צפה בגרסא המלאה : תעלומת האלטישפינוזות

צב ים
Wednesday 24/10/2001, 14:19
האם האלטישפינוזות אוכלות חלזונות? מאז שהן באקווריום שלי התדלדלה אוכלסיית החלזונות
באופן משמעותי ואף נעלמה לגמרי (אני מקווה).

האם לעוד מישהו זה היה כך?

elminister
Wednesday 24/10/2001, 20:01
המ.... לא חושב....
לאלטישפינוזות אין פה המיועד "לפיצוח"
יש לך בוטיה-ליצן? הם בד"כ ידועים כאוכלי חלזונות (הם פשוט יונקים אותם פנימה).
אם תגלה שזה באמת האלטישפינוזות תספר לכולנו , זה מידע בעל ערך!
ELMINISTER

fish in heaven
Wednesday 24/10/2001, 20:30
לא,
לא האלטישפינוזות אוכלסיית החילזונות שלי עדיין משגשגת :smile:
הייתי מהמר על הבוטייה שלכם, שכנראה נהיה רעב :smile:

קובי
Wednesday 24/10/2001, 21:57
מוזר אתם יודעים ? עד עכשיו הוא לא אכל שום חלזון. פתאום בא לו התיאבון לחלזונות ? הגיוני ? אני כבר מתחיל להיות מבולבל מהבוטייה הזה. אבל אני בהחלט חושב שאלטישפינוזות עשו משהו לחלזונות האלה.

עמירם ש.
Wednesday 24/10/2001, 22:10
בהיותי נטול חלזונות אני לא יכול להגיב באופן ישיר, אבל השפינוזה היא במפורש:

1. די שוכנת קרקעית (יחד עם ציקלידי קרקע קטנים אחרים כמו קריבים וכרומידים).

2. עם פה שמזכיר, איך לומר בעדינות, שילוב של דוד לוי וג'וליה רוברטס. תסתכלו עליה דקה ותבינו למה אני מתכוון.

3. זקוקה למזון חי. כמו שהספר שלי אומר: אוכלת כל דבר, אבל יש לספק לה מזון חי "אס מאץ' אס פוסיבל".

מכאן שהפוטנציאל קיים.

Wild Blue
Thursday 25/10/2001, 11:48
הלוואי שהאלטישפינוזות היו אוכלות חלזונות.
לצערינו הם לא :sad: .
האלטישפינוזות הם אכן דגי השוכנים קרוב אל הקרקעית וניזונים ממגוון מזונות הקשוריום אלייה (תולעים שונות, אורגניזמים שונים קטנים, חומר צימחי, ורקב), אבל הפה האלטישפינוזות לא בנוי לפיצוח קונכיות של חלזונות, לכן סביר להניח שזה לא הן.
ואם יש בוטיה באזור אז זה בטח הוא :wink: .

אצלי באקווריום עם האלטישפינוזות יש לי מכה של חלזונות שאני לא מצליח להיפטר ממנה כלום לא עוזר :hair: ), האלטישפינוזות שלי לא מגלות שום ענין בחלזונות אפילו הקטנים שבהם.

יש אולי גם אפשרויות אחרות בקשר לחלזונות שהם פשוט או ששינו שעות פעילות ואתה פשוט כבר לא רואה אותם. או שהם בתקופה של שפל אוכלסיתי חכה לבום שלהם הם יחזרו ובגדול עם זה באמת שפל כרגע. או שמשהו אחר גורם להם למות שינוי בכמית המים הוספה של גורם אחר וכו'.

fish in heaven
Thursday 25/10/2001, 13:07
דג זאב יכול להיות שזה הבורג ברזל שהוספת :grin:
אם כן תוציא על זה פטנט ותרוויח מיליונים :smile:, אבל ברצינות או שפשוט נגמר האוכל לחילזונות (אצות) או שהבוטיה נהיה רעב.

ולWILD BLUE פשוט תן לחילזונות לחיות, אתה מנסה לטפל בסימפטום ולא בגורם - חילזונות חייבים לאכול משהו, לכן או שיש לך אצות או שיש לך אוכל של דגים שלא נאכל.

Thursday 25/10/2001, 19:54
בקשר לסימפטום הוא מאוד בעיתי אצלי ואני לא סובל אותו (בסגנון הפרסי של אלי יצפאן)
הם עושים לי צמחי חלונות :smile: מהחרבות האמזוניים שלי (קשור להודעה שלי בפורום הצמחים (לא צריך רק ציקלידים בשביל זה)) הם פוגעים בגידול הרגיל של שאר הצמחים מנתקים שורשי צמחים וגורמים להצפתם לפני המים.
יש בי חשש שהם גם היו מעורבים באכילת ביצי האלטישפינוזות שלי ואולי בגלל נוכחות מרובה שלהם מרתיעים את האלטישפינוזות לנסות שוב.
הם גם יוצרים מעמסה מיותרת על כל המערכת של האקווריום שלי: צריכה מוגברת של חמצן יצור מיותר של תוצרים אורגניים וכו'

אין לי אצות כמעט כלל באקווריום הצמחים שלי ניצחו במלחמה זו.
האכלת יתר לא נראה לי אין לי שאריות אוכל אף פעם באקווריום הדגים והשריפסים אוכלים הכל
ופעמים בשבוע יש יום צום ככה שמה שאולי נשאר וכו יאכל
אז זה פשוט לא הגיוני

וד.א.
סטינו מהנושא
לפי דעתי האלטישפינוזות לא קשורות לירידה בכמות החלזונות הם ישובו ובגדל

Wild Blue
Thursday 25/10/2001, 20:08
משום מה יצא שההודעה למעלה נכתבה באנונימיות אך אני רשמתי אותה ואשמח אם יהיה אפשר לתקן זאת אם כן אפשר למחוק הודעה זאת

fish in heaven
Friday 09/11/2001, 21:22
להפתעתי הרבה גיליתי שאומנם החילזונות שלי גודלים לתפארת מדינת ישראל, אך הביצים שלהם כל הזמן נעלמות בצורה מיסתורית - יום אחד רואה אותם על הזכוכית, וים שני לא. אבל לא מופיעים לי כמעט חילזונות חדשים... אין לי חילזון קטן מ 4-5 מ"מ.

אז ייתכן שאכן דג-זאב צודק ? רחמנא ליצלן שזכינו לראות את היום :razz:

קובי
Saturday 10/11/2001, 03:10
אני סבור שאני סבור שכן :-). לא אמרתי שהאלטישפינוזות מפצחים קליפות של חלזונות חבר'ה, את זה נשאיר ללובסטרים.

לדעתי הם פשוט אוכלים להם את הביצים. לראייה - אין יותר מכת חלזונות קטנטנים וזה בתיאום עם הופעת שישית המופלאים (אלטים).