צפה בגרסא המלאה : מי היבואן של Juwel בישראל

צחי
Saturday 20/10/2001, 22:09
מי היבואן של אקווריומים של Juwal

elminister
Sunday 21/10/2001, 10:18
היבואן הינו "רוטל"
ואני יודע שהוא לא מתלהב מאוד למכור לאנשים פרטיים
ELMINISTER

יאיר
Sunday 21/10/2001, 10:24
בכל חנות שמוכרים את Juwel תבקש לראות
את מחירון היבואן (זה מה שאני ביקשתי וקיבלתי).

דוגמא: אקוואריום rio-240 עולה 2250 שקל

מומלץ לראות גם את הקטלוג;
לדברי בעל החנות "שלי", האספקה של כל דגם היא תוך שבוע.

המחירון כולל גם את מחירי השולחנות
הדגמים באים בצבע שחור וחום - והכל במלאי !!

Diveboy
Sunday 21/10/2001, 16:05
יבואן הוא אכן רוטל. האם ייתכן שאפשר להתארגן בפנייה מרוכזת אליו ?

קובי
Monday 22/10/2001, 22:56
זה בהחלט אפשרי - ואפילו רעיון מצויין. אני בטוח שאם יבואו אליו כמה אנשים ביחד הוא ימכור לכולנו.

Friday 26/10/2001, 14:10
סבבה למה לא זה דבר נהדר! אנחנו יכולים לארגן את זה אבל איך?

Diveboy
Saturday 27/10/2001, 13:56
צריך לראות אם יש מישהו שמוכן לקחת את זה על עצמו, אני מוכן להשיג את הכתובת והטלפון. רצוי מישהו שיכול להציג את עצמו כפעיל בתחום, למשל מנהלי פורומים או משהו כזה שיכולים להביא מספר רב של אנשים.

יאיר
Sunday 28/10/2001, 08:03
ד"א,
אתמול סיפרו לי על אקוואריום מיפן
בעל פינות מעוגלות (מזכוכית), כאשר הפילטר נמצא
במיכסה (ולפי בעל החנות, זהו הפילטר הטוב בעולם ומתאים גם למים מלוחים);
המחיר אמור להיות כמו של Juwel.

מישהוא מכיר? ממליץ?

fish in heaven
Sunday 28/10/2001, 17:23
פילטר במכסה ? לא שמעתי אף פעם....
אולי הכוונה לפילטר שיושב על הזכוכית ?
פילטר במכסה נשמע לי קצת בעייתי עקב המשקל שהוא מפעיל על הזכוכית

ואני בספק שהוא יותר טוב מפילטר חיצוני ... או שמא אולי זה TRICKLE FILTER ?

עמירם ש.
Sunday 28/10/2001, 20:05
יש לי האקווריום הזה. הוא מסין ולא מיפן, מתוצרת חברת Atman המייצרת גם פילטרים וציוד נוסף. הפילטר במכסה הוא פילטר יבש-רטוב הפועל באמצעות הזרקת מים מצינור מחורר, כך שכמות המים בפילטר אינה גדולה. בסך הכל אני די מרוצה, למרות שיש לאקווריום הזה כמה בעיות.

קובי
Sunday 28/10/2001, 23:50
פרט, הדגם, נמק, הסבר.

מה היתרונות והחסרונות של פילטר שכזה ? האמת היא שכבר זמן מה אני מתכנן לבנות פילטר שישב מעל אקווריום והמים ישפכו ממנו חזרה אל האקווריום באמצעות סוג כלשהו של מפל. כך שצריך רק ראש כוח להזרים את המים למעלה.

יאיר
Monday 29/10/2001, 13:20
קיבלתי יותר פרטים על האקוואריום עם
הפילטר במכסה:

הוא מתוצרת חברת JEBO הסינית.
מגיע במבר דגמים מעניין שאפשר לראות באתר:
http://www.jebo.com.cn
אקוואריום ברוחב 120 ס"מ מגיע עם 3 מנורות של 30 וואט
ועולה 2280 ש"ח.
הפילטר הוא מסוג יבש-רטוב (מישהוא יכול להרחיב יותר ?).
לדברי בעל החנות, אקוואריום זה אפשר להסב למי ים בעלות מינימלית.

עמירם ש.
Tuesday 30/10/2001, 03:53
שלי של Atman. ראיתי גם את Jebo בחנויות, ואלה שראיתי היו בלי פילטר עליון, אבל אולי יש עוד דגמים. להלן פרטים לגבי האקווריום שלי:

השליש האחורי של המכסה הוא תיבת פלסטיק בגובה בערך 10 ס"מ מחולקת למחיצות. (זו בעייה, משום שהתאורה - למרות שהיא חזקה, 3 נורות - מרוכזת רק בשני השלישים הקדמיים, והחלק העליון של החלק האחורי לא מואר מספיק, אם אתם מבינים למה אני מתכוון).

בצד אחד של התיבה תלוי לתוך האקווריום ראש כוח (1200 ל"ש באקווריום 1 מ') עם צינור יניקה. מיציאת ראש הכוח עובר צינור מחורר לרוחב התיבה כולה.

האזור מתחת לצינור מחולק כאמור לתיבות, שבכל אחת מהן ניתן לשים חומרי סינון (האקווריום בא במקור עם ביו בולס, טבעות ופחם זבל, ועם "לוחות" צמר זכוכית להניח מעל לחומרי הסינון ומתחת לצינור המחורר).

מן התיבה האחרונה, שאין בה חומרי סינון, יוצא משפך לתוך האקווריום. המשפך קצר מאוד. אם רוצים אקווריום שקט, ממלאים את המים כך שיעברו את המשפך; אם נהנים לשמוע פיכפוך, ממלאים קצת פחות.

הסינון מתבצע על-ידי טיפטוף של המים מהחורים בצינור אל צמר הזכוכית וממנו אל חומרי הסינון. רק החלק התחתון של התאים מלא מים כל הזמן, השאר נמצא במגע עם האוויר.

באותה תיבה יש גם חורים להתקנת גוף חימום וכדומה.

יש כמה בעיות באקווריום:

1. כאמור, התאורה מעולה חוץ מאשר בקטע העליון האחורי.

2. הפתח להכנסת אבזרים מבחוץ קטן מדי. אמנם הצלחתי לדחוס לתוכו צנרת של פילטר חיצוני נוסף (כידוע אני מאמין בפילטר כפול), כמה חשמלים, אוויר ו-CO2, אבל העסק די צפוף.

3. למרות שפילטר יבש רטוב מתאים מאוד למים מלוחים, אין שום אפשרות נוחה להתקין באקווריום סקימר ו/או קלציום ריאקטור ו/או חיבור סביר לסאמפ ו/או כל דבר אחר האמור או להיתלות על הדופן או להיכנס מבחוץ. אין בו גם חורים, אוברפלו וכדומה. לכן הוא מתאים רק למים מלוחים בסיסיים, אם בכלל.

4. הצ'וקים לא אלקטרוניים, ולכן מפיקים חום רב (90 וואט). הייתי צריך להוסיף מאוורר כדי להוציא את החום. מה שמרגיז/משמח הוא שבראש התאורה היה כבר מקום מוכן למאוורר - אני לא יודע אם לשבח אותם על היוזמה או לקלל אותם על הקמצנות.

5. עניין אסתטי - המסגרת בתחתית האקווריום די נמוכה, ואם המצע עמוק הוא נראה יותר מדי גבוה.

6. עניין אסתטי נוסף - האקווריום אמנם מלבני ולא פנורמי, אבל הפינות מעוגלות ללא חיבורים, והן גורמות לעיוות כאשר מסתכלים דרכן.

למרות החסרונות הללו, אני מרוצה בסך הכל.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-10-30 08:38 ]</font>