צפה בגרסא המלאה : אקווריום עם דופן קדמית מכופפת

מונומן
Monday 04/03/2002, 23:25
שלום חברים , כרגע אני בתקופת לבטים מה כדאי ,
בין השאר אני בוחן את האק' הסיניים - כמו atman
resun
שלהם דופן קדמית אחידה מכופפת. השאלה שלי - האם יש עיוות בדופן הקדמית (חוץ מבקטעי הכיפוף)?
במיכסים יש להם 3 מנורות ופתיחה באלכסון(מה שאני ראיתי .. ) ושאלתי - דליפת טיפות מים מהמכסה האם יש? ואיך הסטנד?
(יש לי אק', לא בסגנון הזה שדלפו לו מים מן המכסה וזה גרם לניפוח עץ הסיבית בסטנד)
מה דעתכם על אק' כזה?
אני מתעתד לשים צימחיה חיה באק' הבא , ולעשות שימוש בפילטר חיצוני .

קובי
Friday 15/03/2002, 13:38
שאני אגיד לכם עוד פעם מה אני חושב על אקווריומים מוכנים ? חבר שלי ניגש למייצג של חברת "רוטל" יבואנית אקווריומי "ג'אוול" במהלך המפגש שהיה בצפון לפני מספר שבועות. הוא סיפר לו שהתנפחה לו פלטת הסיבית של האקווריום "ג'אוול" אותו קנה במיטב (ובהחלט במיטב) כספו.

תגובתו של משווק "ג'אוול" הרשמי בישראל היתה: "גם אצלי התנפחה הפלטה, אז צבעתי בטוש ולא רואים"

לעניין - אני לא אוהב אקווריומים מוכנים, אני לא אוהב את העובדה שקשה להשיג להם חלפים, אני לא אוהב את העובדה שאין בהם בדרך כלל מקום להעביר את כל הציוד שאני רוצה. אני פוחד מהאיכות שלהם (אפילו ג'אוול?!), מהסטנדטים שבנויים מסיבית, אני לא אוהב את הדופן המכופפת שלאחר הסדקותה האקווריום (כולל הסטנד שלו) הלכו פייפן.

האם יש עיוות בדופן הקדמית המכופפת ? קרוב לוודאי שכן - היא לא ישרה לחלוטין נכון ? באקווריומים של אטמן לשם ההשוואה, הפינות מכופפות, אבל הדופן הקדמית שטוחה לחלוטין, ולכן העיוות הולך. לדעתי אין "עיוות טוב" אלא רק עיוות "פחות מציק" (בפנורמיים זה בכלל זוועה).