צפה בגרסא המלאה : דגים תמימים?????

קריב קריבנסיס
Saturday 29/09/2001, 01:55
אולם הקריבים (הקריבנסיסים) ניראים דגים תממים למראה ולא מזיקים לצמחיה... אכן???
דוגמה אישית...
לי יש קבומבה ועוד כמה צמחים הם החליטו פשוט לרטש אותם... הקבומבה שלי במצב כל כך רע שאני לא חושב שהיא תצא ממנו...
אז ליפני שאתם מחליטים לשים סוג כל שהוא של צמח עם הדגים התממים למראה האלה תתיעצו איתי בבקשה אני יתן לכם עצות שיעזרו לכם בעתיד...

fish in heaven
Saturday 29/09/2001, 03:15
הקריבים בכלל נראים תמימים :smile:

אבל זה בהחלט דבר חשוב, שלפני שקונים דגים לבדוק תאימות עם הצמחים שלך.

לעומת זאת יש צמחים כמו אנוביאס שמספיק חסינים ולא "טעימים" שאפשר לשים אותם עם חלק מהציקילידים

elminister
Saturday 29/09/2001, 13:59
אצלי הם לא עושים כלום לצמחים........
יחסית רגועים...

עמירם ש.
Saturday 29/09/2001, 14:04
קריב, מההודעה שלך לא ברור האם הקריבים שלך אוכלים את הצמחים באופן קבוע או חיים איתם בדרך-כלל בשלום ופתאום חטפו התקף.

צב ים
Saturday 29/09/2001, 16:54
הגורמים הקטנים שלי, ריטשו לי את כל הקמובה, הם פשוט כסחו אותה כמו מכסחת דשא.
הצמח נראה ערום למדיי, גם המלך עירום, אם לא ידעתם

קובי
Saturday 29/09/2001, 17:37
הרעיון העיקרי שעומד מאחורי הגינון התת מימי באקווריום משולב עם דגים (במיוחד כאלו שהם סיכון פוטנציאלי לצמחייה ולעמל כפינו) הוא שיהיו לנו מספיק צמחים לכסות על הנזק. אם שתולה לך קבומבה אחת בבדידותה המזהרת במרכז האקווריום, צוות הקיצוץ של הקריבים הרס לך את היום. לי יש המון צמחייה, וגם קבומבה מקוצצת לא נתבלטת יותר מדיי מכיוון שכל הצמחים האחרים עדיין נראים טוב והקבומבה תצמח שוב (במהירות רבה מדיי לטעמי אבל לא באתי להתלונן :smile: ).

אוליי תשקול להתחיל להכניס להם מלפפון באופן קבוע לתפריט ? אני עומד לפרסם בקרוב טבלאות האכלה לדגים מסוגים שונים באתר שלי. אתה מוריד ומדפיס את זה. משהו כמו: יום ראשון - אוכל מוכן, יום שני - ביצה, יום שלישי - אוכל מוכן וכן הלאה וכן הלאה :smile: .

קריב קריבנסיס
Saturday 29/09/2001, 23:03
תשובה לעמירם...

ליפני זה הם אכלו סוג של צמח אחד שאני לא זוכר את שמו אבל לא בפרעות כמו את הקבומבה את הצמח ההוא הם אכלו עלה ליומים...
אני חושב שהם התחילו לאכול אותם ביגלל שהתחלתי להוסיף תמצית ברזל למים ונתן "טעם לצמחים"...

elminister
Sunday 30/09/2001, 15:11
הממ.... לאחר שפתחת את העץ הזה ואני הצהרתי... שאצלי הם רגועים.... נדלקה לי נורה אדומה וממש הסתכלתי.... ובאמת מידי פעם הם נוגסים להם...
אני נגד השיטה של אי-גידול דגים אוכלי צמחים...
רוב הדגים דורשים מזון צמחי מידי פעם...
ופשוט קצב גדילת הצמחים צריך להיות מהיר מאוד
ודרך אגב הייתי שמח ל"עץ" עם טיפים איך להאיץ את גדילת הצמחים
ELMINISTER