צפה בגרסא המלאה : אקווריום לצב אוזן אדומה

nisimox
Thursday 07/08/2003, 19:06
הי! יש לנו צב בן שנתיים פלוס שגדל בזמן האחרון אז החלפנו לו לאקווריום שאורכו 60 ס"מ ואנחנו רוצים לייפות לו את האקווריום אז מה כדאי? אפשר לקנות לו דג מנקה או שהוא יאכל אותו? יש איזו חיה שאפשר לשים לו (שבלול, משהו...) ועוד המלצות, כגון גובה המיים, צמחייה- כן ולא, הרבה אבנים, דברים כאלה, כי אין לנו מושג בטיפול בצבים....
תודה רבה ויום טוב!!!
יהלי ונסים.

snake_n_fish
Monday 11/08/2003, 04:20
רגע רגע.....
סלעים בטח שכן...... כדי לכן לעשות לו אק' ש רבע ממנו יהיה יבש.
תכוונו את המנורה על הקטע היבש ותראו איך הצביעלה עליו בכדי להשתזף.
אני כמעט בטוח שניתן לשים איתו פלקו וניתן לשים צמחיים אם אתה רוצים

Monday 11/08/2003, 08:42
אי אפשר לשים איתו פלקו וגם לא צמחייה.

Monday 11/08/2003, 11:20
הייייייייייייי
אתה יכול לשים לצב שלך פלקו כי הוא לא יתעסק איתו וגם אם כן (הוא יכול לתת לו ביס מהזנב אבל הוא לא אוהב את זה) לא יקרה כלום.

חלזונות אתה לא יכול לשים כי הוא יוציא אותו מתך הבית שלו ויטרוף אותו.

גם צמחים אתה לא יכול לשים כי הוא יוכאל אותם.

אבנים וחצץ מומלץ לשים כי הוא אוהב להתחפר ולהתחבא לו (לפעמים)

לי היו 2 צבים במשך שנתיים.

אז בייי :wave:

Monday 11/08/2003, 11:33
מאיפה אתם אומרים שאפשר לשים עם הצב פלקו?!
מנסיון שלי: היה לי ממזמן עם צב 3 פלקו(כי חשבתי שזה בסדר) עד שראיתי שהוא פשוט תפס אחד ואכל אותו :down: (כמובן שאז הוצאתי את ה-2 האחרים).

בקיצור: לא לשלב צב עם דגים!

street cat
Tuesday 12/08/2003, 00:09
לא מומלץ עם פלקו מעוד סיבה שגובה המים ששמים לצב היא נמוכה ואינה מתאימה לפחרו וצב מאד מזהם את המים ואלו לא תנאים מתאימים לגידול פלקו.

sophiea.
Sunday 14/09/2003, 00:50
אם האקו' מספיק גבוה אפשר ורצוי למלא אותו 2/3 מים ואז באמת לבנות מעין מסלעה לגובה שם יוכל "להשתזף" כפי שצויין...אתה פשוט יכל לשלב איתו עוד צב...דגים...בהחלט רק אם אתה רוצה שייזון מהם....יותר פשוט לנקות אקו' של צבגונים כשאין הרבה דקורציה....והם די מזהמים את המים....

DarKi
Monday 13/10/2003, 01:09
קראתי באיזה שהו מקום (אני כבר לא זוכר) שאסור שהחצץ יהיה קטן מפני שהם נוטים לאכול דברים וכבר ראיתי שהצב שלי אוכל לפעמים חצץ אז אני מחליף להם את זה עוד מעט לחצץ יותר גדול, שלא נכנס לפה שלהם

muttly
Monday 13/10/2003, 11:36
אני מגדל עם הצבים שלי 3 דגי זהב ודג מנקה והם חיים באושר עד היום. כדי להקפיד שהדגים יהיו גדולים יחסית בתור התחלה, ושיהיה מספיק מקום.
לגבי הצמחים אין שום סיכוי שהם ישרדו כך שחבל על המאמץ.
לצבים חובה שיהיה מקום שיזוף כדי לטפח שיריון בריא.
הצבים בהחלט עושים הרבה לכלוך כך שצריך לדאוג לפילטר טוב, או להעביר לבריכה יותר גדולה אם יש אפשרות.

בהצלחה

DarKi
Tuesday 14/10/2003, 13:50
שכחתי לציין שיש לי איתם עוד 2 פלקו שדי גדלו בזמן האחרון ..

שים באקווריום גזע עץ כדי שהפלקו יוכלו לנוח עליו, ולהסתתר מהצבים לפעמים כשיהיו בקריז (את הגזע לשים בפינה ושיהיה לא לגובה אלא שישכב)