צפה בגרסא המלאה : גדילת דיסקוסים!

dan kotter
Thursday 07/08/2003, 15:11
האם זמן גדילתם של הדיסקוסים מ-10 ס"מ ארוך יותר מהיותם קטנים?

elminister
Thursday 07/08/2003, 16:39
התשובה היא "כן"
דיגגי דיסקוס גדלים בקצב מטורף עד ההגעה לבגרות , משם קצב הגידול הוא הרבה יותר איטי, דיסקוס של 10 ס"מ יגדל בקצב איטי יותר מדיסקוס של 4 ס"מ,

אגב הרבה מאוד בע"ח כולל האדם מראים איטיות בגדילה לאחר הבגרות המינית (שוב הפעולה הזו מתווכת הורמונים)

ועכשיו אני זורק רעיון לפורום....

מה יקרה אם נעכב את ההתבגרות המינית של הדג? למעשה הגידול שלו צריך להיות הרבה יותר גדול ! , אגב זה אחד הטיפולים בבני אדם כאשר ישנה בעית של "גמדות" שאינה גנטית מובהקת !

dan kotter
Thursday 07/08/2003, 18:06
האם יוכלו חמשת הדיסקוסים שלי באקווריום של 150 ל' ופילטריזציה של-6 פעמים לשעה,להגיע לגודלם המירבי,בהתחשב שחוץ מנקיים מסוגים שונים אין עוד דגים באקווריום.
וכן האם יכול להיות שנעצרה גדילתם? :(

שוני ז"ל
Thursday 07/08/2003, 21:01
הסברתי כמה וכמה פעמים.פילטרציה זה דבר נפלא אבל זה לא בא במקום החלפת מים
אני מחליף מים פעם בשבוע חובה 30%מנפח המים כמובן מי ברז בשילוב חומר שנקרא אקווטן תוצרת סרה .אני לא מישן מים .אלה אני חוזר!!!! ישר מהברז בתוספת אקווטן .

shaulmoshe
Thursday 07/08/2003, 21:22
סניק סקין צודק אל החלפת מים פעם בשבוע 20% עד 30% חיבים לעשות :wave:

nirfun
Thursday 07/08/2003, 22:51
מתי דיסקוס מגיע לבגרות מינית? איך יודעים זאת?
אלמי- איך אפשר לעכב את הבגרות המינית אצל דג או בנאדם?

dan kotter
Friday 08/08/2003, 02:30
סנייק שלום!
אני מבצע החלפת מים של 30% מדי שבוע,מיישון מי ברז במשך שבוע .(במקום חשוך!)
1.מה היתרונות בשיטתך בהתחשב בעלות החומר (לא ידוע לי עלותו)?
2.לאור נסיונך מה לגבי הנפח וכמות הדיסקוסים ,האם יוכלו דגי להגיע לגודל מקס',כמובן בתנאי האכלה נכונים,פילטריזציה והחלפות מים סדירות.
3.אם זיכרוני אינו מטעה אותי אתה גם בעניין רבייה,איך אתה שומר על ערכים נכונים עם מי ברז ללא אוסמוזה?(אולי CO2 במינון נכון וקבוע)
כל העונים יבורכו!
סנייק ואלמי תודה על התגובות התדירות,הדיסקוסים שלי אוהבים אתכם. :up:
בברכה.

שוני ז"ל
Friday 08/08/2003, 08:27
ובכן אני לא בעניני רביה ולכן אני משתמש במי ברז (אני מצטער שלאכתבתי בהודעתי הקודמת שהמים עוברים דרך סינון של פילטרים רגילים לבית)היתרון הוא גדול לדעתי אני מרוקן עם צינור 30% מים לגינה וממלא ישיר מהברז את המים .האקווטן עולה בסביבות מאה שקלים לבקבוק גדול שמספיק לי לחודשים שלוש ..פחות דליים פחות הכנות פחות בלגן .זה היתרון
שוני

גיורא
Saturday 09/08/2003, 15:01
הי דן
אני מבין שכבר מיצינו כמעט את כל התשובות ,חוץ מאחת שהיא בעצם עיצה של שוני שאני אימצתי לעצמי.
בעבר קניתי דיסקוס קטן וחמוד והכנסתי אותו לקיבוצי יחד עם הגדולים בתיקוה שיגדל ,הוא אומנם גדל אבל רק במעט כי הגדולים לא נתנו לו ,ושמעתי שהם עושים זאת ע"י הפרשת הורמון שמעקב את גדילת יתר הדיסקוסים הקטנים מהם.
בביקורי אצל שוני בבית ראיתי שהוא מגדל קטנים באקווריום לחוד(קרנטינה)מאכיל אותם כמה פעמים ביום ,פילטר גדול ואיכות מים.
מיתוך קינאה ביכולתו המוכחת מיד אימצתי את השיטה בביתי ,קניתי שנים שונים אחד אדום ואחד כחול קטן יותר,כרגע עברו כ-3 שבועות והתוצאות ניראות בבירור הקטן יותר הכחול עבר בגודל את האדום ושניהם גדלו משמעותית וכן גם היתמלאו בעובי .אני מאכיל אותם פעמים בקציצת הבשר שאני מכין ,ועוד בבוקר תולעי דם וטטרה ביטס.
הסופו של דבר אני יגיע אליך שוני ,תישמח
גיוראשורץ