממולחים עם מלח בישול) יש בו זרם פנימי+פחם פעיל המחובר לראש כח,פורק חלבונים שעשיתי בעצמי (לדאתי יעיל) תאורה טובה וחימום.
החצץ בו מעורב(כמה סוגים) ויש אבנים (אבני לבה) ובקרוב יהיו סלעים חיים ואלמוגית.
ברגע שאוסיף חיות אחליף חלק מהמים במי ים סינטטיים ורציתי פשוט לדעת אם החלפת המים תהרוג את הבקטריה (שעוברת לתנאים חדשים)?

oren
Thursday 21/03/2002, 18:23
ל- benrokh
בלי לפגוע אולי כדאי שתתחיל עם ארנבת או שפן
בצורת הבנייה וההתיחסות שלך ,האקווריום ימות לאחר חודש בדיוק.
במיוחד אם אתה הולך להכניס אלמוגים

benrokh
Thursday 21/03/2002, 22:35
לא הכנסתי לאקווריום חיות :evil: :evil:
רק רציתי לדעת אם איתחול פועל במים ממולחים במלח בישול ולא מי ים סינטטיים!

Cobalt
Friday 22/03/2002, 08:51
תראה
מלח סינטטי זה לא רק מלח ומים אלא יש שם עשרות יסודות קורט החיוניים להתפתחות הפלורה במים.
אם אתה מכין אינפוזיה מספיק מלח פיזיולוגי ומעט אשלגן ,אבל אתה רוצה פלורה לאקוריום שלם!
תשמע להוסיף איזה 2-3 אחוז מים עם מלח בישול בריכוז הנכון שיש מצב חרום זה זניח . אבל לאתחל אקוריום מי ים עם תמיסת סליין (השם המדעי של מי מלח) לא ילך! או אם ילך יהיה לך חסר אמיתי בקבוצות חיידקים שלמות.
עדיף כבר להסתכן במי ים מסוננים היטב. וגם זה סיכון מחושב לא קטן!

צר לי אבל אני לא חושב שזה המקום לנסות לעגל פינות.

בהצלחה בכל מקרה! :wave:

יחיאל

benrokh
Friday 22/03/2002, 09:48
איתחלתי את האקווריום מחדש עם מלח לאקווריום. :yeah: :hair: :cool2: :green: :P 8)
נראה מה יצא!

קובי
Saturday 23/03/2002, 03:20
לא יקרה כלום אם אין לך יצורים חיים במי המלח ! אתה צריך סלעים חיים, חלזונות, סרטנונים וכו'.

benrokh
Saturday 23/03/2002, 09:53
יש סלעים מכל מיני סוגים (שתיים חיים) כמה שושנות (שהיו על אחד הסלעים) תולעת (????) ואלמוגית.
המים צלולים יש זרם(14 נפחי אקווריום בשעה!!!!!!!) ובראש כח פחם פעיל, בקיצור חיקוי של החוף!

קובי
Saturday 23/03/2002, 12:07
רגע רגע. אני לא הבנתי את הקטע של מלח הבישול. בוא נתחיל מההתחלה, מכיוון שמהשאלה שלך אני יכול להמון כיוונים - תעזור לנו להתמקד:

מה נפח האקווריום שלך ? באיזה מלח אתה משתמש ?
האם יש לך פילטר כלשהו מלבד פורק החלבונים ? אם כן, איזה ?
מה זה מצא ?

האם יש לך סלעים חיים ?
באיזו תאורה אתה משתמש ?
מה אתה רוצה לגדל באקווריום הזה ?

מצטער - אבל עד שלא תענה על כל השאלות (המאד בסיסיות!!) הללו, אני לא אוכל להמשיך לעזור לך.

benrokh
Saturday 23/03/2002, 14:20
לדג זאב: נפח אקווריום:40 ליטר (מתקוון להעביר את האוכלוסיה ל100 ליטר בעתיד הקרוב).
המלח בו אני משתמש כרגע הוא מלח לאקווריום (מלח משונה מאד :? ) שקניתי מאפללו.
אין לי כרגע שום סינון מלבד הפורק והפחם בראש כח(700לש) באקווריום הבא אוסיף גם סאמפ וחיצוני1000לש מקווה שיספיק!
יש באקווריום כמה סוגי חצץ בקוטר שונה וחול יחד עם אבנים שלד של אלמוג (שמכרו כסלע חי)
וסלע חי (מכוסה אצות!) שבו היו תולעת :? ושושנות :love: .
לגבי תאורה: יש שתי נורות(power compact) של 65 וואט.
אין מקום לתאורה חזקה יותר בינתיים :( .
כרגע יש רק אלמוגית אחת :alien: באק' ועד להגדלה (של האק') כך כנראה זה ישאר.

קובי
Saturday 23/03/2002, 14:38
מה ריכוז המלח אצלך באקווריום ? זה מאד קריטי מכיוון שיש לך נפח מים כל כך קטן ! אתה מחזיק כרגע מה שנקרא נאנו ריף - זה אקווריום קטנטן שמכיל בערך דג וחצי. האמת היא שגם 100 ליטר נחשב עדיין נאנו ריף, אז מוטב שתחשוב להמתין ולחסוך לאקווריום קצת יותר משמעותי. אתה רואה כמה טוב לפרט ? אני הייתי בטוח שיש לך אקווריום גדול יותר, ועניתי לך בהתאם !

אקווריום נאנו ריף מבוסס על עקרונות אחרים לחלוטין מאקווריום ריף. אל תבנה סאמפ מכיוון שזה במילא לא ישפיע על שום דבר (יש הטוענים שכן, וגם הם מחזיקים סאמפים שגדולים בערך עד פי ארבעה מגודל האקווריום עצמו. במילים אחרות - לאקווריום של 100 ליטר תצטרך סאמפ של 200 - 400 ליטר כדי שהוא יתפקד כמו שצריך.

באקווריום שכזה אתה מתבסס על שלושה דברים בלבד - פילטרציה חיה (סלעים וחול חיים), פרוטאין סקימר טוב (האמת, ל - 40 ליטר פרוטאין סקימר שמבוסס על זרם מנוגד - עם אבן אוויר - דיי והותר) והחלפות מים שבועיות. אל תזניח את החלפות המים הללו, אני יודע שזה יהיה סיפור לא זול בסופו של דבר, אבל אין לך ברירה.

אתה חייב להחליף בערך 10% ממי האקווריום כל שבוע, בצורה פנאטית מאד, מכיוון שאחרת כל העסק יפול לך. דאג לשמירה על איכות המים הנכנסים לאקווריום, קנה (אם אין לך עדיין) הידרומטר/מדחום טוב שיתן לך את מידת המליחות המדוייקת שאתה מכניס לאקווריום (תוסיף מלח בהדרגה ותערבב עד שתקבל את המליחות הרצויה ואיתה תעשה החלפת מים). תשתמש בגוף חימום קטן כדי להביא את המים בדלי לטמפרטורה זהה לזו של המים באקווריום לפני ההחלפה, ובכל מקרה אל תשתמש במים חמים מהדוד !

benrokh
Saturday 23/03/2002, 14:53
ריכוז המלח הוא1.022 והדג :alien: בסדר!
השושנות :love: גם. כרגע פשוט אין מקום אצלי לאקווריום גדול יותר.
תגיד, אולי פשוט כדאי להוסיף גובהרוחב?
יש לי כרגע עוד אקווריום באותו גודל (40 ליטר), אולי יש דרך לחבר ביניהם?
אם כן איזה דרך? :?

benrokh
Sunday 24/03/2002, 17:27
מעניין אם זה יתן לי משהו???
אולי לא כדאי להגדיל את האקווריום (גם ככה אין לי כוונה להכניס עוד דגים) הרי יש מקום לדג לשרימפס ולאלמוגים??????