צפה בגרסא המלאה : איך מגדלים דיסקוסים

sslmn
Sunday 10/08/2003, 00:28
יש לי אקוריום בנפח של כ 180 ליטר עם שני מנורות פלורוסנט
פליטר תת קרקעי עם אויר , פילטר חיצוני של 500 ליטר בשעה ושאר דקורציה.
נמאס לי מכל הדגים הטרופים הרגילים.
שאלתי האם אפשר להתחיל לגדל דיסקוסים?
אם כן מה הסוג המומלץ :? להתחלה ומה הגודל המומלץ?
האם אני צריך להוסיף מיכשור?
ובסופו של דבר האם ההשקעה שווה את זה לדגים שבקושי זזים ( לפחות כך אני רואה בחניות )

Udi
Sunday 10/08/2003, 13:05
באופן עקרוני, אתה יכול לגדל דיסקוסים, כדאי שתלמד הרבה הרבה לפני על הטיפול המיוחד שדורשים הדיסקוסים (איכות מים, מזון, חומציות ועוד).

האם זה שווה את ההשקעה ?
המבחן הכי טוב הוא מבחן האהבה ממבט ראשון.
אם בפעם הראשונה שראית דיסקוס בחנות או באקווריום אחר (חי, לא בתמונות), אמרת בלבך "כזה אני רוצה", אז זה שווה את ההשקעה.

אחרת - אולי כן ואולי לא.

Wild Blue
Monday 11/08/2003, 21:18
לאחר שתעבור את 'מבחן' ההשקעה והרצון.
רק אז כדאי להתחיל לשקול את הנושא ולבדוק אותו וכן לנסות להביד את כיוון ורצונות הגידול כי לכל מטרה יש בערך דרך גידול שונה.

Udi
Tuesday 12/08/2003, 09:36
הערה:

בניגוד לדעה הרווחת, גידול דיסקוסים אינו כרוך בהוצאה כספית מעבר לאקווריום רגיל.

אין צורך לגדלם במי אוסמוזה, המיכשור (גוף חימום, פילטרים, משאבת אוויר וכו') אינו שונה מבכל אקווריום אחר.
מה שאולי עולה קצת יותר זה הדג עצמו, וצרכנים נבונים ימצאו את המקומות בהם מוכרים דיסקוסים במחיר עממי.

הבעיה היחידה בגידול דיסקוסים היא הנכונות ללמידה ולהתמסרות לדיסקוסים.

Seabiscuit
Tuesday 12/08/2003, 10:07
אצלינו בחנות יש אקווריומים עם דיסקוסים ואין שם פילטר מי יודע מה מיוחד... ויש אבני אוויר רגילות וצמחים ותאורה... והם חיים שם כבר כמה שנים והכל בסיידר...

והמוכר(הביולוג). אומר שהדיסקוסים צריכים מים רכים רק בשביל להתרבות... אצלו בבית יש דיסקוסים והוא אומר שלטפל אחריהם זה קל, ואצלו הם בריאים והכל בסדר והצבע של הדיסקוסים לא נעשה חיוור וכ'ו... ולא צריך כל שתי שניות לרוץ ולבדוק מה טמפ' המים.. וכ'ו...
אז לי הוא אמר שלגדל דיסקוסים זה לא קשה.. והם לא צריכים מים אידיאליים. כמובן שהם צריכים מים נקיים אבל לא לדאוג ולבדוק כל שניה מה מצב המים... :roll:

הדבר היחיד שהופתעתי ממנו זה המחירים של הדיסקוסים הבוגרים.. :o
הם כל כך יקרים.......

(אני אישית לא כל כך אוהבת את הדיסקוסים.. לא יודעת למה.. דגים יפים מאוד אבל לא התחברתי אליהם.. אני אוהבת....... סקלרים!!!! ^.^ ).

(רק... בבקשה... בלי תגובות זועמות... :( )

שוני ז"ל
Tuesday 12/08/2003, 15:13
אני ממש לא יודע מאיפה שאבת את המידע שאחרי דיסקוסים צריך לרדוף כל היום ולבדוק חום מים ומצב מים תאמיני לי אני עובד הרבה כל יום וכשחוזר הביתה רק מאכיל אותם וזהו
אני חוזר ואומר כמה שפחות לקרקש במים ובמכשירים יותר טוב
שוני

Seabiscuit
Tuesday 12/08/2003, 15:44
אני לא שאבתי אותו... :

פשוט המון פה בפורום אומרים שקשה לטפל בהם... ואוי ואוי ופה ושם.. אז זה ניראה כאילו צריך לבדוק מים בלי הפסקה כדי שהדיסקוסים לא ימותו...
אבל טעיתי... טוב... *לוקחת את דבריי בחזרה...*

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Udi
Tuesday 12/08/2003, 15:51
הטיפול בהם אינו קשה, הקושי הוא (ומבחינתי זה לא קושי אל הנאה) ללמוד על הצרכים של הדג להכיר את הסימנים של דג בריא ושל דג חולה (לא עלינו).

ההתמסרות הגדולה לדיסקוסים היא בעצם בהחלפות המים המרובות שצריך לבצע.

אל תרגישי לא נעים בעובדה שחשבת שהטיפול בדיסקוסים הוא קשה ודורש התעסקות מרובה, כולנו הרגשנו כך לפני שהכרנו את הנושא מקרוב. :D

Seabiscuit
Tuesday 12/08/2003, 16:09
תודה על החיזוק... :roll:

החלפות מים מרובות?.. כמה ליטרים בחודש צריך להחליף?.. נגיד מאקווריום של 200 ליטר..

Udi
Tuesday 12/08/2003, 16:20
כל שבוע 40-50 ליטר יעשו את העבודה.

nirfun
Tuesday 12/08/2003, 16:33
אני בזמן האחרון מחליף 10% מהמים כל יום.... אני חושב שזה לא מזיק אבל אני עושה את זה כי אני נהנה ובדרך גם שואב רפש.... אני מקווה להמשיך ככה.... איילין- מה מעניין אותך דיסקוסים אם את לא אוהבת אותם?
ואל תגידי על דיסקוסים :love: שהם לא יפים כי בהתחלה אמרת שהם מאוד יפים ורצית אותם אבל אז אמרו לך שקשה לגדל אותם

Seabiscuit
Tuesday 12/08/2003, 16:39
אני שואלת לידע...
התחלתי לא לאהוב אותם כי התחלתי לבקר המון בחנות חיות והתחלתי להסתכל על הדיסקוסים האלה. ובסוף החלטתי שאני לא רוצה אותם... אני לא אמרתי שהם לא יפים... אמרתי רק שאני לא התחברתי אליהם כמוך... זה הכל. אני בטוחה שאלה דגים נהדרים...

Wild Blue
Tuesday 12/08/2003, 19:08
העינין בדיסקוסים הוא מחויבות ויציבות.
אם אתם נתפסים על הדגים ולא מגדלים אותם בגלל שאומרים שזה קשה ולמתקדמים ואתם רואים את עצמכם ככאלו ולכן מגדלים אבל לא מרצון ואהבה אז זה לא שווה ברמה מסוימת המגדל צריך כבר לדעת מה הוא אוהב ומה הוא מצליח לגדל. אני מכיר מגדלים ברמה גבוהה עם ידע וניסיון שמגדלים בעיקר גופים ולמה בגלל שזה טוב להם והם נהנים מקלות והיופי שבעינין.

בשביל לגדל דיסקוסים צריך אותו דבר ולכן אם אתם רוצים ואוהבים את הענין ומוכנים להשקיע ולדאוג לדגים כראוי גידולם באופן שוטף לא צריך להיות מסובך מאשר גידול גופיץ אבל לרוב מגדל הדיסקוסים משקיע יותר בדגיו ומתפחם מבחינת מזון וציוד על מנת להעשיר את סביבתם ולגדלם ברמה גבוהה יותר לתוצאות גבוההות יותר.

כמו כל דג דיסקוס זקוק בעיקר ליציבות ולכן אם המערכת שלכם יציבה בעיות לא יבוא אבל אם היא איננה יציבה מקומם של דיסקוסים איננה בה.

כל המגדלים המנוסים מתארים את הנושא כקל ביותר וזאת משום שהם אוהבים את גידול דגים אלו את הטיפול בהם ואת התמורה המתקבלת מגידולם.
כמו כן עקב כך המערכות של מגדלי הדיסקוסים המסורים הינם מאורגנות ביותר ויציבות ועובדות ברמה גבוהה ועם שאיפה לאפס תקלות.

לכן ניתן להגיד בנשימה אחת שהעינין קל כגידול גופים אבל קשה בגלל הצורך בהתמדה אהבה מסירות ותשומת לב.

ומי שלא מוכן לכך אין שום סיבה (ואם אפשר היה להגיד כזה דבר אסור לו) לגדל דיסקוסים

טוביה ג.
Wednesday 13/08/2003, 21:31
חבר יקר !
תקשיב לשוני
ההוכחה הכי טובה היא האקווריום שלו.

טוביה ג.