צפה בגרסא המלאה : דיסקוס קטן בצרות

מיכאל שובל
Friday 29/08/2003, 11:37
לפני חודשיים קניתי שלשה דיסקוסים ודיסקוס אחד כמובן היה הכי נרדף.
עד לפני שבוע הוא אכל בסדר אבל תמיד פחות מהאחרים ונשאר קטן כמעט כמו שקניתי אותו . לפני שבוע המצב שלו התחיל להתדרדר וכל הזמן הוא התחבא עד שהיום הוצאתי אותו ממחבואו ממש ביד . הדיסקוס נראה מאוד רזה ולא אוכל . הכנסתי אותו בנתיים בתוך תא השרצה כדי שאף אחד לא יציק לו ויש לו בנתיים מספיק מקום.אני לא רואה על הדיסקוס שום סימני מחלה חוץ מזה שהוא מאוד רזה ונראה שהוא מאוד תשוש .יש לי באקוריום גם שועל מעופף שכל הזמן מציק לדיסקוסים שאני עדיין לא יודע איך לתפוס אותו בגלל צמחיה מרובה וניראה לי שגם הוא אחת מהסיבות לתשישות הדיסקוס. הייתי רוצה לשאול אתכם כיצד אני יכל לעודד את הדיסקוס לאכל ומה עוד אפשר לעשות כדי לחזק אותו ?

נ.ב. לפני יומיים קניתי עוד דיסקוס אחד והוצאתי את שלשת הבוטיה ליצן שהציקו כל הזמן לדיסקוסים בזמן האוכל ויכל להיות שהם גם תרמו למצב.

שוני ז"ל
Friday 29/08/2003, 16:41
אני רוצה לכתוב כמה מילים לכל מגדלי הדיסקוסים הצעירים והחדשים
חשוב מאוד ורצוי מאוד לקנות דיסקוס מגידול מקומי .הדיסקוסים הם חזקים יותר ועמידים יותר .בכל זאת עם החלטת לקנות דיסקוס מסוים לעולם על תקנה אותו מיד עם הגיעו לסוחר. המתן כמה ימים ותעקוב אחריו תראה איך הוא מתנהג בלהקה .תבקש מהמוכר לתת לו אוכל ובשום פנים על תקבל את גירסתו של המוכר שאומר כרגע האכלתי אותם תבוא שוב לראות מה מצבם .ואחרי כל זה ,תמיד תקנה לפחות 2 מאותה להקה .דיסקוסים מרגישים הרבה יותר טוב כשהם ביחד עם דיסקוס באותו גודל וצבע .
נו במזל טוב קנית כמה דיסקוסים עכשיו צריך לאקלם אותם ופה אני כותב את תהילך הקליטה אולי בפעם העשירית
לוקחים את השקית עם הדגים(שמתם לב שאני מדבר ברבים)שמים אותה בתוך דלי קטן מתחת לאקוריום .לוקחים צינור אויר עם ברז בקצה ומתחילים לטפטף מים מתוך האקוריום לתוך השקית.בקצב של טיפה לשניה במשך חצי שעה .עם השקית מתמלאת מים מרוקנים חצי ממנה וממשיכים בטפטוף.וכאשר עברה חצי שעה מרוקנים את השקית דרך רשת לכיור ואת הדגים עם הרשת מכניסים לאקוריום .מוסיפים חומר אנטי סטרס .וחשוב מאוד ללא תאורה .
דיסקוס הוא דג חזק מאוד יותר מכל דג מים מתוקים שאני מכיר .הדיסקוס נותן הרבה סימנים לפני שהוא מגיע למצב כמעט מת .אבל צריך לדעת לקרוא את הסימנים .ואתן כמה דוגמאות
דיסקוס מתחבא...זה לא סתם ,או שהוא מותקף ,או שהוא לא מרגיש טוב
אם הוא מותקף יש להוציא את התוקף אחרת :candle:
אם הוא לא מרגיש טוב יש צורך לעקוב ולבדוק את הצואה שלו ..אם היא סבירה ובצבע חום הכל תקין בקיבה .במקביל צריך לבדוק את גוף הדג אולי יש טפיל על הגוף ?אולי פונגוס ? צריך לראות את הזימים ,האם הם נפתחים ונסגרים כראוי ?הסנפירים האם הם אכולים או קרועים?
לבדוק עינים האם הן צלולות או לא ?
ודבר הכי חשוב בדיסקוסים זה הפרמטרים של המים .לבדוק אמוניה .ניטריט .ניטראט.ופי הץ
לגבי הפי הץ אני רוצה לשבור מיתוס .חברה שמגדלים דיסקוסים בשביל הכף יכולים לגדל אותם גם בפי הץ 8 אבל וזה חשוב מאוד אסור להוריד או להעלות את הפי הץ מהר .משינוי מהיר הדגים לא ישרדו אבל בפי הץ גבוהה רציף לא תהיה להם בעיה
חברים אלו כמה מכללי הברזל שאני לא סוטה מהם ימינה או שמאלה .
בהצלחה לכולם
שוני

nirfun
Friday 29/08/2003, 17:28
שוני- אחלה דברים כתבת.... אולי כדאי להפוך את זה לדביק....

אם הוא מותקף יש להוציא את התוקף אחרת :candle:
את התוקף חייב להוציא? ומה עושים איתו? אם יש 2שני תוקפים?

צריך לראות את הזימים ,האם הם נפתחים ונסגרים כראוי ?

לבדוק עינים האם הן צלולות או לא ?

איך בודקים את שני הדברים הנ"ל? למה הכוונה?
מאוד אהבתי את התגובה שלך.... לדעתי צריך לשים את זה כ"דביק" למגדלי דיסקוסים מתחילים....

דודו דיסקוס
Friday 29/08/2003, 19:00
היי נורפן..., ברצוניי לתת לך הסבר בנושא.

1.לגביי "להוציא את התוקף...", לאחר תקופה של כמה ימים של תקיפות, וגם אם האפשרות של פיזור האוכל בכל חלקי האק' לא עזרה, מומלץ להוציא דג תוקף ולהחזירו לחנות מאשר לקבל דיסקוס ז"ל.

2."לראות זימים נפתחים ונסגרים...", סימפטום זה מעיד על בעיות נשימה או לחליפין בעיות של טפילי זימים או חוסר חמצן במים.

3.עיניים לא צלולות מעידות על סימפטום בעייתי של דיסקוס עם מחלה בקטריילית.

מיכאל שובל
Friday 29/08/2003, 22:10
תודה על העזרה אבל הדיסקוס מת לצערי . מוזר אבל הוא מת כשהוא עומד זקוף כאילו הוא חי עדיין ושהוא יודע שהוא המלך ומת עם גאווה .
יכל להיות שהייתי צריך לשים לב באמת לצואה שלו אבל בכל מקרא היה קשה לראות כי הוא התחבא כל הזמן.
שוני : אתה לא צריך לחזור כל הזמן על האותם הדברים כי כבר הבנתי הכל . דווקא האקלום הלך חלק (בצורה קצת אחרת), והדיסקוס אכל בכיף עם חבריו באתחלה .
לגבי להוציא את התוקף פה אני חושב שאתה טועה, ברגע שתוציא את התוקף ברב המיקרים יתפתח תוקף חדש . אצלי קרא משהו דווקא אחר , הדיסקוס המתקיף נהיה מותקף מדיסקוס אחר שהוא התקיף כל הזמן. אני דווקא חושב שכמו שרבים כתבו פה בפורום 3 דיסקוסים זה לא מספיק ואני חושב שגם 4 זה עדיין מעט.
יש לאמר גם שאת הדיסקוסים קניתי אצל ויליאם מנורדיה ובלי שביקשתי הוא האכיל אותם קודם ומתוך איזה מאה דיסקוסים לא היה אחד שלא שחה אל האוכל .
האשם היחידי פה זה אני . לומדים מהניסיון ולצערי זה הולך אצלי בדרך הקשה.

שוני ז"ל
Friday 29/08/2003, 23:17
אני ממש מבקש את סליחתך אם חזרתי על הדברים כמה פעמים .יתכן וטעיתי כשהסברתי לך איך לגדל דיסקוסים .אבל אני שמח לפחות שלא הגזמתי שאמרתי שאין כמעט סיכוי להציל אותו ועוד אני שמח שנירפן למד דברים חדשים וכמו שכתבתי קודם איש באמונתו יחיה
שוני

מיכאל שובל
Saturday 30/08/2003, 12:28
קודם כל אתה לא צריך לבקש סליחה כי אני יודע שאתה מנסה כל הזמן רק לעזור.
דבר שני לא טעית כשניסית ללמד אותי לגדל דיסקוסים כי בס"הכ הרבה מאוד דווקא למדתי ממך, רק שיש גם דרכים קצת שונות.

שוני ז"ל
Saturday 30/08/2003, 13:21
למד אותי ....ובוא נעבור לפרטי כאן זה מיקצועי נטו
שוני

ערן 5
Saturday 30/08/2003, 19:15
שוני אמרת ללכת לקנות דיסקוס מגידול מקומי יש לך איזה המצלה על מקום?

nirfun
Saturday 30/08/2003, 20:12
היי דודו, (בקשה קטנה- תקרא לי ניר במקום נורפן/נירפאן/נירפן בבקשה!)
באמת למדתי דברים חדשים.... אבל עדיין יש לי כמה שאלות:
1. אם יש 2 דיסקוסים תוקפים, להוציא את שניהם? זה לא טבעי שדיסקוס קצת יותר גדול הוא הדומיננטי? אם אני לא טועה אלמי פעם אמר שזוהי צורת התהגות של הדיסקוס שהוא נוגח מדי פעם...
2. אצלי באק' הדיסקוסים במצב כזה של זימים נפתחים ונסגרים.... אחד אמר לי שזה מסטרס אולי.... איך אני מאבחן מה הבעיה?
את 3 הבנתי :green:
תודה....

שוני ז"ל
Saturday 30/08/2003, 21:00
אני לא מתכונן לעשות פרסומת לאף סוחר .אני גם לא יודע מאיפה אתה בארץ .תפנה אילי בפרטי ןאחזיר תשובה

sophiea.
Saturday 30/08/2003, 21:33
זה בהחלט טיבעי שדיסקוס אחד הוא הדומיננטי...ואם תוציא אותו..יבוא אחר במקומו...

מה שלדעתי שוני התכוון לומר הוא...שלעיתים ישנו דיסקוס שבאופיו קצת יותר מדיי אגרסיבי...

באקו' במצב טוב...לאחר תקופה כשהדיסקוסים נמצאים יחד...ואין כניסת "דיירים חדשים"...כל דיסקוס יודע מה מקומו ולכן ההתנגחויות פוחתות...הדיסקוס הדומיננטי אינו מרגיש כל כך מאויים כמו במצב של כניסת "דיירים חדשים"...או כשדיסקוס בוגר והיה דומיננטי באקו' אחר ...נכנס לאקו' בו קיים דיסקוס דומיננטי אחר...אז תצפה להתנגחויות קשות....

שוני ז"ל
Saturday 30/08/2003, 21:44
מיקי 4 כתב....יש לי באקוריום גם שועל מעופף שכל הזמן מציק לדיסקוסים שאני עדיין לא יודע איך לתפוס אותו בגלל צמחיה מרובה וניראה לי שגם הוא אחת מהסיבות לתשישות הדיסקוס ......ואני עניתי תוציא את התוקף .ברור מעל לכל ספק שאם נוציא את הדיסקוס הדומיננ
טי יבוא אחר במקומו .לא ציינתי זאת כי זה ברור מאיליו
שוני

nirfun
Saturday 30/08/2003, 22:08
2. אצלי באק' הדיסקוסים במצב כזה של זימים נפתחים ונסגרים.... אחד אמר לי שזה מסטרס אולי.... איך אני מאבחן מה הבעיה?
תודה....
מה לגבי זה?

sophiea.
Saturday 30/08/2003, 22:22
אם הדיסקוס בסטרס הוא בדר"כ מאוד כהה...יחסית לצבעים המקוריים שלו...ולאורך זמן ...כלומר לא במשך שעה אלא הרבה יותר...(צבע הדיסקוס משתנה כך שאם הוא מדי פעם מתכהה וחוזר לצבעו המקורי...זה בדר"כ עיניין של "מצב רוח"...)

לעיניין הזימים הנפתחים ונסגרים במהירות בדר"כ זה משהו עם קשיי נשימה...אוליי פגיעה בזימים....איני בטוחה...

שוני....באמת אולי כדאי לאמץ את העצה של אחד החברים ולהכניס את "תהליך האיקלום" כהודעה דביקה בפורום הדיסקוסים...

nirfun
Saturday 30/08/2003, 22:23
אז מה עושים עם זה?

שוני ז"ל
Saturday 30/08/2003, 22:35
ניר בלי פניקה ..קודם כל דגים אחרי אוכל הזימים שלהם נפתחים ונסגרים בקצב מהיר יותר מהרגיל .הם פשוט צריכים יותר חמצן .כשכתבתי לבדוק זימים הכוונה היתה אם הם בכלל נפתחים.יתכן שיש מצב של תולעת זימים או זיהום ואז הזים לא נםתח כלל ושוב בלי פניקה לי יש כמה דיסקוסים שהם קצת עצלנים וזים אחד נפתח פחות מהשני זו לא בעיה .דגים בסטרס וסופי ענתה לך הם גם יהיו כהים בצבע וגם הזימים יעבדו מהר יותר מאשר מצב רגיל

nirfun
Saturday 30/08/2003, 22:39
רצלי הבעיה היא הפוכה..... לא שהזים לא נפתח אלא הם נפתחים יותר מדי אך נראה שזה בקצב סביר....
תודה! :up:

דודו דיסקוס
Sunday 31/08/2003, 00:59
לאחר כל מה שאני רואה שאתה כותב (ניר), הייתי מגביר את רמת החמצן במים.

דודו

nirfun
Sunday 31/08/2003, 15:05
אני יגביר למרות שר"כ עושה שרימה של מים למעלה אבל שווה ניסיון ואני יגדיל לכמה ימים... תוך כמה זמן אני אמור לראות שיפור?

דודו דיסקוס
Monday 01/09/2003, 14:17
אם קיימת בעייה של חוסר חמצן במים אתה (לאחר תגבור החמצן), תרגיש כעבור חצי שעה עד שעה בשיפור.

דודו

nirfun
Monday 01/09/2003, 17:36
עבר כבר יום ואין שיפור, הם עדיין נושמים.....

sophiea.
Monday 01/09/2003, 23:33
יתכן והיתה אצליך האכלת יתר...או לחילופין דג מרקיב...שהעלה את רמת האמוניה????

אם כן ריענון מים רציני אמור לעזור...אבל אתה יכל לדעת אם זו הסיבה כשהם בחלק העליון של המים בדר"כ....כאילו מנסים לקלוט אויר חיצוני....(מובן שזה רק בכאילו)....

שוני ז"ל
Tuesday 02/09/2003, 00:01
חברה אני לא מבין לאן הדיון הזה הולך .ניר אומר שהזימים נפתחים ונסגרים הרבה .מה זה הרבה בקצב מהיר? או נפתחים יותר מידי .מי קבע את מהירות הפתיחה והסגירה ?אולי זו נשימה רגילה? ואם הוא מתכוון לפתיחה חזקה מי קובע כמה זים צריך להפתח?ויחסית למה ?
אני איבדתי כוון בדיון הזה מצטער
שוני

sophiea.
Tuesday 02/09/2003, 08:07
עבר כבר יום ואין שיפור, הם עדיין נושמים.....

היה קצת עצוב אם הם לא היו נושמים....לא?.... :wink:

(קח בהומור)...

וברצינות...אוליי באמת הלחץ שלך הוא מיותר?.....כלומר יש לך נקודת השוואה למצב נורמלי?...לעיתים יש לנו נטיה לדאגת יתר במיוחד כשמדובר בדגים כמו בדיסקוסים...שאנו מדביקים להם תדמית של דג עדין עדין....

nirfun
Tuesday 02/09/2003, 15:05
יכול להיות.... ויכול להיות שזה יסתדר במשך הזמן.... אין לי איך להשוות למשהו רגיל כי אף פעם לא היה לי דיסקוסים לפני כן....
שוני צודק....
אבל הדיסקוס "דם יונה" נושם יותר מהר מהשאר... הוא גם הכי פחדן אני חושב, אולי כשהוא יתרגל אליי זה יעבור....