צפה בגרסא המלאה : הקיסמטה-טיפול פנימי-התייעצות-המשך.

dan kotter
Sunday 06/07/2003, 14:57
שלום לכולם!
קראתי כי ניתן לטפל בהקיסטמה ע"י טיפול פנימי (זהיר,כמובן).
הטיפול מבוצע ע"י הזרקת המטרוגיל פלגיל לתוך לוע הדג , כאשר הדג מטופל מחוץ למים ,
ומוחזק במטלית לחה ממי האקווריום.
בהתחשב בעובדה שמדובר בטפיל פנימי ישנו יתרון גדול בטיפול פנימי.
1.האם מישהו ניסה אי פעם?
בהמשך הימים האחרונים החל השתפרות במצבם של שני דגים אשר חלו לא מזמן , כאשר טיפלתי בהם ב-GENERALTONIC של-TETRA,והם חזרו לאכול ,לעומתם ,הדג שלפי דעתי הפיץ את הבעייה לאחר שנקנה מהחנות,עדיין ביישן ולא אוכל .
2.האם כדאי להמשיך בטיפול הנ"ל או שמא לעבור לפלגיל?
3.האם כדאי לטפל באותו דג "בעייתי" בטיפול הפנימי,אולי בכולם או בכלל בהמסה באקו' הקיבוצי? (יש להתחשב בכך שהשאר התחילו לאכול,קצת.)
:king:

shibby
Sunday 06/07/2003, 15:06
אם אני לא טועה גיגי1 ביצע זאת בהצלחה.

שוני ז"ל
Sunday 06/07/2003, 21:20
אני אישית בצעתי בעבר את הטיפול הזה .אבל אני לא מיעץ לך לבצע אותו מהסיבה שזה טיפול מסוכן ויכול גם להרוג את הדג .אני לא יודע מה יש לדגים שלך ואתה גם לא כותב מה הסימפטומים האם יש צואה לבנה?האם הם כהים ?מה הפרמטרים של המים ?למה אתה חושב שיש מחלה אצלך שאתה צריך טיפול כל כך קיצוני .תן לנו קצת רקע ונהיה חכמים יותר
שוני

elminister
Monday 07/07/2003, 00:03
אני מסיכם עם שוני ומחזק אותו , טיפול ידוע אולם רק למגדלים מתקדמים שיודעים מה הם עושים ,

הדבר4 הראשון שהייתי בודק אם הדיסקוס מראה את סימני המחלה הוא : האם הדג אוכל?!

אם כן, ניתן לו לאכול בשר המכיל את התרופה!

גיורא
Monday 07/07/2003, 00:40
הי דן
נכון אני ביצעתי פעמים בקרירה שלי את הפעולה הזאת ובפעם הראישונה היתי לחוץ מהחוסר ניסיון ולא היצלחתי (הידים רעדו לי)זה מצריך עדינות של שען טרטי משמע,
אם הטיפול הוא בפלג'יל, לא צריך להזריק ישר לכיבה של הדג אלה לינהוג בטיפול הרגיל בבידוד .רק מיקרה קיצוני שזה באמת לא עוזר מנסים בצורה זאת,
בפעם השניה שעשיתי זאת כבר למדתי את הלקח הקודם ושיניתי שיטה ,ואז המחלה לא היתה אקסמיטה אלה תולעי מעיים אחרות שאין ברירה אלה לטפל בצורה זאת אחרת הדג ימות מרזון למרות שהוא אוכל .
אם אתה ניתקל באמת בבעיה דומה אשמח לעזור לך מניסיוני ואפילו אם אתה גר בתל אביב לבא ולהראות לך איך עושים זאת (על חי)
גיגי1
נ.ב
לא שמתי לב האם הכוונה לדיסקוסים ?

elminister
Monday 07/07/2003, 00:53
הכוונה כמובן לדיסקוסים . . . :wink:

שוב טיפול קיצוני מאוד . .

dan kotter
Monday 07/07/2003, 06:07
קודם כל תודה לכולכם!
מדובר על 5 דיסקוסים שאחד מהם כבר לא אכל שבוע,מסתתר בד"כ מתחת לשורש בעל צואה לבנה - שקופה וצבעו הוכהה.
שניים מהם הפסיקו לאכול במשך שלושה ימים אך בעקבות הטיפול הנ"ל+טמפ' של 30-32 מעלות חזרו למוטב,כמובן שאם הדג היה אוכל לא הייתי בדילמה זו.
מקריאה בפורום הבנתי כי עדיף לטפל בכל האקווריום מחשש של הדבקות ,במקרה שלי נותר דג אחד המסרב להחלים,האם הטיפול במטרוגיל יכול לפגוע בדגים הבריאים?
שמא עלי לבודד אותו?או לחילופין לבצע את הטיפול הפנימי?
לגיגי תודה על הרצון הטוב ,אני גר בחדרה איני רוצה לטריח אותך,אשמח עם תמשיך לייעץ לי.

בברכה

דודו דיסקוס
Monday 07/07/2003, 09:13
היי חבר....
אני הייתי מגדיר בכלל (לאחר שקראתי את כל שרשרת המודעה כמובן) שתמתין עוד כשבוע ימים על מנת לדעת מה התסמינים והאם בכלל קיימת מחלה, ואני יסביר את הגישה שלי.
"3 ימים לא לאכול...", אצל דיסקוס או אצל כל דג אחר כמובן זה לא מזיק בכלל, אל אף שיש לציין שדיסקוס הסובל מאקסמיטה מתקדמת יכול להחזיק אפילו חודשיים ויותר מבלי לאכול ועדיין הוא יחייה מצויין.
לגביי הטיפול..., אתה צריך לתת טיפול בשני אופנים והם:
במים - כללי, ללא כל קשר לדיסקוסים בריאים או חולים היות ואם הדיסקוס החולה פולט צואה לבנה (אשר הטפילים קיימים בתוכה), צואה זו יורדת לריצפה ושם הטפילים מתחילים להתרבות, דבר אשר יתחיל להציף לך את האק' והמחלה תדביק גם את הדגים הבריאים.
באוכל - זהו טיפול נקודתי שנועד לחסל את הטפילים בנמצאים במעיים של הדג, היות ולמים אין גישה לתוך המעיים של הדג, אז תוך כדיי שהדג אוככל אוכל שקיימת בו תרופה, הוא גם מקבל טיפול תרופתי.
אך יש להמנע מלתת מינון גדול וכן יותר מ2 פעמיים ביום לא מומלץ.

לגביי הטיפול בהזרקה...., זהו טיפול עדין מאוד, אשר נעשה בו שימוש כאשר נוסה הטיפול במים ולא הוטב המצב/שהדג מסרב לאוכל לאחר תקופה ארוכה.
טיפול זה הוא מעיין ניתוח סופי אשר אולי יכול להציל את החולה או לגרום לו ל...
(חס וחלילה).
מקווה שעזרתי לך...

דודו

במידה והינך צריך עוד עזרה צור קשר לפלאפון 052730635

גיורא
Monday 07/07/2003, 21:50
הי דן
הטיפול בפלג'יל נעשה ע"ע מגדלים שונים כטיפול מונע ולדעתי לא יזיק ליתר הדגים.
אבל אם אתה אומר שהיתר בסדר , אני היתי מוציא את החולה עם הצואה הלבנה מיד לקרנטינה ונטפל בו לבד ,חבל לך לחכות ולהחמיר את מצבו התרופה רק תעזור לו ואני לא מאילה שמפחד מתרופות ,עד היום גם בחיים הם עוזרים לקצר סבל מיותר
ולכל מי שחולק עלי שיבושם לו
גיגי1

elminister
Monday 07/07/2003, 22:50
כמו שגיגי1 אמר ניתן לטפל בדיסקוס המצב מחלה , אולם ניתן לטפל גם בטיפול מונע (טיפול זה ניקרא טיפול פרופילקטי)

כמובן נפוץ גם באנשים ולא רק בדגים, נדון במחלה זו בהרחבה בערב הדיסקוסים

shibby
Monday 07/07/2003, 23:05
חיסון אקטיבי אם אני זוכר נכון משיעורי הביולוגיה של שנה שעברה.

חיסון שהגוף מייצר ע"י חיזוק המערכת החיסונית. אם תגרה את הדג להגביר את המערכת החיסונית שלו הוא יעמוד במחלה. הוא ייצר נוגדנים למחלה הספציפית שאליה חיסנת אותו.

dan kotter
Tuesday 08/07/2003, 13:23
שלום חברים!
תודה לכולכם ,עזרתם לי להחליט כיצד להמשיך בטיפול,הדווח בעוד מספר ימים ,נקווה שהמצב ישתפר עם ירצה השם. :up:
נ.ב.-elmi מתי מתקיים ערב הדיסקוסים והיכן?

בברכה.

elminister
Tuesday 08/07/2003, 13:37
שיבי - לא מדובר על חיסון אקטיבי , הטיפול הפרופילקטי הוא טיפול "מונע" , הרעיון הוא לא להביא את החידקים למסה קריטית אלה לחסל אותם בתורה תקופתית או כמו שאומרים "להשאיר אותם על אש קטנה",

לכן יש יתרון לתת מידי פעם טיפול תקופתי קצר באנטיביוטיקה (אין כאן משחק של נוגדנים או מערכת חיסון) , מה שמחסל את הטפיל זו התרופה עצמה ,

חשוב להביא דעה שמתנגדת לכך, המתנגדים גורסים כי שימוש באנטיביוטיקה לטיפולים מונעים יצרו בסופו של דבר זן של חיידק (מוטציה עמידה..) אשר עמיד לאנטיביוטיקה ואז יצטרכו לחפש תרופה אחרת, בבני אדם יש כמובן פיקוח על האנטיביוטיקות , ויש אנשים אשר אחראים על המתן התרופתי של תרופות מסוימות , והגבלה של תרופות אחרת כדי למזער ככל האפשר הווצרות זנים עמידים, כיום יש כמה חיידקים (בבני אדם) אשר מחוסלים רק על ידי סוג אנטיביוטיקה בודד! כדי לקבל אישור ולטפל באנטי' הזו צריכים אישור רציני מאוד, משום שלא רוצים שיווצר זן עמיד ללא תרופה ידועה,

כנ"ל ההקסימטה (ספירונוקלאוס) היום הטיפול הטוב ביותר הוא המטרונידזול , אבל ביום ויווצר טפיל עמיד, נצטרך לחפש תרופה יעילה אחרת, והרבה דגים ימותו מהמחלה עד שימצאו אותה, ינסו אותה, יראו שאין לה תופעות לואי, ידוחו עליה, וזה יגיע למגדלים....

אלו הגישות

shibby
Tuesday 08/07/2003, 13:44
אוקי הבנתוס :)

מה עם האכלה באוכל טבול בשום כטיפול מונע?

elminister
Tuesday 08/07/2003, 13:49
אני אישית משתמש בו (עלי) אני חולה על שום . .
גם לדגים....
מומלץ אנטיביוטיקה ללא תופעות לואי!