צפה בגרסא המלאה : מה דעתכם האם להחלפות מים תקופות יותר יש השפעה על גדילת הדג ?

boobar
Monday 07/07/2003, 00:10
הרבה מגדלים מחו"ל מצהירים שהחלפות מים מרובות משפיעות על גדילת הדג כלומר הדגים
מגיעים לממדים גדולים יותר ובזמן קצר יותר. רבים מהן מחליפים מים בתדירות יום יומית !

מה דעתכם ?

אורן.

shibby
Monday 07/07/2003, 00:11
הגיוני, אבל כמה אחוזים? מי אוסמוזה או מי ברז רגילים?

Monday 07/07/2003, 00:11
נשמע הגיוני, איכות המים מעולה(אם לא תחליף מים אז הדגים ימותו).

boobar
Monday 07/07/2003, 00:17
wow איזה מהירות תגובה !

כן אבל איך בעצם משפיעים המים ה"נקיים" יותר על גודל הדג ?
האם מים נקיים יותר = דגים בריאים יותר = גדולים יותר ?

אורן.

שוני ז"ל
Monday 07/07/2003, 00:19
המצב האידאלי הוא זרימה אחידה של מים בטפטוף כ10 % ליום לא מי אוסמוזה אלה מי ברז רגילים ואין צורך לחשוש מכלור היות והטפטוף כל כך איטי שאין פחד .וכן כל מי שמגדל בצורה הזו מגיע לתוצאות הרבה יותר טובותזה לא רק החלפת המים גם אין הצטברות אמוניה ניטריט ושאר ירקות
לסיכום מאוד מומלץ למי שיש את האופציה הזו
שוני

shibby
Monday 07/07/2003, 00:20
הרי לכל דג יש גודל פוטנציאלי שהוא יכול להגיע אליו תלוי בתנאים. בדיוק כמו בני אדם. קח ילד עם פוטנציאל לגובה גבוה תצאכיל אותו טוב עם הרבה שינה והוא יממש את הפוטנציאל. יאכל גרוע ולא ישן לא ימצא את הפוטנציאל שלו. איכות מים גבוה מאד מאפשר לדג להוריד את ה"כוח" מהמערכת החיסונית ולהרגיש יותר בנוח מה שיגרום לגדילה מהירה יותר ולדגים חזקים יותר.

השאלה העולה היא מה קורה שמגיע דג חולה? האם התיאוריה שלי של מערכת חיסונית מוחלשת נכונה?

elminister
Monday 07/07/2003, 11:24
כמה דברים לאט לאט נתחיל מהסוף

1)שיבי צודק, דג אשר מערכת החיסון שלו "מעוררת" כלומר עובדת קשה על מנת להתמודד עם מחלה ,תנאי מים לא טובים , מאבקי טריטוריה יגדל להיות יותר קטן,

2)כאשר עושים החלפות מים מרובות מדללים לכמעט 0 ריכוזים של חומרים לא "טובים" אשר גורמים לדג להרגיש לא טוב , ואז להשאר קטן יותר, ולכן הדבר ששוני הזכיר "טיפטוף תמידי" הוא דילול המים הכי טוב, יש לי כל הזמן זרימה חדשה של מיים,

3)ישנה סברה כי דיסקוסים אשר מוחזקים צפופים מידי מפרישים למים חומר אשר מעכב גידול אחד של השני , הנושא הוזכר בפורום מספר פעמים, אולם החומר עצמו מעולם לא בודד, ולכן לא ברור כמה אמת יש בדבר על כל פנים מניסיון של מגדלים, השיטה הכי טוה להגיע לדיסקוסים "גדולים" היא

א. החלפות מים מרובות

ב.נפח מיכל גדול

ג.דיאטת מזון נכונה

-אגב נכון לא רק לגבי דיסקוסים..

ELMINISTER

fish in heaven
Monday 07/07/2003, 17:07
מתוך סקרנות בקשר לנפח מיכל - שאלה נוספת היא מה השפעת הגובה :?:
כלומר האם עדיף מיכל
200*50 כפול 60 ס"מ גובה
או 300 * 50 כפול 40 ס"מ גבוה.

לדגי קרקעית אני מניח שהמיכל השני יותר טוב, אבל מה עדיף לדיסקוסים :?:

קובי
Monday 07/07/2003, 18:45
ככל הידוע לי דיסקוסים מעדיפים מיכל גבוה על פני מיכל נמוך, גם בגלל מבנה גופם הייחודי וגם מבחינת מרחב שחייה. לגבי רוחב המיכל, אין כל כך הרבה בעיות.
דגי קרקעית לא יתלוננו על מיכל גבוה - הם זקוקים לשטח רצפה רחב, זה הכל. כך שלמעשה אין סתירה בין גובה המיכל לבין רוחב המיכל.

Cobalt
Tuesday 08/07/2003, 07:49
יש כמה גורמים בגדילת דגים.
1)נפח המים
2)תנועת המים במיכל (במקום לשים את הדג בליטר מים ולהחליף לו מים 1000 פעמים בשעה, שמים אותו במיכל 10 ליטר עם פילטר שמרענן את המים 100 פעם בשעה וזה אותו דבר אם הפילטר טוב).
3)רמות חמצן (זה מושפע מתנועות המים).
4)תזונה (רמת חלבון בעיקר).
5)העדר גורמים מעכבים (אמוניה ניטריט ניטראט מתכות כבדות הורמונים וכו'כוכ')

אני ארחיב על זה מתי שהוא.

השורה התחתונה - ככל שהמים יתחלפו יותר הדגים יגדלו יותר טוב. כל עוד הם לא בסטרס מזרם המים ואין כלור במים של ההחלפות.
יחיאל

sophiea.
Wednesday 09/07/2003, 01:50
רק לחידוד קצר...

דיסקוסים אוהבים מים עמוקים יחסית.....

והחלפות מים תדירות עושות טוב לדיסקוסים אפשר לראות את הפעילות המוגברת והנמרצת, החיוניות שלהם....לאחר ביצוע ריענון מיים....ואני עושה זאת בתדירות של פעם פעמיים בשבוע...בכל זאת הם כאילו "שמחים" לקבל מים טריים....

ואצלי הם ישר מהברז...(נאמר לי שאין בעיה באילת מכיוון שאיכות המים כאן טובה, ומעט כלור יחסית)......

boobar
Wednesday 09/07/2003, 02:22
סופיה
את לא משתמשת בשום חומר מונע כלור, כלורמין, אמוניה ?

אורן.

sophiea.
Wednesday 09/07/2003, 21:40
ממש לא....

אבל איכות המים אצלנו נחשבת טובה מאוד...

וכן יצא לי להיות בהרבה מקומות בארץ וממש "להריח" את הכלור מהמים שיוצאים מהברזים.....

אז אצלינו זה לא כך.....והעיניינים פשוטים יותר....צינור אחד נכנס לאק' צינור שני יוצא....וצריך לראות את הדיסקוסים ממש "נהנים" מזרם המים החדש שמגיע...כן למרות שהם לא אמורים לאהוב זרמים....בהחלט הם נהנים....(ושוב להזכיר שאני מרעננת מינימום פעם בשבוע.)..כך שהמים אצלי לא במצב שהדיסקוסים זועקים "הצילו" למים טריים....

Wild Blue
Wednesday 09/07/2003, 21:43
ככה זה באילת כמעט מי אוסמוזה בברז :love:

sophiea.
Wednesday 09/07/2003, 21:51
לא בהחלט לא מי אוסמוזה.....

אבל המים בהחלט באיכות טובה......אבל בכל זאת ברמת PH 7.2 שזה קצת גבוה לטעמי לדיסקוסים.....(שרק אלו יהיו התלונות שלי לגבי איכות המים אההה???) :wink:

Wild Blue
Wednesday 09/07/2003, 22:46
אמרתי כמעט לא בדיוק אחרת זה היה יקר מידי אבל תהליך התפלת מי הים הינו קרוב מאוד לתהליך הנתבצע בממברנה של אוסמוזה הפוכה.