צפה בגרסא המלאה : שתי שאלות

m70
Tuesday 22/07/2003, 09:00
1. לפני 3 ימים קניתי 3 דיסקוסים קטנים.גודלם כשל מטבע 5 ש"ח. 2 מהם אוכלים .1 מהם הקטן שבחבורה,כמעט ולא נוגע באוכל. כנראה בגלל שמותקף כשמנסה.
יש פתרון?

2.היתה לי להקת בוטיה שניכחדה[ראו בפורום הכללי]. נשאר אחד מהלהקה שאינו חלה והוא בריא.
להוציאו לא בא בחשבון-כי הוא מנקה היטב את שאריות האוכל של הדיסקוסים.
להוסיף דג-גם בעיה-כדי שלא ימות כמו יתר הבוטיות.
שאלתי-מה הסיכוי שבוטיה ישרוד כיחיד באקוריום. [בכל מקום רשום שלא,אבל כרגע הוא לבד וממש טוב לו והוא שמח ,יותר מהתקופה שהיה בלהקה]

elminister
Tuesday 22/07/2003, 09:38
1)נסה להאכיל בשני מקומות יחד כך שהאוכל יתפזר והדיסקוס לא יהיה מוקד לתקיפות, באיזה שהוא שלב הוא יתפוס ביטחון ויתחיל לאכול

2)לא טוב היות הבוטיה לבדה, בוא נמתין עם זה כרגע לאור "שואת הבוטיות" האחרונהף אפילו שבועיים כדי לראות שהמערכת יציבה ואחרי כן ניתן לשקול הוספה של 2 בוטיות נוספות

מה דעתך?
ELMINISTER

Flashman
Tuesday 22/07/2003, 09:39
1. הם אוכלים תולעים קפואות תולעים אדומות ולי הם אוכלים פשוט אוכל שוקע
בקשר לדיסקוס המותקף דיסקוס הוא ציקליד חברותי אבל עדיין ציקליד אז בגלל שקנית 3 המנהיג נטפל לאחד בלל זה מומלץ לקנות 5 דיסקוסים שהמנהיג יתקוף קצת את כולם אבל לא יטפל לאחד ויוכל לעשות לו נזק

2. אין הרבה סיכויים שבוטייה אחד ישרוד במשך שבועיים לבד עם לא תוסיף ללהקה אז הוא ימות

elminister
Tuesday 22/07/2003, 09:50
יש סיכוי מצויין שבוטיה ישרוד שבועיים , זה לא אפטימאלי, אבל אחרי "שואת הבוטיות - קרא בעץ הקודם" , הייתי נזהר מאוד לפני הכנסת דגים חדשים בכלל,
ומחכה קצת לפני "פיצוץ אוכלוסין" אחרי מוות של 3 בוטיות בשבוע שעבר,

כאשר בוטיה נמצאת לבדה , חסרה לה הלהקה להרגשה "ביטחון הלהקה" , אבל אם תנאי המיים יציבים היא תשרוד, כדוגמת הרבה חובבים בפורום, כמובן שהמצב אינו אופטימאלי, אבל לא הייתי מוסיף דגים בשבועיים הקרובים,

לגבי תולעי דם, הייתי מנסה מזון חי / קפוא אחר, כמו לב בקר או תולעים לבנות

m70
Tuesday 22/07/2003, 10:18
הזכרת צפיפות אוכלוסין...
יהיה הגיוני בכלל לחשוב על הוספת בוטיה?
36 ליטרים המאוכלסים בשלושה דיסקוסים קטנים,אנציסטרוס,בוטיה אחד,ועשרה ניאונים.

urilivne
Tuesday 22/07/2003, 10:22
הבוטיה הוא שוכן קרקעית ולכן למרות ה"צפיפות" הייתי מוסיף אחד.

dark biker
Tuesday 22/07/2003, 12:02
אתה רוצה להגיד לי שיש לך דיסקוסים באק' כזה קטן?? :o
אם תמשיך לגדל אותם במצב הזה הם לא יגדלו כמו שצריך והם יסבלו כי לא יהיה להם מספיק מקום :down: . וגם ריכוז הרעלים במים יהיה גבוה יותר ככה שזה לא רק מסוכן לדיסקוסים אלא גם לכל הדגים :fish:

dark biker
Tuesday 22/07/2003, 12:26
עצה שלי
או שתחזיר את הדיסקוסים לחנות כי הם סובלים גם עכשיו ולא חבל עליהם.
או שתקנה אק' גדול ותעביר לשם את כולם לאט לאט.

כדי שתעשה משהו מהר כי אחרת סתם ביזבזת כסף ולא חבל על הבעיות שיהיה לך.

m70
Tuesday 22/07/2003, 12:32
דרק בייקר:
יש לי רק 3 דיסקוסים.לא להקה גדולה.

urilivne
Tuesday 22/07/2003, 15:14
משה,
האקווריום שלך קטן מדי למספר הדגים שברשותך.
דיסקוסים דורשים מרחב גדול יותר מדגים אחרים כדי להתפתח כראוי.

nirfun
Tuesday 22/07/2003, 15:18
אם אתה לא צריך אותם ואתה לא יכול להחזיר אותם לחנות אז אתה יכול לפרסם הודעה בכיכר השוק למיכרתם במחיר שקנית....

m70
Tuesday 22/07/2003, 15:42
לא כיכר ולא שוק
הם הדגים היחידים במרכז האקוריום[למעט ניאונים שלא תופסים נפח].
עוד חודשיים שלושה כולכם תקבלו תמונות שלהם
ובל מקרה,כמו שהזכרתם פה,האקוריום ישודרג בעתיד לגדול יותר.

Wild Blue
Tuesday 22/07/2003, 23:20
לצערי בדיסקוסים צעירים כל דקה קובעת את התוצאה הסופית של מראם וגודלם.
על כן אתה ממש בבעיה (אם יורשה לי להגיד) ככל ש"תתעקב" בשידרוג האקווריום כך אתה דן את דגיךף להתפתחות נמוכה יותר.

לכן אני מקווה שה"עתיד" לא יהיה רחוק מידי

בהצלחה.

וכרגע אני חושב שאם אתה רוצה להשאיר את הדיסקוסים אז אתה חיב להוציא את הכל עלמנת לשפר את תנאי מחיתם.

m70
Wednesday 23/07/2003, 11:40
למי שזה מעניין אותו-אז הנה עידכון בנושא הגדילה שהועלה פה:
הדיסקוסים אצלי פחות משבוע. 2 מהם גדלים בקצב מסחרר.
הבעיה עם השלישי שמותקף ,מתחבא,ועקב כך לא אוכל.
הוא אמנם היה קטן במעט מאוד מהאחרים כשניקנו,אבל הפער יניהם כעת ממש גדול. הם פי 2 ממנו בגודל.
הוא היחיד שאני מודאג מאיקלומו באקוריום.

dark biker
Wednesday 23/07/2003, 15:42
דבר ראשון דיסקוסים לא גודלים פי שתיים בתוך שבוע זה אולי נדמה לך.
דבר שני דיסקוסים קטנים בסוף כן גודלים הם לא ישארו לנצח קטנים אלא אם כן הם ישארו באק' הקטן הזה וימותו או שלא יתפתחו טוב בגלל חוסר המרחב שיש להם.
תחשוב טוב לפני כל צעד שאתה עושה

m70
Wednesday 23/07/2003, 15:56
אני אמרתי שהם גדלו פי 2 ?
הם היו גדולים ממנו מעט כשניקנו,ועכשיו הם פי 2.
הבעיה היחידה כרגע זה עם דג מרגיז שלא נותן לאחרים לאכול.
בעיקר לקטן שבחבורה.
אני מתלבט אם להוציאו מהאקוריום או לא.

m70
Wednesday 23/07/2003, 16:03
והערה לדרק בייקר:
מי אמר שמטרתי היא לגדל מספר דגים שיגיעו לגודל מירבי?
מה אני סוחר דגים המתפרנס ממכירתם במישקל?
נכון,יש מצבים שהגודל יקבע,אבל הייתי מעדיף מראה של אקוריום שבו הדיסקוס משתלב עם עוד סוגים,כמו להקת ניאונים.
דוגמא-כשאתה מכניס פלקו לאקוריום,או דולפין-מן הסתם גם אתה מוותר מראש על התפתחותו לגודל מירבית
גם אתה מתפשר.
וכך אני עם הדיסקוסים. מצידי שלא יהיה בגודלו המירבי,אבל ישתלב באקוריום שתיכננתי.

dark biker
Wednesday 23/07/2003, 16:40
מה זה קשור???
אתה רוצה שהדיסקוסים שלך יסבלו? אז בסדר כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה!
אבל רק שתדע שהדיסקוסים האלה לא יהיו איתך עוד הרבה זמן. :rip:
חוץ מזה אני לא נכנס לפורום הזה בשביל להתווכח עם אנשים שלא מבינים כלום ומתוכחים עם כולם.
תעשה מה שאתה רוצה מצידי תהרוג את כל הדגים שלך ותאכל אותם :food: אני רק הבאתי לך עצה וכדאי לך לחשוב עליה.

m70
Wednesday 23/07/2003, 16:45
אדם לא קונה דגים,שניתן!!!!! לגדל באקוריום שלו,בשביל שאיזה "ידען" יגיד לו ללכת לכיכר השוק.
דיסקוס יגדל גם באקוריום חצי מטר פנורמי. לא לגודלו המרבי-נכון.
מבינים גדולים ממך אמרו שזה ניתן.

m70
Wednesday 23/07/2003, 16:46
ועוד הערה-אתה כל הזמן מדגיש שהחלש והקטן שבחבורה בסוף יגדל.
שים לב שבשירשור מקביל החלש שבחבורה מת.

dark biker
Wednesday 23/07/2003, 16:51
נכון אבל שדיסקוס יגדל באק' 36 ליטר זה התעללות.
ולא אמרתי כלום על זה שהחלש ימות ובכלל לא דיברתי על זה.
אתה יודע מה בוא נגיד ככה, היית רוצה שישימו אותך בחדר מטר על מטר עם עוד 10 אנשים? מה אכפת לך אתה משתלב איתם יפה לא? ובוא נוותר על הרעיון שתגדל מה לא? שתשאר גמד ולא תתפתח כמו שצריך.
חוץ מזה אתה רוצה שהדגים שלך יגדלו כמו שצריך ותוכל להתגאות בדגים שלך בעוד כמה שנים.
אם אתה רוצה להמשיך לטעון שאני טועה אז בבקשה רק אל תחזור אח"כ עם הודעה "מה לעשות? כל הדגים שלי חולים (או מתים בקבוצות)".
תקנו אותי אם אני טועה.

m70
Wednesday 23/07/2003, 17:53
דבר שני דיסקוסים קטנים בסוף כן גודלים הם לא ישארו לנצח קטנים אלא אם כן הם ישארו באק' הקטן הזה וימותו או שלא יתפתחו טוב בגלל חוסר המרחב שיש להם.
תחשוב טוב לפני כל צעד שאתה עושה[/quote]

לא אמרת שבסוף כולם גדלים?
באקוריום שבשירשור המקביל הם כבר מתו
עצתי-תפסיק לבלבל. תתניע,תכניס להילוך ראשון וסע לשלום.
יאללה ביי

shibby
Wednesday 23/07/2003, 17:57
משה, תירגע קצת כולם פה רק מנסים לעזור ומתבססים על הספרות ועל ניסיון (בין אם שלהם או של אחרים).

דיסקוסים באקווריום כזה קטן ישארו מעוכבי גדילה לכל החיים ולא יגיע לגודל מאקסימאלי.
דיסקוסים שמציקים להם ולא מקבלים אוכל-מתים בסופו של דבר.

m70
Wednesday 23/07/2003, 18:25
שיבי,דבריך ברורים לגמרי:
מי שלא יאכל ימות,ואקוריום קטן יעכב גדילה.
זה בדיוק מה שאני טוען.
אני נעזר בפורום הזה כדי ללמוד ולהצליח בגידול לא קל של דגים.
אני פה כדי להתייעץ.אבל זה מרגיז שבמקום למצוא פתרון,מישהו פה מתעקש מהרגע הראשון שאני לא צריך לגדל אותם.
הסברתי לו שאצלי הגודל המכסימלי לא קובע [בלי אסוציאציות],והוא עומד על כך שאני צריך ללכת לכיכר השוק,ולא לגדל אותם.
כמו כן מה הקשר שמתו לי דגים? אם הייתי מומחה כנראה לא הייתי צריך להתייעץ בפורום.
הוא סתם ילד מתנשא מחולון,שכפי שהוכחתי כשציטטתי אותו,גם לא מבין הכי גדול בדגים.

shibby
Wednesday 23/07/2003, 18:42
עוד פעם אתה נכנס פה לפסים אישים מה שממש לא מתאים ואתה בתור אדם "בוגר" יותר מהילד מחולון לא! אמור לעשות זאת.

אתה באמת לא אמור לגדל את הדיסקוסים האלה היות ואתה לא מעניק לדגים הרגישים והמיוחדים האלה את התנאים האופטימליים להם. אבל הבחירה היא לך הוא רק מנסה לייעץ כמו כל השאר.

m70
Wednesday 23/07/2003, 19:50
:flame: שיבי,אתה לא מבין למה התרגזתי
מי שירד לפסים אישיים זה הוא ,שמזכיר בזילזול איך מתו לי דגים.
נו מה הוא רוצה? אם הייתי מומחה לדגים לא הייתי שואל שאלות.אם הוא מנסה לעזור-אז בכייף,אבל אם הוא בא להתעקש על עצות שלא הכרחיות,ולרדת לפסים אישיים,אז שלא יעזור.
אם הייתי רואה מראש את גילו,לא הייתי בכלל מתחיל בויכוח הזה.

shibby
Wednesday 23/07/2003, 19:56
זה לא קשור לגיל ולא קשור לכלום!

הוא נותן לך עצה (נכונה) וזה הכל.

nirfun
Wednesday 23/07/2003, 20:02
מספיק לריב, מה אתם רוצים ממנו? הוא רוצה שהדיסקוסים שלו יהיו מעוכבי גדילה ולא בגודלם המקסימלי- אז מה... הוא רוצה ככה אז תתנו לו וזהו....

משה- אני זה שאמרתי שאם אתה לא צריך אותם תמכור בכיכר בשוק אבל לא התכוונתי שאתה חייב או משהו כזה פשוט התכוונתי שאם תרצה להחזיר אותם והחנות לא תקבל אותם אז תוכל למכור אותם בפורום, אם זה רצונך שהם לא יגדלו לגודל המקסימאלי ואתה יודע טוב מה אתה עושה אז תשאיר אותם אצלך ואל תתוכח עם אחרים על זה....

שוני ז"ל
Wednesday 23/07/2003, 20:14
חברה אני מבקש למתן קצת את הטון ולחזור לתרבות דיבור נורמלית .משה אתה מנסה לעשות את הבילתי אפשרי כמעט . ולמה אני אומר כמעט כי זה אפשרי אבל !!!!
אתה חייב פילטרציה טובה ....אתה חייב להחליף מים לפחות 10% ביום וזה לא כל כך קשה .תשתמש באנטי כלור או תיישן מים 24 שעות . אם תבצע מה שאני אומר לך לא תהיה לך בעיה בגידול עד גיל וגודל מסוים ....משם תצטרך להגדיל את נפח האקוריום כי הם לא יגדלו יותר
שוני

m70
Wednesday 23/07/2003, 20:18
סקין תודה
זה ידוע לי וכך אני פועל

dark biker
Wednesday 23/07/2003, 21:50
אמרתי לך שאני לא רוצה לריב אבל אתה זה שקורא בשמות לא אני ואני לא מזלזל בכך דוקא להפך אני רוצה שתצליח בגלל זה אני נותן לך עצות כדי שלא תתיאש בסוף ותעזוב את הכל.
אני לא רוצה שיהיה בנינו כעסים ודברים אחרים שלא רצויים אז בבקשה אם פגעתי אני מבקש סליחה ואני מקווה שאתה סולח.
ולמה אני אומר שזה לא טוב שהם באק' קטן ותקרא טוב טוב לפני שאתה קופץ, דבר ראשון ריכוז הרעלים במים הוא גבוה יותר באק' קטן אבל אם אתה אומר שאתה מחליף 10 אחוז מים ביום אז זה טוב אבל רק שתדע שבגלל שהם לא יגדלו יהיו להם בעיות בעתיד גם בגלל חוסר מרחב שחיה וגם בגלל הצפיפות שיש לך באק' ושוב אני מזכיר לך לא מדובר פה באם אתה רוצה לגדל אותם ולהרבות אותם או כל דבר אחר זה לא משנה עכשיו, אלא מדובר פה על הבריאות של הדגים שלך.
מקווה שעזרתי ושאתה סולח לי,
רונן.

m70
Thursday 24/07/2003, 00:11
או קיי
כנראה אי הבנה.
מקווה שהשירשור הזה מסתיים פה
משה

elminister
Thursday 24/07/2003, 09:39
אני שמח שהעיניין נסגר, תודה לm70 על ההבנה , והיכולת לבקש סליחה של dark biker עושה ממנו גדול מהחיים,

לגופו של עיניין , אני מחזק את הדעה של שוני, הדבר קשה מאוד אולם לא בתי אפשרי, יש לדאוג לרמות של פילטרציה טובות מאוד, למים נקיים, להמנע מהאכלת יתר, ויהיה בסדר

(בסדר, אומר שהדיסקוסים יגדלו לתפארת , ואז יאלצו למצוא מכיל גדול יותר!).

שלח תמונות!

m70
Thursday 24/07/2003, 09:53
אני מצלם עכשיו את האקוריום שלי.
יש לי מצלמה הכי פשוטה,כך שקשה לתפוס את הדיסקוסים מקרוב בגלל פוקוס.
כשאצרף תמונות תבינו שגם אקוריום לא גדול יכול להיות מרשים.

שוני ז"ל
Thursday 24/07/2003, 18:44
אני לא ראיתי שמישהו אמר ההפך .ההפך הוא הנכון גם אקוריום קטן ומושקע הוא אקוריום יפה לעין
שוני